Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Уретероцистонеостомія

Уретероцистонеостомія – це хірургічна операція, спрямована на відновлення нормального функціонування верхніх сечовивідних шляхів. Вона проводиться у разі порушення прохідності тазового відділу сечоводу.

Операція передбачає пересадку сечоводу в сечовий міхур (тому ще називається реімплантацією сечоводу). Хірург висікає уражені тканини, після чого проводить пластику сечоводу і розширює його діаметр, а потім формує нове співустя – з'єднання сечоводу з сечовим міхуром. При цьому реімплантація проводиться так, що сечовий міхур починає виконувати роль клапана і блокує виникнення рефлюксу – зворотнього закидання сечі до сечоводу.

При своєчасному проведенні операції у більшості випадків вдається відновити анатомо-фізіологічне з’єднання сечоводу з сечовим міхуром і, відповідно, нормалізувати функціонування нирки та сечових шляхів.

Уретероцистонеостомію проводять:

 • лапаротомно – через відкритий доступ, який передбачає проведення широкого розрізу нижньої частини живота;

 • лапароскопічно – за допомогою високотехнологічного обладнання, що дозволяє замість розрізу зробити 3-4 проколи діаметром близько 1 см.

Вибір методу хірургічного втручання залежить від складності патології та загального стану здоров'я пацієнта.

Фахівці «Оксфорд Медікал» досконало володіють обома методиками, але віддають перевагу лапароскопії (коли це оптимально для пацієнта).

Лапароскопічна уретероцистонеостомія – менш травматична операція і легше переноситься пацієнтами. Завдяки невеликим розрізам (проколам) скорочується крововтрата та ризик інфекційних ускладнень, зменшується термін госпіталізації, а процес відновлення проходить значно легше та швидше, ніж після відкритої операції.

Переваги проведення урологічних операцій лапароскопічним методом:

 • мінімальне ушкодження здорових тканин;

 • низька крововтрата;

 • зниження ризику ускладнень;

 • максимальна точність виконання хірургічних маніпуляцій;

 • скорочення термінів госпіталізації та реабілітації;

 • більш швидке та легке післяопераційне відновлення;

 • формування невеликих, майже непомітних рубців.

Показання до уретероцистонеостомії

Уретероцистонеостомія 2

Уретероцистонеостомію проводять у разі порушення прохідності нижніх відділів сечоводу внаслідок:

 • уродженої аномалії розвитку сечоводу;

 • розвитку доброякісних та злоякісних пухлин;

 • ускладнення після операцій на органах малого таза;

 • утворення стриктур та спайок.

Реімплантація сечоводу може бути одним з етапів великих відновлювальних операцій у пацієнтів з онкологією.

Як проводять уретероцистонеостомію

У складних випадках, коли потрібна широка пластика, уретероцистонеостомію проводять через відкритий доступ. Значно частіше застосовують метод лапароскопії, що дозволяє обійтися без порожнинного розрізу.

Замість нього на черевній стінці або бічній поверхні живота роблять 3-4 проколи діаметром близько 1 см. Через них вводять лапароскоп, оснащений відеокамерою зі вбудованим світлодіодом. Зображення з неї передається на екран монітора і збільшується. Для покращення огляду та розширення робочого простору в черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ, який підіймає черевну стінку.

Далі під візуальним контролем, який забезпечує лапароскоп, хірург вводить через інші проколи троакари – спеціальні хірургічні інструменти. За допомогою них він виконує необхідні хірургічні маніпуляції.

Техніка виконання уретероцистонеостомії може відрізнятися залежно від виду та складності патології. Професіоналізм та досвід хірургів у поєднанні з використанням високотехнологічного обладнання дозволяє провести її ефективно та найменш травматичним способом.

Суть уретероцистонеостомії полягає у резекції уражених тканин та формуванні нового співустя. Для цього хірург проводить відшарування серозної оболонки сечового міхура та розтин м'язового шару. Таким чином формується жолоб довжиною близько 3 см, у який вкладають кінець сечоводу. Після цього його закривають м'язовими тканинами сечового міхура та накладають шви.

На завершення операції хірург проводить ретельний огляд черевної порожнини, за необхідності коагулює кровоносні судини, після чого витягує троакари, відкачує вуглекислий газ і накладає на місця проколів шви та стерильні пов'язки.

