На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
В «Оксфорд Медікал» видалення пухлини сечового міхура проводять хірурги-онкоурологи з досвідом понад 20 років. Вони виконують операції будь-якої складності у пацієнтів з раком 1-4 стадії. Наявність у клініці обладнання експертного класу дозволяє використовувати як ендоскопічний доступ, так і лапаротомний.
У клініці обладнано високотехнологічний хірургічний стаціонар із двома операційними блоками, укомплектованими виключно новим обладнанням найкращих європейських та американських виробників. У процесі діагностики використовується цифровий рентген-апарат та комп'ютерний томограф, який дозволяє діагностувати пухлини розміром від 1 мм і з такою ж точністю визначати їх локалізацію. Завдяки цьому фахівці можуть обрати оптимальний метод хірургічного лікування.
Після операції пацієнти проходять відновлення у комфортних умовах стаціонару з одномісними та двомісними палатами готельного типу.
Як проводять видалення пухлини сечового міхура?
Видалення пухлини є одним з основних етапів лікування раку сечового міхура. Залежно від стадії захворювання проводять одну з таких операцій:
Трансуретральна резекція (ТУР) сечового міхура – це найменш травматична операція, яку виконують за допомогою ендоскопічного обладнання. Резектоскоп, оснащений камерою та хірургічним інструментом, вводять через уретру у сечовий міхур. Орієнтуючись на зображення, яке передається на екран монітора, хірург виявляє пухлину і видаляє її, при цьому сечовий міхур зберігається.
Відкрита резекція – доступ до сечового міхура забезпечують через передню черевну стінку. На ній роблять невеликий розріз, через який видаляють пухлину разом із частиною тканин сечового міхура та ближніми лімфовузлами. Після цього здорові тканини органу зшивають, що дозволяє зберегти його функціональність.
Радикальна цистектомія – це операція з видалення сечового міхура, прилеглих лімфовузлів та інших органів, уражених злоякісним новоутворенням.
ТУР сечового міхура проводять на ранніх стадіях раку, коли пухлина ще не проросла у м'язовий шар і відповідно не вийшла за межі органу.
Відкриту резекцію проводять при важкодоступних новоутворення та в інших випадках, коли операцію не можна провести ендоскопічно. Як правило, її призначають при раку 2-3 стадії.
Радикальну цистектомію виконують в основному пацієнтам з 3 стадією раку, рідше 4. Під час операції хірург видаляє весь сечовий міхур та інші органи, в які проросла пухлина. У жінок це може бути матка, яєчники, маткові труби та передня стінка піхви, а у чоловіків – простата та уретра.
Для відновлення функції сечовипускання після цистектомії роблять реконструктивну операцію. У ряді випадків формують штучний сечовий міхур із тканин тонкого кишківника, який з'єднують із сечоводами та сечівником. В інших – створюють стому, через яку сеча відводиться в сечоприймач, прикріплений до живота.
Видалення пухлини – це ключова частина протиракової терапії, але не менш важливим є подальше лікування раку сечового міхура. При раку сечового міхура найчастіше призначають хіміотерапію чи імунотерапію.
За раннього початку лікування прогноз хороший – багатьом пацієнтам вдається досягти одужання або тривалої ремісії.
Переваги видалення пухлин сечового міхура у клініці «Оксфорд Медікал»
«Оксфорд Медікал» – це багатопрофільний медичний центр із високотехнологічним відділенням онкології та онкохірургії. Він оснащений найновішим обладнанням, яке дозволяє проводити точну діагностику та операції будь-якої складності.
Лікарі клініки – професіонали з досвідом понад 20 років. Вони регулярно проходять навчання та освоюють нові методики лікування, щоб наші пацієнти отримували медичну допомогу відповідно до світових стандартів.
Перевагами видалення пухлини сечового міхура в «Оксфорд Медікал» є:
проведення всіх видів операцій: ендоскопічної трансуретральної резекції, відкритої резекції, цистектомії з формуванням анастомозу чи стоми;
виконання операцій хірургами-онкоурологами з досвідом понад 20 років;
оснащення операційних блоків обладнанням експертного класу;
наявність палат інтенсивної терапії, укомплектованих апаратурою для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;
максимально комфортні умови в стаціонарі з одномісними та двомісними палатами готельного типу та триразовим харчуванням;
можливість комплексного лікування раку зі застосуванням хіміотерапії, імунотерапії та інших методик.
