Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Артроскопія колінного суглоба

Артроскопія колінного суглоба у Києві

На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.

Артроскопія колінного суглоба – це сучасна малоінвазивна операція, яку проводять з метою лікування, а також уточнення діагнозу. Вона супроводжується мінімальним ушкодженням здорових тканин, що дозволяє скоротити період реабілітації порівняно з класичною артротомією. Госпіталізація становить лише 1-3 дні, а відновлення працездатності близько 2-4 тижнів.

Для забезпечення доступу до коліна на шкірі роблять кілька проколів, діаметром до 5 мм. Через них у суглоб вводять артроскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою, та хірургічні інструменти. Зображення з відеокамери передається на монітор із багаторазовим збільшенням, за рахунок чого хірург може уважно оглянути тканини та виконати необхідні маніпуляції з ювелірною точністю.

В «Оксфорді Медікал» артроскопію проводять на новому обладнанні експертного класу. Завдяки цьому, а також багаторічному досвіду хірургів, кожен пацієнт може бути впевнений у безпеці та ефективності такого лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Показання до артроскопії колінного суглоба

Частіше за все артроскопію проводять у лікувальних цілях. Для діагностики її застосовують коли інші методи досліджень не дозволяють поставити точний діагноз і визначити ступінь ураження колінного суглоба. При цьому під час операції на коліні хірург може одразу виконати й лікувальні маніпуляції.

Показаннями до артроскопії колінного суглоба є:

  • переломи у ділянці колінного суглоба;

  • наявність уламків кістки, рідини в коліні;

  • вивих, нестабільність надколінної кістки;

  • травма, розрив чи кіста меніска;

  • розрив хрестоподібної зв'язки;

  • ушкодження синовіальної оболонки;

  • кістково-хрящові екзостози (нарости на коліні);

  • артрит, артроз, остеоартроз, гемартроз;

  • пошкодження та запалення жирової клітковини (хвороба Гоффа);

  • недостатня інформативність інших методів діагностики

Як проводять артроскопію колінного суглоба?

Артроскопію проводять під загальним ендотрахеальним наркозом. 

Після проведення анестезії хірург робить один невеликий прокол у ділянці колінного суглоба, через який вводить артроскоп – еластичну трубку діаметром 4-5 мм, оснащену оптичною системою. Зображення з відеокамери передається на екран монітора зі збільшенням у 40-60 разів. Повільно переміщаючи артроскоп хірург уважно оглядає тканини суглоба та визначає вид та ступінь ушкодження.

Після цього хірург може зробити ще 1 або 2 проколи для введення хірургічних інструментів. За їх допомогою він може очистити суглоб від рідини або гною, видалити пошкоджені тканини, відновити цілісність зв'язок і сухожиль, зафіксувати суглоб і виконати інші необхідні маніпуляції.

Операція на колінному суглобі в середньому триває від 30 до 60 хвилин. Після її завершення лікар накладає шви та стерильні пов'язки у місцях проколів шкіри.

Плюси артроскопії порівняно з відкритою операцією

Артроскопія – це оптимальний метод лікування колінного суглоба у разі травми або важкого захворювання, що потребує хірурічне втручання. Сьогодні вона дозволяє практично повністю замінити класичну артротомію із відкритим доступом. Після малоінвазивної операції пацієнт може ходити та спиратися на коліно вже на 1-3 добу, а працездатність відновлюється, як правило, протягом 2-4 тижнів. Відкрита операція є більш травматичною. Через це необхідна триваліша госпіталізація та реабілітація протягом 1,5-2 місяців.

Перевагами артроскопічної операції є:

  • малотравматичність;

  • прицільна дія на пошкоджені тканини;

  • мінімальний ризик ускладнень;

  • можливість вставати та ходити вже на 1-3 день;

  • короткий та легкий реабілітаційний період.

Переваги проведення артроскопії в «Оксфорді Медікал»

Артроскопії в «Оксфорді Медікал»

В «Оксфорді Медікал» ортопедичні операції проводять у сучасному високотехнологічному відділенні хірургії. Він оснащений новою медичною апаратурою від провідних виробників. Зокрема, встановлено ендоскопічне обладнання експертного класу, що дозволяє проводити артроскопію колінних та інших суглобів навіть за найскладніших травм та захворювань.

Перевагами проведення операції на коліні в «Оксфорді Медікал» є:

  • нове обладнання найкращих світових брендів;

  • застосування інноваційних малоінвазивних хірургічних методик;

  • залучення провідних у своїй сфері лікарів-хірургів;

  • наявність палат інтенсивної терапії (реанімація);

  • комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу;

  • цілодобове медичне спостереження у стаціонарі;

  • гнучка цінова політика.

Підготовка до артроскопії

Перед артроскопією меніска проводять ретельну діагностику. Щоб оцінити стан колінного суглоба роблять рентген суглоба, комп'ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ), УЗД.  Також пацієнту призначають лабораторні аналізи, ЕКГ та за необхідності інші обстеження.

Безпосередньо перед операцією пацієнту рекомендують утримуватися від їжі (6-12 годин) та води, а також поголити волосся в ділянці коліна. У разі прийому лікарських препаратів, слід узгодити з лікарем можливість їх прийому напередодні та у день проведення артроскопії.

Реабілітація після артроскопії колінного суглоба

Після артроскопії пацієнт проводить у стаціонарі від 1 до 3 днів. У цей час може бути рекомендоване обмеження рухливості та навантаження на колінний суглоб, тобто пацієнту не можна вставати та спиратися на прооперовану ногу.

У перші дні після операції може спостерігати набряк та помірний біль у ділянці суглоба. Для усунення симптомів і загоєння тканин призначають медикаментозну терапію. Також можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури, лікувальна гімнастика, масаж коліна для відновлення нормальної рухливості суглоба.

У середньому реабілітація після малоінвазивної операції становить 2-4 тижні. У цей час потрібно уникати великих фізичних навантажень та виконувати всі лікарські призначення.

У більшості пацієнтів відновлення колінного суглоба після артроскопії проходить швидко і легко, але багато залежить від виду та тяжкості травми чи захворювання.

Артроскопія колінного суглоба: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Артроскопія проводиться за допомогою високоточного ендоскопічного обладнання і вимагає від хірурга найвищого професіоналізму, тому її вартість може бути дещо вищою від відкритої артротомії. При цьому на артроскопію ціна багато в чому залежить від її складності.

Ознайомитись з ціною хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут! Більш точно зорієнтувати вартість артроскопії з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей може тільки хірург. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо артроскопії колінного суглоба

Що таке артроскопія?

Артроскопія – це малоінвазивний метод діагностики та лікування суглобів за допомогою артроскопа – тонкого оптичного інструмента, який вводять через невеликі проколи. Процедура дозволяє оцінити стан хрящів, зв’язок, менісків і виконати хірургічні маніпуляції без великого розрізу, що скорочує період відновлення.

Як проводиться артроскопія колінного суглоба?

Артроскопія – це малоінвазивна операція. Вона проводиться без розрізу. Доступ до суглоба забезпечується через 2-3 проколи в ділянці коліна, в які вводять артроскоп з відеокамерою та ендоскопічні інструменти. Зображення з камери передається на монітор зі збільшенням у 40-60 разів. Завдяки йому хірург може детально оглянути тканини та максимально точно виконати необхідні маніпуляції.

Скільки триває реабілітація після артроскопії колінного суглоба?

Тривалість реабілітації після артроскопії залежить від складності травми чи захворювання. Частіше за все пацієнту дозволяють ходити, спираючись на прооперовану ногу, вже на 1-3 добу. Через 2-4 тижні допускається відновлення звичного навантаження, але заняття спортом рекомендують відкласти іноді на 2-3 місяці.

Де краще зробити операцію на коліні?

Зробити операцію на коліні за допомогою малоінвазивних технологій, які є більш щадними та дозволяють у рази скоротити та поліпшити період реабілітації, у Києві можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал». У клініці встановлено нове обладнання експертного класу та зібрано команду хірургів, які за правом вважаються кращими у своїй сфері.

Що таке екзостози?

Екзостози – це доброякісні новоутворення, що розвиваються з кісткової чи хрящової тканини. Найчастіше вони утворюються на кістках у ділянці суглобів. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.33, голосів: 3 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Ортопед-травматолог вищої категорії, завідуючий відділення травматології: Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії, завідуючий відділення травматології
Ортопед-травматолог вищої категорії, завідуючий відділення травматології: Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр ОлександровичОртопед-травматолог вищої категорії, завідуючий відділення травматології

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст
Лікар-травматолог: Музичук Микита Володимирович
Лікар-травматолог: Музичук Микита Володимирович
Музичук Микита ВолодимировичЛікар-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід роботи: 4 роки.

