(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне видалення пупкової грижі

Пупкова грижа – це випинання внутрішніх органів за межі черевної стінки через пупкове кільце. Найчастіше в грижовий мішок потрапляють петлі кишківника, сальник, стінки сечового міхура та/або матки.

У дорослих захворювання розвивається внаслідок ослаблення та розтягнення м'язів очеревини, тому вилікувати грижу можна лише хірургічним щляхом. Сучасні технології дозволяє це зробити швидко та малоінвазивно.

В «Оксфорд Медікал» видалення пупкових гриж проводять переважно лапароскопічним методом – для забезпечення доступу до зони, що оперується, на очеревині роблять всього 3 проколи, діаметром до 1 см, через які вводять лапароскоп з відеокамерою та хірургічні інструменти.

Операції проводять із застосуванням протоколу Fast Track Surgery. Він допомагає полегшити передопераційну підготовку та прискорити реабілітацію, а також знизити ризик ускладнень.

Показання до видалення пупкової грижі

Хірургічне видалення пупкової грижі 3

Операція – єдиний ефективний метод лікування пупкової грижі. Консервативна терапія (носіння бандажу, масаж тощо) може бути застосована тільки у дітей, але також не у всіх випадках. У дорослих вона недоцільна: навіть при тимчасовому полегшенні симптомів хвороба продовжує розвиватися, що загрожує защемленням грижі та іншими ускладненнями. У цих випадках необхідна термінова і, як правило, більш складна операція.

Як проводять операцію при пупковій грижі?

Залежно від розміру грижі та інших індивідуальних особливостей пацієнта видалення грижі проводять шляхом:

 • натяжної герніопластики власними тканинами;

 • установки сітчастого ендопротеза.

Більшість хірургів рекомендують другий варіант. Він дозволяє майже повністю виключити ризик рецидиву. Ендопротез – це тонка, але дуже міцна сітка з біосумісного матеріалу. Її накладають поверх ушкодженої ділянки очеревини. Таким чином, при збільшенні внутрішньочеревного тиску навантаження передається на імплант, а не на шви та ослаблені тканини.

Найчастіше операцію проводять лапароскопічно – це мінімально інвазивний спосіб. Доступ до органів забезпечують через 3 проколи на передній черевній стінці. Через них вводять лапароскоп, оснащений мініатюрною відеокамерою, та хірургічні інструменти. Щоб збільшити операційне поле, у черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ.

Зображення з лапароскопа передається на екран монітора із багаторазовим збільшенням. Воно дозволяє хірургу виконувати всі маніпуляції з максимальною точністю. Спочатку він витягує внутрішні органи з грижового мішка і повертає на анатомічно вірне місце, після чого ушиває грижове вікно і за необхідності накладає сітчастий ендопротез.

При відкритій герніопластиці (може бути рекомендована при грижі великого розміру, ускладненнях та інших показаннях) на черевній стінці роблять розріз, довжиною близько 12 см. При цьому техніка виконання операції залишається такою ж.

Як лапароскопічна, так й відкрита операція проводиться під загальним наркозом. У деяких випадках застосовують спинномозкову анестезію.

Плюси лапароскопічної герніопластики пупкової грижі

Лапароскопія – це найсучасніша методика. Її використовують у провідних клініках світу, оснащених високоточним обладнанням.

Перевагами лапароскопічного видалення пупкової грижі є:

 • відсутність довгого розрізу та, як наслідок, шраму на животі;

 • зниження ризику ускладнень;

 • полегшена передопераційна підготовка протоколу Fast Track Surgery;

 • більш легкий та короткий період реабілітації;

 • можливість виписки зі стаціонару вже наступного дня;

 • період повної реабілітації до 4-6 тижнів.

Переваги видалення пупкової грижі в «Оксфорд Медікал»

Хірургічне видалення пупкової грижі у Києві

Відділення хірургії «Оксфорд Медікал» оснащене новим діагностичним та хірургічним обладнанням експертного класу. Воно дозволяє проводити максимально точну діагностику та операції будь-якої складності.

У клініці зібрано команду висококваліфікованих хірургів, анестезіологів та інших фахівців, оскільки саме від уміння лікаря багато у чому залежить ефективність та безпека операції. Звернувшись до «Оксфорд Медікал», ви можете бути впевнені, що ваше здоров'я в надійних руках.

Перевагами лікування грижі в «Оксфорд Медікал» є:

 • можливість госпіталізації та проведення термінових операцій 24/7;

 • виконання операцій малоінвазивним лапароскопічним методом;

 • застосування протоколу швидкої передопераційної підготовки та реабілітації Fast Track Surgery;

 • використання якісних ендопротезів зарубіжного виробництва;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);

 • цілодобовий стаціонар із постійним медичним наглядом;

 • комфортні одномісні та двомісні палати готельного типу.

Потенційні ускладнення пупкової грижі

Пупкова грижа – це серйозне захворювання, яке може впливати на якість життя. При збільшенні випинання у пацієнтів з'являються сильні болі, запори, нудота, блювання та інші неприємні симптоми.

