Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Резекція шлунка

На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.

Резекція шлунка – це операція з видалення частини органу, ураженої пухлиною або іншим захворюванням. У ході її проведення також формують анастомоз: непошкоджену ділянку шлунка з'єднують з худою або дванадцятипалою кишкою. Таким чином відновлюють природний рух їжі травним трактом.

Обсяг резекції визначають індивідуально залежно від стадії раку шлунку, а також розміру та розташування новоутворення. Є такі види операції:

  • часткова резекція – видаляють від 1/3 до 1/2 частини шлунка;

  • обширна резекція – видаляють 2/3 органа;

  • субтотальна – видаляють 4/5 шлунка;

  • тотально-субтотальна – видаляють понад 90% органу.

Який вид операції буде оптимальним для пацієнта лікарі визначають за результатами обстежень.

В “Оксфорд Медікал” резекцію шлунка проводять:

  • лапароскопічним методом – це малоінвазивна операція, яка супроводжується мінімальним ушкодженням здорових тканин і має більш легкий та короткий період реабілітації;

  • лапаротомним методом – це класична операція з відкритим доступом, яка може бути необхідна при великих і незручно розташованих пухлинах, а також гострих станах.

Усі операції виконують хірурги вищої категорії з більш як 20-річним досвідом, використовуючи новітнє обладнання експертного класу.

Резекція шлунка у Києві

Коли призначають резекцію шлунка?

Показаннями до проведення резекції шлунка є:

  • злоякісні та доброякісні новоутворення;

  • хронічна виразкова хвороба у разі неефективності консервативної терапії та високого ризику ускладнень;

  • перфорація стінки шлунка;

  • гіпертрофічний пілоричний стеноз;

  • синдром Золлінгера-Еллісона.

Підготовка до резекції шлунка

Для визначення розміру та розташування пухлини або оцінки інших патологічних змін перед операцією проводять:

  • гастроскопію з одночасним взяттям біопсії для проведення гістологічного аналізу зразка тканин;

  • рентгенографію шлунка із контрастним посиленням;

  • КТ органів черевної порожнини та інші обстеження за показаннями.

Безпосередньо перед операцією, щоб виключити протипоказання до анестезії та високі ризики ускладнень, також призначають загальний та біохімічний аналізи крові та сечі, аналізи крові на групу та резус-фактор, на згортання, на гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс, а також електрокардіографію (ЕКГ).

За 2-3 дні до госпіталізації пацієнту рекомендують спеціальну дієту: дозволяється їсти легкі страви, напіврідкої або рідкої консистенції.

Як проводять резекцію шлунка?

Резекцію шлунка проводять під загальною анестезією. Завдяки цьому пацієнт не відчуває болю та прокидається вже після завершення операції.

Залежно від розташування та розміру пухлини використовують:

  1. Лапароскопічний доступ – на черевній стінці роблять 3 проколи, діаметром до 1 см, через які вводять хірургічні інструменти та оптичні прилади. Зображення з камери передається на екран комп'ютера з багаторазовим збільшенням, що дозволяє хірургу виконувати маніпуляції з максимальною точністю.

  2. Лапоратомний доступ – на очеревині роблять поздовжній розріз, довжиною близько 20 см. Його використовують при великих та незручно розташованих новоутвореннях, а також при перфорації шлунка та відкритті внутрішньої кровотечі.

У ході операції хірург видаляє уражені тканини шлунка, після чого формує анастомоз.

Після завершення операції пацієнта виводять з наркозу. На кілька годин його залишають у післяопераційній палаті під апаратним моніторингом, після чого переводять до звичайної палати хірургічного стаціонару.

Переваги хірургічного лікування захворювань шлунка у клініці «Оксфорд Медікал»

Переваги хірургічного лікування захворювань шлунка

В “Оксфорд Медікал” всі операції проводять у високотехнологічному відділенні хірургії. Операційні блоки оснащені новим обладнанням від провідних виробників медичної техніки. Вона дозволяє виконувати навіть найскладніші операції, а також ефективно надавати допомогу при гострих станах.

Хірурги нашого медичного центру мають вищу лікарську категорію та більш ніж 20-и, 30-и і навіть 40-річний стаж.

