Еректильна дисфункція – це неможливість досягти ерекції або підтримувати її достатній час, що перешкоджає статевому акту. У віці до 35 років із такою проблемою стикається близько 10% чоловіків, тоді як у період від 40 до 60 років скарги на порушення потенції виникають вже у 40%, а після 70 років – у 50%. При цьому основною причиною є не вікові зміни, а різні захворювання.
Питання потенції дуже делікатне, тому багато чоловіків не поспішають йти до лікаря. Але чим раніше розпочато лікування, тим швидше й легше може бути досягнутий позитивний результат. Сучасні методики дозволяють впоратися з еректильною дисфункцією більш ніж у 95% випадків.
В «Оксфорд Медікал» діагностику причин та лікування еректильної дисфункції проводить лікар-уролог, андролог або генітальний хірург. Завдяки високому професіоналізму фахівців, новому обладнанню та застосуванню інноваційних методик кожен чоловік може бути впевненим в успішному вирішенні проблеми.
Найчастіше еректильну дисфункцію лікують консервативним шляхом: призначають лікарські препарати, фізіотерапію тощо. У складніших випадках застосовують хірургічні методики:
ендопротезування статевого члена – встановлюють різного виду імпланти, які забезпечують досягнення та збереження ерекції протягом бажаного часу;
лігування вен статевого члена – проводять перев'язку глибокої дорсальної вени, що блокує відтік венозної крові та дозволяє довше зберігати ерекцію.
Якщо вас непокоїть еректильна дисфункція, записуйтесь на консультацію до лікаря. Щомісяця наші фахівці допомагають десяткам чоловіків повернутися до якісного статевого життя.
Причини імпотенції у чоловіків
Досягнення та підтримка ерекції залежать від кількох чинників: наявності вільної течії артеріальної крові, правильної роботи нервових закінчень та контролю всіх процесів головним мозком. За появи порушень на одному з етапів розвивається еректильна дисфункція. Першопричиною можуть бути:
аномалії розвитку сечостатевої системи;
травми статевих органів;
наслідки інсульту головного мозку;
захворювання нервової системи;
гормональний дисбаланс, зокрема зниження рівня тестостерону;
серцево-судинні захворювання;
інфекції сечостатевої системи;
ожиріння;
депресія, сильний стрес, хронічне недосипання;
надмірні фізичні навантаження;
тривалий прийом деяких препаратів;
зловживання алкоголем.
За статистикою, у 15% випадків еректильна дисфункція має психогенну природу, тобто спричинена стресом, емоційним перенапруженням, недосипанням тощо, але у більшості чоловіків присутні органічні порушення, що вимагають проведення медикаментозної або хірургічної терапії.
Коли потрібно звернутися до фахівця?
Будь-які порушення ерекції – привід звернутися до уролога чи андролога. Особливо консультація необхідна, якщо:
періодично або постійно виникають труднощі з досягненням та/або підтримкою ерекції;
проблема не проходить або посилюється протягом 1-2 місяців або довше;
присутні супутні симптоми урогенітальних порушень: зміни частоти або характеру сечовипускання, біль під час статевого акту, свербіж та/або зміни шкірного покриву в області статевих органів тощо;
були травми черевної порожнини, статевих органів;
присутні хронічні захворювання судин, ендокринної системи та ін.
Як підготуватися до прийому лікаря?
Під час консультації лікар проводить огляд та пальпацію, тому перед візитом до клініки потрібно подбати про інтимну гігієну. Також рекомендують протягом 3-4 днів дотримуватися статевого спокою.
Спілкуючись з фахівцем слід розповісти про всі симптоми і час їх появи, хронічні захворювання, препарати, які приймаєте тощо. Якщо раніше було проведено аналізи чи інші обстеження, покажіть лікарю їх результати.
Діагностика причин еректильної дисфункції
Щоб знайти причину еректильної дисфункції та підібрати оптимальний метод лікування, лікар може призначити:
загальний аналіз сечі та крові;
біохімію крові;
аналізи на інфекції;
УЗД органів черевної порожнини, органів мошонки та статевого члена;
доплерографію судин;
КТ, МРТ органів черевної порожнини та центральних відділів нервової системи.
Які обстеження необхідні, лікар визначає з огляду на симптоми та історію хвороби пацієнта.
Показання до хірургічного лікування еректильної дисфункції
Насамперед лікування проводять консервативними методами. Показаннями до операції можуть бути:
вроджені патології статевого члена;
зміни будови судин та печеристих тіл пеніса;
каверзний фіброз, рубцювання печеристих тіл;
хвороба Пейроні;
ускладнення після травм або хірургічних втручань на органах сечостатевої системи;
ангіопатія, атеросклероз артерій тазу та статевого члена;
неефективність медикаментозної терапії та інших консервативних методів
Операція є радикальним методом лікування та більш ніж у 95% випадків дозволяє повністю вирішити проблему з ерекцією.
