Лазерна трансуретральна літотрипсія – це ефективний та найбільш безпечний метод лікування сечокам'яної хвороби. Дроблення каменів проводиться за допомогою гнучкого ендоскопа, який вводять через уретру в сечовий міхур, сечовід або нирку. Лазер, що використовується при цьому, дозволяє роздробити конкременти до мікрочастинок, які надалі безперешкодно виводяться з організму природним чином.
Перевагами лазерної літотрипсії є:
ендоскопічний доступ, який не вимагає проведення розрізів;
дроблення каменів будь-якої щільності та будь-якого розміру;
вплив лише на конкременти, відсутність ушкоджень оточуючих тканин;
легкий та короткий період реабілітації.
В «Оксфорд Медікал» лазерну літотрипсію проводять досвідчені хірурги-урологи. Вони працюють на новому обладнанні експертного класу та керуються сучасними протоколами лікування. Надання якісної медичної допомоги зі застосуванням інноваційних методик є головним принципом роботи нашої клініки.
Коли призначають лазерну трансуретральну літотрипсію?
Сьогодні існує кілька різних методів літотрипсії:
дистанційна літотрипсія (ударно-хвильова);
контактна трансуретральна літотрипсія (лазерна, ультразвукова, механічна);
перкутанна літотрипсія (надшкірна).
Кожен із методів має свої показання та протипоказання. Який буде найбільш ефективним для пацієнта, лікар визначає індивідуально. Сьогодні багато фахівців віддають перевагу лазерній трансуретральній літотрипсії. Зокрема, її призначають при:
конкрементах у сечоводі, сечовому міхурі або нирці;
розмірі конкрементів від 0,5 до 2-3 см в діаметрі;
будь-якому ступені щільності конкрементів;
"кам'яній доріжці" після дистанційної літотрипсії;
неефективності консервативних методів;
високому ризику обструкції сечовивідних шляхів.
Однак лазерне дроблення каменів в нирках не рекомендоване пацієнтам зі стенозом уретри, гострими запальними захворюваннями органів сечостатевої системи, нирковою недостатністю, порушеннями згортання крові, тяжкими серцево-судинними патологіями. У таких випадках спочатку проводять лікування гострих захворювань чи обирають інший метод видалення конкрементів.
Як проводять лазерну трансуретральну літотрипсію?
Видалення каменів з нирок лазером проводять під місцевою або загальною анестезією, завдяки чому пацієнт не відчуває болю. За часом процедура займає від 30 хвилин до 2 годин. Все залежить від кількості, розміру та щільності конкрементів.
Лазерна трансуретральна літотрипсія проводиться ендоскопічно. Лікар вводить через сечівник уретеропієлоскоп – спеціальний гнучкий зонд, оснащений мініатюрною відеокамерою та лазерним світлодіодом, і під контролем УЗД проводить його до місця розташування конкрементів. Далі за допомогою лазера, що випромінює ударні хвилі, що діють на відстані 3-5 мм від краю світлодіода, проводить дроблення каменів до мікрочастинок розміром з піщинку. Надалі вони безперешкодно виводяться з організму разом із сечею.
Методика лазерної трансуретральної літотрипсії дозволяє дробити конкременти у будь-яких відділах сечовидільної системи. Завдяки відеомоніторингу літотриптор підводиться безпосередньо до каменю, і лазер впливає тільки на нього, не пошкоджуючи тканини органа. Це відрізняє трансуретральну літотрипсію від дистанційної, при проведенні якої відбувається вплив і на стінки органу, і на м'які тканини.
Переваги проведення лазерної трансуретральної літотрипсії в «Оксфорд Медікал»
Надання кожному пацієнту якісної медичної допомоги зі застосуванням ефективних, безпечних та найбільш щадних методик є одним із головних пріоритетів «Оксфорд Медікал». У клініці встановлено нове обладнання експертного класу, яке дозволяє діагностувати камені у сечостатевій системі та інші новоутворення розміром від 1 мм, а також виконувати малоінвазивні операції будь-якої складності.
