(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне видалення жовчного міхура

В «Оксфорд Медікал» хірургічне лікування гострого та хронічного холециститу проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі, оснащеному новим обладнанням експертного класу для проведення точної діагностики та операцій високої складності.

Хірурги «Оксфорд Медікал» – лікарі вищої категорії з 20 та 30-річним стажем. Вони проводять як сучасні малоінвазивні операції, так й лапаротомію з відкритим доступом.

При холециститі найчастіше рекомендують лапароскопічну холецистектомію. Вона дозволяє всього через 3 невеликі проколи у черевній стінці видалити жовчний міхур і виконати інші лікувальні маніпуляції. Відновлення після такої операції проходить легше та швидше, ніж після лапаротомії.

В «Оксфорд Медікал» створено всі умови для ефективного лікування та мінімізації ризику ускладнень, який не можна повністю виключити навіть при ретельній підготовці. У клініці працює відділення реанімації з палатами інтенсивної терапії, в яких встановлено апаратуру для штучної вентиляції легень та створено всі умови для контролю та підтримки інших життєво важливих функцій організму.

Після операції пацієнтів переводять до комфортних одно- або двомісних палат готельного типу, де вони залишаються під цілодобовим медичним наглядом до моменту виписки.

Лікування холециститу

Що таке холецистит та які симптоми він викликає?

Холецистит – це запальне захворювання жовчного міхура, яке супроводжується порушенням відтоку жовчі, що виробляється в ньому. Причиною його розвитку можуть бути жовчнокам'яна хвороба, дискінезія жовчних проток, панкреатит та затікання ферментів підшлункової залози у жовчний міхур, глистяна інвазія, інфекції, нераціональне харчування, гіподинамія, порушення обміну речовин тощо.

Для гострого холециститу характерне раптове наростання симптомів:

 • гострого болю у правому боці, який поширюється на весь живіт, грудну клітину та лопатки;

 • нудоти та блювання;

 • присмаку гіркоти у роті;

 • підвищення температури.

За відсутності своєчасного лікування чи наявності додаткових факторів ризику хвороба може перейти у хронічну форму. Для неї властиве чергування періодів ремісії та загострень.

Основними симптомами хронічного холециститу є:

 • ниючий біль у правому боці;

 • посилення дискомфорту після їжі;

 • напади нудоти;

 • метеоризм тощо.

Показання до хірургічного лікування холециститу

Спосіб лікування холециститу залежить від форми та стадії захворювання. Медикаментозну терапію призначають при некалькульозному (без утворення каменів у жовчному міхурі або його протоках) та катаральному (супроводжується набряком тканин органу та звуженням проток) холециститі.

Хірургічне лікування може знадобитися при:

 • флегмонозному холециститі – супроводжується утворенням гнійного ексудату;

 • гангренозному холециститі – виникає некроз тканин жовчного міхура;

 • деструктивному холециститі – відбувається перфорація стінок органу, утворюються нориці та виразки;

 • розриві жовчного міхура;

 • жовчнокам'яній хворобі;

 • закупорці жовчовивідних проток конкрементами;

 • холангіті – запаленні жовчних проток;

 • поширенні інфекції на суміжні органи, перитоніті тощо.

Гострий холецистит з ускладненнями потребує госпіталізації пацієнта та екстреного проведення операції. При хронічному запаленні хірургічне втручання проводять у плановому порядку.

Підготовка до операції при холециститі

Перед операцією пацієнту призначають комплексне обстеження, яке може включати:

 • УЗД органів черевної порожнини;

 • комп'ютерну томографію;

 • холецистохолангіографію – рентген жовчного міхура та проток з контрастом;

 • фіброгастродуоденоскопію (ФГДС) – ендоскопічне дослідження стравоходу та шлунка;

 • лабораторні аналізи;

 • флюорографію;

 • електрокардіографію (ЕКГ) та інші обстеження за показаннями.

Види операцій при холециститі

В «Оксфорд Медікал» встановлено нове обладнання, яке дозволяє проводити сучасні малоінвазивні операції, та працюють висококваліфіковані хірурги з багаторічним досвідом.

Пацієнтам з гострим та хронічним холециститом, як правило, проводять лапароскопічну холецистектомію – видалення жовчного міхура через кілька проколів у черевній стінці, діаметром до 1 см. Це найбільш ефективна та безпечна процедура, після якої більшість пацієнтів швидко відновлюються.

Перевагами лапароскопічної холецистектомії є:

 • мінімальне ушкодження здорових тканин;

 • низький ризик післяопераційної грижі та інших ускладнень;

 • практично повна відсутність больового синдрому після операції;

 • короткий період реабілітації;

 • можливість виписки зі стаціонару через 1-2 дні після операції та швидке відновлення працездатності.

