На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Резекція шлунка – це операція з видалення частини органу, ураженої пухлиною або іншим захворюванням. У ході її проведення також формують анастомоз: непошкоджену ділянку шлунка з'єднують з худою або дванадцятипалою кишкою. Таким чином відновлюють природний рух їжі травним трактом.
Обсяг резекції визначають індивідуально залежно від стадії раку шлунку, а також розміру та розташування новоутворення. Є такі види операції:
часткова резекція – видаляють від 1/3 до 1/2 частини шлунка;
обширна резекція – видаляють 2/3 органа;
субтотальна – видаляють 4/5 шлунка;
тотально-субтотальна – видаляють понад 90% органу.
Який вид операції буде оптимальним для пацієнта лікарі визначають за результатами обстежень.
В “Оксфорд Медікал” резекцію шлунка проводять:
лапароскопічним методом – це малоінвазивна операція, яка супроводжується мінімальним ушкодженням здорових тканин і має більш легкий та короткий період реабілітації;
лапаротомним методом – це класична операція з відкритим доступом, яка може бути необхідна при великих і незручно розташованих пухлинах, а також гострих станах.
Усі операції виконують хірурги вищої категорії з більш як 20-річним досвідом, використовуючи новітнє обладнання експертного класу.
Коли призначають резекцію шлунка?
Показаннями до проведення резекції шлунка є:
злоякісні та доброякісні новоутворення;
хронічна виразкова хвороба у разі неефективності консервативної терапії та високого ризику ускладнень;
перфорація стінки шлунка;
гіпертрофічний пілоричний стеноз;
синдром Золлінгера-Еллісона.
Підготовка до резекції шлунка
Для визначення розміру та розташування пухлини або оцінки інших патологічних змін перед операцією проводять:
гастроскопію з одночасним взяттям біопсії для проведення гістологічного аналізу зразка тканин;
рентгенографію шлунка із контрастним посиленням;
КТ органів черевної порожнини та інші обстеження за показаннями.
Безпосередньо перед операцією, щоб виключити протипоказання до анестезії та високі ризики ускладнень, також призначають загальний та біохімічний аналізи крові та сечі, аналізи крові на групу та резус-фактор, на згортання, на гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс, а також електрокардіографію (ЕКГ).
За 2-3 дні до госпіталізації пацієнту рекомендують спеціальну дієту: дозволяється їсти легкі страви, напіврідкої або рідкої консистенції.
Як проводять резекцію шлунка?
Резекцію шлунка проводять під загальною анестезією. Завдяки цьому пацієнт не відчуває болю та прокидається вже після завершення операції.
Залежно від розташування та розміру пухлини використовують:
Лапароскопічний доступ – на черевній стінці роблять 3 проколи, діаметром до 1 см, через які вводять хірургічні інструменти та оптичні прилади. Зображення з камери передається на екран комп'ютера з багаторазовим збільшенням, що дозволяє хірургу виконувати маніпуляції з максимальною точністю.
Лапоратомний доступ – на очеревині роблять поздовжній розріз, довжиною близько 20 см. Його використовують при великих та незручно розташованих новоутвореннях, а також при перфорації шлунка та відкритті внутрішньої кровотечі.
У ході операції хірург видаляє уражені тканини шлунка, після чого формує анастомоз.
Після завершення операції пацієнта виводять з наркозу. На кілька годин його залишають у післяопераційній палаті під апаратним моніторингом, після чого переводять до звичайної палати хірургічного стаціонару.
Переваги хірургічного лікування захворювань шлунка у клініці «Оксфорд Медікал»
В “Оксфорд Медікал” всі операції проводять у високотехнологічному відділенні хірургії. Операційні блоки оснащені новим обладнанням від провідних виробників медичної техніки. Вона дозволяє виконувати навіть найскладніші операції, а також ефективно надавати допомогу при гострих станах.
Хірурги нашого медичного центру мають вищу лікарську категорію та більш ніж 20-и, 30-и і навіть 40-річний стаж.
Завдяки наявності сучасного обладнання та високої кваліфікації хірургів більшість операцій на шлунку проводяться лапароскопічним методом. Він дозволяє мінімізувати пошкодження здорових тканин, тим самим сприяючи більш швидкій та легкій реабілітації.
Основні переваги проведення резекції шлунка в “Оксфорд Медікал”:
обладнання експертного класу для проведення малоінвазивних операцій, а також контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;
наявність палат інтенсивної терапії;
високий професіоналізм лікарів;
можливість комплексного лікування раку шлунка;
комфортні умови у стаціонарі з одномісними та двомісними палатами готельного типу;
програма лояльності для постійних пацієнтів.
