Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Лапароскопічне висічення кісти нирки

Лапароскопічне висічення – це найбільш безпечна та ефективна методика видалення кісти нирки. Операція малоінвазивна, проводиться без довгих розрізів. Замість них роблять 3 проколи діаметром близько 1 см, через які вводять лапароскоп, оснащений оптичною системою, та троакари (спеціальні хірургічні інструменти). Завдяки такій технології мінімізується пошкодження здорових тканин, знижується крововтрата та ризик ускладнень, а період реабілітації проходить швидше та легше, ніж після операцій з відкритим доступом.

В «Оксфорд Медікал» лапароскопічне висічення кісти нирки проводять хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. Встановлене у відділенні хірургії обладнання дозволяє виконувати урологічні операції будь-якої складності. Головний принцип роботи нашої клініки – надання якісної медичної допомоги із застосуванням передових технологій.

Коли потрібно проводити висічення кісти нирки?

Лапароскопічне висічення кісти нирки в Києві

Кіста нирки – це доброякісне новоутворення. За своєю структурою воно нагадує капсулу: має щільну оболонку, а всередині заповнене рідким або напіврідким вмістом.

Кісти можуть бути різного розміру, мати одну або кілька камер, бути одиничними або множинними, розташовуватися в різних ділянках органу. У деяких людей кісти бувають уродженими, в інших розвиваються протягом життя.

Необхідність видалення кісти нирки залежить від багатьох факторів. Якщо кіста має невеликий діаметр (зазвичай до 5 см), не збільшується, не впливає на кровопостачання нирки та відтік сечі, пацієнту може бути рекомендовано диспансерне спостереження – відвідування уролога та проведення УЗД нирок раз на 6-12 місяців.

Показаннями для видалення кісти є:

 • великий розмір кісти, здавлювання нею судин нирки та сечоводу;

 • швидке збільшення діаметра кісти;

 • порушення відтоку сечі;

 • виражений больовий синдром;

 • запалення кісти;

 • нагноєння кісти;

 • високий ризик розриву кіст;

 • підозра на злоякісний характер новоутворення

У таких випадках операцію рекомендують проводити якнайшвидше через високий ризик ускладнень.

Як проводять лапароскопічне висічення кісти нирки?

Лапароскопічні операції є найбільш щадним варіантом хірургічного лікування. Завдяки мінімальному пошкодженню здорових тканин більшість пацієнтів виписуються зі стаціонару вже на 2-3 день, а за кілька тижнів повертаються до звичного способу життя.

Лапароскопічне висічення кісти нирки проводиться таким чином:

 1. Пацієнта вводять у стан наркозу.

 2. Над пупком і по середній пахвовій лінії з боку ураженого органа роблять 3 проколи діаметром близько 1 см.

 3. Далі в черевну порожнину закачують вуглекислий газ. Він підіймає черевну стінку, що забезпечує хірургу гарний огляд та створює простір для маніпуляцій.

 4. Після цього через зроблені проколи вводять лапароскоп, оснащений світлодіодом та відеокамерою, зображення з якої передається на екран монітора і багаторазово збільшується, і троакари – спеціальні хірургічні інструменти.

 5. За їх допомогою хірург робить розріз на ураженій нирці та видаляє кісту.

 6. Після цього проводить ретельний огляд черевної порожнини, витягує інструменти та накладає на місця проколів шви та стерильні пов'язки.

Після завершення операції пацієнта виводять із наркозу та на кілька годин переводять у відділення реанімації для контролю самопочуття.

Висічення кісти нирки в Оксфорд Медікал

Переваги лапароскопічного висічення кісти нирки у клініці «Оксфорд Медікал»

В «Оксфорд Медікал» працює високотехнологічне відділення хірургії з двома операційними блоками, оснащеними новітнім обладнанням експертного класу. Воно дозволяє діагностувати кісти та інші новоутворення розміром від 1 мм і з такою самою точністю визначати їхнє розташування, а також проводити малоінвазивні та відкриті операції будь-якої складності.