Лазерна трансуретральна літотрипсія проводиться за допомогою обладнання останнього покоління. Тонкий та гнучкий ендоскоп легко проводиться по всіх відділах сечовидільної системи і дозволяє підвести зонд літотриптора впритул до конкрементів. Наявність відеокамери із вбудованим світлодіодом забезпечує якісне зображення, що допомагає лікареві проводити процедуру з максимальною точністю.
Виконують лазерну літотрипсію та інші урологічні операції в «Оксфорд Медікал» хірурги з досвідом понад 20 років. Завдяки цьому кожен пацієнт може бути впевнений в ефективності та безпеці лазерного видалення каменів з нирок, сечового міхура або сечівника.
Переваги проведення лазерної літотрипсії в «Оксфорд Медікал»:
використання уретеропієлоскопа та літотриптора експертного класу;
високий професіоналізм хірургів-урологів із досвідом понад 20 років;
видалення конкрементів за одну процедуру;
швидке відновлення;
комфортні умови в стаціонарі та лояльні ціни.
Підготовка до процедури та реабілітація
Перед лазерною літотрипсією пацієнту проводять комплексне обстеження. За його результатами визначають, чи дана процедура буде оптимальним варіантом лікування, а також виключають протипоказання. Зазвичай пацієнту призначають УЗД органів сечостатевої системи, аналізи сечі та крові, у деяких випадках також – рентгенографію та комп'ютерну томографію. Жінкам рекомендують пройти огляд гінеколога.
Безпосередньо перед процедурою також роблять ЕКГ та передопераційні аналізи (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на інфекції, аналіз крові на групу та резус-фактор, коагулограму тощо).
При проведенні літотрипсії під загальним наркозом пацієнту може бути рекомендоване очищення кишківника та дотримання легкої дієти протягом 2-3 днів до госпіталізації.
За два тижні до операції рекомендують припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові.
Реабілітація після лазерної літотрипсії у більшості пацієнтів проходить швидко та легко. Зазвичай вже за кілька днів усі повертаються до активного способу життя. Однак протягом кількох тижнів фахівці рекомендують уникати великих фізичних навантажень та пити достатню кількість води.
Потенційні ускладнення після літотрипсії
Лазерна літотрипсія дуже рідко супроводжується ускладненнями. Щоб знизити ризики, пацієнтам проводять попереднє обстеження та виключають протипоказання.
Потенційними ускладненнями є звуження сечоводу, загострення хронічного інфекційного захворювання сечостатевої системи, рецидив ниркової кольки. Під час процедури існує ризик пошкодження тканин уретри, сечоводу або нирки. В «Оксфорд Медікал» літотрипсію проводять хірурги-урологи з досвідом понад 20 років. Завдяки цьому та використанню найновішого обладнання ви можете бути впевнені у проведенні процедури з максимальною точністю та ефективністю.
Причини сечокам'яної хвороби
Сечокам'яна хвороба може розвиватися внаслідок комплексу різних порушень в організмі. Основними причинами вважаються:
генетична схильність;
аномалії розвитку сечовидільної системи;
нефроптоз (опущення нирки);
хронічні та інфекційні захворювання сечостатевої системи;
порушення обміну речовин;
ендокринні захворювання;
патології шлунково-кишкового тракту;
тривалий прийом деяких препаратів;
незбалансоване харчування;
вживання недостатньої кількості рідини;
малорухливий спосіб життя тощо.
Навіть після лікування сечокам'яна хвороба може розвиватися повторно, тому пацієнтам рекомендують провести корекцію способу життя, щоб знизити вплив факторів ризику, а також регулярно проходити обстеження в уролога.
Видалення каменів із нирок лазером: ціна у клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість лазерного дроблення каменів у нирках, сечоводі або сечовому міхурі може відрізнятися залежно від їх кількості, розміру та щільності, а також виду анестезії. Ознайомитися із цінами лазерної літотрипсії в «Оксфорд Медікал» можна тут. Більш детально щодо особливостей лікування та вартості вас зорієнтує лікар-уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.