(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Хірургічний стаціонар
Хірургічний стаціонар

Хірургічне лікування пухлин селезінки

Пухлини селезінки – це новоутворення, що розвиваються з морфологічно змінених клітин у паренхімі органу. Вони можуть бути як доброякісними, так й злоякісними. У разі виявлення патології найчастіше призначають операцію, але іноді може бути рекомендоване диспансерне спостереження.

В «Оксфорд Медікал» видалення пухлин селезінки проводять переважно лапароскопічним методом. Це мінімально інвазивна операція: на очеревині роблять кілька проколів діаметром до 1 см, через які вводять оснащений відеокамерою лапароскоп та ендоскопічні інструменти.

Лапароскопія дозволяє:

 • мінімізувати ушкодження здорових тканин;

 • знизити ризик ускладнень;

 • скоротити термін госпіталізації до 1-3 днів та полегшити реабілітацію;

 • спростити підготовку до операції за протоколом Fast Track Surgery;

 • уникнути формування неестетичного шраму.

Показання до видалення пухлин селезінки

Хірургічне лікування пухлин селезінки у Києві

На ранніх стадіях пухлини селезінки розвиваються безсимптомно. Біль та інші ознаки проявляються зі збільшенням новоутворення та компресії судин та/або суміжних органів. Часто хворобу виявляють під час планових обстежень чи діагностики інших захворювань органів черевної порожнини.

Необхідність операції лікарі визначають індивідуально. Насамперед вона залежить від імовірного морфологічного характеру пухлини (злоякісна чи доброякісна). Її розмір, розташування та інші особливості впливають лише на обсяг хірургічного втручання.

Якщо пухлина має ознаки доброякісної, пацієнта можуть поставити на диспансерний облік: йому регулярно проводять обстеження для контролю новоутворення. Проте статистика показала, що у 30% пацієнтів пухлина, яка спочатку вважалася доброякісною, виявлялася злоякісною, що підтверджувалося результатом гістологічного аналізу зразка видалених тканин. Отже, наявність будь-якої пухлини у селезінці є потенційним показанням до хірургічного лікування.

Як проводять видалення пухлин селезінки?

При пухлинах селезінки проводять 2 види операцій:

 1. Резекція – це органозберігаюча операція, під час якої видаляють лише уражену ділянку селезінки.

 2. Спленектомія – це радикальна операція, яка передбачає видалення всього органу. Призначається при злоякісних новоутвореннях, а також великих доброякісних пухлинах, що вразили більшу частину паренхіми.

У всіх випадках, коли це можливо, хірурги «Оксфорд Медікал» виконують органозберігаючі операції. Видалення селезінки проводять лише тоді, коли резекція недоцільна.

Незалежно від обсягу хірургічного втручання зазвичай використовують лапароскопічний доступ. Замість розрізу, на очеревині роблять кілька проколів діаметром до 1 см. Через один з них нагнітають вуглекислий газ, що дозволяє підняти черевну стінку і збільшити операційне поле. Після цього вводять лапароскоп, оснащений мініатюрною камерою. Зображення передається на екран монітора з 40-50-кратним збільшенням. Воно дозволяє лікарю, використовуючи ендоскопічні хірургічні інструменти, виконати всі маніпуляції з максимальною точністю.

Переваги лікування пухлин селезінки в «Оксфорд Медікал» 

В О«Оксфорд Медікал» видалення пухлин селезінки проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі. Він оснащений новим обладнанням, яке дозволяє діагностувати новоутворення розміром від 1 мм, а також проводити малоінвазивні та відкриті операції будь-якої складності. Крім того, у клініці обладнано палати інтенсивної терапії з апаратурою для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.

Оскільки безпека та ефективність хірургічного лікування залежать не тільки від якості техніки, а й насамперед від професіоналізму хірургів, в «Оксфорді Медікал» було зібрано команду висококваліфікованих фахівців. Багато хто має вищу лікарську категорію, звання кандидата чи доктора медичних наук, а також багаторічний досвід.

Перевагами видалення пухлини селезінки в «Оксфорд Медікал» є:

 • проведення операцій малоінвазивним лапароскопічним методом;

 • застосування протоколу полегшеної підготовки та реабілітації Fast Track Surgery;

 • високий професіоналізм хірургів, які провели вже сотні успішних операцій;

 • наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);

 • можливість комплексного лікування злоякісних пухлин з проведенням хіміотерапії, таргетної та імунної терапії;

 • комфортні одномісні та двомісні палати стаціонару з особистим санвузлом, кондиціонером та всім необхідним для зручності.

Хірургічне лікування пухлин селезінки 2

Підготовка до операції

Для уточнення діагнозу пацієнту можуть бути призначені:

 • УЗД органів черевної порожнини;

 • комп'ютерна томографія;

 • магнітно-резонансна томографія;

 • ціліакографія (рентген-дослідження артерій органів черевної порожнини із застосуванням контрастної речовини);

 • біопсія селезінки з наступним гістологічним аналізом біоптату (дозволяє визначити характер новоутворення – доброякісне або злоякісне);

 • лабораторні аналізи.