Переваги проведення уретероцистонеостомії у клініці «Оксфорд Медікал»

Уретероцистонеостомія 1

В «Оксфорд Медікал» працює сучасне відділення хірургії з двома операційними блоками, оснащеними обладнанням від кращих американських і європейських виробників. Воно дозволяє виконувати відкриті та лапароскопічні операції будь-якої складності.

При захворюваннях сечовидільної системи операції проводять хірурги-урологи з багаторічним досвідом. Вони пройшли додаткове навчання та стажування з лапароскопії та регулярно відвідують міжнародні конференції, семінари та курси підвищення кваліфікації.

Забезпечення якісної медичної допомоги кожному пацієнту – головний пріоритет усієї команди «Оксфорд Медікал».

Перевагами проведення лапароскопічної уретероцистонеостомії в «Оксфорд Медікал» є:

 • обладнання експертного класу;

 • хірурги-урологи з досвідом понад 20 років;

 • наявність палат інтенсивної терапії;

 • комфортні палати стаціонару для одного або двох пацієнтів;

 • супровід пацієнта на всіх етапах від діагностики до реабілітації.

Підготовка до реімплантації сечоводу

Перед операцією пацієнту проводять комплексне обстеження, щоб підтвердити наявність показань та виключити протипоказання.

Можуть бути призначені:

 • УЗД органів малого таза;

 • екскреторна та ретроградна урографія;

 • цистоскопія;

 • аналізи крові та сечі.

Також перед операцією потрібне проведення електрокардіографії (ЕКГ), флюорографії (результати дійсні протягом року) та лабораторні аналізи сечі та крові.

Безпосередньо перед операцією може знадобитися очищення кишківника за допомогою клізми. За кілька днів пацієнту рекомендують дотримуватись полегшеного раціону харчування, а в день операції прийти до клініки натщесерце. Щодо прийому будь-яких лікарських засобів перед операцією необхідно заздалегідь проконсультуватися з лікарем. Зокрема, рекомендують за 2 тижні припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові.

Реабілітація після уретероцистонеостомії

У більшості пацієнтів реабілітація після лапароскопічних операцій відбувається значно легше, ніж після операцій з відкритим доступом. Завдяки цьому також скорочується термін госпіталізації – зазвичай пацієнтів виписують вже на 3 день. У складніших випадках у стаціонарі потрібно провести близько тижня.

Для профілактики ускладнень та успішного відновлення пацієнтам призначають антибактеріальні, протизапальні та знеболювальні препарати.

У день операції рекомендують дотримуватися постільного режиму. Вставати та приймати їжу можна лише після огляду лікаря.

Надалі пацієнтам рекомендують дотримуватися дієти: не їсти солону, гостру, смажену та копчену їжу, відмовитися від алкоголю та куріння, обмежити вживання шоколаду та кави. Також протипоказаний підйом тяжкостей, біг, різкі рухи та важкі фізичні навантаження. Після повного відновлення більшість обмежень знімаються і пацієнти повертаються до звичного способу життя.

Потенційні ускладнення після реімплантації сечоводу

Будь-яка хірургічна операція має певний ризик ускладнень, але високий професіоналізм хірургів у поєднанні із сучасними технологіями дозволяють звести його до мінімуму. Також велике значення мають правильна передопераційна підготовка та дотримання пацієнтом усіх лікарських рекомендацій після операції.

Уретероцистонеостомію найчастіше проводять лапароскоскопічно. Цей метод є значно менш травматичним, ніж операції з відкритим доступом, що забезпечує зменшення ризику ускладнень. За рахунок невеликого розміру проколів відсутня велика крововтрата, а використання троакарів з вакуумною системою фактично виключає можливість потрапляння інфекції.

Хірурги «Оксфорд Медікал» мають понад 20 років практичного досвіду та провели вже сотні успішних операцій. Звернувшись до нашої клініки, ви можете бути впевнені, що ваше здоров'я в надійних руках.