Без своєчасного лікування грижове випинання може збільшуватися та викликати такі ускладнення, як:

 • запалення грижового мішка;

 • розрив грижового мішка;

 • кишкова непрохідність;

 • утиск грижі – порушення кровопостачання органу та розвиток некрозу.

При ускладненнях потрібна термінова операція. Якнайшвидше звернутися за медичною допомогою слід, якщо турбують:

 • різкий біль;

 • підвищення температури;

 • почервоніння та гіперемія грижового випинання, відчуття, що воно стало твердим і не вправляється в черевну порожнину;

 • здуття живота;

 • нудота, блювота;

 • тривалий закреп;

 • загальна слабкість.

Підготовка та реабілітація після операції

Діагностувати пупкову грижу хірург може під час огляду пацієнта. Але перед хірургічним лікуванням обов'язково проводять аналізи, УЗД органів черевної порожнини та інші обстеження за показаннями.

Завдяки застосуванню в «Оксфорд Медікал» протоколу Fast Track Surgery безпосередня підготовка до операції та реабілітація після неї проходять легше і швидше, ніж при дотриманні класичного протоколу. Зокрема, мінімізуються обмеження харчування, дозволяється ранній підйом, зменшується больовий синдром за рахунок місцевого знеболювання черевної стінки тощо.

Повний період реабілітації після лапароскопічної герніопластики становить близько 1-1,5 місяців. У цей час пацієнту рекомендують уникати великих фізичних навантажень і дотримуватись всіх інших призначень лікаря.

Причини пупкової грижі та методи профілактики

Основними причинами розвитку пупкової грижі у дорослих вважаються:

 • надмірні фізичні навантаження;

 • хронічний кашель;

 • часті закрепи;

 • ожиріння;

 • слабкість м'язів преса;

 • дисплазія сполучної тканини;

 • травми живота.

Для профілактики захворювання рекомендують обмежувати носіння та підйом важких предметів, зміцнювати м'язи преса, підтримувати в нормі масу тіла, збалансовано харчуватися, нормалізувати регулярність дефекації, своєчасно лікувати усі захворювання.

За появи симптомів грижі слід одразу звернутися до лікаря. Чим раніше буде проведено лікування, тим ефективнішим і легшим воно може бути.

Вартість операції на пупковій грижі в клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість лікування пупкової грижі залежить від складності хірургічної операції. Лапароскопічне видалення коштує дещо дорожче, оскільки вимагає використання високоточного обладнання та найвищої кваліфікації лікаря. Однак воно є найбільш щадним.

Ознайомитися з вартістю операцій в Оксфорд Медікал можна тут. Більш точно зорієнтувати щодо ціни з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей може тільки лікар. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання про видалення пупкової грижі

Що таке пупкова грижа?

Пупкова грижа – це захворювання, яке супроводжується випиранням через пупкове кільце грижового мішка. До нього можуть потрапляти петлі кишківника, сальник, стінки сечового міхура та/або матки. Оскільки хвороба розвивається через ослаблення та розтягування тканин очеревини, лікується воно лише хірургічним шляхом.

Як виглядає пупкова грижа?

Пупкова грижа виглядає як округле випинання в області пупка. Воно може досягати у діаметрі 3-10 см, а у разі прогресування захворювання і більше. Також грижа може збільшуватися під час кашлю, підйому важких речей та інших фізичних навантажень.

Записатися на консультацію до хірурга можна за вказаними на сайті номерами або через форму онлайн-заявки.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Хірургічне неускладнене видалення кили (пупкової, білої лінії живота, пахової), без урахування вартості сітки 15000.00 грн
Хірургічне ускладнене видалення кили (пупкової, білої лінії живота, пахової), без урахування вартості сітки 20000.00 грн
Лапароскопічне ускладнене видалення кили (пупкової, білої лінії живота, пахової), без вартості розхідних матеріалів 20000.00 грн
Пластика рецидивуючої післяопераційної вентральної кили 45000.00 грн
Перебування в двохмісній палаті з харчуванням(до 24х годин) 3900.00 грн
Перебування в двохмісній палаті з харчуванням(до 12 годин) 2400.00 грн
Перебування в одномісній палаті без харчуванням (до 12 годин) 2100.00 грн
Перебування в одномісній палаті без харчуванням (до 24х годин) 4000.00 грн
Перебування в двомісній палаті без харчування (до 24х годин) 3000.00 грн
Перебування в двомісній палаті без харчування (до 12 годин) 1500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила 31-03-2024 Безмежно вдячна за уважне ставлення та компетентні поради Рибалко Сергію Олександровичу!
Сергій Володимирович 20-03-2024 Хочу подякувати вашій клініці за те, що в ній працює такий професійний лікар.Задоволений результатами його роботи, отримав відповіді на всі свої питання в доступній, зрозумілій формі.Рекомендую
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up