Освіта

2019 р. – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, спеціальність «лікувальна справа».

Досвід роботи

З 2020 р. – Лікар-травматолог, Київська міська лікарня №1, відділення травматології.

Основні напрямки діяльності

  • Первинна та вторинна хірургічна обробка ран.
  • Внутрішньосуглобові та параартикулярні ін'єкції, блокади.
  • Видалення фіксаторів.
  • Надкістковий та інтрамедулярний металоостеосинтез.
  • Артроскопії колінних суглобів.
  • Асистування під час протезування кульшових, колінних і плечових суглобів.
показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог І категорії: Палій Ігор Петрович
Палій Ігор Петрович Лікар ортопед-травматолог І категорії
Лікар ортопед-травматолог І категорії: Палій Ігор Петрович
Палій Ігор ПетровичЛікар ортопед-травматолог І категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Стаж роботи: 10 років

Освіта: Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

Автор 16 друкованих праць, із них - 8 статей у фахових виданнях затверджених МОН України (в т.ч. 6 у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз Web of Science та Scopus), із них 2 підручника та 2 методичних рекомендацій. Отримано 1 патент на корисну модель та 1 свідоцтво на авторське право України.


Основні напрямки лікування та операції:
• Виконання широкого спектра оперативних втручань при захворюваннях опорно-рухового апарату та травмах.
• Накістковий та інтрамедулярний остеосинтез від простих до складних випадків.
• Реосинтез при хибних суглобах.
• Артроскопії суглобів (колінного, плечового, ліктьового, гомілково-стопного, кистьового) при пошкодженнях менісків, нестабільності суглобів.
• Ендопротезування суглобів (кульшового, колінного, плечового), включаючи просте, ревізійне ендопротезування та лікування переломів кульшової западини.
• Корекція деформацій кінцівок.
• Апаратне подовження сегментів кінцівок, конверсія методів остеосинтезу при бойових травмах.
• Проведення кісткової пластики дефектів, техніка Маскулє.
• Лікування бойових травм, реампутація кінцівок для підготовки до протезування.

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 990.00 грн
Артроскопія колінного суглоба І категорії складності 15000.00 грн
Артроскопія колінного суглоба ІІІ категорії складності 17000.00 грн
Артроскопія колінного суглоба ІІІ категорії складності 23000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Ivan 08-06-2025 Щиро вдячний Володимиру Володимировичу за його високий професіоналізм та порядне відношення !Видалення гландів в мої 60 років пройшли успішно, а супровід в після операційний період дозволили мені швидко і без проблем відновитися.
Тетяна 30-05-2025 Тарасе Михайловичу, дякую величезне, що взялися мене оперувати з пухлиною, метастазами і провели тривалу, важку, але ж успішну операцію і разом з Юрієм Зіновійовичем врятували моє життя. Вклоняюсь Вам обом до землі. І також хочу подякувати Людмилі Іванівни Яремчук, цій неймовірно світлій людині, яка надихає своїм оптимізмом.
Алла 25-05-2025 Булана на прийомі у лікаря Шевчук Ірини Валеріївни. Велика подяка лікарю за консультацію та огляд. Уважна, приємна, обережно оглянула . Зрозуміло пояснила все, дала рекомендації. Візит до лікаря пройшов легко. А я так хвилювалася. Візитом до лікаря дуже задоволена. Рекомендую. Слід зазначити, що клініка викликає приємні враження, на рецепції дуже приємний адміністратор.
Альберт 23-05-2025 Щиро я вдячний цьому лікареві. У ньому багато позитивних якостей стосовно як хірурга, перше це уважність та пунктуальність, глибоке знання своєї справи та повне розуміння взаємозв'язку діяльності всього організму, доброта та щирість. Хірург від бога, він має велике майбутнє, він майбутнє світило української хірургії.
Ольга Агаркова 07-05-2025 Чудовий лікар! Декілька разів оперував полипи носа. Гарна людина, висококласний лікар з відмінним почуттям гумору і великою повагою до людей. Завдяки лікарю вже декілька років дихаю вільно! Бажаю міцного здоров'я і всього самого найкращого!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up