На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Уретероцистонеостомія – це хірургічна операція, спрямована на відновлення нормального функціонування верхніх сечовивідних шляхів. Вона проводиться у разі порушення прохідності тазового відділу сечоводу.
Операція передбачає пересадку сечоводу в сечовий міхур (тому ще називається реімплантацією сечоводу). Хірург висікає уражені тканини, після чого проводить пластику сечоводу і розширює його діаметр, а потім формує нове співустя – з'єднання сечоводу з сечовим міхуром. При цьому реімплантація проводиться так, що сечовий міхур починає виконувати роль клапана і блокує виникнення рефлюксу – зворотнього закидання сечі до сечоводу.
При своєчасному проведенні операції у більшості випадків вдається відновити анатомо-фізіологічне з’єднання сечоводу з сечовим міхуром і, відповідно, нормалізувати функціонування нирки та сечових шляхів.
Уретероцистонеостомію проводять:
лапаротомно – через відкритий доступ, який передбачає проведення широкого розрізу нижньої частини живота;
лапароскопічно – за допомогою високотехнологічного обладнання, що дозволяє замість розрізу зробити 3-4 проколи діаметром близько 1 см.
Вибір методу хірургічного втручання залежить від складності патології та загального стану здоров'я пацієнта.
Фахівці «Оксфорд Медікал» досконало володіють обома методиками, але віддають перевагу лапароскопії (коли це оптимально для пацієнта).
Лапароскопічна уретероцистонеостомія – менш травматична операція і легше переноситься пацієнтами. Завдяки невеликим розрізам (проколам) скорочується крововтрата та ризик інфекційних ускладнень, зменшується термін госпіталізації, а процес відновлення проходить значно легше та швидше, ніж після відкритої операції.
Переваги проведення урологічних операцій лапароскопічним методом:
мінімальне ушкодження здорових тканин;
низька крововтрата;
зниження ризику ускладнень;
максимальна точність виконання хірургічних маніпуляцій;
скорочення термінів госпіталізації та реабілітації;
більш швидке та легке післяопераційне відновлення;
формування невеликих, майже непомітних рубців.
Показання до уретероцистонеостомії
Уретероцистонеостомію проводять у разі порушення прохідності нижніх відділів сечоводу внаслідок:
уродженої аномалії розвитку сечоводу;
розвитку доброякісних та злоякісних пухлин;
ускладнення після операцій на органах малого таза;
утворення стриктур та спайок.
Реімплантація сечоводу може бути одним з етапів великих відновлювальних операцій у пацієнтів з онкологією.
Як проводять уретероцистонеостомію
У складних випадках, коли потрібна широка пластика, уретероцистонеостомію проводять через відкритий доступ. Значно частіше застосовують метод лапароскопії, що дозволяє обійтися без порожнинного розрізу.
Замість нього на черевній стінці або бічній поверхні живота роблять 3-4 проколи діаметром близько 1 см. Через них вводять лапароскоп, оснащений відеокамерою зі вбудованим світлодіодом. Зображення з неї передається на екран монітора і збільшується. Для покращення огляду та розширення робочого простору в черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ, який підіймає черевну стінку.
Далі під візуальним контролем, який забезпечує лапароскоп, хірург вводить через інші проколи троакари – спеціальні хірургічні інструменти. За допомогою них він виконує необхідні хірургічні маніпуляції.
Техніка виконання уретероцистонеостомії може відрізнятися залежно від виду та складності патології. Професіоналізм та досвід хірургів у поєднанні з використанням високотехнологічного обладнання дозволяє провести її ефективно та найменш травматичним способом.
Суть уретероцистонеостомії полягає у резекції уражених тканин та формуванні нового співустя. Для цього хірург проводить відшарування серозної оболонки сечового міхура та розтин м'язового шару. Таким чином формується жолоб довжиною близько 3 см, у який вкладають кінець сечоводу. Після цього його закривають м'язовими тканинами сечового міхура та накладають шви.
На завершення операції хірург проводить ретельний огляд черевної порожнини, за необхідності коагулює кровоносні судини, після чого витягує троакари, відкачує вуглекислий газ і накладає на місця проколів шви та стерильні пов'язки.
