Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Стентування сечоводу і видалення стента

Стентування сечоводу – це малоінвазивна операція, яка передбачає встановлення стенту у сечовід для відновлення його прохідності та нормального відтоку сечі з нирки у сечовий міхур або нефростому (зовнішню систему збирання сечі).

У більшості випадків стентування проводять ендоскопічним методом: вводять стент за допомогою уретроцистоскопа через уретру. Така операція не потребує розрізів, може виконуватися під місцевою анестезією та супроводжується легким періодом реабілітації.

В «Оксфорд Медікал» установку та видалення стентів сечоводу проводять хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. У клініці встановлено новітнє обладнання експертного класу. Воно забезпечує якісну візуалізацію та дозволяє виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю.

Для чого проводять стентування сечоводу

Видалення стенту сечоводу

Сечоводи – це парний орган сечовидільної системи. Вони являють собою тонкі труби, які з'єднують нирки з сечовим міхуром.

У разі звуження або закупорки сечоводу порушується відтік сечі з нирки, через що в ній накопичується рідина та розвивається такий стан як гідронефроз. Згодом патологія загрожує порушенням функції нирок та розвитком ниркової недостатності.

Для відновлення нормального відтоку сечі встановлюють стент – тонку сітчасту трубку, зроблену з металу, один кінець якої закріплюється в нирці, а інший в сечоводі.

Стентування може бути як тимчасовим заходом, так і рекомендовано довічно. У цьому випадку пацієнту, як правило, кожні 3-6 місяців проводять заміну стенту (іноді використовують стенти терміном служби до 3 років). Це необхідно, оскільки в ньому можуть накопичуватись сольові відкладення, а також у разі тривалого використання підвищується ризик утворення пролежня сечоводу та розвитку інфекційних ускладнень.

Показання до стентування сечоводу

Стентування проводять у разі порушення відтоку сечі з нирки, коли консервативні методи лікування неефективні. Причинами звуження просвіту сечоводами можуть бути:

 • стриктури сечоводу;

 • спайки органів малого таза;

 • сечокам'яна хвороба;

 • обтурація сечоводу кров'яним згустком;

 • набряк стінки сечоводу;

 • рубцювання;

 • звивистість сечоводу;

 • стеноз ниркових артерій;

 • доброякісні та злоякісні пухлини.

Також тимчасове стентування сечоводу проводять після ендоскопічного видалення конкрементів.

Як проводять стентування сечоводу

В «Оксфорд Медікал» стентування сечоводу проводять двома способами:

 • ретроградним (через уретру за допомогою ендоскопа);

 • антеградним (через нирку, для чого робиться розріз на шкірі).

У більшості випадків установку стента проводять ретроградним трансуретральним методом, тобто через уретру. Він не вимагає проведення розрізів та є найменш травматичним.

Для встановлення стента хірург використовує уретроцистоскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою зі вбудованим світлодіодом та струнний провідник. Зображення з камери передається на екран монітора та багаторазово збільшується, що дозволяє хірургу провести ретельний огляд та з максимальною точністю виконати всі маніпуляції. Для покращення візуалізації сечовий міхур заповнюють стерильним розчином.

Стент вводять у сечовід у складеному вигляді, а після установки надувають за допомогою повітряного балона. Таким чином він забезпечує розширення просвіту сечоводу, а також максимально щільно прилягає до стінок.

На завершення хірург проводить повторний огляд, щоб упевнитися в правильному розташуванні стента, після чого відкачує рідину з сечового міхура та витягує інструменти.

Якщо проведення ендоскопічної операції неможливе (причиною можуть бути захворювання сечового міхура), встановлення стента проводять антеградним способом. У цьому випадку хірург робить невеликий розріз на шкірі в проекції нирки та вводить стент у ниркову балію, після чого проводить його у напрямку сечового міхура до сечоводу. Процедура виконується під постійним рентген-контролем. Іноді таку операцію виконують у 2 етапи: спочатку в ниркову балію вводять катетер для відведення сечі, а через 5-10 днів встановлюють стент.

Для знеболювання під час стентування застосовують місцеву або загальну анестезію. Вибір залежить від складності операції та стану здоров'я пацієнта.

Стентування сечоводу та видалення стенту

Переваги встановлення та видалення стенту сечоводу в «Оксфорд Медікал»

У відділенні онкоурології «Оксфорд Медікал» установку та видалення стентів сечоводу проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі. Він оснащений обладнанням експертного класу, що дає змогу успішно виконувати операції як трансуретральним методом, так і антеградним.

Для проведення діагностики використовуються нові апарати УЗД, цифровий рентген та комп'ютерний томограф, що забезпечують візуалізацію новоутворень та інших патологічних змін з точністю до 1 мм. Завдяки цьому та проведенню лабораторних досліджень пацієнт може пройти комплексне обстеження та передопераційну підготовку в одній клініці. Відновлення після стентування відбувається у комфортабельних палатах готельного типу, розрахованих для одного або двох пацієнтів.

Перевагами стентування сечоводу в «Оксфорд Медікал» є:

 • проведення операції хірургами-урологами з досвідом понад 20 років;

 • використання обладнання експертного класу;

 • проведення передопераційних обстежень в одній клініці;

 • короткий термін госпіталізації та реабілітації;

 • комфортні умови у стаціонарі.

Як видаляють стент сечоводу

Найчастіше стент встановлюють на період від 2 тижнів до 3 місяців. При відновленні нормального просвіту сечоводу його видаляють. Також показаннями до вилучення імпланту можуть бути:

 • зсунення або пошкодження стенту;

 • відкладення солей;

 • завершення терміну експлуатації стента (можливо від 3 місяців до 3 років).

