Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Нефректомія

Нефректомія – це операція з видалення нирки. Її призначають, коли консервативне лікування та резекція нирки (часткове видалення органу) неефективні.

В "Оксфорд Медікал" нефректомію проводять лапароскопічним методом. Це сучасна мінімально інвазивна технологія, яка дозволяє обійтися без поздовжнього розрізу. Операцію виконують за допомогою ендоскопічних інструментів та лапароскопа – пристрою, оснащеного відеокамерою. Їх вводять у заочеревинний простір через кілька проколів, діаметром до 1 см.

Перевагами лапароскопії є:

  • мінімальне ушкодження здорових тканин;

  • більш легкий та короткий період реабілітації порівняно з відкритою операцією;

  • зменшення ризиків великої крововтрати та післяопераційних ускладнень;

  • скорочення термінів госпіталізації;

  • формування косметичних рубців довжиною до 2 див.

В “Оксфорд Медікал” лапароскопічну нефректомію проводять хірурги вищої категорії з більш ніж 20-річним стажем на новому обладнанні експертного класу. Це дозволяє забезпечити кожному пацієнту найвищу якість медичної допомоги.

Коли потрібно проводити видалення нирки

Коли потрібно проводити видалення нирки?

Видалення нирки призначають лише у випадках, коли інші методи лікування неефективні. Показаннями до операції можуть бути:

  • рак нирки;

  • велике доброякісне новоутворення;

  • полікістоз;

  • зморщування та порушення функцій нирки;

  • розрив нирки внаслідок травми;

  • гнійне ураження нирки;

  • аномалії розвитку нирки.

Як проводять нефректомію?

У сучасних клініках нефректомія проводиться переважно лапароскопічним методом. Він дозволяє виконати необхідні маніпуляції з максимальною точністю та мінімізувати пошкодження здорових тканин. За рахунок цього загоєння відбувається швидше та супроводжується меншим больовим синдромом. Крім того, значно знижується ризик інфекційних ускладнень.

У рідкісних випадках, коли потрібен обширний огляд, можливе проведення класичної операції з відкритим доступом. Який метод буде оптимальним, хірурги вирішують за результатами обстежень пацієнта та оцінки його індивідуальних особливостей.

В обох випадках операція проводиться під загальною анестезією. За часом вона може тривати близько 2-3 годин.

Переваги проведення нефректомії у клініці «Оксфорд Медікал»

В “Оксфорд Медікал” працює високотехнологічне відділення хірургії. У ньому встановлено обладнання експертного класу для проведення точної діагностики та хірургічних операцій будь-якої складності (ендоскопічні стійки, ультразвуковий скальпель, аргоновий лазер тощо). Хірурги клініки мають вищу лікарську категорію та більш ніж 20-и та 30-річний досвід.

Для післяопераційного моніторингу та надання допомоги пацієнтам із гострими станами обладнано палати інтенсивної терапії. Вони оснащені апаратурою для безперервного контролю частоти дихання, серцебиття та інших життєво важливих функцій організму, а в разі потреби – їхньої підтримки.

Після операції пацієнтів переводять у комфортні одномісні чи двомісні палати готельного типу. Там вони залишаються під цілодобовим контролем медичного персоналу.

Основними перевагами проведення нефректомії в “Оксфорд Медікал” є:

  • застосування лапароскопічної методики;

  • наявність у хірургів вищої лікарської категорії та більш ніж 20-річного досвіду;

  • оснащення палат інтенсивної терапії обладнанням для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму;

  • комфортні одномісні та двомісні палати стаціонару;

  • можливість комплексного лікування раку нирки із застосуванням хіміотерапії, імунотерапії та таргетної терапії;

  • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Переваги проведення нефректомії у клініці «Оксфорд Медікал» 1

Реабілітація після нефректомії

Відразу після операції пацієнта переводять до палати інтенсивної терапії (реанімація). Там він виходить із наркозу, після чого ще 2-3 години залишається під апаратним моніторингом дихання, частоти серцебиття, тиску та інших життєво важливих функцій організму.

Після цього, якщо стан пацієнта стабільний, його переводять до палати хірургічного стаціонару. Протягом першого дня зазвичай рекомендують постільний режим. Сідати на ліжку та вставати можна лише після дозволу лікаря.

Термін госпіталізації в середньому становить від 3 до 7 днів. У цей час пацієнтові призначають знеболювальні, антибактеріальні, протизапальні та інші препарати за показаннями.

Після виписки пацієнт продовжує лікування вдома у середньому близько 2-4 тижнів. Лікарняний виписують на півтора місяці. У цей час потрібно суворо дотримуватись призначення лікаря, дотримуватися дієти та уникати важких фізичних навантажень, особливо підняття тяжкості.

Оскільки нирка є парним органом і може адаптуватися до навантаження, що збільшилося, згодом можливе повне відновлення і повернення до повноцінного способу життя.

Харчування після нефректомії

Дієта є невід'ємним етапом реабілітації. Щоб не допустити розвитку ускладнень, важливо повністю дотримуватись рекомендацій лікаря.

Як правило, якщо стан пацієнта стабільний, перший прийом їжі дозволяють наступного дня після операції. Можна випити невелику кількість бульйону, з'їсти трохи йогурту або сиру. Після самостійної дефекації до раціону також вводять овочеві супи, каші, відварене м'ясо, рибу та натуральні соки.

Через кілька тижнів лікар може дозволити перейти на менш строгу дієту. Головне правило – виключити вживання солоних, копчених та гострих страв, а також алкоголю. Обмеження у їжі зберігаються до завершення процесу адаптації організму до життя з однією ниркою.

