На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Колектомія, або резекція товстої кишки – це операція, в ході якої видаляють частину органу чи всю товсту кишку. Обсяг резекції та метод хірургічного втручання (лапароскопічна або відкрита операція) залежать від тяжкості захворювання.
В "Оксфорд Медікал" відділення хірургії оснащене найновішим обладнанням, що дозволяє виконувати операції будь-якої складності. Хірурги клініки мають вищу лікарську категорію та багаторічний стаж роботи. Вони виконують всі види резекції товстої кишки:
часткова, або субтотальна колектомія – видалення частини товстої кишки;
правостороння або лівостороння геміколектомія – видалення правої або лівої частини товстої кишки відповідно;
повна, або тотальна колектомія – видалення всієї товстої кишки;
проктоколектомія – одночасне видалення товстої та прямої кишки.

Коли призначають колектомію?
Основним показанням до резекції є рак товстої кишки. В ході операції видаляють пухлину та уражену частину органу, а у разі її поширення також ближні лімфовузли.
Крім цього, операція може бути призначена при:
Рішення про операцію приймають після проведення ретельної діагностики, якщо консервативне лікування є неефективним або недоцільним.
Як проводять резекцію товстої кишки?
Вибір методу хірургічного втручання залежить від розміру пухлини, її розташування, наявності метастазів у ближніх лімфовузлах та ураження суміжних органів.
Резекцію товстої кишки проводять:
Лапароскопічним методом – це малоінвазивна операція, яка супроводжується меншим ушкодженням здорових тканин та має більш легкий та короткий період реабілітації. Вона передбачає доступ до оперованого органу через 3 проколи у черевній стінці. Через них вводять лапароскоп – прилад, оснащений відеокамерою, зображення з якого передається на екран монітора, та мініатюрні ендоскопічні інструменти. Вони дають змогу хірургу виконувати необхідні маніпуляції з максимальною точністю.
Лапаротомним методом – це класична відкрита операція. Для забезпечення доступу до внутрішніх органів на черевній стінці роблять поздовжній розріз. Він забезпечує широкий огляд, необхідний при великих та незручно розташованих новоутвореннях, а також у випадках розвитку гострих станів.
Після часткової колектомії або геміколектомії для відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту в більшості випадків формують анастомоз – здорові частини кишківника зшивають між собою. У складних випадках, а також після повної колектомії або проктоколектомії може знадобитися створення колостоми – частину кишківника приєднують до черевної стінки, на якій роблять отвір для виведення калових мас в калоприймач. Таке рішення може бути тимчасовим чи постійним.
Переваги проведення колектомії у клініці «Оксфорд Медікал»
У медичному центрі "Оксфорд Медікал" у Києві працює високотехнологічне відділення хірургії. Воно оснащене обладнанням найкращих зарубіжних виробників медичної техніки. Діагностична апаратура дозволяє виявляти новоутворення розміром від 1 мм і точно визначати їхню локалізацію, а хірургічне обладнання – проводити сучасні малоінвазивні та класичні відкриті операції будь-якої складності.
Резекцію товстої кишки проводять хірурги вищої категорії з більш ніж 20-річним досвідом. Багато з них по праву вважаються найкращими у своїй сфері, що підтверджено високим відсотком успішних операцій.
Основними перевагами проведення колектомії в “Оксфорд Медікал” є:
високий професіоналізм хірургів;
проведення операцій будь-якої складності;
використання переважно лапароскопічної методики;
нове обладнання провідних брендів;
наявність палат інтенсивної терапії з апаратурою для цілодобового моніторингу та підтримки життєво важливих функцій організму;
комфортні одномісні та двомісні палати;
можливість комплексного лікування раку товстої кишки з проведенням хіміотерапії, таргетної та імунної терапії;
програма лояльності для постійних пацієнтів.

Реабілітація після резекції товстої кишки
Протягом кількох годин після операції пацієнт залишається у післяопераційній палаті. Там проводять моніторинг частоти серцевих скорочень, дихання та інших життєво важливих функцій організму. Після цього, якщо стан пацієнта стабільний, його переводять до одномісної або двомісної палати хірургічного стаціонару.
У день операції пацієнту зазвичай рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати можна лише після дозволу лікаря. З 2-3 дня рекомендовано помірну рухову активність. Вона сприяє профілактиці утворення спайок та розвитку післяопераційної пневмонії.
Тривалість госпіталізації залежить від складності операції та самопочуття пацієнта. У середньому за відсутності ускладнень вона становить 3-7 днів.
