Біль у спині – це поширена проблема, з якою протягом життя стикається кожна людина. Але при деяких захворюваннях вона може бути настільки сильною, що прості болезаспокійливі перестають допомагати. У таких випадках швидко покращити самопочуття можна за допомогою блокади.
Блокада – це ін'єкція, яка передбачає введення препарату безпосередньо у місце розвитку патологічного процесу та виникнення болю. Зокрема, при болях у спині роблять блокади вздовж хребта. Після проведення пацієнт відчуває зниження болю протягом пів години.
В «Оксфорд Медікал» блокади в спину робить лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург з більш ніж 10-річним досвідом. Процедура виконується під рентген-контролем, що забезпечує максимальну точність введення препарату та безпеку ін'єкції.
Блокада – це швидка допомога: вона дозволяє швидко позбутися болю в спині, але не вирішити проблему в цілому. Для цього потрібно з'ясувати причину захворювання та провести відповідне лікування. В «Оксфорд Медікал» ви можете пройти діагностику та отримати необхідну медичну допомогу із застосуванням консервативних та малоінвазивних хірургічних методик.
Записуйтесь на консультацію до спінального хірурга.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Види блокад при болі у спині
Основними препаратами, які використовують для проведення блокад, є:
Місцеві анестетики використовуються для тимчасового зняття болю. Вони блокують нервові імпульси, що дозволяє швидко знизити або повністю усунути болючі відчуття.
Кортикостероїди – потужні протизапальні препарати, які сприяють зменшенню запалення та набряку у зоні ураження. Забезпечують триваліший ефект порівняно з місцевими анестетиками.
Залежно від причини болю у спині проводять:
Епідуральна блокада: показання та особливості проведення
Епідуральна блокада – укол лікарських препаратів у ділянку хребта, безпосередньо на місце локалізації болю. Найчастіше передбачає введення протизапальних стероїдів та анестетиків. Забезпечує тривалий знеболюючий ефект.
Епідуральна блокада хребта може бути призначена за умови:
протрузіях;
грижах міжхребцевих дисків;
стенозі хребетного каналу;
невралгії сідничного нерва;
радикулопатії, або корінцевому синдромі та інших патологіях.
Блокада спини проводиться у відділенні хірургічного стаціонару, проте вона не потребує госпіталізації. Пацієнт може залишити клініку невдовзі після завершення процедури.
Виконується блокада під незмінним рентген-контролем. З його допомогою хірург оцінює місце, глибину та кут введення голки, відстань від спинного мозку, кісткових тканин та судин. Завдяки цьому забезпечується максимальна безпека та ефективність ін'єкції.
Під час процедури пацієнт лежить на боці та підгинає зігнуті в колінах ноги до живота або стоїть у колінно-ліктьовій позиції. Після обробки шкіри у місці проколу антисептичним засобом хірург проводить місцеве знеболювання. Воно забезпечує оніміння шкіри та м'яких тканин, що знижує дискомфорт та біль від процедури. Далі хірург виконує безпосередньо епідуральну блокаду.
Селективна корінцева блокада: коли та як проводять
Селективна блокада нервових корінців – це ін'єкційна методика, яку також застосовують для лікування гострого чи хронічного болю у спині. Однак вона може проводитися і з метою протизапальної або регенеративної дії.
Такі блокади застосовують у комплексній терапії:
міжхребцевих гриж;
невритів;
корінцевих синдромів;
післяопераційний біль;
остеохондрозу та ін.
Селективна блокада нервових корінців дозволяє зменшити запалення, усунути спазми м'язів та судин, зняти біль.
Як і епідуральна блокада хребта або іншої ділянки спини, селективна проводиться в операційному блоці під контролем рентгенівського апарату (С-дуги).
Пацієнт знаходиться в положенні лежачи на животі. Хірург за допомогою рентгену визначає місце для введення блокади, після чого обробляє шкіру антисептиком, проводить місцеве знеболювання та вводить голку. Далі виконує пробну аспірацію, після чого вводить контрастну речовину, щоб переконатися в правильному розташуванні голки та визначити, як поширюватиметься лікарський препарат. Після цього лікар виконує безпосередньо блокаду нервових корінців.