Потенційні ускладнення після операції

Кожна операція супроводжується ризиком певних ускладнень. Після нефректомії можливе виникнення:

  • інфекції;

  • післяопераційної пневмонії;

  • спайок;

  • грижі;

  • ушкодження прилеглих до віддаленої нирки тканин;

  • тромбозу судин;

  • ниркової недостатності.

Після лапароскопічної операції частота ускладнень значно нижча, ніж після відкритої. Крім того, для мінімізації ризиків пацієнтам проводять ретельне передопераційне обстеження, під час операції використовують лише індивідуальні витратні матеріали, а потім призначають медикаментозну терапію.

Причини виникнення проблем із нирками та методи профілактики

Найбільш поширеним показанням до нефректомії є злоякісні новоутворення. Точні причини їхньої появи ще вивчаються. Основними факторами ризику вважаються:

  • генетична схильність;

  • хронічні захворювання сечостатевої системи;

  • тривалий гемодіаліз;

  • гіпертонія;

  • куріння;

  • ожиріння;

  • вік старше 50-60 років;

  • чоловіча стать;

  • видалення матки.

Для зменшення ризику раку нирки фахівці радять уникати радіаційного опромінення, збалансовано харчуватись, вести активний спосіб життя, підтримувати вагу в межах норми, відмовитися від куріння, вживання алкоголю та інших шкідливих звичок, а також щорічно проходити профілактичні медичні огляди.

Нефректомія: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Ціна нефректомії може відрізнятися залежно від складності операції та методу проведення хірургічного втручання. Точно відповісти на це запитання може лише лікар-хірург, вивчивши результати обстеження пацієнта. Ознайомитись із вартістю лапароскопічного та лапаротомного (відкрита операція) видалення нирки в «Оксфорд Медікал» можна тут.

Відповіді на популярні питання про нефректомію

Що таке нефректомія?

Нефректомія – це операція з видалення нирки. Її проводять переважно малоінвазивним лапароскопічним методом. Він забезпечує мінімальне пошкодження здорових тканин і, як наслідок, більш легкий і короткий період реабілітації.

Що таке лапароскопічна нефректомія?

Лапароскопічна нефректомія – це малоінвазивна операція з видалення однієї нирки. Її проводять без розрізу, як при відкритій операції. Лапароскоп, оснащений відеокамерою, та ендоскопічні інструменти вводять у заочеревинний простір через кілька проколів. В результаті мінімізується пошкодження здорових тканин та знижується ризик ускладнень, а реабілітація проходить легше та швидше.

Яка ціна нефректомії?

Вартість нефректомії може відрізнятися залежно від методу проведення операції та її складності. Детально зорієнтувати пацієнта щодо ціни лікування може лише лікар, оцінивши результати обстежень та історію хвороби. Ознайомитися з цінами різних видів нефректомії в “Оксфорд Медікал” можна тут.

Для запису на консультацію до хірурга з приводу проведення нефректомії телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 4.50, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
  • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
  • член Асоціації хірургів України
  • член Національної асоціації онкологів України
  • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
  • Кандидат медичних наук.
  • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
  • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
  • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
  • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
  • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
  • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
  • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
  • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
  • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
  • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

  • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
  • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Нефректомія
Лапароскопічна нефректомія I категорії складності 30200.00 грн
Лапароскопічна нефректомія II категорії складності 35500.00 грн
Лапароскопічна нефректомія III категорії складності 40700.00 грн
Лапаротомічна нефректомія I категорії складності 35900.00 грн
Лапаротомічна нефректомія II категорії складності 40450.00 грн
Лапароскопічна (або лапатомічна, або люмботомічна) нефректомія радикальна (при пухлинах нирок), I категорії складності 35000.00 грн
Лапароскопічна (або лапатомічна, або люмботомічна) нефректомія радикальна (при пухлинах нирок), II категорії складності 40000.00 грн
Лапароскопічна (або лапатомічна, або люмботомічна) нефректомія радикальна (при пухлинах нирок), III категорії складності 45000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Яна 24-08-2024 Лікар з великої букви! Ніхто мене так ще не заспокоїв як він! Пояснив коротко та ясно, дуже дякую що є такі лікарі
Марта 22-08-2024 Чудовий лікар з гарним почуттям гумору. Людяний. Дякую вам
Оксана 23-07-2024 Хочу висловити велику подяку Ліфшицю Юрію Зіновійовичу за високопрофесійну, оперативно надану консультацію з приводу лікування онкозахворювання, а також менеджеру хірургічного відділення Євгенії Лісоченко за компетентність, уважність до пацієнтів, доступність. Рекомендую цю клініку !
Світлана 15-07-2024 Дуже гарна лікарня, палати, лікарі, взагалі весь персонал на своєму місці. Робив операцію Кочет Тарас Михайлович, це найкращій лікар у якого я була і тепер всім рекомендую тільки його. Також окрема подяка Катерині Романівні та Оксані Василівні, вони просто заряджають позитивом! Медсестричкам та медбрату Віталію респект, постійно цікавляться чи все добре, що потрібно, допомагають, взагалі ці люди живуть своєю роботою. Санітарочкам також величезна подяка! Доречі я була 3 дні, годували добре, навіть не очікувала! Консультанти і оплата послуг на вищому рівні, кому як зручно, завжди якісно, рекомендую OXFORD MEDIKAL на Березняках.
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up