Після госпіталізації пацієнту також проводять ЕКГ та передопераційні аналізи крові (на групу та резус-фактор, згортання крові, поширені інфекції тощо). Завдяки застосуванню протоколу Fast Track Surgery пацієнту не потрібна тривала відмова від їжі перед операцією, а також механічне очищення кишківника.

Напередодні операції хірург дає пацієнту детальні рекомендації щодо підготовки.

Реабілітаційний період

Відразу після операції пацієнта виводять із наркозу. Кілька годин він проводить у палаті інтенсивної терапії під апаратним моніторингом та наглядом лікарів. Після цього, якщо стан не викликає побоювань, його переводять до палати стаціонару.

Як правило, у день операції пацієнту рекомендують постільний режим. Вставати та ходити по палаті, а також пити та їсти легкі продукти дозволяють вже наступного дня.

Термін госпіталізації під час проведення лапароскопічної операції становить 1-3 дні.

Протягом кількох тижнів пацієнту рекомендують:

 • утримуватися від інтенсивних фізичних навантажень та підйому ваги;

 • дотримуватися дієти та режиму харчування;

 • приймати призначені лікарем препарати та своєчасно приходити на післяопераційні огляди.

Більшість пацієнтів вже через 2-4 тижні повертаються до звичного способу життя, але повна реабілітація може тривати близько 2 місяців.

У разі злоякісного характеру пухлини пацієнту може бути призначена хіміотерапія чи інше лікування.

Можливі ускладнення пухлин селезінки

Новоутворення селезінки можуть провокувати такі ускладнення:

 • анемія;

 • ослаблення імунітету;

 • здавлювання суміжних органів та порушення їх функцій;

 • розрив селезінки та внутрішньо кровотеча;

 • розвиток метастазів (за первинної злоякісної пухлини).

Зменшити ризик цих ускладнень дозволяє своєчасне хірургічне лікування.

Лікування пухлин селезінки: ціна у клініці «Оксфорді Медікал»

Вартість операції залежить від:

 • обсягу хірургічного втручання – резекція чи видалення всієї селезінки;

 • використання лапароскопічної методики чи відкритого доступу.

Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут. Більш точно зорієнтувати щодо питання ціни з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей може тільки лікар. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.

Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування пухлин селезінки

Як лікувати пухлину селезінки?

Наявність пухлини селезінки є показанням до хірургічного лікування. Насамперед на необхідність операції впливає факт, є пухлина доброякісною чи злоякісною. При доброякісній може бути рекомендовано диспансерне спостереження.

Які симптоми пухлин селезінки?

На ранній стадії пухлини селезінки розвиваються безсимптомно. При збільшенні розміру новоутворення можуть з'являтися біль, тяжкість, відчуття розпирання в лівому підребер'ї, збільшення та асиметрія живота, тривала субфебрильна температура, слабкість, втрата апетиту, зниження маси тіла. Ці симптоми характерні й для інших захворювань – для встановлення діагнозу необхідні обстеження.

Записатися на консультацію до хірурга можна за вказаними на сайті номерами або через форму онлайн-заявки.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій Зіновійович Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії
Заступник медичного директора з питань хірургічної роботи <br>Доктор медичних наук <br>Лікар хірург вищої категорії: Ліфшиць Юрій Зіновійович
Ліфшиць Юрій ЗіновійовичЗаступник медичного директора з питань хірургічної роботи
Доктор медичних наук
Лікар хірург вищої категорії

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1971-1977 рр. - Кубанський ім. Червоної Армії медичний інститут, лікувальний факультет, м Краснодар, Росія. Спеціальність: лікар-лечебник

1977-1978 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії печінки та підшлункової залози. Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1978-1981 рр. - Клінічна ординатура в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1981-1985 рр. - Молодший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1983 р. - Кандидатська дисертація «Вибір оптимального методу анастомозу з підшлунковою залозою при резекції органу»

1984 р. - Лауреат премії Комсомолу України за кращу наукову публікацію.

1985-1994 рр. - Старший науковий співробітник відділення хірургії печінки та підшлункової залози Київський НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1985 р. - Срібна медаль ВДНГ СРСР

1994-1997 рр. - Директор клініки «Біофармтех» на базі інституту Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії

1994 р. - Докторська дисертація «Панкрeатодуоденальная резекція при хірургічному лікуванні запальних і пухлинних захворювань підшлункової залози». Підтверджено в Німеччині в 2002 р.

1998 р. - лютий-липень Академічний курс німецької мови ASG Bildungsforum in Düsseldorf, Німеччина

1998 р. - Практика в відділенні хірургії черевних органів міської лікарні г.Solingen, Німеччина, chef.Professor.Dr.med.M.Maer

1999-2000 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії черевних органів, загальної хірургії та травматології St.LukasßKlinik, Solingen, Німеччина chef.Professor. Dr.med.H.Wolter

2000-2004 рр. - Лікар-ординатор хірургічної клініки грудної та серцево-судинної хірургії, м Duisburg, Німеччина. Chef.Professor.Dr.med.Arno Krian

2004-2006 рр. - Лікар-ординатор відділення хірургії PAN-Klinik, Köln, Німеччина, chef.Professor.Dr.Med.T.Schmidt

Опубліковано 110 наукових робіт у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Брав участь в понад 70 міжнародних хірургічних конгресах.

