(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Видалення поліпів матки

Поліп - це розростання тканин ендометрію в матці. Новоутворення має форму бородавки або гриба і зазвичай є доброякісним. Але якщо ігнорувати лікування, воно з часом може трансформуватися в злоякісне. Багато пацієнток вважають, що видалення поліпів у матці не є обов'язковою процедурою, якщо вони не завдають дискомфортУ. Наслідки такого підходу - кровотечі, запальні процеси, рясні і хворобливі менструації, безпліддя.

СИМПТОМИ І ДІАГНОСТИКА ПОЛІПІВ МАТКИ

Про появу поліпів в матці свідчать наступні симптоми:

  • постійні кров'янисті виділення між менструальними циклами;
  • різкі і тягнучі болі внизу живота;
  • хворобливі відчуття під час статевого контакту;
  • рясні місячні;
  • рідкі виділення з піхви білого кольору.

Перераховані прояви характерні для великих розростань в порожнині матки. Маленькі поліпи не мають яскраво вираженої симптоматики.

Діагностування поліпів починається на прийомі у гінеколога, який проводить огляд, пальпацію та збір анамнезу. Для постановки точного діагнозу застосовується:

  • кольпоскопія - огляд піхви, його стінок і шийки матки за допомогою спеціального мікроскопа;
  • УЗД - дозволяє діагностувати утворення від 1 см, встановити тип, простежити динаміку зростання;
  • гістероскопія - дослідження за допомогою оптичного приладу, який виводить зображення в дуже хорошій якості на екран і дає уявлення про місце кріплення ніжки поліпа, кількості новоутворень, наявності запального процесу.
  • КТ - призначається при підозрі на онкологію, діагностує наявність метастазів, область поширення.
  • біопсія тканин поліпа - застосовується для визначення типу, структури поліпа, причин його появи.

Паралельно пацієнтці призначається ряд аналізів: загальний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, аналіз крові на онкомаркери і на гормони, мазок з піхви.

Покази та протипокази до поліпектомії

Рішення про операцію з видалення поліпа приймається спільно гінекологом і пацієнткою. Доктор пояснює ступінь можливого ризику і наслідки відмови від поліпектомії. Показами до операції є:

  • прогресування патологічного процесу: збільшується розмір поліпа, посилюється симптоматика, змінюються результати гістології;
  • новоутворення має середній або великий розмір;
  • неможливість домогтися ефекту медикаментозним методом лікування;
  • виявлення ракових клітин;
  • вік пацієнтки перевищує 40 років (в цьому випадку гормональні зміни будуть провокувати зростання утворення, збільшуючи ризик розвитку онкології).

Відкласти вирішення питання можна тільки при вагітності, але за умови відсутності явно небезпечних симптомів, а також, якщо поліп зменшується в розмірах під впливом прийому препаратів, або якщо хвороба протікає безсимптомно і мляво.

Протипоказаннями до поліпектомії є:

  • хвороби зовнішніх статевих органів будь-якого походження (ракові, венеричні, грибкові);
  • патології шийки матки, які не дозволяють провести операцію (рак, стеноз та інші);
  • інфекційні захворювання в гострій стадії;
  • загострилися хронічні захворювання (підвищений артеріальний тиск, тромбофлебіт, загострення виразки і т. д.);
  • кровотеча, спровоковане іншим гінекологічним захворюванням.

У таких ситуаціях спочатку усувають причину, по якій неможливо провести операцію.

ВИДАЛЕННЯ ПОЛІПІВ в матці В КЛІНІЦІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Перед процедурою поліпектомії гінеколог проводить бесіду з пацієнткою, в ході якої розповідає про майбутнє втручання та хід операції, а також інструктує з питаннь підготовки.

ПІДГОТОВКА ДО поліпектомії

Розпочинається підготовка з повного діагностичного обстеження, описаного вище. Додатково потрібно зробити ЕКГ, флюорографію, здати кров на гепатити, сифіліс та ВІЛ. За один тиждень до поліпектомії потрібно утриматися від інтимної близькості. За день до процедури небажані:

  • вагінальні таблетки;
  • спринцювання;
  • лікувальні тампони;
  • свічки.