Переваги проведення уретероцистонеостомії у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» працює сучасне відділення хірургії з двома операційними блоками, оснащеними обладнанням від кращих американських і європейських виробників. Воно дозволяє виконувати відкриті та лапароскопічні операції будь-якої складності.
При захворюваннях сечовидільної системи операції проводять хірурги-урологи з багаторічним досвідом. Вони пройшли додаткове навчання та стажування з лапароскопії та регулярно відвідують міжнародні конференції, семінари та курси підвищення кваліфікації.
Забезпечення якісної медичної допомоги кожному пацієнту – головний пріоритет усієї команди «Оксфорд Медікал».
Перевагами проведення лапароскопічної уретероцистонеостомії в «Оксфорд Медікал» є:
обладнання експертного класу;
хірурги-урологи з досвідом понад 20 років;
наявність палат інтенсивної терапії;
комфортні палати стаціонару для одного або двох пацієнтів;
супровід пацієнта на всіх етапах від діагностики до реабілітації.
Підготовка до реімплантації сечоводу
Перед операцією пацієнту проводять комплексне обстеження, щоб підтвердити наявність показань та виключити протипоказання.
Можуть бути призначені:
Також перед операцією потрібне проведення електрокардіографії (ЕКГ), флюорографії (результати дійсні протягом року) та лабораторні аналізи сечі та крові.
Безпосередньо перед операцією може знадобитися очищення кишківника за допомогою клізми. За кілька днів пацієнту рекомендують дотримуватись полегшеного раціону харчування, а в день операції прийти до клініки натщесерце. Щодо прийому будь-яких лікарських засобів перед операцією необхідно заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Зокрема, рекомендують за 2 тижні припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові.
Реабілітація після уретероцистонеостомії
У більшості пацієнтів реабілітація після лапароскопічних операцій відбувається значно легше, ніж після операцій з відкритим доступом. Завдяки цьому також скорочується термін госпіталізації – зазвичай пацієнтів виписують вже на 3 день. У складніших випадках у стаціонарі потрібно провести близько тижня.
Для профілактики ускладнень та успішного відновлення пацієнтам призначають антибактеріальні, протизапальні та знеболювальні препарати.
У день операції рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати та приймати їжу можна лише після огляду лікаря.
Надалі пацієнтам рекомендують дотримуватися дієти: не їсти солону, гостру, смажену та копчену їжу, відмовитися від алкоголю та куріння, обмежити вживання шоколаду та кави. Також протипоказаний підйом тяжкостей, біг, різкі рухи та важкі фізичні навантаження. Після повного відновлення більшість обмежень знімаються і пацієнти повертаються до звичного способу життя.
Потенційні ускладнення після реімплантації сечоводу
Будь-яка хірургічна операція має певний ризик ускладнень, але високий професіоналізм хірургів у поєднанні із сучасними технологіями дозволяють звести його до мінімуму. Також велике значення мають правильна передопераційна підготовка та дотримання пацієнтом усіх лікарських рекомендацій після операції.
Уретероцистонеостомію найчастіше проводять лапароскоскопічно. Цей метод є значно менш травматичним, ніж операції з відкритим доступом, що забезпечує зменшення ризику ускладнень. За рахунок невеликого розміру проколів відсутня велика крововтрата, а використання троакарів з вакуумною системою фактично виключає можливість потрапляння інфекції.
Хірурги «Оксфорд Медікал» мають понад 20 років практичного досвіду та провели вже сотні успішних операцій. Звернувшись до нашої клініки, ви можете бути впевнені, що ваше здоров'я в надійних руках.
Уретероцистонеостомія: ціна в клініці «Оксфорд Медікал»
Вартість проведення уретероцистонеостомії може відрізнятися залежно від методу хірургічного втручання: лапароскопічно або через відкритий доступ, а також складності операції, що залежить від діагнозу пацієнта та інших індивідуальних особливостей. Ознайомитися із цінами проведення реімплантації сечоводу в «Оксфорд Медікал» можна тут. Точніше щодо питання вартості вас зорієнтує уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.