Після завершення процедури пацієнту рекомендують залишатися у клініці до 2 годин.
Фасеткова блокада: показання та метод проведення
Блокада фасеткових суглобів передбачає введення протизапальних та знеболювальних препаратів у суглобову капсулу. Призначається при болю у спині, викликаної ураженням суглобів хребта.
Як і блокада при грижі хребта, фасеткова блокада виконується в операційній під рентген-контролем. Після антисептичної обробки шкіри та місцевого знеболювання голка вводиться у фасетковий суглоб. Завдяки точковому введенню лікарських засобів знеболюючий ефект проявляється протягом 20-30 хвилин і може зберігатися до 3-6 місяців.
Переваги проведення блокад при болях у спині в «Оксфорд Медікал»
Перевагами блокад є:
швидке зняття болю – ефект може відчуватися протягом 5-30 хвилин;
довготривала дія – використання кортикостероїдів дозволяє забезпечити тривале зменшення болю та запалення;
мінімальний ризик побічних ефектів за умови правильного виконання процедури досвідченим фахівцем.
В «Оксфорд Медікал» блокади шийного відділу хребта та інших ділянок спини виконують у сучасному відділенні спінальної хірургії. В операційному блоці встановлено новий цифровий рентген-апарат (С-дуга), який забезпечує якісну візуалізацію та дозволяє хірургу вводити голку з максимальною точністю, контролюючи глибину введення, відстань від спинного мозку, кісткових тканин та судин.
Переваги проведення блокади спини у нашій клініці:
виконання блокади ортопедом-травматологом, спінальним хірургом з багаторічним досвідом;
використання сучасного обладнання контролю введення голки;
застосування місцевого знеболювання для усунення болю та дискомфорту від процедури;
можливість проведення комплексної діагностики та лікування за допомогою консервативних та малоінвазивних хірургічних методик;
комфортні умови у стаціонарі та програма лояльності для постійних пацієнтів.
Блокади при болях у спині: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість проведення блокади для спини може відрізнятись. Вона залежить від виду блокади та застосовуваних препаратів. Ознайомитись із цінами можна тут. Ми дотримуємося політики лояльних цін та прагнемо зробити медичну допомогу доступною для якомога більшої кількості пацієнтів. Записуйтесь на прийом до лікаря на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання про блокаду при болях у спині
Як ставлять блокаду?
Блокаду ставлять під контролем рентгенографії. Пацієнта укладають на живіт чи бік, потім обробляють місце ін'єкції антисептиком та проводять місцеву анестезію. Під візуальним рентген-контролем лікар вводить голку в потрібну ділянку, наприклад, до нервового корінця або суглоба, та вводить препарат для зняття болю та запалення.
Як ставлять блокаду в поперек?
Блокаду в поперек ставлять під контролем рентгенографії для введення препарату. Місце введення обробляють антисептиком, потім проводять місцеву анестезію. Під контролем візуалізації лікар вводить голку в зону болю та вводить лікарський препарат (анестетик та/або кортикостероїд). Процедура займає близько 20-30 хвилин.
Як ставлять блокаду у хребет?
Блокаду у хребті проводять в операційній під постійним рентген-контролем. Місце ін'єкції обробляють антисептиком, після чого проводять місцеву анестезію. Далі під візуальним контролем лікар акуратно вводить голку в потрібну ділянку хребта та вводить анестетик та/або кортикостероїд для зняття болю та запалення. Блокада грижі чи симптомів іншого захворювання займає близько 20-30 хвилин. Після пацієнта рекомендують побути в клініці ще 1-2 години.
Де роблять блокаду хребта?
У Києві блокади хребта роблять у медичному центрі «Оксфорд Медікал». Блокади проводить лікар ортопед-травматолог, спінальний хірург із досвідом понад 10 років. Укол від болю у спині виконується під рентген-контролем, що забезпечує максимальну точність введення препарату та безпеку ін'єкції.