Період відновлення після операції також суто індивідуальний. Він може включати медикаментозну терапію, рекомендації з харчування та фізичної активності.
Харчування після резекції товстої кишки
Дотримання рекомендованого режиму та раціону харчування після резекції прямої кишки дозволяє забезпечити нормальне загоєння, зменшити ризик післяопераційних ускладнень та підтримати організм у процесі відновлення.
У день операції пацієнту можуть дозволити пити лише чисту негазовану воду. Харчування проводиться парентерально – організм забезпечують поживними речовинами через крапельницю.
На другий день можливе вживання страв рідкої консистенції. При цьому важливо, щоб вони були теплими, але не гарячими та не холодними.
На 4-й день додають легкозасвоювані страви м'якої консистенції. Їсти рекомендують маленькими порціями по 5-6 разів на день.
Через 2 тижні після операції меню поступово розширюють, а у разі формування анастомозу з часом дозволяють повернутись до повноцінного харчування. При цьому воно має залишатися регулярним та збалансованим, а також виключати шкідливі для здоров'я продукти: смажені, копчені, гострі, солоні страви, спеції, свіже молоко, кава, алкоголь та продукти, що сприяють газоутворенню, запору чи діареї.
У разі формування колостоми рекомендації щодо харчування можуть відрізнятися. Зокрема, пацієнту можуть радити їсти продукти з легким проносним ефектом, максимально знизити споживання жирів та пити до 2 л води на добу.
Порушення рекомендованої дієти може спровокувати розвиток ускладнень.
Потенційні ускладнення після операції
Будь-яка операція асоціюється із ризиком ускладнень. Щоб мінімізувати його, пацієнту заздалегідь призначають електрокардіографію (ЕКГ), лабораторні аналізи та інші обстеження. Після операції дають чіткі рекомендації щодо харчування та рухової активності, а також призначають медикаментозну терапію.
Потенційними ускладненнями після колектомії є:
розбіжність швів анастомозу або колостоми;
кишкова кровотеча;
звуження анастомозу;
скупчення рідини в черевній порожнині;
розвиток бактеріальної інфекції;
порушення дефекації;
розлад сечовипускання тощо.
Причини виникнення проблем з товстою кишкою та профілактика захворювань
Рак товстої кишки є одним з найпоширеніших онкозахворювань у чоловіків та жінок старшого віку. Причини розвитку новоутворень досі вивчаються. На сьогоднішній день вважається, що факторами ризику є:
спадкова схильність;
поліпи, аденоми кишківника;
виразковий коліт;
хвороба Крона;
цукровий діабет;
ожиріння;
паління, зловживання алкоголем;
неправильне харчування.
Щоб знизити ризик раку, фахівці радять вести здоровий спосіб життя, збалансовано харчуватися, підтримувати вагу в межах норми, своєчасно лікувати всі захворювання.
Також для ранньої діагностики раку, коли лікування найефективніше, чоловікам та жінкам старше 40 років рекомендують щорічно проходити огляд у проктолога та проходити обстеження.
Колектомія: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Ціна колектомії може відрізнятися залежно від складності операції. Важливими факторами, що впливають на вартість, є:
використання лапароскопічної методики чи проведення операції з відкритим доступом;
обсяг резекції та наявність метастазів у ближніх лімфовузлах;
необхідність формування колостоми.
Більш детально зорієнтувати пацієнта щодо ціни може тільки лікар після проведення обстежень.
Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут.
Відповіді на популярні запитання про колектомію
Що таке колектомія?
Колектомія – це операція, під час якої проводять видалення частини чи всієї товстої кишки. Для відновлення цілісності органу формують анастомоз – зшивають збережені частини кишківника. У випадках, коли це неможливо, виводять колостому – роблять отвір на черевній стінці для виведення калових мас у калоприймач. Операцію проводять малоінвазивним лапароскопічним або лапаротомним (відкритим) методом.
Що таке субтотальна колектомія?
Субтотальна колектомія – це часткова резекція товстої кишки. Під час операції частину органу видаляють, після чого кінці кишківника зшивають – формують анастомоз для відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту та природного виведення калових мас.
Що таке тотальна колектомія?
Тотальна колектомія – це операція, під час якої проводять видалення всієї товстої кишки. Після цього, як правило, виводять колостому – частину кишківника приєднують до черевної стінки, на якій формують отвір для виведення калових мас у калоприймач.
Для запису на консультацію до онкохірурга телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.