Потенційні ускладнення після резекції шлунка та їх ризики
Резекція шлунка є досить складною операцією. У деяких пацієнтів можуть виникати кровотечі, запалення області анастомозу, перитоніт, порушення травлення, анемія та деякі інші ускладнення.
Щоб мінімізувати ризик ускладнень, лікарі «Оксфорд Медікал» проводять пацієнту комплексне обстеження і чітко дотримуються всіх протоколів підготовки, проведення операції та післяопераційного догляду. Але навіть так повністю виключити ймовірність ускладнень у хірургії не можна. На випадок екстрених ситуацій у нас створено всі умови для надання допомоги пацієнтам з гострими станами, у тому числі є обладнання для моніторингу та підтримки життєво важливих функцій організму.
Післяопераційна реабілітація
Невдовзі після операції пацієнта переводять у комфортну одномісну чи двомісну палату. Як правило, першого дня рекомендують постільний режим. Вставати можна лише після огляду лікаря.
За кілька годин пацієнту можуть дозволити випити трохи води. Їсти можна лише на наступну добу, але тільки відповідно до рекомендованої дієти.
Відновлення після операції може тривати від кількох тижнів за кілька місяців. Все залежить від ступеня резекції, використання лапароскопічної чи лапаротомної методики, наявності супутніх захворювань та інших індивідуальних особливостей пацієнта.
Що стосується харчування, то після завершення етапів реабілітації радять дотримуватися таких принципів:
їсти невеликими порціями не рідше 5 разів на день;
за раз випивати не більше 200 мл води чи іншого напою;
страви готувати методом варіння, запікання чи приготування на пару;
їсти теплу їжу, не сильно гарячу чи холодну.
Стан кожного пацієнта індивідуальний, тому після операції лікар надає особисті призначення. Вони можуть відрізнятись від загальних правил і є більш важливими. Від дотримання цих рекомендацій залежить, як пройде реабілітаційний період.
Причини проблем зі шлунком та профілактика захворювань
Основними факторами ризику раку та інших хірургічних патологій, які вимагають проведення резекції шлунка, вважаються:
інфікування хелікобактер пілорі;
атрофічний гастрит;
виразкова хвороба;
поліпи та інші доброякісні новоутворення шлунка;
генетична схильність;
незбалансоване харчування (переважання в раціоні жирних сортів м'яса та напівфабрикатів при нестачі свіжих овочів та фруктів).
Для профілактики захворювань травної системи фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя та збалансовано харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок, підтримувати вагу в межах норми, не приймати ліки без призначення лікаря та довше за призначений час, за наявності хронічних патологій регулярно проходити огляд у лікаря.
Резекція шлунка: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість резекції шлунка залежить від кількох факторів. Основним є складність операції. Залежно від показань пацієнту може бути рекомендована часткова, обширна, субтотальна або тотально-субтотальна резекція.
Також значення має, яким способом проводять операцію – лапароскопічно чи лапаратомно.
Окремою графою витрат є передопераційна діагностика та лікування під час періоду реабілітації.
Докладніше зорієнтувати пацієнта щодо вартості резекції шлунка може лише лікар після проведення обстежень.
Ознайомитися з цінами хірургічного лікування в “Оксфорд Медікал” можна тут.
Відповіді на популярні питання щодо резекції шлунка
Що таке резекція шлунку?
Резекція шлунка – це операція, під час якої видаляють частину органу. Її призначають при раку, доброякісних новоутвореннях, виразці шлунка, прободенні та деяких інших хірургічних захворюваннях.
Як роблять резекцію шлунка?
Операцію проводять 2 способами: лапароскопічним та лапаротомним. Лапароскопія – це малоінвазивна операція, в ході якої на черевній стінці роблять 3 невеликі проколи для введення ендоскопічних інструментів. Лапаротомія – це традиційна операція з відкритим доступом, яка передбачає проведення розрізу черевної стінки. Який метод буде оптимальним, визначають індивідуально.
Скільки коштує резекція шлунку?
Ціна резекції шлунка залежить від складності операції, методу хірургічного втручання (лапароскопічний або лапаротомний), способу анестезії, а також тривалості перебування у стаціонарі. Ознайомитися з цінами хірургічного лікування в “Оксфорд Медікал” можна тут.
Для запису на консультацію до онкохірурга телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.