показати повний текст
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир Вікторович Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук
Керівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б<br>Лікар хірург вищої категорії <br>Кандидат медичних наук: Жулай Володимир Вікторович
Жулай Володимир ВікторовичКерівник медичного центру по вул. Березняківська 30Б
Лікар хірург вищої категорії
Кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

1983р. - Київський медичний інститут ім.Богомольця за спеціальністю лікувальна справа.

1983-1988 рр - лікар-хірург в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1988-1996 рр - науковий співробітник Київського НДІ клінічної та експериментальної хірургії (Шалімова)

1996-2003 рр - головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ на базі інституту Шалімова

2003-2011 рр - директор-головний лікар ТОВ Хірургічна клініка БІОФАРМТЕХ

2011-2014 рр - старший науковий співробітник Національного інституту хірургії і трансплантології ім.А.А.Шалімова

2014-2014 рр - заступник головного лікаря НІХТ ім.А.А.Шалімова

2014-2017 рр - головний лікар НІХТ ім.А.А.Шалімова

2017-2019 рр - завідувач консультативною поліклінікою НІХТ ім.А.А.Шалімова

Вчений ступінь: кандидат медичних наук

Сертифікат фахівця: - організація і управління охороною здоров'я, вища категорія

Хірургія, вища категорія

показати повний текст
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук
Лікар – хірург вищої категорії,<br> кандидат медичних наук: Ковальчук Олександр Васильович
Ковальчук Олександр Васильович Лікар – хірург вищої категорії,
кандидат медичних наук

вул. Березняківська, 30Б;

інформація про лікаря

Досвід понад 40 р. (з 1982 р.). 


показати повний текст
послуги Відділення Хірургічний стаціонарЦіна
Спленектомія (резекція селезінки) 21000.00 грн
Перебування в двохмісній палаті з харчуванням(до 24х годин) 3900.00 грн
Перебування в двохмісній палаті з харчуванням(до 12 годин) 2400.00 грн
Перебування в одномісній палаті без харчуванням (до 12 годин) 2100.00 грн
Перебування в одномісній палаті без харчуванням (до 24х годин) 4000.00 грн
Перебування в двомісній палаті без харчування (до 24х годин) 3000.00 грн
Перебування в двомісній палаті без харчування (до 12 годин) 1500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Дмитро 27-02-2024 Мамі потрібна була важка онкоопераця. Лікарі хірургічного відділення зробили майже чудо. Сама операція та післяоперацйний період пройшов як найкраще. Лікарі Лівшиць Юрй Зіновійович і Кочет Тарас Михайлович дуже професійні спеціалісти. Якщо треба швидко врятувати життя, то це до них. Дякую!!!
Ірина 31-01-2024 Не можу залишитися байдужою і хочу написати слова вдячності чудовому лікарю. Скажу відверто, що я обирала лікаря за відгуками паціентів. Не помилилася, сподіваюсь, що мій відгук також дасть можливість іншим звернутися саме до Головко Володимира Володимировича. Щиро дякую , лікарю, за професійно проведену операцію, за доброзичливу підтримку до і після операції , уважне відношення. Ваша посмішка надає впевненості і вселяє спокій. Хай усі прикрощі та негоди обходять вас стороною.
Олександра 22-01-2024 Хочу щиро подякувати Володимира Володимировича та загалом персонал лікарні за професіоналізм! За ринопластику я думала давно, але, чесно кажучи, не вірила в те, що зможу перебороти страх… Та Володимир Володимирович був саме тою людиною, що запевнила мене в успішному результаті. Так і сталось! Це була моя перша серйозна операція під загальним наркозом і , на відміну від багатьох знайомих, маю лише позитивні емоції після неї.Ще раз щиро дякую за те, що дали можливість дійсно подобатись собі та відчувати себе впевнено!
Тетяна 16-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Антонову Євгену Олексійович, анестезіологу Гайдай Тамарі Григорівні, медсестрі Зоряні!!! За їх професійність, фаховість, людяність, душевному ставленні до пацієнта. Євген Олексійович, спеціаліст високого класу , завжди налаштовує на позитив, оптимізм, віру в себе і на бажаний результат. Тамара Григорівна і Зоряна підтримують, всі дії чіткі, високого рівня професійність, з приємними жартами допомагають подолати тривогу перед такими серйозними процедурами, як колоноскопія і гастроскопія. Дуже вам всім дякую!!!! І обов'язково будьте здорові!!!!
Станіслав 09-01-2024 Вилеке Вам дякую,за точне та головне вчасне знаходженя проблеми із здоров'ям
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up