(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Лапароскопічна міомектомія

Лапароскопічна міомектомія - видалення міоматозного вузла за допомогою лапароскопа з мінімальним (або взагалі без) травмуванням матки. Застосування ендоскопічної технології нового покоління дозволяє видаляти міоми розміром близько 10 см, тоді як раніше лапароскопічне видалення було можливо при міомах менше 4 см в діаметрі.

Міома матки - це хвороба, яка з'являється у жінок репродуктивного віку (35-50 років) на тлі гормональних змін. Новоутворення виникає за рахунок розростання гладком'язових тканин (міома), їх мутованих клітин (лейоміома) або сполучних тканин (фіброміома) і вважається доброякісним.

СИМПТОМИ міоми

Багато жінок не здогадуються про те, що у них розвивається дана патологія, оскільки процес може протікати безсимптомно. Тому часто міома виявляється під час профілактичних оглядів у гінеколога. Ознаками міоми можуть бути збільшений розмір матки, наявність на її поверхні ущільнень, неприємні відчуття в нижній частині живота (тиск, болі), сильні менструальні кровотечі.

Попередній діагноз гінеколог ставить на прийомі в ході огляду, пальпації і збору анамнезу. В ході розпитувань встановлюється наявність наступних фактів і станів:

 • скарги на самопочуття;
 • характер менструального циклу;
 • гінекологічні захворювання;
 • перенесені операції;
 • вагітність;
 • спадковість.

Підтверджується діагноз «міома» шляхом проведення УЗД і аналізів. Тільки після цього лікар визначає відповідний спосіб лікування.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ міоми В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Діагностика міоми матки в клініці «Оксфорд Медікал» при необхідності 0может включати наступні етапи:

 1. Консультація і огляд у гінеколога, в ході якого лікар бере необхідний матеріал з піхви для аналізу.
 2. УЗД органів малого тазу для локалізації і визначення розміру вузлів, товщини ендометрія, змін форми матки.
 3. Гістероскопія - метод діагностики, що надає доступ до порожнини матки за допомогою спеціального апарату - гістероскопа.
 4. Лабораторні аналізи (загальний аналіз крові та сечі, кров на гормони і онкомаркери, біохімічний аналіз крові, коагулограма). Багато з них знадобляться при підготовці до операції.
 5. Кольпоскопія - дослідження шийки матки під мікроскопом.
 6. КТ - визначає характер пухлини (доброякісна або злоякісна), місце розташування міоми і наявність вузлів.

КОЛИ ПОКАЗАНА ОПЕРАЦІЯ ПО видаленню міоми МАТКИ

Чи показана міомектомія, визначає лікуючий лікар за результатами обстеження. Існують чіткі рекомендації, в яких випадках потрібна лапароскопія:

 • розвиток патологічних процесів в новоутворенні (наприклад, перекручена ніжка);
 • здавлювання сусідніх органів;
 • активна зміна розміру міоми;
 • стійкість до гормонального лікування;
 • планування вагітності;
 • виражений больовий синдром;
 • наявність кровотеч;
 • безпліддя (якщо інші причини не виявлені).

ВИДАЛЕННЯ міоми матки В КЛІНІЦІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Видалення міоми шийки матки в клініці «Оксфорд Медікал Київ» проводиться лапароскопічним методом, при якому доступ до новоутворення отримують через невеликі розрізи (проколи) на передній черевній стінці. Особливості операції:

 • один прокол робиться в районі пупка, два інших - внизу живота;
 • через отримані отвори вводиться лапароскоп і хірургічні інструменти;
 • для отримання кращого доступу до матки черевна порожнина наповнюється вуглекислим газом;
 • тривалість операції складає близько години;
 • техніка видалення міоми залежить від її розміру і локалізації.

Операція проводиться під контролем відеокамери, що дає кращий огляд, ніж в ході порожнинної операції. Ціна операції визначається стадією захворювання, розміром і кількістю вузлів.

ЧАСТО ЗАДАВАНІ ПИТАННЯ

Скільки часу займає відновлення? Перебування в стаціонарі необхідно близько 1 доби. Рекомендації на післяопераційний період:

 • відмова від надмірних фізичних навантажень протягом першого місяця;
 • дотримання спеціальних дієт не є необхідністю.

Чи можна обійтися без операції? Медикаментозне лікування, засноване на прийомі гормональних препаратів, ефективно при одиночних новоутвореннях малого розміру, що зупинилися в рості і не впливають на характер менструації.

Чи можна планувати вагітність після міомектомії? Цей малоінвазивний метод в майбутньому не робить згубного впливу на здатність жінки завагітніти і виносити дитину. Приступити до планування вагітності можна вже через 4-6 місяців після міомектомії в «Оксфорд Медікал».

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

відгуки
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Тетяна 16-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Антонову Євгену Олексійович, анестезіологу Гайдай Тамарі Григорівні, медсестрі Зоряні!!! За їх професійність, фаховість, людяність, душевному ставленні до пацієнта. Євген Олексійович, спеціаліст високого класу , завжди налаштовує на позитив, оптимізм, віру в себе і на бажаний результат. Тамара Григорівна і Зоряна підтримують, всі дії чіткі, високого рівня професійність, з приємними жартами допомагають подолати тривогу перед такими серйозними процедурами, як колоноскопія і гастроскопія. Дуже вам всім дякую!!!! І обов'язково будьте здорові!!!!
Станіслав 09-01-2024 Вилеке Вам дякую,за точне та головне вчасне знаходженя проблеми із здоров'ям
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up