(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Хіміотерапія

Хіміотерапія – це один із основних методів лікування раку. Її проводять лікарськими препаратами, які руйнують злоякісні клітини та перешкоджають їхньому росту й розвитку. Хіміотерапію називають системним лікуванням, оскільки ліки поширюються по всьому організму та можуть впливати на віддалені метастази. У цьому її перевага в порівнянні з хірургією та променевою терапією, які передбачають видалення або опромінення лише пухлини.

Найчастіше хіміотерапію застосовують в комплексі з іншими методами лікування раку. Її проводять як до операції, щоб зменшити розмір пухлини, так і після для знищення онкоклітин, які могли залишитися в організмі. У деяких випадках, наприклад, при лімфомах та пухлинах лімфатичної системи, хіміотерапія є єдиним ефективним методом.

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Коли застосовують хіміотерапію?

Для хіміотерапії використовують препарати, які уповільнюють або зупиняють ріст злоякісних клітин та викликають їх руйнування. Завдяки цьому можна зменшити розмір пухлини або запобігти її активному розвитку та метастазуванню. Також хіміотерапія ефективна в лікуванні раку з метастазами та профілактиці рецидивів – її застосовують після операції, щоб знищити злоякісні клітини, які могли з кров'ю та лімфою поширитися по всьому організму.

Які існують препарати для хіміотерапії

Усі препарати для хіміотерапії поділяють на 2 групи:

  • цитостатичні препарати – сприяють припиненню поділу клітин, викликають їхню інтоксикацію і, як результат, некроз пухлини;
  • цитотоксичні препарати – впливають на ДНК клітин, провокуючи їх руйнування та загибель.

Хіміотерапія має системну дію на організм, що одночасно є як перевагою, так і недоліком. Препарати впливають як на ракові клітини, так й на здорові – це призводить до розвитку низки побічних ефектів. Щоб знизити негативний вплив і досягти максимального лікувального ефекту, хіміотерапію зазвичай проводять короткостроковими курсами.

Також одним із видів хіміотерапії є таргетна. Її проводять препаратами, які впливають лише на певний вид білків, що міститься у ракових клітинах. Її перевага в тому, що здорові клітини не піддаються руйнівному впливу. Зараз таргетна терапія ще розвивається і застосовується не при всіх видах раку.

Тривалість курсу хіміотерапії

Тривалість курсу хіміотерапії може значно різнитися залежно від кількох факторів, включаючи тип раку, його стадію, загальний стан пацієнта, цілі лікування та реакцію на препарати, що застосовуються.

Найчастіше цикли хіміотерапії тривають 7, 14, 21 або 28 днів, а перерва між ними – кілька тижнів. Препарати можуть вводити одноразово, щодня, через день тощо. Це визначається індивідуально, як і кількість циклів. Залежно від показань їх проводять до та/або після видалення пухлини, чергують з променевою терапією або проводять паралельно.

Розрізняють такі види хіміотерапії:

  1. Ад'ювантна хіміотерапія – проводять після видалення пухлини хірургічним шляхом. Може тривати від кількох місяців до кількох років (проводять короткострокові цикли з тривалими перервами). Її метою є запобігання рецидиву раку.
  2. Неоад'ювантна хіміотерапія – проводять перед хірургічним втручанням для зменшення розмірів пухлини, щоб підвищити ймовірність її повного видалення під час операції. Її тривалість може бути різною залежно від результату, який необхідно досягти перед операцією.
  3. Паліативна хіміотерапія – застосовується на останніх стадіях раку, коли лікування спрямоване на полегшення симптомів та покращення якості життя. Курси хіміотерапії можуть бути проведені протягом декількох місяців і навіть довше, якщо пацієнт відповідає на лікування.

Тривалість та інтенсивність хіміотерапії зазвичай визначаються лікарем на основі індивідуальних потреб пацієнта та особливостей хвороби. Важливо відзначити, що хіміотерапія може супроводжуватися побічними ефектами, і лікар постійно стежить за станом пацієнта, щоб у разі потреби адаптувати курс лікування.

Як підготуватися до хіміотерапії

Підготовка до хіміотерапії включає кілька важливих кроків, які допоможуть вам краще впоратися з лікуванням і мінімізувати можливі побічні ефекти. Ось деякі рекомендації:

  1. Перед початком хіміотерапії докладно поспілкуйтеся з лікарем і поставте всі питання, які вас турбують. