На хірургічні втручання у стаціонарі поширюється програма лояльності, що робить лікування ще доступнішим.
Пухлини селезінки – це новоутворення, що розвиваються з морфологічно змінених клітин у паренхімі органу. Вони можуть бути як доброякісними, так й злоякісними. У разі виявлення патології найчастіше призначають операцію, але іноді може бути рекомендоване диспансерне спостереження.
В «Оксфорд Медікал» видалення пухлин селезінки проводять переважно лапароскопічним методом. Це мінімально інвазивна операція: на очеревині роблять кілька проколів діаметром до 1 см, через які вводять оснащений відеокамерою лапароскоп та ендоскопічні інструменти.
Лапароскопія дозволяє:
мінімізувати ушкодження здорових тканин;
знизити ризик ускладнень;
скоротити термін госпіталізації до 1-3 днів та полегшити реабілітацію;
спростити підготовку до операції за протоколом Fast Track Surgery;
уникнути формування неестетичного шраму.
Показання до видалення пухлин селезінки
На ранніх стадіях пухлини селезінки розвиваються безсимптомно. Біль та інші ознаки проявляються зі збільшенням новоутворення та компресії судин та/або суміжних органів. Часто хворобу виявляють під час планових обстежень чи діагностики інших захворювань органів черевної порожнини.
Необхідність операції лікарі визначають індивідуально. Насамперед вона залежить від імовірного морфологічного характеру пухлини (злоякісна чи доброякісна). Її розмір, розташування та інші особливості впливають лише на обсяг хірургічного втручання.
Якщо пухлина має ознаки доброякісної, пацієнта можуть поставити на диспансерний облік: йому регулярно проводять обстеження для контролю новоутворення. Проте статистика показала, що у 30% пацієнтів пухлина, яка спочатку вважалася доброякісною, виявлялася злоякісною, що підтверджувалося результатом гістологічного аналізу зразка видалених тканин. Отже, наявність будь-якої пухлини у селезінці є потенційним показанням до хірургічного лікування.
Як проводять видалення пухлин селезінки?
При пухлинах селезінки проводять 2 види операцій:
Резекція – це органозберігаюча операція, під час якої видаляють лише уражену ділянку селезінки.
Спленектомія – це радикальна операція, яка передбачає видалення всього органу. Призначається при злоякісних новоутвореннях, а також великих доброякісних пухлинах, що вразили більшу частину паренхіми.
У всіх випадках, коли це можливо, хірурги «Оксфорд Медікал» виконують органозберігаючі операції. Видалення селезінки проводять лише тоді, коли резекція недоцільна.
Незалежно від обсягу хірургічного втручання зазвичай використовують лапароскопічний доступ. Замість розрізу, на очеревині роблять кілька проколів діаметром до 1 см. Через один з них нагнітають вуглекислий газ, що дозволяє підняти черевну стінку і збільшити операційне поле. Після цього вводять лапароскоп, оснащений мініатюрною камерою. Зображення передається на екран монітора з 40-50-кратним збільшенням. Воно дозволяє лікарю, використовуючи ендоскопічні хірургічні інструменти, виконати всі маніпуляції з максимальною точністю.
Переваги лікування пухлин селезінки в «Оксфорд Медікал»
В О«Оксфорд Медікал» видалення пухлин селезінки проводять у високотехнологічному хірургічному стаціонарі. Він оснащений новим обладнанням, яке дозволяє діагностувати новоутворення розміром від 1 мм, а також проводити малоінвазивні та відкриті операції будь-якої складності. Крім того, у клініці обладнано палати інтенсивної терапії з апаратурою для контролю та підтримки життєво важливих функцій організму.
Оскільки безпека та ефективність хірургічного лікування залежать не тільки від якості техніки, а й насамперед від професіоналізму хірургів, в «Оксфорді Медікал» було зібрано команду висококваліфікованих фахівців. Багато хто має вищу лікарську категорію, звання кандидата чи доктора медичних наук, а також багаторічний досвід.
Перевагами видалення пухлини селезінки в «Оксфорд Медікал» є:
проведення операцій малоінвазивним лапароскопічним методом;
застосування протоколу полегшеної підготовки та реабілітації Fast Track Surgery;
високий професіоналізм хірургів, які провели вже сотні успішних операцій;
наявність палат інтенсивної терапії (реанімації);
можливість комплексного лікування злоякісних пухлин з проведенням хіміотерапії, таргетної та імунної терапії;
комфортні одномісні та двомісні палати стаціонару з особистим санвузлом, кондиціонером та всім необхідним для зручності.
Підготовка до операції
Для уточнення діагнозу пацієнту можуть бути призначені:
УЗД органів черевної порожнини;
комп'ютерна томографія;
магнітно-резонансна томографія;
ціліакографія (рентген-дослідження артерій органів черевної порожнини із застосуванням контрастної речовини);
біопсія селезінки з наступним гістологічним аналізом біоптату (дозволяє визначити характер новоутворення – доброякісне або злоякісне);
лабораторні аналізи.
Після госпіталізації пацієнту також проводять ЕКГ та передопераційні аналізи крові (на групу та резус-фактор, згортання крові, поширені інфекції тощо). Завдяки застосуванню протоколу Fast Track Surgery пацієнту не потрібна тривала відмова від їжі перед операцією, а також механічне очищення кишківника.
Напередодні операції хірург дає пацієнту детальні рекомендації щодо підготовки.
Реабілітаційний період
Відразу після операції пацієнта виводять із наркозу. Кілька годин він проводить у палаті інтенсивної терапії під апаратним моніторингом та наглядом лікарів. Після цього, якщо стан не викликає побоювань, його переводять до палати стаціонару.
Як правило, у день операції пацієнту рекомендують постільний режим. Вставати та ходити по палаті, а також пити та їсти легкі продукти дозволяють вже наступного дня.
Термін госпіталізації під час проведення лапароскопічної операції становить 1-3 дні.
Протягом кількох тижнів пацієнту рекомендують:
утримуватися від інтенсивних фізичних навантажень та підйому ваги;
дотримуватися дієти та режиму харчування;
приймати призначені лікарем препарати та своєчасно приходити на післяопераційні огляди.
Більшість пацієнтів вже через 2-4 тижні повертаються до звичного способу життя, але повна реабілітація може тривати близько 2 місяців.
У разі злоякісного характеру пухлини пацієнту може бути призначена хіміотерапія чи інше лікування.
Можливі ускладнення пухлин селезінки
Новоутворення селезінки можуть провокувати такі ускладнення:
анемія;
ослаблення імунітету;
здавлювання суміжних органів та порушення їх функцій;
розрив селезінки та внутрішньо кровотеча;
розвиток метастазів (за первинної злоякісної пухлини).
Зменшити ризик цих ускладнень дозволяє своєчасне хірургічне лікування.
Лікування пухлин селезінки: ціна у клініці «Оксфорді Медікал»
Вартість операції залежить від:
Ознайомитись із вартістю хірургічного лікування в «Оксфорді Медікал» можна тут. Більш точно зорієнтувати щодо питання ціни з урахуванням діагнозу та інших індивідуальних особливостей може тільки лікар. Записуйтесь на консультацію на зручний для вас час.
Відповіді на популярні питання щодо хірургічного лікування пухлин селезінки
Як лікувати пухлину селезінки?
Наявність пухлини селезінки є показанням до хірургічного лікування. Насамперед на необхідність операції впливає факт, є пухлина доброякісною чи злоякісною. При доброякісній може бути рекомендовано диспансерне спостереження.
Які симптоми пухлин селезінки?
На ранній стадії пухлини селезінки розвиваються безсимптомно. При збільшенні розміру новоутворення можуть з'являтися біль, тяжкість, відчуття розпирання в лівому підребер'ї, збільшення та асиметрія живота, тривала субфебрильна температура, слабкість, втрата апетиту, зниження маси тіла. Ці симптоми характерні й для інших захворювань – для встановлення діагнозу необхідні обстеження.
Записатися на консультацію до хірурга можна за вказаними на сайті номерами або через форму онлайн-заявки.