Ефективність та безпечність хірургічного лікування залежать від багатьох факторів. Одним із найважливіших є професіоналізм хірургів. Саме тому в «Оксфорд Медікал» зібрана команда кращих фахівців. У нас працюють хірурги вищої категорії, кандидати та доктори медичних наук. Звернувшись до клініки, ви можете бути впевненими в отриманні якісної медичної допомоги у комфортних умовах.

Перевагами видалення кісти нирки в «Оксфорд Медікал» є:

 • проведення операції малоінвазивним лапароскопічним методом;

 • високий професіоналізм хірургів із 20-річним досвідом;

 • обладнання кращих європейських та американських виробників;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);

 • комфортні умови у стаціонарі з одномісними та двомісними палатами.

Підготовка до операції

Частіше за все первинне виявлення кісти нирки відбувається під час УЗД. Однак дослідження не дозволяє точно визначити характер захворювання, тому для уточнення діагнозу призначають додаткові обстеження: аналізи сечі та крові, комп'ютерну томографію та інші за показаннями. За результатами діагностики визначають кількість і розмір кіст, точне розташування в органі, вплив на кровопостачання нирки та її функції. Враховуючи особливості новоутворення хірург обирає метод хірургічного втручання.

За день до видалення кісти пацієнту призначають передопераційні аналізи та ЕКГ, щоб виключити протипоказання до операції та наркозу.

За 2-3 доби пацієнту рекомендують дотримуватись дієти з низьким вмістом клітковини. Операція проводиться натщесерце. Останній прийом їжі допускається не пізніше як за 8 годин, а води за 2-4. Докладніше про підготовку до операції, з урахуванням індивідуальних особливостей, вам розповість хірург.

Реабілітація після видалення кісти нирки

Видалення кісти нирки в Києві

У більшості пацієнтів реабілітація після лапароскопічних операцій відбувається значно легше, ніж після операцій з відкритим доступом. Завдяки цьому також скорочується термін госпіталізації – зазвичай пацієнтів виписують вже на 3 день. У складніших випадках у стаціонарі потрібно провести близько тижня.

Для профілактики ускладнень та успішного відновлення пацієнтам призначають антибактеріальні, протизапальні та знеболювальні препарати.

У день операції рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати та приймати їжу можна лише після огляду лікаря.

Надалі пацієнтам рекомендують дотримуватися дієти: не їсти солону, гостру, смажену та копчену їжу, відмовитися від алкоголю та куріння, обмежити вживання шоколаду та кави. Також протипоказаний підйом ваги, біг, різкі рухи та важкі фізичні навантаження. Після повного відновлення більшість обмежень знімаються і пацієнти повертаються до звичного способу життя.

Потенційні ускладнення кісти нирки

Попри те, що кісти є доброякісними новоутвореннями, не варто недооцінювати їхню потенційну небезпеку. Якщо кіста має показання до видалення, відмова від операції може призвести до розвитку таких ускладнень:

 • розрив кісти;

 • розрив стінки нирки;

 • виражений больовий синдром через здавлювання нервових закінчень;

 • порушення кровопостачання нирки та суміжних органів;

 • порушення функцій нирки;

 • ниркова недостатність.

Розрив кісти або стінки нирки є небезпечними для життя станами та вимагають негайного проведення операції.

Причини утворення кісти нирки

Причини розвитку кіст досі вивчаються. Більшість фахівців відзначають, що провідну роль відіграє генетична схильність. У багатьох пацієнтів кісти є вродженими, тобто виникають у період внутрішньоутробного розвитку.

У дорослому віці ключову роль в утворенні кіст нирок відводять таким захворюванням, як паразитарні інфекції, нефролітіаз, туберкульоз нирки, гломерулонефрит та інші. Також факторами ризику є травми нирок, часті переохолодження, шкідливі звички тощо. Набуті кісти найчастіше діагностують у жінок та чоловіків віком понад 45 років.

