Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Колектомія

Колектомія, або резекція товстої кишки – це операція, в ході якої видаляють частину органу чи всю товсту кишку. Обсяг резекції та метод хірургічного втручання (лапароскопічна або відкрита операція) залежать від тяжкості захворювання.

В "Оксфорд Медікал" відділення хірургії оснащене найновішим обладнанням, що дозволяє виконувати операції будь-якої складності. Хірурги клініки мають вищу лікарську категорію та багаторічний стаж роботи. Вони виконують всі види резекції товстої кишки:

 • часткова, або субтотальна колектомія – видалення частини товстої кишки;

 • правостороння або лівостороння геміколектомія – видалення правої або лівої частини товстої кишки відповідно;

 • повна, або тотальна колектомія – видалення всієї товстої кишки;

 • проктоколектомія – одночасне видалення товстої та прямої кишки.

Колектомія (резекція товстої кишки) у Києві

Коли призначають колектомію?

Основним показанням до резекції є рак товстої кишки. В ході операції видаляють пухлину та уражену частину органу, а у разі її поширення також ближні лімфовузли.

Крім цього, операція може бути призначена при:

Рішення про операцію приймають після проведення ретельної діагностики, якщо консервативне лікування є неефективним або недоцільним.

Як проводять резекцію товстої кишки?

Вибір методу хірургічного втручання залежить від розміру пухлини, її розташування, наявності метастазів у ближніх лімфовузлах та ураження суміжних органів.

Резекцію товстої кишки проводять:

 1. Лапароскопічним методом – це малоінвазивна операція, яка супроводжується меншим ушкодженням здорових тканин та має більш легкий та короткий період реабілітації. Вона передбачає доступ до оперованого органу через 3 проколи у черевній стінці. Через них вводять лапароскоп – прилад, оснащений відеокамерою, зображення з якого передається на екран монітора, та мініатюрні ендоскопічні інструменти. Вони дають змогу хірургу виконувати необхідні маніпуляції з максимальною точністю.

 2. Лапаротомним методом – це класична відкрита операція. Для забезпечення доступу до внутрішніх органів на черевній стінці роблять поздовжній розріз. Він забезпечує широкий огляд, необхідний при великих та незручно розташованих новоутвореннях, а також у випадках розвитку гострих станів.

Після часткової колектомії або геміколектомії для відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту в більшості випадків формують анастомоз – здорові частини кишківника зшивають між собою. У складних випадках, а також після повної колектомії або проктоколектомії може знадобитися створення колостоми – частину кишківника приєднують до черевної стінки, на якій роблять отвір для виведення калових мас в калоприймач. Таке рішення може бути тимчасовим чи постійним.

Переваги проведення колектомії у клініці «Оксфорд Медікал»

У медичному центрі "Оксфорд Медікал" у Києві працює високотехнологічне відділення хірургії. Воно оснащене обладнанням найкращих зарубіжних виробників медичної техніки. Діагностична апаратура дозволяє виявляти новоутворення розміром від 1 мм і точно визначати їхню локалізацію, а хірургічне обладнання – проводити сучасні малоінвазивні та класичні відкриті операції будь-якої складності.

Резекцію товстої кишки проводять хірурги вищої категорії з більш ніж 20-річним досвідом. Багато з них по праву вважаються найкращими у своїй сфері, що підтверджено високим відсотком успішних операцій.

Основними перевагами проведення колектомії в “Оксфорд Медікал” є:

 • високий професіоналізм хірургів;

 • проведення операцій будь-якої складності;

 • використання переважно лапароскопічної методики;

 • нове обладнання провідних брендів;

 • наявність палат інтенсивної терапії з апаратурою для цілодобового моніторингу та підтримки життєво важливих функцій організму;

 • комфортні одномісні та двомісні палати;

 • можливість комплексного лікування раку товстої кишки з проведенням хіміотерапії, таргетної та імунної терапії;

 • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Преимущества проведения колэктомии в клинике «Оксфорд Медикал» у Києві

Реабілітація після резекції товстої кишки

Протягом кількох годин після операції пацієнт залишається у післяопераційній палаті. Там проводять моніторинг частоти серцевих скорочень, дихання та інших життєво важливих функцій організму. Після цього, якщо стан пацієнта стабільний, його переводять до одномісної або двомісної палати хірургічного стаціонару.

У день операції пацієнту зазвичай рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати можна лише після дозволу лікаря. З 2-3 дня рекомендовано помірну рухову активність. Вона сприяє профілактиці утворення спайок та розвитку післяопераційної пневмонії.

Тривалість госпіталізації залежить від складності операції та самопочуття пацієнта. У середньому за відсутності ускладнень вона становить 3-7 днів.

Період відновлення після операції також суто індивідуальний. Він може включати медикаментозну терапію, рекомендації з харчування та фізичної активності.

