На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Лапароскопічне висічення – це найбільш безпечна та ефективна методика видалення кісти нирки. Операція малоінвазивна, проводиться без довгих розрізів. Замість них роблять 3 проколи діаметром близько 1 см, через які вводять лапароскоп, оснащений оптичною системою, та троакари (спеціальні хірургічні інструменти). Завдяки такій технології мінімізується пошкодження здорових тканин, знижується крововтрата та ризик ускладнень, а період реабілітації проходить швидше та легше, ніж після операцій з відкритим доступом.
В «Оксфорд Медікал» лапароскопічне висічення кісти нирки проводять хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. Встановлене у відділенні хірургії обладнання дозволяє виконувати урологічні операції будь-якої складності. Головний принцип роботи нашої клініки – надання якісної медичної допомоги із застосуванням передових технологій.
Коли потрібно проводити висічення кісти нирки?

Кіста нирки – це доброякісне новоутворення. За своєю структурою воно нагадує капсулу: має щільну оболонку, а всередині заповнене рідким або напіврідким вмістом.
Кісти можуть бути різного розміру, мати одну або кілька камер, бути одиничними або множинними, розташовуватися в різних ділянках органу. У деяких людей кісти бувають уродженими, в інших розвиваються протягом життя.
Необхідність видалення кісти нирки залежить від багатьох факторів. Якщо кіста має невеликий діаметр (зазвичай до 5 см), не збільшується, не впливає на кровопостачання нирки та відтік сечі, пацієнту може бути рекомендовано диспансерне спостереження – відвідування уролога та проведення УЗД нирок раз на 6-12 місяців.
Показаннями для видалення кісти є:
великий розмір кісти, здавлювання нею судин нирки та сечоводу;
швидке збільшення діаметра кісти;
порушення відтоку сечі;
виражений больовий синдром;
запалення кісти;
нагноєння кісти;
високий ризик розриву кіст;
підозра на злоякісний характер новоутворення
У таких випадках операцію рекомендують проводити якнайшвидше через високий ризик ускладнень.
Як проводять лапароскопічне висічення кісти нирки?
Лапароскопічні операції є найбільш щадним варіантом хірургічного лікування. Завдяки мінімальному пошкодженню здорових тканин більшість пацієнтів виписуються зі стаціонару вже на 2-3 день, а за кілька тижнів повертаються до звичного способу життя.
Лапароскопічне висічення кісти нирки проводиться таким чином:
Пацієнта вводять у стан наркозу.
Над пупком і по середній пахвовій лінії з боку ураженого органа роблять 3 проколи діаметром близько 1 см.
Далі в черевну порожнину закачують вуглекислий газ. Він підіймає черевну стінку, що забезпечує хірургу гарний огляд та створює простір для маніпуляцій.
Після цього через зроблені проколи вводять лапароскоп, оснащений світлодіодом та відеокамерою, зображення з якої передається на екран монітора і багаторазово збільшується, і троакари – спеціальні хірургічні інструменти.
За їх допомогою хірург робить розріз на ураженій нирці та видаляє кісту.
Після цього проводить ретельний огляд черевної порожнини, витягує інструменти та накладає на місця проколів шви та стерильні пов'язки.
Після завершення операції пацієнта виводять із наркозу та на кілька годин переводять у відділення реанімації для контролю самопочуття.

