Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Артроскопія колінного суглоба

Артроскопія колінного суглоба у Києві

Артроскопія колінного суглоба – це сучасна малоінвазивна операція, яку проводять з метою лікування, а також уточнення діагнозу. Вона супроводжується мінімальним ушкодженням здорових тканин, що дозволяє скоротити період реабілітації порівняно з класичною артротомією. Госпіталізація становить лише 1-3 дні, а відновлення працездатності близько 2-4 тижнів.

Для забезпечення доступу до коліна на шкірі роблять кілька проколів, діаметром до 5 мм. Через них у суглоб вводять артроскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою, та хірургічні інструменти. Зображення з відеокамери передається на монітор із багаторазовим збільшенням, за рахунок чого хірург може уважно оглянути тканини та виконати необхідні маніпуляції з ювелірною точністю.

В «Оксфорді Медікал» артроскопію проводять на новому обладнанні експертного класу. Завдяки цьому, а також багаторічному досвіду хірургів, кожен пацієнт може бути впевнений у безпеці та ефективності такого лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Показання до артроскопії колінного суглоба

Частіше за все артроскопію проводять у лікувальних цілях. Для діагностики її застосовують коли інші методи досліджень не дозволяють поставити точний діагноз і визначити ступінь ураження колінного суглоба. При цьому під час процедури хірург може одразу виконати й лікувальні маніпуляції.

Показаннями до артроскопії колінного суглоба є:

 • переломи у ділянці колінного суглоба;

 • наявність уламків кістки, рідини в коліні;

 • вивих, нестабільність надколінної кістки;

 • травма, розрив чи кіста меніска;

 • розрив хрестоподібної зв'язки;

 • ушкодження синовіальної оболонки;

 • кістково-хрящові екзостози (нарости на коліні);

 • артрит, артроз, остеоартроз, гемартроз;

 • пошкодження та запалення жирової клітковини (хвороба Гоффа);

 • недостатня інформативність інших методів діагностики

Як проводять артроскопію колінного суглоба?

Артроскопію проводять під загальним ендотрахеальним наркозом. 

Після проведення анестезії хірург робить один невеликий прокол у ділянці колінного суглоба, через який вводить артроскоп – еластичну трубку діаметром 4-5 мм, оснащену оптичною системою. Зображення з відеокамери передається на екран монітора зі збільшенням у 40-60 разів. Повільно переміщаючи артроскоп хірург уважно оглядає тканини суглоба та визначає вид та ступінь ушкодження.

Після цього хірург може зробити ще 1 або 2 проколи для введення хірургічних інструментів. За їх допомогою він може очистити суглоб від рідини або гною, видалити пошкоджені тканини, відновити цілісність зв'язок і сухожиль, зафіксувати суглоб і виконати інші необхідні маніпуляції.

Операція в середньому триває від 30 до 60 хвилин. Після її завершення лікар накладає шви та стерильні пов'язки у місцях проколів шкіри.

Плюси артроскопії порівняно з відкритою операцією

Артроскопія – це оптимальний метод хірургічного лікування травм та захворювань суглобів. Сьогодні вона дозволяє практично повністю замінити класичну артротомію із відкритим доступом. Після малоінвазивної операції пацієнт може ходити та спиратися на коліно вже на 1-3 добу, а працездатність відновлюється, як правило, протягом 2-4 тижнів. Відкрита операція є більш травматичною. Через це необхідна триваліша госпіталізація та реабілітація протягом 1,5-2 місяців.

Перевагами артроскопії колінного суглоба є:

 • малотравматичність;

 • прицільна дія на пошкоджені тканини;

 • мінімальний ризик ускладнень;

 • можливість вставати та ходити вже на 1-3 день;

 • короткий та легкий реабілітаційний період.

Переваги проведення артроскопії в «Оксфорді Медікал»

Артроскопії в «Оксфорді Медікал»

В «Оксфорді Медікал» ортопедичні операції проводять у сучасному високотехнологічному відділенні хірургії. Він оснащений новою медичною апаратурою від провідних виробників. Зокрема, встановлено ендоскопічне обладнання експертного класу, що дозволяє проводити артроскопію колінних та інших суглобів навіть за найскладніших травм та захворювань.