Харчування після резекції товстої кишки

Дотримання рекомендованого режиму та раціону харчування після резекції прямої кишки дозволяє забезпечити нормальне загоєння, зменшити ризик післяопераційних ускладнень та підтримати організм у процесі відновлення.

У день операції пацієнту можуть дозволити пити лише чисту негазовану воду. Харчування проводиться парентерально – організм забезпечують поживними речовинами через крапельницю.

На другий день можливе вживання страв рідкої консистенції. При цьому важливо, щоб вони були теплими, але не гарячими та не холодними.

На 4-й день додають легкозасвоювані страви м'якої консистенції. Їсти рекомендують маленькими порціями по 5-6 разів на день.

Через 2 тижні після операції меню поступово розширюють, а у разі формування анастомозу з часом дозволяють повернутись до повноцінного харчування. При цьому воно має залишатися регулярним та збалансованим, а також виключати шкідливі для здоров'я продукти: смажені, копчені, гострі, солоні страви, спеції, свіже молоко, кава, алкоголь та продукти, що сприяють газоутворенню, запору чи діареї.

У разі формування колостоми рекомендації щодо харчування можуть відрізнятися. Зокрема, пацієнту можуть радити їсти продукти з легким проносним ефектом, максимально знизити споживання жирів та пити до 2 л води на добу.

Порушення рекомендованої дієти може спровокувати розвиток ускладнень.

Потенційні ускладнення після операції

Будь-яка операція асоціюється із ризиком ускладнень. Щоб мінімізувати його, пацієнту заздалегідь призначають електрокардіографію (ЕКГ), лабораторні аналізи та інші обстеження. Після операції дають чіткі рекомендації щодо харчування та рухової активності, а також призначають медикаментозну терапію.

Потенційними ускладненнями після колектомії є:

 • розбіжність швів анастомозу або колостоми;

 • кишкова кровотеча;

 • звуження анастомозу;

 • скупчення рідини в черевній порожнині;

 • розвиток бактеріальної інфекції;

 • порушення дефекації;

 • розлад сечовипускання тощо.

Причини виникнення проблем з товстою кишкою та профілактика захворювань

Рак товстої кишки є одним з найпоширеніших онкозахворювань у чоловіків та жінок старшого віку. Причини розвитку новоутворень досі вивчаються. На сьогоднішній день вважається, що факторами ризику є:

 • спадкова схильність;

 • поліпи, аденоми кишківника;

 • виразковий коліт;

 • хвороба Крона;

 • цукровий діабет;

 • ожиріння;

 • паління, зловживання алкоголем;

 • неправильне харчування.

Щоб знизити ризик раку, фахівці радять вести здоровий спосіб життя, збалансовано харчуватися, підтримувати вагу в межах норми, своєчасно лікувати всі захворювання.

Також для ранньої діагностики раку, коли лікування найефективніше, чоловікам та жінкам старше 40 років рекомендують щорічно проходити огляд у проктолога та проходити обстеження.

Колектомія: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»

Ціна колектомії може відрізнятися залежно від складності операції. Важливими факторами, що впливають на вартість, є:

 • використання лапароскопічної методики чи проведення операції з відкритим доступом;

 • обсяг резекції та наявність метастазів у ближніх лімфовузлах;

 • необхідність формування колостоми.

Більш детально зорієнтувати пацієнта щодо ціни може тільки лікар після проведення обстежень.

Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут.

Відповіді на популярні запитання про колектомію

Що таке колектомія?

Колектомія – це операція, під час якої проводять видалення частини чи всієї товстої кишки. Для відновлення цілісності органу формують анастомоз – зшивають збережені частини кишківника. У випадках, коли це неможливо, виводять колостому – роблять отвір на черевній стінці для виведення калових мас у калоприймач. Операцію проводять малоінвазивним лапароскопічним або лапаротомним (відкритим) методом.

Що таке субтотальна колектомія?

Субтотальна колектомія – це часткова резекція товстої кишки. Під час операції частину органу видаляють, після чого кінці кишківника зшивають – формують анастомоз для відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту та природного виведення калових мас.

Що таке тотальна колектомія?

Тотальна колектомія – це операція, під час якої проводять видалення всієї товстої кишки. Після цього, як правило, виводять колостому – частину кишківника приєднують до черевної стінки, на якій формують отвір для виведення калових мас у калоприймач.

