Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Лапароскопічна міомектомія

Лапароскопічна міомектомія - видалення міоматозного вузла за допомогою лапароскопа з мінімальним (або взагалі без) травмуванням матки. Застосування ендоскопічної технології нового покоління дозволяє видаляти міоми розміром близько 10 см, тоді як раніше лапароскопічне видалення було можливо при міомах менше 4 см в діаметрі.

Міома матки - це хвороба, яка з'являється у жінок репродуктивного віку (35-50 років) на тлі гормональних змін. Новоутворення виникає за рахунок розростання гладком'язових тканин (міома), їх мутованих клітин (лейоміома) або сполучних тканин (фіброміома) і вважається доброякісним.

СИМПТОМИ міоми

Багато жінок не здогадуються про те, що у них розвивається дана патологія, оскільки процес може протікати безсимптомно. Тому часто міома виявляється під час профілактичних оглядів у гінеколога. Ознаками міоми можуть бути збільшений розмір матки, наявність на її поверхні ущільнень, неприємні відчуття в нижній частині живота (тиск, болі), сильні менструальні кровотечі.

Попередній діагноз гінеколог ставить на прийомі в ході огляду, пальпації і збору анамнезу. В ході розпитувань встановлюється наявність наступних фактів і станів:

 • скарги на самопочуття;
 • характер менструального циклу;
 • гінекологічні захворювання;
 • перенесені операції;
 • вагітність;
 • спадковість.

Підтверджується діагноз «міома» шляхом проведення УЗД і аналізів. Тільки після цього лікар визначає відповідний спосіб лікування.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ міоми В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Діагностика міоми матки в клініці «Оксфорд Медікал» при необхідності 0может включати наступні етапи:

 1. Консультація і огляд у гінеколога, в ході якого лікар бере необхідний матеріал з піхви для аналізу.
 2. УЗД органів малого тазу для локалізації і визначення розміру вузлів, товщини ендометрія, змін форми матки.
 3. Гістероскопія - метод діагностики, що надає доступ до порожнини матки за допомогою спеціального апарату - гістероскопа.
 4. Лабораторні аналізи (загальний аналіз крові та сечі, кров на гормони і онкомаркери, біохімічний аналіз крові, коагулограма). Багато з них знадобляться при підготовці до операції.
 5. Кольпоскопія - дослідження шийки матки під мікроскопом.
 6. КТ - визначає характер пухлини (доброякісна або злоякісна), місце розташування міоми і наявність вузлів.

КОЛИ ПОКАЗАНА ОПЕРАЦІЯ ПО видаленню міоми МАТКИ

Чи показана міомектомія, визначає лікуючий лікар за результатами обстеження. Існують чіткі рекомендації, в яких випадках потрібна лапароскопія:

 • розвиток патологічних процесів в новоутворенні (наприклад, перекручена ніжка);
 • здавлювання сусідніх органів;
 • активна зміна розміру міоми;
 • стійкість до гормонального лікування;
 • планування вагітності;
 • виражений больовий синдром;
 • наявність кровотеч;
 • безпліддя (якщо інші причини не виявлені).

ВИДАЛЕННЯ міоми матки В КЛІНІЦІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Видалення міоми шийки матки в клініці «Оксфорд Медікал Київ» проводиться лапароскопічним методом, при якому доступ до новоутворення отримують через невеликі розрізи (проколи) на передній черевній стінці. Особливості операції:

 • один прокол робиться в районі пупка, два інших - внизу живота;
 • через отримані отвори вводиться лапароскоп і хірургічні інструменти;
 • для отримання кращого доступу до матки черевна порожнина наповнюється вуглекислим газом;
 • тривалість операції складає близько години;
 • техніка видалення міоми залежить від її розміру і локалізації.

Операція проводиться під контролем відеокамери, що дає кращий огляд, ніж в ході порожнинної операції. Ціна операції визначається стадією захворювання, розміром і кількістю вузлів.

ЧАСТО ЗАДАВАНІ ПИТАННЯ

Скільки часу займає відновлення? Перебування в стаціонарі необхідно близько 1 доби. Рекомендації на післяопераційний період:

 • відмова від надмірних фізичних навантажень протягом першого місяця;
 • дотримання спеціальних дієт не є необхідністю.

Чи можна обійтися без операції? Медикаментозне лікування, засноване на прийомі гормональних препаратів, ефективно при одиночних новоутвореннях малого розміру, що зупинилися в рості і не впливають на характер менструації.

Чи можна планувати вагітність після міомектомії? Цей малоінвазивний метод в майбутньому не робить згубного впливу на здатність жінки завагітніти і виносити дитину. Приступити до планування вагітності можна вже через 4-6 місяців після міомектомії в «Оксфорд Медікал».

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up