Переваги лапароскопічного висічення кісти нирки у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» працює високотехнологічне відділення хірургії з двома операційними блоками, оснащеними новітнім обладнанням експертного класу. Воно дозволяє діагностувати кісти та інші новоутворення розміром від 1 мм і з такою самою точністю визначати їхнє розташування, а також проводити малоінвазивні та відкриті операції будь-якої складності.
Ефективність та безпечність хірургічного лікування залежать від багатьох факторів. Одним із найважливіших є професіоналізм хірургів. Саме тому в «Оксфорд Медікал» зібрана команда кращих фахівців. У нас працюють хірурги вищої категорії, кандидати та доктори медичних наук. Звернувшись до клініки, ви можете бути впевненими в отриманні якісної медичної допомоги у комфортних умовах.
Перевагами видалення кісти нирки в «Оксфорд Медікал» є:
проведення операції малоінвазивним лапароскопічним методом;
високий професіоналізм хірургів із 20-річним досвідом;
обладнання кращих європейських та американських виробників;
наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);
комфортні умови у стаціонарі з одномісними та двомісними палатами.
Підготовка до операції
Частіше за все первинне виявлення кісти нирки відбувається під час УЗД. Однак дослідження не дозволяє точно визначити характер захворювання, тому для уточнення діагнозу призначають додаткові обстеження: аналізи сечі та крові, комп'ютерну томографію та інші за показаннями. За результатами діагностики визначають кількість і розмір кіст, точне розташування в органі, вплив на кровопостачання нирки та її функції. Враховуючи особливості новоутворення хірург обирає метод хірургічного втручання.
За день до видалення кісти пацієнту призначають передопераційні аналізи та ЕКГ, щоб виключити протипоказання до операції та наркозу.
За 2-3 доби пацієнту рекомендують дотримуватись дієти з низьким вмістом клітковини. Операція проводиться натщесерце. Останній прийом їжі допускається не пізніше як за 8 годин, а води за 2-4. Докладніше про підготовку до операції, з урахуванням індивідуальних особливостей, вам розповість хірург.
Реабілітація після видалення кісти нирки

У більшості пацієнтів реабілітація після лапароскопічних операцій відбувається значно легше, ніж після операцій з відкритим доступом. Завдяки цьому також скорочується термін госпіталізації – зазвичай пацієнтів виписують вже на 3 день. У складніших випадках у стаціонарі потрібно провести близько тижня.
Для профілактики ускладнень та успішного відновлення пацієнтам призначають антибактеріальні, протизапальні та знеболювальні препарати.
У день операції рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати та приймати їжу можна лише після огляду лікаря.
Надалі пацієнтам рекомендують дотримуватися дієти: не їсти солону, гостру, смажену та копчену їжу, відмовитися від алкоголю та куріння, обмежити вживання шоколаду та кави. Також протипоказаний підйом ваги, біг, різкі рухи та важкі фізичні навантаження. Після повного відновлення більшість обмежень знімаються і пацієнти повертаються до звичного способу життя.
Потенційні ускладнення кісти нирки
Попри те, що кісти є доброякісними новоутвореннями, не варто недооцінювати їхню потенційну небезпеку. Якщо кіста має показання до видалення, відмова від операції може призвести до розвитку таких ускладнень:
Розрив кісти або стінки нирки є небезпечними для життя станами та вимагають негайного проведення операції.
Причини утворення кісти нирки
Причини розвитку кіст досі вивчаються. Більшість фахівців відзначають, що провідну роль відіграє генетична схильність. У багатьох пацієнтів кісти є вродженими, тобто виникають у період внутрішньоутробного розвитку.
У дорослому віці ключову роль в утворенні кіст нирок відводять таким захворюванням, як паразитарні інфекції, нефролітіаз, туберкульоз нирки, гломерулонефрит та інші. Також факторами ризику є травми нирок, часті переохолодження, шкідливі звички тощо. Набуті кісти найчастіше діагностують у жінок та чоловіків віком понад 45 років.
Видалення кісти нирки: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість видалення кісти на нирці може відрізнятись залежно від складності операції. На це впливає кількість, розмір та розташування кіст. Ознайомитись із цінами можна тут. Більш детально щодо питання вартості вас зорієнтує хірург на попередній консультації. Записуйтесь на прийом в «Оксфорд Медікал» у Києві на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання про лапароскопічне висічення кісти нирки
Чи може кіста нирки розсмоктатися?
Багато пацієнтів думають, що кіста нирки може розсмоктатися, але на практиці такі випадки не зустрічаються. У разі виявлення кісти слід дотримуватися рекомендацій лікаря. При невеликих та неускладнених кістах призначають диспансерне спостереження – огляд уролога та УЗД 1-2 рази на рік, в інших випадках новоутворення рекомендують видаляти.
Чи може кіста нирки перерости у рак?
Кіста є доброякісним новоутворенням, проте за наявності факторів ризику існує ймовірність малігнізації – перетворення на злоякісну пухлину. Якщо ризик високий, пацієнту рекомендують видалити кісту.