У деяких випадках замість лапароскопічної холецистектомії проводять інші види операцій:

 • лапаротомію, або операцію з відкритим доступом – передбачає розріз черевної стінки (показаннями можуть бути перфорація жовчного міхура, перитоніт та інші ускладнення);

 • холецистектомію з міні-доступу – для забезпечення доступу до жовчного міхура роблять розріз у правій здухвинній ділянці довжиною від 4 до 8 см (вона поєднує в собі переваги лапароскопічного методу та відкритої операції);

 • холецистостомію – операцію з видалення каменів жовчного міхура та встановлення стенту для розширення жовчовивідних проток (може проводитися лапароскопічним або лапаротомним методом, але призначається тільки за наявності протипоказань до видалення жовчного міхура або високого ризику ускладнень).

Особливості післяопераційного періоду

Після операції пацієнтів переводять до комфортних одномісних чи двомісних палат, де вони залишаються під цілодобовим медичним наглядом. Протягом перших 4-6 годин потрібен постільний режим, після чого лікар проводить огляд і дозволяє сідати або вставати. Перший прийом їжі рекомендується наступного ранку.

Залишити стаціонар більшість пацієнтів можуть вже через 24 або 48 годин, але вдома повинні приймати призначені лікарем препарати, дотримуватись дієти та інших рекомендацій.

За відсутності супутніх захворювань повне відновлення зазвичай відбувається через 6 місяців. Пацієнти повертаються до звичного способу життя без суворих обмежень у раціоні, крім рекомендації дотримуватися принципів здорового харчування.

Переваги хірургічного лікування холециститу у клініці «Оксфорд Медікал»

Відділення хірургії «Оксфорд Медікал» оснащене найсучаснішим медичним обладнанням експертного класу. Завдяки цьому, а також залученню команди досвідчених фахівців у клініці створено всі умови для проведення малоінвазивних та відкритих операцій будь-якої складності.

Перевагами хірургічного лікування холециститу в Оксфорд Медікал є:

 • високотехнологічне оснащення операційних блоків;

 • наявність палат інтенсивної терапії з апаратами для штучної вентиляції легень та підтримки інших життєво важливих функцій організму;

 • високий професіоналізм лікарів;

 • комфортні умови перебування у стаціонарі;

 • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Лікування холециститу: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість хірургічного лікування холециститу може відрізнятися залежно від виду та складності операції. Їх проводять як через відкритий доступ, так і за допомогою малоінвазивної лапароскопічної методики. Лапароскопія може коштувати дорожче, оскільки потребує високоточного обладнання. При цьому вона дозволяє полегшити підготовку до операції та реабілітаційний період і знизити ризик ускладнень. Все це допомагає скоротити загальні витрати на лікування.

Ознайомитися з цінами хірургічного лікування в «Оксфорд Медікал» можна тут. Щоб дізнатися більш точну вартість операції з урахуванням діагнозу, записуйтесь на консультацію хірурга на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування холециститу

Що таке холецистит?

Холецистит – це запальне захворювання жовчного міхура, яке супроводжується порушенням відтоку жовчі, що виробляється в ньому. Може протікати в гострій та хронічній формі, для якої характерне чергування періоду загострення та ремісії.

Як лікувати холецистит?

При некалькульозному холециститі (без утворення каменів у жовчному міхурі або його протоках) та катаральному (супроводжується набряком тканин органу та звуженням проток) призначають медикаментозну терапію. У разі розвитку гнійного процесу чи некрозу тканин проводять видалення жовчного міхура. Також операція потрібна, якщо холецистит спровокований камінням у жовчному міхурі чи його протоках.

Холецистит: де болить?

При гострому холециститі з'являється різкий біль у правому боці. Часто він поширюється на весь живіт, грудну клітку та лопатки. При хронічному перебігу захворювання біль може бути ниючим, періодичним. Також симптомами холециститу є нудота, блювота та присмак гіркоти у роті.

Для запису на консультацію до лікаря телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Холецистектомія (не ускладнена) 15000.00 грн
Холецистектомія (ускладнена) 18000.00 грн
Лапароскопічна холецистектомія (ускладнена) 18000.00 грн
Холецистектомія ускладнена перитонітом 25000.00 грн
Холецистектомія з зовнішнім дренуванням холедоха 20000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Марина Ващенко 06-04-2024 Лікар який показав високий рівень професіоналізму. В кабінеті атмосфера була затишною і комфортною. Своїм вмінням та уважністю залишив позитивне враження. Безсумнівно рекомендую.
Людмила 31-03-2024 Безмежно вдячна за уважне ставлення та компетентні поради Рибалко Сергію Олександровичу!
Сергій Володимирович 20-03-2024 Хочу подякувати вашій клініці за те, що в ній працює такий професійний лікар.Задоволений результатами його роботи, отримав відповіді на всі свої питання в доступній, зрозумілій формі.Рекомендую
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up