Підготовка до операції
Перед операцією пацієнту проводять комплексне обстеження. Його мета: визначити характер новоутворення, його розмір та розташування, а також наявність метастазів.
Діагностика може включати:
УЗД сечового міхура;
УЗД органів черевної порожнини;
аналізи сечі та крові;
аналізи урогенітальних виділень;
цистоскопію зі взяттям біопсії та наступним гістологічним аналізом;
рентген;
КТ-окноскринінг.
УЗД є найпростішим і доступним методом діагностики. Воно дозволяє виявити наявність пухлини, але для уточнення діагнозу потрібні додаткові обстеження.
При підозрі на рак пацієнту зазвичай призначають цистоскопію – ендоскопічне дослідження сечового міхура. Вона передбачає введення через уретру ендоскопа, оснащеного відеокамерою з вбудованим світлодіодом, а також мікроінструментом для взяття біопсії. Отриманий зразок тканини передають до лабораторії для проведення гістологічного аналізу. Він дозволяє визначити, чи є новоутворення злоякісним.
За результатами діагностики онкологи та хірурги складають план лікування пацієнта, зокрема визначають, який вид операції буде оптимальним.
Реабілітація після видалення пухлини сечового міхура
Після ТУР сечового міхура перебування у стаціонарі становить близько 3 днів, а після операцій із відкритим доступом – до 1-2 тижнів. Для комфорту пацієнтів в «Оксфорд Медікал» обладнані одномісні та двомісні палати готельного типу і є можливість замовлення триразового харчування.
Після видалення пухлини пацієнтам встановлюють катетер для сечовипускання терміном на 1-3 дні. Також призначають знеболювальні препарати, антибактеріальні для профілактики інфекційних ускладнень та інші за показаннями.
Період відновлення в середньому триває до 4-6 тижнів, залежно від складності операції. У цей час можлива поява частих позивів до сечовипускання, легкого печіння, а також домішок крові у сечі. Ці симптоми можуть бути варіантом норми, проте сильний біль, кровотеча, підвищення температури та інші прояви поганого самопочуття вимагають звернення до лікаря.
На етапі реабілітації пацієнтам рекомендують:
приймати призначені лікарем препарати;
пити достатню кількість рідини;
дотримуватися дієти (виключити солоні, копчені, смажені, жирні страви та алкоголь);
уникати підйому тяжкостей та великих фізичних навантажень.
не допускати виникнення запорів та не тужитися при дефекації (за необхідності приймати проносні препарати);
намагатися уникати переохолодження;
у разі виведення стоми дотримуватись рекомендацій лікаря щодо догляду.
Фахівці «Оксфорд Медікал» супроводжують пацієнтів на всіх етапах лікування, у тому числі під час реабілітації. Вони дають індивідуальні рекомендації, щоб відновлення пройшло максимально легко та швидко.
Причини виникнення пухлини у сечовому міхурі
Вивчення причин розвитку злоякісних новоутворень ще продовжується. Сьогодні статистично підтверджено, що пухлини сечового міхура частіше розвиваються у жінок та чоловіків, які мають такі фактори ризику:
генетична схильність;
уроджені аномалії структури органу;
робота на шкідливих виробництвах;
багаторічне куріння;
зараження шистосомоз;
хронічний цистит;
прийом деяких препаратів;
раніше проведене опромінення органів тазу.
Видалення пухлини сечового міхура: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість операції видалення пухлини сечового міхура може відрізнятися. Вона залежить від виду та складності операції. Невеликі новоутворення видаляють шляхом трансуретральної резекції. Це найлегша операція, і її вартість відповідно нижча. При великих пухлинах проводять лапаротомну резекцію або видалення сечового міхура з подальшим формуванням анастомозу і стоми.
Ознайомитись із цінами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал Київ» можна тут. Точніше щодо вартості операції вас зорієнтує хірург на попередній консультації. Записуйтесь на прийом га зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання про видалення пухлини сечового міхура
Рак сечового міхура: симптоми?
На ранніх стадіях рак може розвиватися безсимптомно. При збільшенні пухлини можуть з'являтися такі симптоми: домішки крові у сечі, зміна кольору сечі, часті позиви до сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль внизу живота, паху або попереку.
Які симптоми при раку сечового міхура?
Симптоми раку сечового міхура з'являються при збільшенні пухлини, коли вона зачіпає нервові закінчення і починає стискати суміжні органи. У цей час у пацієнта можуть з'являтися домішки крові в сечі, зміни кольору сечі, часті позиви до сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, біль унизу живота, паху чи попереку.