Завдяки наявності сучасного обладнання та високої кваліфікації хірургів більшість операцій на шлунку проводяться лапароскопічним методом. Він дозволяє мінімізувати пошкодження здорових тканин, тим самим сприяючи більш швидкій та легкій реабілітації.

Основні переваги проведення резекції шлунка в “Оксфорд Медікал”:

  • обладнання експертного класу для проведення малоінвазивних операцій, а також контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;

  • наявність палат інтенсивної терапії;

  • високий професіоналізм лікарів;

  • можливість комплексного лікування раку шлунка;

  • комфортні умови у стаціонарі з одномісними та двомісними палатами готельного типу;

  • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Потенційні ускладнення після резекції шлунка та їх ризики

Резекція шлунка є досить складною операцією. У деяких пацієнтів можуть виникати кровотечі, запалення області анастомозу, перитоніт, порушення травлення, анемія та деякі інші ускладнення.

Щоб мінімізувати ризик ускладнень, лікарі «Оксфорд Медікал» проводять пацієнту комплексне обстеження і чітко дотримуються всіх протоколів підготовки, проведення операції та післяопераційного догляду. Але навіть так повністю виключити ймовірність ускладнень у хірургії не можна. На випадок екстрених ситуацій у нас створено всі умови для надання допомоги пацієнтам з гострими станами, у тому числі є обладнання для моніторингу та підтримки життєво важливих функцій організму.

Післяопераційна реабілітація

Невдовзі після операції пацієнта переводять у комфортну одномісну чи двомісну палату. Як правило, першого дня рекомендують постільний режим. Вставати можна лише після огляду лікаря.

За кілька годин пацієнту можуть дозволити випити трохи води. Їсти можна лише на наступну добу, але тільки відповідно до рекомендованої дієти.

Відновлення після операції може тривати від кількох тижнів за кілька місяців. Все залежить від ступеня резекції, використання лапароскопічної чи лапаротомної методики, наявності супутніх захворювань та інших індивідуальних особливостей пацієнта.

Що стосується харчування, то після завершення етапів реабілітації радять дотримуватися таких принципів:

  • їсти невеликими порціями не рідше 5 разів на день;

  • за раз випивати не більше 200 мл води чи іншого напою;

  • страви готувати методом варіння, запікання чи приготування на пару;

  • їсти теплу їжу, не сильно гарячу чи холодну.

Стан кожного пацієнта індивідуальний, тому після операції лікар надає особисті призначення. Вони можуть відрізнятись від загальних правил і є більш важливими. Від дотримання цих рекомендацій залежить, як пройде реабілітаційний період.

Причини проблем зі шлунком та профілактика захворювань

Основними факторами ризику раку та інших хірургічних патологій, які вимагають проведення резекції шлунка, вважаються:

  • інфікування хелікобактер пілорі;

  • атрофічний гастрит;

  • виразкова хвороба;

  • поліпи та інші доброякісні новоутворення шлунка;

  • генетична схильність;

  • незбалансоване харчування (переважання в раціоні жирних сортів м'яса та напівфабрикатів при нестачі свіжих овочів та фруктів).

Для профілактики захворювань травної системи фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя та збалансовано харчуватися, відмовитися від шкідливих звичок, підтримувати вагу в межах норми, не приймати ліки без призначення лікаря та довше за призначений час, за наявності хронічних патологій регулярно проходити огляд у лікаря.

Резекція шлунка: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість резекції шлунка залежить від кількох факторів. Основним є складність операції. Залежно від показань пацієнту може бути рекомендована часткова, обширна, субтотальна або тотально-субтотальна резекція.

Також значення має, яким способом проводять операцію – лапароскопічно чи лапаратомно.

Окремою графою витрат є передопераційна діагностика та лікування під час періоду реабілітації.

Докладніше зорієнтувати пацієнта щодо вартості резекції шлунка може лише лікар після проведення обстежень.

Ознайомитися з цінами хірургічного лікування в “Оксфорд Медікал” можна тут.

Відповіді на популярні питання щодо резекції шлунка

Що таке резекція шлунку?

Резекція шлунка – це операція, під час якої видаляють частину органу. Її призначають при раку, доброякісних новоутвореннях, виразці шлунка, прободенні та деяких інших хірургічних захворюваннях. 

Як роблять резекцію шлунка?