Уретероцистонеостомія: ціна в клініці «Оксфорд Медікал»

Вартість проведення уретероцистонеостомії може відрізнятися залежно від методу хірургічного втручання: лапароскопічно або через відкритий доступ, а також складності операції, що залежить від діагнозу пацієнта та інших індивідуальних особливостей. Ознайомитися із цінами проведення реімплантації сечоводу в «Оксфорд Медікал» можна тут. Точніше щодо питання вартості вас зорієнтує уролог на попередній консультації. Записуйтесь на прийом на зручний для вас час.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло Валерійович Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук
Лікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург<br>Кандидат медичних наук: Аксьонов Павло Валерійович
Аксьонов Павло ВалерійовичЛікар уролог, андролог вищої категорії, генітальний хірург
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1996-2002 рр. - Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця

2002-2004 рр. - інтернатура за спеціальністю «Урологія» на базі кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця, Центральна міська клінічна лікарня, Міський урологічний центр, м.Київ

2011-2013 рр. - клінічна ординатура ДУ «Інститут урології НАМН України»

З 2011 р і по теперішній час старший науковий співробітник відділу сексопатології та андрології Інституту урології НАМН України. Основний напрямок - пластична хірургія чоловічих статевих органів.

2016 г. - захист кандидатської дисертації


УЧАСТЬ В АСОЦІАЦІЯХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ

Член Європейського Товариства Сексуальної Медицини (ESSM), Асоціації андрологів і сексопатологів України, Європейської Асоціації урологів.


НАУКОВІ РОБОТИ, ПАТЕНТИ

Автор і співавтор понад 50 друкованих наукових робіт, 20 публікацій в зарубіжних виданнях і доповідей на міжнародних і регіональних науково-практичних конференціях. Має патенти на винаходи нових методів лікування.


СТАЖУВАННЯ

2013 р., 2018 р. - стажування з сучасних методів лікування еректильної дисфункції. Ізраїль. м Тель-Авів.

2013 р., 2014 р., 2016 р., 2021 р. - стажування з урогенітальної пластичної реконструктивної хірургії на базі Центру сечостатевої та реконструктивної хірургії. Керівник - доктор Радош Джіновіч (MD Rados Djinovich). Сербія. м.Белград. 


Проводить лікування:

Чоловіча сексопатологія

Еректильна дисфункція, імпотенція

Передчасна еякуляція

Пріапізм – патологічна довготривала ерекція

Чоловіче безпліддя

Хвороба Пейроні

Викривлення статевого члена

Фімоз

Коротка вуздечка крайньої статевого члена

Варикоцеле

Гідроцеле, водянка яєчка

Кіста придатка яєчка

Атероми, папіломи калитки, статевого члена

Перелом статевого члена

Травми статевого члена та калитки

 

Проводить процедури:

Хірургія зовнішніх статевих органів

Біопсія яєчок TESE, microTESE при безплідді

Ендофалопротезування, протез статевого члена

Протезування яєчка

Рециркумцизіо – повторне обрізання

Циркумцизіо, лазерне обрізання крайньої плоті статевого члена

Френулопластика, френулотомія

Операція Мармара

Орхектомія – видалення яєчка, обох яєчок

Денервація голівки статевого члена

Збільшення статевого члена та голівки

Лігаментотомія

Вазектомія – чоловіча стерилізація

Відновлення прохідності сім’явиносних протоків після вазектомії

Олеогранулема – видалення утворень статевого члена після введення гелів, вазеліну

показати повний текст
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор Вікторович Провідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук
Провідний спеціаліст урологічного стаціонару<br> Онкохірург <br>Лікар уролог вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Когут Віктор Вікторович
Когут Віктор ВікторовичПровідний спеціаліст урологічного стаціонару
Онкохірург
Лікар уролог вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта:


1993 – 1998 рр. - Луганський державний медичний університет. Спеціальність – лікувальна справа

1998 – 2000 рр. - Інтернатура по урологї на базі Київської міської клінічної лікарні №6.

1998 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю «урологія», на каф. урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2000 - 2003 рр. - Київська міська клінічна лікарня №6, лікар – уролог

2003 – 2006 рр. - очний аспірант кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2006 – 2011 рр. - асистент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2007 рр. -  Диплом кандидата медичних наук. Cпеціальність «урологія». Дисертація на тему «Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз».