Видалення кісти нирки: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість видалення кісти на нирці може відрізнятись залежно від складності операції. На це впливає кількість, розмір та розташування кіст. Ознайомитись із цінами можна тут. Більш детально щодо питання вартості вас зорієнтує хірург на попередній консультації. Записуйтесь на прийом в «Оксфорд Медікал» у Києві на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання про лапароскопічне висічення кісти нирки

Чи може кіста нирки розсмоктатися?

Багато пацієнтів думають, що кіста нирки може розсмоктатися, але на практиці такі випадки не зустрічаються. У разі виявлення кісти слід дотримуватися рекомендацій лікаря. При невеликих та неускладнених кістах призначають диспансерне спостереження – огляд уролога та УЗД 1-2 рази на рік, в інших випадках новоутворення рекомендують видаляти.

Чи може кіста нирки перерости у рак?

Кіста є доброякісним новоутворенням, проте за наявності факторів ризику існує ймовірність малігнізації – перетворення на злоякісну пухлину. Якщо ризик високий, пацієнту рекомендують видалити кісту.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор Вікторович Провідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор ВікторовичПровідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1993 – 1998 рр. - Луганський державний медичний університет. Спеціальність – лікувальна справа

1998 – 2000 рр. - Інтернатура по урологї на базі Київської міської клінічної лікарні №6.

1998 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю «урологія», на каф. урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2000 - 2003 рр. - Київська міська клінічна лікарня №6, лікар – уролог

2003 – 2006 рр. - очний аспірант кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2006 – 2011 рр. - асистент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2007 рр. -  Диплом кандидата медичних наук. Cпеціальність «урологія». Дисертація на тему «Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз».

З 2011 р. – доцент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2015 р. - Вища кваліфікаційна категорія лікаря за фахом урологія. ТУ «Ендоскопічні методи лікування в урології», «Лапароскопічна урологія».

2023 р. – НМАПО ім. П. Л. Шупика, спеціалізація "Онкохірургія".

23 наукових праці, з них 1 навчально-методичний посібник. Брав участь у роботі 12 міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів, конгресів.


Лікар проводить: 


- Хірургічне лікування хворих на аденому/доброякісну гіперплазію передміхурової залози;

- Хірургічне та ендоскопічне лікування сечокам’яної хвороби;

- Хірургічне лікування з приводу гнійних форм пієлонефритів та паранефритів;

- Хірургічне лікування з приводу раку сечового міхура;

- Хірургічне лікування з приводу раку передміхурової залози;

- Хірургічне лікування з приводу доброякісних утворень (кіст) та раку нирки;

- Хірургічне лікування з приводу пухлин наднирника;

- Хірургічне лікування з приводу варикоцелє;

- Хірургічне лікування з приводу водянки яєчка;

- Хірургічне лікування з приводу фімозу;

- Хірургічне лікування з приводу хвороби Пероні. 

- Ургентна урологія;

- Травма органів сечостатевої системи;

- Зовнішнє та внутрішнє дренування нирки та сечових шляхів;

- Лікування хворих із стриктурами уретри;

- Хірургічне лікування хворих із вадами розвитку органів сечової системи.


показати повний текст
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Костенко Едуард МиколайовичЛікар-уролог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта


2015 р. - Запорізький державний медичний університет, за фахом «Лікувальна справа»;

2016 р. - інтернатура в МКЛЕ та ШМД, м. Запоріжжя;

2017 р. - магістратура за фахом «Урологія».


Курси підвищення кваліфікації


2021 р. - науково-практична конференція з онкоурології «Мовембер - 2021»;

2021 р. - Всеукраїнська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів з урології «Уродніпро 2021»;

2021 р. - майстер-клас «Лапароскопічні особливості лікування доброякісних та злоякісних захворювань сечових шляхів»..

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Лапароскопічне висічення кісти нирки I категорії складності 30000.00 грн
Лапароскопічне висічення кісти нирки II категорії складності 35000.00 грн
Лапароскопічне висічення кісти нирки III категорії складності 45000.00 грн
Черезшкірна пункція кісти нирки із введенням скперозанта 12200.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up