(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Артроскопія колінного суглоба

Артроскопія колінного суглоба у Києві

Артроскопія колінного суглоба – це сучасна малоінвазивна операція, яку проводять з метою лікування, а також уточнення діагнозу. Вона супроводжується мінімальним ушкодженням здорових тканин, що дозволяє скоротити період реабілітації порівняно з класичною артротомією. Госпіталізація становить лише 1-3 дні, а відновлення працездатності близько 2-4 тижнів.

Для забезпечення доступу до коліна на шкірі роблять кілька проколів, діаметром до 5 мм. Через них у суглоб вводять артроскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою, та хірургічні інструменти. Зображення з відеокамери передається на монітор із багаторазовим збільшенням, за рахунок чого хірург може уважно оглянути тканини та виконати необхідні маніпуляції з ювелірною точністю.

В «Оксфорді Медікал» артроскопію проводять на новому обладнанні експертного класу. Завдяки цьому, а також багаторічному досвіду хірургів, кожен пацієнт може бути впевнений у безпеці та ефективності такого лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Показання до артроскопії колінного суглоба

Частіше за все артроскопію проводять у лікувальних цілях. Для діагностики її застосовують коли інші методи досліджень не дозволяють поставити точний діагноз і визначити ступінь ураження колінного суглоба. При цьому під час процедури хірург може одразу виконати й лікувальні маніпуляції.

Показаннями до артроскопії колінного суглоба є:

 • переломи у ділянці колінного суглоба;

 • наявність уламків кістки, рідини в коліні;

 • вивих, нестабільність надколінної кістки;

 • травма, розрив чи кіста меніска;

 • розрив хрестоподібної зв'язки;

 • ушкодження синовіальної оболонки;

 • кістково-хрящові екзостози (нарости на коліні);

 • артрит, артроз, остеоартроз, гемартроз;

 • пошкодження та запалення жирової клітковини (хвороба Гоффа);

 • недостатня інформативність інших методів діагностики

Як проводять артроскопію колінного суглоба?

Артроскопію проводять під загальним ендотрахеальним наркозом. 

Після проведення анестезії хірург робить один невеликий прокол у ділянці колінного суглоба, через який вводить артроскоп – еластичну трубку діаметром 4-5 мм, оснащену оптичною системою. Зображення з відеокамери передається на екран монітора зі збільшенням у 40-60 разів. Повільно переміщаючи артроскоп хірург уважно оглядає тканини суглоба та визначає вид та ступінь ушкодження.

Після цього хірург може зробити ще 1 або 2 проколи для введення хірургічних інструментів. За їх допомогою він може очистити суглоб від рідини або гною, видалити пошкоджені тканини, відновити цілісність зв'язок і сухожиль, зафіксувати суглоб і виконати інші необхідні маніпуляції.

Операція в середньому триває від 30 до 60 хвилин. Після її завершення лікар накладає шви та стерильні пов'язки у місцях проколів шкіри.

Плюси артроскопії порівняно з відкритою операцією

Артроскопія – це оптимальний метод хірургічного лікування травм та захворювань суглобів. Сьогодні вона дозволяє практично повністю замінити класичну артротомію із відкритим доступом. Після малоінвазивної операції пацієнт може ходити та спиратися на коліно вже на 1-3 добу, а працездатність відновлюється, як правило, протягом 2-4 тижнів. Відкрита операція є більш травматичною. Через це необхідна триваліша госпіталізація та реабілітація протягом 1,5-2 місяців.

Перевагами артроскопії колінного суглоба є:

 • малотравматичність;

 • прицільна дія на пошкоджені тканини;

 • мінімальний ризик ускладнень;

 • можливість вставати та ходити вже на 1-3 день;

 • короткий та легкий реабілітаційний період.

Переваги проведення артроскопії в «Оксфорді Медікал»

Артроскопії в «Оксфорді Медікал»

В «Оксфорді Медікал» ортопедичні операції проводять у сучасному високотехнологічному відділенні хірургії. Він оснащений новою медичною апаратурою від провідних виробників. Зокрема, встановлено ендоскопічне обладнання експертного класу, що дозволяє проводити артроскопію колінних та інших суглобів навіть за найскладніших травм та захворювань.

Перевагами проведення операції на коліні в «Оксфорді Медікал» є:

 • нове обладнання найкращих світових брендів;

 • застосування інноваційних малоінвазивних хірургічних методик;

 • залучення провідних у своїй сфері лікарів-хірургів;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реанімація);

 • комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу;

 • цілодобове медичне спостереження у стаціонарі;

 • гнучка цінова політика.