З 2011 р. – доцент кафедри урології НМАПО ім. П.Л.Шупика

2015 р. - Вища кваліфікаційна категорія лікаря за фахом урологія. ТУ «Ендоскопічні методи лікування в урології», «Лапароскопічна урологія».

2023 р. – НМАПО ім. П. Л. Шупика, спеціалізація "Онкохірургія".

23 наукових праці, з них 1 навчально-методичний посібник. Брав участь у роботі 12 міжнародних та всеукраїнських конференцій, з’їздів, конгресів.


Лікар проводить: 


- Хірургічне лікування хворих на аденому/доброякісну гіперплазію передміхурової залози;

- Хірургічне та ендоскопічне лікування сечокам’яної хвороби;

- Хірургічне лікування з приводу гнійних форм пієлонефритів та паранефритів;

- Хірургічне лікування з приводу раку сечового міхура;

- Хірургічне лікування з приводу раку передміхурової залози;

- Хірургічне лікування з приводу доброякісних утворень (кіст) та раку нирки;

- Хірургічне лікування з приводу пухлин наднирника;

- Хірургічне лікування з приводу варикоцелє;

- Хірургічне лікування з приводу водянки яєчка;

- Хірургічне лікування з приводу фімозу;

- Хірургічне лікування з приводу хвороби Пероні. 

- Ургентна урологія;

- Травма органів сечостатевої системи;

- Зовнішнє та внутрішнє дренування нирки та сечових шляхів;

- Лікування хворих із стриктурами уретри;

- Хірургічне лікування хворих із вадами розвитку органів сечової системи.


показати повний текст
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Лікар-уролог: Костенко Едуард Миколайович
Костенко Едуард МиколайовичЛікар-уролог

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Освіта


2015 р. - Запорізький державний медичний університет, за фахом «Лікувальна справа»;

2016 р. - інтернатура в МКЛЕ та ШМД, м. Запоріжжя;

2017 р. - магістратура за фахом «Урологія».


Курси підвищення кваліфікації


2021 р. - науково-практична конференція з онкоурології «Мовембер - 2021»;

2021 р. - Всеукраїнська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів з урології «Уродніпро 2021»;

2021 р. - майстер-клас «Лапароскопічні особливості лікування доброякісних та злоякісних захворювань сечових шляхів»..

показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Консультація хірурга 890.00 грн
Уретеролітотомія (відкрите оперативне втручання) 30300.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу I категорії складності 15000.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу II категорії складності 16250.00 грн
Лазерна контактна уретеролітотрипсія сечоводу III категорії складності 18000.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски I категорії складності 20700.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски II категорії складності 22500.00 грн
Лазерна трансуретральна літотрипсія конкременту миски III категорії складності 25100.00 грн
Біполярна трансуретральна резекція (ТУР) пухлини сечового міхура І категорія складності 30350.00 грн
Лазерний розтин стриктури сечоводу 15300.00 грн
Лапароскопічна пластика сечоводу по Боарі I категорії складності 35900.00 грн
Уретеролітоекстракція конкременту нижньої третини сечоводу 10200.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки, другий етап 25000.00 грн
Видалення сечовідного стенту 3900.00 грн
Встановлення сечовідного стенту, 1 категорія складності (без вартості стенту) 7600.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки I категорії складності 25000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки II категорії складності 30000.00 грн
Перкутантна нефролітотрипсія конкременту нирки III категорії складності 35000.00 грн
Комбінована нефруртеректомія з ТУР вічка сечовода (лапароскопічна та ендоскопічна) 55000.00 грн
Лапаротомічна нефруртеректомія з ТУР вічка сечовода 55000.00 грн
Лапароскопічна уретеролітотомія 30000.00 грн
Механічна контактна літотрипсія 15700.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (1 категорії складності) 30000.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (2 категорії складності) 33000.00 грн
Фіброскопічна трансуретральна контактна лазерна нефролітотрипсія (3 категорії складності) 35000.00 грн
Лапароскопічна уретроцистонеостомія (реімплантація сечоводу) 35200.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Оксана 22-05-2024 Хочу поділитися своїм враженням лікуванням у клініці "Оксфорд Медікал" стаціонар Ми нещодавно переїхали з Дніпра, тільки обживаємося в Києві в усіх сенсах, отже інформацію щодо «перевірених клінік та лікарів» на той час не мала. Знаючи свою проблему (хворію сечокамяною хворобою з 2008 року), під час материнства з урахуванням грудного годування контролювала перебіг хвороби виключно лише УЗД. Після тривалої перерви знов почалися достатньо сильні приступи ниркової коліки! Стала обдзвонювати лікарні та клініки , які б могли мене прийняти терміново, але з урахуванням того, що маю маленьку дитину, привʼязану грудним годуванням! Зателефонувавши до клініки "Оксфорд Медікал" вільних місць для найближчого планового прийому не було, але адміністратор, враховуючи мій схвильований, хворобливий стан, зорієнтувалася та направила одразу мій дзвінок до стаціонару лікарю-урологу Лебедь Д.В. Вже в телефонному режимі мені було надано перші невідкладні рекомендації щодо припинення приступу з урахуванням материнства та призначено дату обстеження! Перше враження під час візиту до клініки було неймовірне! Весь персонал дуже привітний, компетентний, кваліфікований! Сама атмосфера в клініці дуже комфортна, сучасна! Протягом 2,5 годин було проведено повне обстеження від здачі аналізів, детального УЗД, КТ та консультації Лебедь Д.В. з детальним розкладом декількох варіантів лікування! Рішення про проведення оперативного втручання було прийнято достатньо швидко та спокійно. Операція пройшла успішно, це був мій найкращий наркоз!!! Лебедь Д.В. високопрофесійний лікар та дуже гарна людина, піклувалася про мій стан до та після операції, багато пояснювала, розмовляла! Наразі почуваю себе добре! Щиро вдячна на всіх етапах лікування всій команді клініки за професіоналізм та добре ставлення до пацієнтів !!!
Анастасия 20-05-2024 Добрий день! 19.05.2024 року видаляла епуліс у доктора-хірурга Стехно Р.М. ,операцією дуже задоволена, швидкістно та якісно все зроблено. Рекомендую цього професіонала.
Олександра 15-05-2024 Хотіла би подякувати лікарю Сомовій А.І. за професійність, компетенцію та емпатію. Провела операцію з турботою та комфортом на скільки це можливо. Проконсультувала максимально детально для найскорішого одужання. Окрема подяка за людянність та дбайливе ставлення!
Ярослав 16-04-2024 Хочу виразити велику подяку лікарям Волошину Тарасу Васильовичу та Пилипчуку Віктору Петровичу за проведення операції ендоскопічної інтерламінарної дискектомії L5-S1. За професіоналізм, чудове відношення та увагу!Також, дякую великій команді Oxford Medical на Березняківській 30б за турботу та комфорт перебування у вашій клініці !
Людмила 12-04-2024 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарям: хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу за проведену мені операцію 11.04.2024 року. Це справжні професіонали своєї справи, спеціалісти від Бога. Хвилювалася так, що серце в пʼятки заходило, але довірилася їм, і маю результат: операція пройшла успішно, самопочуття-задовільне. Взагалі, час перебування в хірургічному відділенні на Крамського, 9 минув швидко, і на позитиві. Весь медичний персонал від молодших медичних сестер і медбратів до чергуючих лікарів- чуйні, людяні, доброзичливі, організовані. Дякую медбрату Павлу за легкі уколи і крапельниці, за людське ставлення. Дякую хірургу-проктологу Сомовій Аліні Ігорівні ,за легкий прийом, доступне розʼяснення, за легкі руки під час операції, ендоскопісту Луньо Антону Вікторовичу, за безболісну колоноскопію та видаленню поліпоподібного утвору та турботу, лікарю анестезіологу Саленко Максиму Олеговичу, за високий професіоналізм під час проведення операції,- зробив загальну анестезію так, що по відчуттям наркозу, ніби полетіла в Космос і побачила всі Зірки, ніби у відпустці побувала, назад «вернулася», також вчасно і легко. На таких лікарях тримається наша медицина! Дякую за Ваші золоті руки та турботу. Бажаю Вам бути на висоті. Успіхів та творчих взлетів! У цьому відділенні,проктологічному і хірургічному працюють чудові люди, які люблять свою професію. Від душі бажаю Вам здоровʼя та довгих років життя. Нехай керівництво цінує таких спеціалістів і виписує щомісячні премії.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up