Перевагами проведення операції на коліні в «Оксфорді Медікал» є:

 • нове обладнання найкращих світових брендів;

 • застосування інноваційних малоінвазивних хірургічних методик;

 • залучення провідних у своїй сфері лікарів-хірургів;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реанімація);

 • комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу;

 • цілодобове медичне спостереження у стаціонарі;

 • гнучка цінова політика.

Підготовка до артроскопії

Перед артроскопією проводять ретельну діагностику. Щоб оцінити стан колінного суглоба роблять рентген суглоба, комп'ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ), УЗД.  Також пацієнту призначають лабораторні аналізи, ЕКГ та за необхідності інші обстеження.

Безпосередньо перед операцією пацієнту рекомендують утримуватися від їжі (6-12 годин) та води, а також поголити волосся в ділянці коліна. У разі прийому лікарських препаратів, слід узгодити з лікарем можливість їх прийому напередодні та у день проведення артроскопії.

Реабілітація після артроскопії колінного суглоба

Після артроскопії пацієнт проводить у стаціонарі від 1 до 3 днів. У цей час може бути рекомендоване обмеження рухливості та навантаження на колінний суглоб, тобто пацієнту не можна вставати та спиратися на прооперовану ногу.

У перші дні після операції може спостерігати набряк та помірний біль у ділянці суглоба. Для усунення симптомів і загоєння тканин призначають медикаментозну терапію. Також можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури, лікувальна гімнастика, масаж коліна для відновлення нормальної рухливості суглоба.

У середньому реабілітація після малоінвазивної операції становить 2-4 тижні. У цей час потрібно уникати великих фізичних навантажень та виконувати всі лікарські призначення.

У більшості пацієнтів період реабілітації проходить швидко і легко, але багато залежить від виду та тяжкості травми чи захворювання.

Артроскопія колінного суглоба: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Артроскопія проводиться за допомогою високоточного ендоскопічного обладнання і вимагає від хірурга найвищого професіоналізму, тому її вартість може бути дещо вищою від відкритої артротомії. При цьому ціна операції багато в чому залежить від її складності.

Ознайомитись з ціною хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут! Більш точно зорієнтувати вартість артроскопії з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей може тільки хірург. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо артроскопії колінного суглоба

Як проводиться артроскопія колінного суглоба?

Артроскопія – це малоінвазивна операція. Вона проводиться без розрізу. Доступ до суглоба забезпечується через 2-3 проколи в ділянці коліна, в які вводять артроскоп з відеокамерою та ендоскопічні інструменти. Зображення з камери передається на монітор зі збільшенням у 40-60 разів. Завдяки йому хірург може детально оглянути тканини та максимально точно виконати необхідні маніпуляції.

Скільки триває реабілітація після артроскопії колінного суглоба?

Тривалість реабілітації після артроскопії залежить від складності травми чи захворювання. Частіше за все пацієнту дозволяють ходити, спираючись на прооперовану ногу, вже на 1-3 добу. Через 2-4 тижні допускається відновлення звичного навантаження, але заняття спортом рекомендують відкласти іноді на 2-3 місяці.

Де краще зробити операцію на коліні?

Зробити операцію на коліні за допомогою малоінвазивних технологій, які є більш щадними та дозволяють у рази скоротити та поліпшити період реабілітації, у Києві можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал». У клініці встановлено нове обладнання експертного класу та зібрано команду хірургів, які за правом вважаються кращими у своїй сфері.

Що таке екзостози?

Екзостози – це доброякісні новоутворення, що розвиваються з кісткової чи хрящової тканини. Найчастіше вони утворюються на кістках у ділянці суглобів. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиОртопед-травматолог вищої категорії : Мартинчук Олександр Олександрович
Мартинчук Олександр Олександрович Ортопед-травматолог вищої категорії

інформація про лікаря

Стаж роботи:  20 років.

Має понад 15 статей, 2 патента.

показати повний текст
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон Олексійович Лікар ортопед-травматолог
Лікар ортопед-травматолог: Фісюк Антон Олексійович
Фісюк Антон ОлексійовичЛікар ортопед-травматолог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта: 


2020 р. - Київський медичний університет, спеціальність "Лікарська справа".

2022 р. - Національний університет охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика, спеціальність "Ортопедія та травматологія". 

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Артроскопія колінного суглоба І категорії складності 15000.00 грн
Артроскопія колінного суглоба ІІ категорії складності 17000.00 грн
Артроскопія колінного суглоба ІІІ категорії складності 23000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up