Підготовка до артроскопії

Перед артроскопією проводять ретельну діагностику. Щоб оцінити стан колінного суглоба роблять рентген суглоба, комп'ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ), УЗД.  Також пацієнту призначають лабораторні аналізи, ЕКГ та за необхідності інші обстеження.

Безпосередньо перед операцією пацієнту рекомендують утримуватися від їжі (6-12 годин) та води, а також поголити волосся в ділянці коліна. У разі прийому лікарських препаратів, слід узгодити з лікарем можливість їх прийому напередодні та у день проведення артроскопії.

Реабілітація після артроскопії колінного суглоба

Після артроскопії пацієнт проводить у стаціонарі від 1 до 3 днів. У цей час може бути рекомендоване обмеження рухливості та навантаження на колінний суглоб, тобто пацієнту не можна вставати та спиратися на прооперовану ногу.

У перші дні після операції може спостерігати набряк та помірний біль у ділянці суглоба. Для усунення симптомів і загоєння тканин призначають медикаментозну терапію. Також можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури, лікувальна гімнастика, масаж коліна для відновлення нормальної рухливості суглоба.

У середньому реабілітація після малоінвазивної операції становить 2-4 тижні. У цей час потрібно уникати великих фізичних навантажень та виконувати всі лікарські призначення.

У більшості пацієнтів період реабілітації проходить швидко і легко, але багато залежить від виду та тяжкості травми чи захворювання.

Артроскопія колінного суглоба: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Артроскопія проводиться за допомогою високоточного ендоскопічного обладнання і вимагає від хірурга найвищого професіоналізму, тому її вартість може бути дещо вищою від відкритої артротомії. При цьому ціна операції багато в чому залежить від її складності.

Ознайомитись з ціною хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут! Більш точно зорієнтувати вартість артроскопії з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей може тільки хірург. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо артроскопії колінного суглоба

Як проводиться артроскопія колінного суглоба?

Артроскопія – це малоінвазивна операція. Вона проводиться без розрізу. Доступ до суглоба забезпечується через 2-3 проколи в ділянці коліна, в які вводять артроскоп з відеокамерою та ендоскопічні інструменти. Зображення з камери передається на монітор зі збільшенням у 40-60 разів. Завдяки йому хірург може детально оглянути тканини та максимально точно виконати необхідні маніпуляції.

Скільки триває реабілітація після артроскопії колінного суглоба?

Тривалість реабілітації після артроскопії залежить від складності травми чи захворювання. Частіше за все пацієнту дозволяють ходити, спираючись на прооперовану ногу, вже на 1-3 добу. Через 2-4 тижні допускається відновлення звичного навантаження, але заняття спортом рекомендують відкласти іноді на 2-3 місяці.

Де краще зробити операцію на коліні?

Зробити операцію на коліні за допомогою малоінвазивних технологій, які є більш щадними та дозволяють у рази скоротити та поліпшити період реабілітації, у Києві можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал». У клініці встановлено нове обладнання експертного класу та зібрано команду хірургів, які за правом вважаються кращими у своїй сфері.

Що таке екзостози?

Екзостози – це доброякісні новоутворення, що розвиваються з кісткової чи хрящової тканини. Найчастіше вони утворюються на кістках у ділянці суглобів. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Артроскопія колінного суглоба І категорії складності 15000.00 грн
Артроскопія колінного суглоба ІІ категорії складності 17000.00 грн
Артроскопія колінного суглоба ІІІ категорії складності 23000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Тетяна 16-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Антонову Євгену Олексійович, анестезіологу Гайдай Тамарі Григорівні, медсестрі Зоряні!!! За їх професійність, фаховість, людяність, душевному ставленні до пацієнта. Євген Олексійович, спеціаліст високого класу , завжди налаштовує на позитив, оптимізм, віру в себе і на бажаний результат. Тамара Григорівна і Зоряна підтримують, всі дії чіткі, високого рівня професійність, з приємними жартами допомагають подолати тривогу перед такими серйозними процедурами, як колоноскопія і гастроскопія. Дуже вам всім дякую!!!! І обов'язково будьте здорові!!!!
Станіслав 09-01-2024 Вилеке Вам дякую,за точне та головне вчасне знаходженя проблеми із здоров'ям
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up