На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Базаліоми - пухлини базального шару шкіри, виглядають як невеликі безболісні рожеві плями на шкірі, які з часом збільшується в розмірах. Виявивши у себе базаліому, панікувати не варто - це новоутворення, яке можна досить просто видалити при своєчасному зверненні до лікаря.
Існують різні види базаліом: бородавчасті, поверхневі, вузликово-виразкові, прободаючі, нодулярні і т.д. Якщо базаліому не лікувати, з часом вона буде збільшуватися, може спровокувати утворення нових виразок або вузликів на шкірі, які з часом будуть зливатися в одне утворення. Збільшуючись, базаліома може проростати в навколишні тканини, порушуючи роботу хрящів і судин, при цьому викликаючи сильний біль. При відсутності коректного лікування, базаліома може перетворитися в рак шкіри.
ОЗНАКИ БАЗАЛІОМИ
Найчастіше базаліома виникає на обличчі або шиї. Симптоми хвороби варіюються в залежності від типу новоутворень, найчастіше про неї сигналізують поява ранок або почервоніння, які:
- мають вигляд рожевих плям, які не зникають більше трьох тижнів і поступово збільшуються в розмірах;
- мають круглу або овальну форму, іноді опуклу форму;
- покриваються темною кіркою посередині.
Пік захворюваності базально-клітинний рак шкіри - 60-70 років, однак від нього не застрахована і молодь. У дітей і підлітків базальноклітинний рак шкіри виникає вкрай рідко, однак іноді зустрічається вроджена форма базаліоми - синдром Горліна-Гольтца.
У людей зі світлою шкірою хвороба зустрічається набагато частіше, ніж у темношкірих або смаглявих. Ризик збільшується, коли люди з «північним» типом шкіри (світлої, не пристосована до сильному впливу сонячних променів), піддаються різкого впливу ультрафіолетового випромінювання, як природного, так і штучного, наприклад, при засмагу в солярії.
Ризик виникнення базаліоми підвищують часті подразнення шкіри: постійні травми певної ділянки тіла, тривалий контакт з токсичними речовинами, вплив радіації та ін.
ВИДАЛЕННЯ БАЗАЛІОМИ
Найчастіше, методом лікування базаліом є їх хірургічне видалення. Існують й інші методи видалення базаліом: кріодеструкція, лазерне видалення, місцева хіміотерапія. Але у хірургічного видалення є одна важлива перевага - можливість відправки видаленої тканини на гістологічне дослідження, яке дозволить точно дізнатися, чи було новоутворення злоякісним.
При підозрі на базаліому, перш ніж проводити видалення дерматолог проводить огляд і дерматоскопію. Якщо діагноз підтверджується - призначається видалення базаліоми хірургом. Висічення проводиться так, щоб гарантовано видалити всю хвору тканину. Після видалення хірург накладає косметичний шов, який після загоєння приховує сліди втручання.
Для профілактики базаліоми рекомендується відмовитися від соляріїв, уникати сонячних променів в піковий час (з 11:00 по 16:00), або використовувати креми, що захищають від ультрафіолетових променів.
Записатися на прийом до хірурга для клініки «Оксфорд Медікал Київ» можна по телефону або заповнивши форму на сайті.