Операцію проводять 2 способами: лапароскопічним та лапаротомним. Лапароскопія – це малоінвазивна операція, в ході якої на черевній стінці роблять 3 невеликі проколи для введення ендоскопічних інструментів. Лапаротомія – це традиційна операція з відкритим доступом, яка передбачає проведення розрізу черевної стінки. Який метод буде оптимальним, визначають індивідуально.

Скільки коштує резекція шлунку?

Ціна резекції шлунка залежить від складності операції, методу хірургічного втручання (лапароскопічний або лапаротомний), способу анестезії, а також тривалості перебування у стаціонарі. Ознайомитися з цінами хірургічного лікування в “Оксфорд Медікал” можна тут.

Для запису на консультацію до онкохірурга телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 4.25, голосів: 4 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
  • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
  • член Асоціації хірургів України
  • член Національної асоціації онкологів України
  • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
  • Кандидат медичних наук.
  • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
  • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
  • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
  • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
  • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
  • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
  • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
  • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
  • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
  • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар мамолог <br> онкохірург: Пухликов Олексій Олександрович
Пухликов Олексій Олександрович Лікар мамолог
онкохірург
Лікар мамолог <br> онкохірург: Пухликов Олексій Олександрович
Пухликов Олексій ОлександровичЛікар мамолог
онкохірург

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

2006 – 2012 рр. Запорізький державний медичний університет. Медичний факультет, лікувальна справа.

2012-2014 рр. – Кримський медичний університет, Херсонський ООД. Інтернатура: клінічна онкологія.

08. 2012 – 07. 2018 -  Каховська міська лікарня: онколог, мамолог

2014 – 2018 рр. -  Каховська міська лікарня: лікар невідкладної допомоги

09.2018 – 01.2019 – Запорізька медична академія післядипломної освіти. Спеціалізація: онкохірургія.

показати повний текст

відгуки




Віталій Пономаренко 17-04-2025 Хочу висловити щиру подяку Рибалко Сергію Олександровичу! Це надзвичайно кваліфікований, уважний та чуйний лікар. Його доброзичливе ставлення та підтримка були для мене дуже важливими.Я безмежно вдячний Сергію Олександровичу за його майстерність, турботу та людяність. Рекомендую його як висококласного фахівця та чудову людину!
Балджі 13-04-2025 Потрапили до лікарні після Черкасс онкології, вони зробили перфорацію сигмовидної кишки і сказали їдьте додому ваш стан здоровья не дозволяє вас лікувати, але хірург Валецький взявся за операцію яка завершилась успіхом , була видалена пухлина , купирован перитоніт, після цього хімія з лікарем Дехтярь і я сподіваяюсь що все беде гаразд, дякую лікарям і самій установі яка зберегла моєй жінці життя.
Юлія 09-04-2025 Потрапила до лікаря випадково, була вже екстрена ситуація, не було часу чекати та шукати по знайомим.Лікар після огляду назначив операцію, в цей же день її і провів.Сказати що я боялась - не сказати нічого, але лікар вселив такий спокій, що я навіть змогла розслабитися)Після операції буквально на наступний день пішла додому, загоєння було максимально швидким)Сказати що я вдячна - не сказати нічого, я нарешті здолала свій страх лікарів, отримала допомогу на найвищому рівні)Тарасу Михайловичу низький уклін і вдячність за його роботу)Всі хто думає, боїться, переживає - рекомендую даного лікаря, він просто чарівник )
Наталія 19-03-2025 Анатолій Вікторович, дякую Вам за Вашу роботу! Кому випала така доля роботи операцію і вибирати анастезіолога то раджу Анатолія Вікторовича, майстер своєї справи, зрозуміло що перед операцією я нервувала, але він заспокоїв, розповів що і як буде відбуватися. До і після операції заходив, підбадьорює, дає слушні рекомендації! Анастезію перенесла добре!Дякую Вам за Вашу увагу!
Катерина 26-02-2025 Я дуже вдячна Володимиру Володимировичу за консультацію, на якій він розвіяв мої хвилювання, щодо діагнозу поставленому на основі МРТ, де був не правельно і не професійно описаний діагноз.Здоров,я Вам лікарю з великою душею. Многая Вам і благая літа.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up