Поліпектомія проводиться на третій день після закінчення місячних (в цей період ендометрій вже не відторгається, але ще повністю і не відновлюється). Напередодні рекомендується дотримуватися дієти.

СПОСОБИ ВИДАЛЕННЯ ПОЛІПІВ І ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУР

У клініці «Оксфорд Медікал» Київ видалення поліпів проводиться двома способами:

  1. Вишкрібання - малоінвазивна операція, яка проводиться під місцевою анестезією або загальним наркозом (в залежності від локалізації, розміру і побажань пацієнтки). Метод не передбачає перебування в стаціонарі. Після процедури пацієнтка може відразу ж відправитися додому. Тривалість проведення - близько 1 години.
  2. Гістероскопія - проводиться за допомогою спеціального приладу з камерою (гістероскопа), що відкриває візуальний доступ до внутрішньоматкові простору і шийки матки. Проводиться під загальним наркозом, триває від 15 хвилин до 2-х годин.

Процедура гістероскопії вигідно відрізняється від вискоблювання, завдяки наступним факторам:

  • інформативність - в умовах реального часу лікар аналізує зображення з високою роздільною здатністю, яке виводиться на монітор;
  • процедура є малотравматичною;
  • можливість провести одночасно і діагностичні та лікувальні заходи;
  • можливість взяти матеріал для лабораторного аналізу.

ПЕРЕВАГИ ВИДАЛЕННЯ ПОЛІПІВ в матці В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Чому пацієнти вибирають нас:

  • краще діагностичне та хірургічне обладнання;
  • повний лікувальний курс, починаючи від консультації і здачі аналізів, закінчуючи хірургічним втручанням, в умовах одного відділення клініки;
  • фахівці постійно підвищують кваліфікацію та проходять підготовку в профільних зарубіжних медичних центрах;
  • гнучкі ціни;
  • беремося за випадки, від яких відмовляються інші клініки.

ЧАСТО ЗАДАВАНІ ПИТАННЯ

СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗАЙМАЄ ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ поліпектомії, І В ЧОМУ ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ?

Перебування в клініці після проведеної процедури займає не більше 3-4 годин при місцевій анестезії і трохи більше доби при загальному наркозі. Протягом першого місяця після поліпектомії рекомендується дотримуватися деяких правил: обмежити фізичні навантаження; приймати препарати, призначені лікарем; не використовувати тампони, спринцювання, свічки; виключити фізичну близькість; дотримуватися гігієнічних норм; не відвідувати басейни, сауни, лазні; замінити гарячу ванну теплим душем; не піднімати предмети, важче 3-4 кг.

КОЛИ МОЖНА ПОЧИНАТИ ПЛАНУВАТИ ВАГІТНІСТЬ?

Планування зачаття можливо не раніше, ніж повністю відновиться ендометрій і будуть скасовані гормональні препарати, призначені лікарем. Відбувається це зазвичай через 3 місяці після операції.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВАРТІСТЬ поліпектоміЇ?

Вартість процедури визначається кількома факторами (складністю захворювання, розмірами поліпів, методом видалення і типом знеболювання). Який бюджет знадобиться на операцію, стане зрозуміло тільки після діагностики і вибору способу видалення поліпа.

( Рейтинг: 3.38, голосів: 13 )

відгуки




Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Марина Ващенко 06-04-2024 Лікар який показав високий рівень професіоналізму. В кабінеті атмосфера була затишною і комфортною. Своїм вмінням та уважністю залишив позитивне враження. Безсумнівно рекомендую.
Людмила 31-03-2024 Безмежно вдячна за уважне ставлення та компетентні поради Рибалко Сергію Олександровичу!
Сергій Володимирович 20-03-2024 Хочу подякувати вашій клініці за те, що в ній працює такий професійний лікар.Задоволений результатами його роботи, отримав відповіді на всі свої питання в доступній, зрозумілій формі.Рекомендую
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up