Якщо у пацієнта зберігається необхідність тривалого використання стента, йому проводять рестентування, як правило, раз на 3-6 місяців. Заміна стенту потрібна для профілактики пошкодження слизової оболонки сечоводу, розвитку запальних та інфекційних ускладнень, скупчення солей сечі та появи конкрементів.

Найчастіше видалення стенту проводять ендоскопічним способом. Хірург вводить через сечівник уретероцистоскоп, за допомогою якого захоплює кінець стента і плавно виводить його назовні. При цьому використовується спеціальний гель, який забезпечує знеболювання та нетравматичне видалення стенту. Вся процедура відбувається під контролем УЗД або рентгену.

У деяких випадках використовують інші методи видалення стенту, зокрема за допомогою:

 • нитки, один кінець якої кріпитися до стенту, а інший виводиться назовні через уретру;

 • спеціального магніту;

 • стерильної петлі, яка вводиться в уретру (метод застосовують тільки у жінок).

Більшість фахівців віддають перевагу цистоскопічному методу видалення стенту, оскільки він дозволяє виконати процедуру з максимальною точністю, без ризику ускладнень. Однак у деяких випадках можуть бути кращими інші методи видалення стенту з нирки. Все залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Підготовка до процедури

Перед операцією стентування пацієнту проводять комплексне обстеження. За його результатами уролог визначає оптимальну модель стента, а також спосіб його встановлення в сечовід.

Діагностика може включати:

 • фізикальний огляд;

 • УЗД органів сечостатевої системи;

 • екскреторну урографію (рентген);

 • комп'ютерну томографію черевної порожнини та заочеревинного простору;

 • аналізи крові та сечі;

 • флюорографію (результати дійсні 1 рік);

 • електрокардіографію (ЕКГ).

За 2 тижні пацієнту рекомендують припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові. За 2-3 дні перейти на полегшену дієту, а в день операції прийти до клініки на голодний шлунок. Безпосередньо перед процедурою слід випорожнити сечовий міхур. Також може бути проведена клізма для очищення кишківника.

Реабілітація після встановлення або ревізії стенту сечоводів

Після операції пацієнта переводять до хірургічного стаціонару, де він протягом 1-3 діб залишається під цілодобовим наглядом фахівців. В «Оксфорд Медікал» обладнані комфортні палати готельного типу, призначені для одного або двох пацієнтів. Вони оснащені особистим санвузлом і всім необхідний для зручності та успішного одужання.

Декілька днів після встановлення або заміни стенту пацієнта можуть турбувати:

 • дискомфорт, біль при сечовипусканні;

 • часті позиви до сечовипускання;

 • домішки крові у сечі;

 • ниючий біль унизу живота і в попереку.

Для усунення симптомів та профілактики ускладнень призначають знеболювальні, протизапальні та антибактеріальні препарати.

Як правило, вже за 2-4 дні дискомфортні відчуття проходять. Але після тривалого сидіння, активних занять спортом та великих навантажень можлива поява домішок крові в сечі та болі внизу живота та в попереку.

Надалі, щоб стент не змістився і на ньому не накопичувалися сольові відкладення, пацієнтам рекомендують не підіймати тяжкості, дотримуватись дієти та питного режиму.

Потенційні ускладнення після стентування сечоводу

За правильної підготовки, виконання операції досвідченим хірургом та дотримання пацієнтом усіх післяопераційних рекомендацій ймовірність ускладнень становить лише 1:1000.

Оскільки стентування є інвазивною процедурою існує ризик інфікування. Для профілактики пацієнту призначають короткий курс антибіотиків.

Для виключення ризику травмування тканин під час процедури її проводять під постійним ультразвуковим або рентген-контролем. В «Оксфорд Медікал» встановлено обладнання експертного класу, що забезпечує якісну візуалізацію. Завдяки цьому та виконанню операції хірургом зі стажем понад 20 років подібний ризик зводиться до мінімуму.

Надалі для зменшення ймовірності змішення стента, відкладення на ньому солей та розвитку сечокам'яної хвороби пацієнтам рекомендують дотримуватись дієти та питного режиму, не підіймати тяжкості, регулярно проходити огляди уролога та за необхідності вчасно робити рестентування.

Стентування сечоводу: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість стентування може відрізнятись. Вона залежить від кількох факторів:

 • методу стентування (ретроградний/антеградний);

 • моделі сечоводового стенту;

 • виду анестезії тощо.

Ознайомитись із цінами стентування сечоводів в «Оксфорд Медікал» можна тут. Точніше щодо вартості з урахуванням індивідуальних особливостей вас зорієнтує лікар-уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

 • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
 • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Лапароскопічна пластика мисково-сечоводного сегменту I категорії складності 30000.00 грн
Лапароскопічна пластика мисково-сечоводного сегменту II категорії складності 34900.00 грн
Лапароскопічна пластика мисково-сечоводного сегменту III категорії складності 40250.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу I категорії складності 15000.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу II категорії складності 16250.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу III категорії складності 18000.00 грн
Біполярна трансуретральна резекція (ТУР) пухлини сечового міхура І категорія складності 30350.00 грн
Лазерний розтин стриктури сечоводу 15300.00 грн
Лапароскопічна пластика сечоводу по Боарі I категорії складності 35900.00 грн
Уретеролітоекстракція конкременту нижньої третини сечоводу 10200.00 грн
Видалення сечовідного стенту 3900.00 грн
Встановлення сечовідного стенту, 1 категорія складності (без вартості стенту) 7600.00 грн
Комбінована нефруртеректомія з ТУР вічка сечовода (лапароскопічна та ендоскопічна) 55000.00 грн
Лапаротомічна нефруртеректомія з ТУР вічка сечовода 55000.00 грн
Встановлення сечовідного стенту, 2 категорія складності (без вартості стенту) 10000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up