Для запису на консультацію до онкохірурга телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій Леонтійович Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Валецький Валерій Леонтійович
Валецький Валерій ЛеонтійовичЛікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта
 • 1977-1983 рр. - Київський медичний університет ім. А.А. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
Членство в асоціаціях, товариствах; відвідування конференцій, курсів тематичного удосконалення
 • член Асоціації хірургів України
 • член Національної асоціації онкологів України
 • член Українського союзу онкохірургів
Наукова діяльність
 • Кандидат медичних наук.
 • Науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. А.М. Лук'янової НАМН України.
 • Старший, провідний науковий співробітник Національного інституту раку.
 • Автор понад 150 публікацій в наукових та науково-практичних виданнях, 8 патентів, співавтор 5 монографій, підручників, посібників і методичних рекомендацій.
 • Численні виступи на наукових з'їздах, конференціях, семінарах.
Викладацька діяльність і / або лекторська діяльність
 • Має досвід викладацької діяльності на посаді асистента кафедри хірургії №4 Київського медичного університету ім. А.А. Богомольця.
Шляхи професійного розвитку
 • Пройшов клінічну ординатуру з онкохірургії.
 • Працював завідувачем відділенням лапароскопічної і невідкладної хірургії в Центральній міській клінічній лікарні.
 • Пройшов стажування по онкохірургії по Американо-Австрійської програми Salzburg Medical Seminars (the Salzburg-Weill Cornell Seminars) in Surgery & Oncology.
 • У 2019 році отримав спеціалізацію з хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика.
 • Отримав також спеціалізації в НМАПО ім. П.Л. Шупика: з онкохірургії, по лапароскопічної хірургії, по проктології. 
показати повний текст
Лікар-онколог вищої категорії : Дехтяр Тетяна Володимирівна
Дехтяр Тетяна Володимирівна Лікар-онколог вищої категорії

інформація про лікаря

1983-1985 рр. - проходила навчання в Київському медичному училищі №3.

1985-1991 рр. - навчалася в Київському медичному університеті ім. А.А. Богомольця.

1991-1992 рр. - проходила інтернатуру за фахом онкологія на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в Київському обласному онкодиспансері.

1992-2014 рр. - лікар і завідувачка відділення відновної хірургії та реабілітації, лікар відділення денного стаціонару Київського міського онкологічного центру.

2001-2012 рр. - науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

показати повний текст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген Олексійович Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст
Лікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст: Антонов Євген Олексійович
Антонов Євген ОлексійовичЛікар онколог-хірург вищої категорії, ендоскопіст

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1997р. - Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), лікувальний факультет, 

Спеціалізація:

1999 - інтернатура «загальна хірургія» в Одеському державному медичному університеті (м. Одеса)

2001 - спеціалізація “Онкохірургія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

2017 - спеціалізація “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти  ім. Щупика (м. Київ)

Аспірантура:

2005-2009рр. Інститут експериментальної патології, онкології та радіології ім. Р.Є. Кавецького  НАН України (м. Київ)

Тематичне удосконалення:

2015р. «Основи лапароскопічної хірургії» (м. Київ, МЦ «Оберіг»)

Стаж роботи:

2003 – 2016рр.  лікар-онкохірург відділення абдомінальної онкології, Миколаївський обласний онкологічний диспансер (м.Миколаїв)

2016 - 2019рр. лікар-онкохірург, ендоскопіст  МЦ «Медичний центр ім. академіка Ю.П. Спіженка» (м. Київ)

Категорія:

 • з онкохірургіі - вища (підтверджено у березні 2019р.) 
 • з ендоскопії - спеціаліст

Основні наукові монографії, статті:

2013 р. - «Онкологія» Т5, №3, 

Пухлинні клітини в реґіонарних лімфатичних вузлах хворих на рак шлунку з категорією No та їх клінічне значення

2015 р. - «Онкологія» Т17, №3

Клінічне та прогностичне значення гіпоксія–асоційованих факторів пухлинного мікрооточення раку шлунку

2017 р. - «Евразийский онкологический журнал», том 5, № 3. Гипоксия и прогрессирование рака желудка

2018 р. - «Евразийский онкологический журнал», 2018, том 3-4 № 3. Формирование факторов прогноза рака желудка

Членство в організаціях та спілках:

ESGE (Европейська спільнота з гастроінтестинальної ендоскопії)

ESMO (Европейська спільнота медичних онкологів)

USSO (Українська спільнота хірургічної онкології)

ОСОК (Спільнота спеціалістів з онкологічної колопроктології)

ЗАЕ (Загальноукраїнська асоціація лікарів-ендоскопистів)

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника 50000.00 грн
Видалення пухлини кишківника 40000.00 грн
Видалення рецедивуючої пухлини з резекцією кишківника, у виконанні доктора медичних наук 60000.00 грн
Видалення пухлини кишківника, у виконанні доктора медичних наук 50000.00 грн
Резекція тонкого кишківника 40000.00 грн
Формування кишкової стоми 28000.00 грн
Закриття кишкової стоми 32000.00 грн
Обхідний міжкишковий анастомоз (неускладнений) 28000.00 грн
Обхідний міжкишковий анастомоз (ускладнений) 40000.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up