На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Абсцес – це осередок запалення, у якому утворюється гній. Він являє собою капсулу з ущільненою оболонкою, яка формується в результаті захисної реакції організму. Вона запобігає подальшому поширенню запалення.
Найчастіше абсцеси виникають у м'яких тканинах через попадання в рану інфекції, але можуть розвиватися також на слизових оболонках, у внутрішніх органах і навіть кістках. У першому випадку хірург може розкрити абсцес в амбулаторних умовах, тоді як у другому необхідна операція.
В «Оксфорд Медікал» працює високотехнологічне відділення хірургії. У ньому встановлено новітнє обладнання та створено умови для видалення всіх видів абсцесів. Лікування поверхневих проводиться без госпіталізації під місцевою анестезією і триває не більше 20-40 хвилин. Внутрішні абсцеси видаляють за допомогою мінімально інвазивних методик (ендоскопія та лапароскопія).
Коли рекомендовано хірургічне лікування абсцесу?

Найбільш небезпечними є абсцеси внутрішніх органів. Як правило, вони розвиваються при ускладненому перебігу інфекційних захворювань та вимагають негайного проведення операції.
Зовнішні абсцеси також має розкривати хірург. Якщо зробити це самостійно, є висока ймовірність прориву гнійника у глибокі шари шкіри, видалення не всього гною, пошкодження шкіри з подальшим утворенням шраму.
Отже, у разі виникнення абсцесу бажано одразу звернутися до хірурга.
Місцевими симптомами абсцесу є:
Абсцеси внутрішніх органів провокують біль та функціональні порушення. Симптоми можуть відрізнятись залежно від локалізації патологічного вогнища.
Крім того, при розвитку гнійного запалення (як м'яких тканин, так і внутрішніх органів) можуть виникати симптоми інтоксикації організму:
Як проводять розтин та видалення абсцесу?
Видалення абсцесу м'яких тканин є досить простою операцією. Завдяки методам хірургії одного дня вона проводиться без госпіталізації та вимагає від пацієнта лише кількох годин.
Процедура проводиться так:
Хірург обробляє ділянку шкіри антисептичним засобом та проводить місцеве знеболювання.
За допомогою скальпеля акуратно розкриває абсцес, видаляє гній та проводить санацію порожнини.
При розташуванні абсцесу у глибоких тканинах встановлює невелику дренажну трубку для виведення гною.
Накладає шви та стерильну пов'язку.
Така операція зазвичай займає від 20 до 40 хвилин. Після цього пацієнт може одразу залишити клініку.
Оскільки абсцес має інфекційну природу, пацієнту також призначають курс антибактеріальних препаратів, протизапальні засоби та інші ліки за показаннями.
Видалення абсцесів внутрішніх органів є складнішим завданням. Воно вимагає госпіталізації та проведення операції під загальною анестезією. Метод хірургічного втручання залежить від розташування абсцесу. Хірурги "Оксфорд Медікал" застосовують переважно малоінвазивні методики. Вони дозволяють мінімізувати пошкодження здорових тканин, знизити ризик післяопераційних ускладнень та полегшити період реабілітації.

Переваги лікування абсцесу в «Оксфорд Медікал»
Перевагами видалення абсцесу в «Оксфорд Медікал» є:
видалення зовнішнього абсцесу у денному стаціонарі під місцевою анестезією;
застосування малоінвазивних методик видалення абсцесів внутрішніх органів;
виконання операцій висококваліфікованими хірургами;
використання діагностичного та хірургічного обладнання експертного класу;
можливість здати аналізи та пройти обстеження в одній клініці;
комфортні умови та привітний персонал.
Можливі ускладнення абсцесу
Без своєчасного лікування абсцес може призвести до серйозних ускладнень. Найбільш поширеними є:
розвиток флегмони (гнійний процес, що не має чітких меж);
неврит (запалення нерва);
остеомієліт (поширення гнійного запалення на кісткові тканини);
порушення функцій ураженого органу;
зараження крові, сепсис;
перитоніт;
гнійний менінгіт;
формування шраму.
Своєчасне звернення до лікаря дозволяє видалити абсцес найбільш щадним методом та уникнути небезпечних для здоров'я наслідків.
Причини розвитку абсцесів
Основна причина виникнення абсцесу – потрапляння у тканини інфекції та розвиток запалення. Найчастіше збудниками є патогенні та умовно-патогенні мікроорганізми: стафілококи, стрептококи, кишкова паличка та інші бактерії, а також грибки. Вони можуть проникати в організм при порушенні цілісності шкірного покриву або слизової оболонки, наприклад, при порізах, подряпинах тощо. Також при ослабленні імунітету спровокувати появу абсцесу можуть приховані хронічні інфекції. У цьому випадку патогени потрапляють у різні тканини та органи по кровотоку.
Видалення абсцесу: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість видалення абсцесу може бути різною. Вона залежить від розташування патологічного вогнища та складності операції.
Ознайомитись з цінами лікування абсцесів в «Оксфорд Медікал» можна тут.
Щоб дізнатися більш точну ціну з урахуванням діагнозу та отримати індивідуальні рекомендації щодо лікування абсцесу, записуйтесь на консультацію хірурга на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування абсцесу
Як лікувати абсцес?
На ранніх стадіях можливе лікування абсцесу консервативними методами. Пацієнту можуть призначити антибіотики, протизапальні засоби та інші препарати за показаннями. При великих абсцесах м'яких тканин, а також скупченні гною у внутрішніх органах потрібне хірургічне лікування.
Що таке паратонзилярний абсцес?
Паратонзилярний абсцес – це запальний процес, що супроводжується скупченням гною, у навколомигдаликовій клітковині. Найчастіше він розвивається як ускладнення гнійної ангіни.
Записатися на консультацію до хірурга можна за вказаними на сайті номерами або через форму онлайн-заявки.