Види операцій при еректильній дисфункції
Метод хірургічного лікування залежить від причини еректильної дисфункції. Зокрема, у разі аномалій розвитку або наслідків травм проводять хірургічну корекцію анатомічних дефектів. При судинній патології можливе застосування ендоваскулярної хірургії. Проводять як шунтування для відновлення нормального кровопостачання статевих органів, так і лігування – перев’язку глибокої дорсальної вени, що блокує відтік крові з кавернозних тіл та сприяє більш тривалому збереженню ерекції.
Найбільш поширеним та ефективним методом сьогодні вважається фалопротезування. У статевий член імплантують спеціальний протез, який дозволяє за бажанням досягати ерекції та підтримувати її необхідний час.
Існує три типи фалопротезів:
Пластичні однокомпонентні – складаються з гнучких силіконових трубок, які імплантуються в кожне печеристе тіло. Недоліком є те, що член постійно залишається в ерегованому стані.
Надувний, або гідравлічний двокомпонентний – складається з циліндрів, які імплантують у печеристі тіла, та резервуару, що імплантують в мошонку. Забезпечує природну ерекцію та розслаблення члена у стані спокою.
Гідравлічний трикомпонентний – відрізняється від двокомпонентного наявністю додаткового резервуара для рідини, який імплантують у лобкову ділянку. Він забезпечує більш природне поступове виникнення ерекції.
Усі операції проводять під загальним наркозом. Термін госпіталізації становить від 1 до 3 днів, залежно від самопочуття пацієнта, а реабілітація – від 2 до 4 тижнів.
У більшості випадків фалопротезування дозволяє повернутися до якісного статевого життя. Наявність гідравлічного протеза дозволяє досягти ерекції за кілька хвилин і зберігати її протягом бажаного часу. Такий фалопротез повністю повторює форму статевого члена і може бути непомітним для партнера. Він не впливає на чутливість, не заважає отриманню оргазму та сім'явипорскуванню.
Переваги лікування у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» працює високотехнологічне відділення генітальної хірургії. Воно оснащене найновішим обладнанням, яке дозволяє проводити як відкриті, так і малоінвазивні операції будь-якої складності.
Усі операції проводять генітальні хірурги, які пройшли навчання та стажування за кордоном та мають вже понад 20 років досвіду. Вони за правом вважаються в Україні кращими фахівцями.
Перевагами хірургічного лікування еректильної дисфункції в «Оксфорд Медікал» є:
використання інноваційних технологій;
імплантація лише якісних фалопротезів провідних виробників;
забезпечення естетичного результату – рубці від розрізів та сам фалопротез майже непомітні;
дотримання конфіденційності;
комфортні умови в стаціонарі.
Хірургічне лікування імпотенції: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість хірургічного лікування може відрізнятися залежно від кількох факторів:
Яка операція необхідна;
Чи проводиться імплантація фалопротеза та його виду;
Тривалість перебування у стаціонарі.
Ознайомитися з цінами хірургічного лікування можна тут. Точніше зорієнтувати щодо питання ціни може лише генітальний хірург. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання щодо лікування імпотенції
Що таке імпотенція?
Імпотенція – це порушення ерекції статевого члена через патологічні зміни в організмі. В результаті захворювання може бути повністю відсутня ерекція або бути недостатньо сильною і тривалою для здійснення статевого акту.
Еректильна дисфункція: це?
Еректильна дисфункція – це порушення, за якого чоловікові складно досягти ерекції та підтримувати її певний час, або ерекція не настає зовсім. Про захворювання говорять, якщо зниження потенції є не поодиноким випадком, а заважає нормальній сексуальній активності.
Чи виліковна еректильна дисфункція?
Більш ніж у 95% випадків еректильна дисфункція піддається лікуванню. Для цього може знадобитися як медикаментозна терапія, так і робота з психологом. У найскладніших випадках проводять імплантацію фалопротеза.
Від чого залежить чоловіча потенція?
Чоловіча потенція залежить від багатьох факторів: правильної роботи серцево-судинної та нервової систем, гормонального балансу, контролю всіх процесів головним мозком, а також психоемоційного стану. Потенція може знижуватись при захворюваннях, сильному стресі, хронічній втомі, а також на фоні прийому деяких лікарських препаратів або зловживання алкоголем.
Коли настає імпотенція?
Імпотенція може розвинутися внаслідок судинних захворювань, порушень у роботі нервової системи, гормонального дисбалансу чи психоемоційних проблем. Сильний стрес, невроз, депресія або хронічна втома можуть впливати на можливість досягнення та збереження ерекції. Також негативний вплив надає прийом деяких препаратів, зловживання алкоголем та інші шкідливі звички.
Як лікувати імпотенцію?
Імпотенція може бути викликана різними захворюваннями чи психоемоційними проблемами. Для лікування спочатку потрібно знайти першопричину. Залежно від неї застосовують медикаментозну терапію, психотерапію або хірургічні методики, наприклад, фалопротезування.
Як перевірити потенцію?
Щоб перевірити потенцію, чоловікові рекомендують звернути увагу, чи виникає спонтанна ерекція в нічний та ранковий час, як часто з'являється збудження та чи супроводжується воно ерекцією, чи не виникає проблем під час статевого акту. У разі зниження потенції слід звернутися до уролога для проведення діагностики та лікування.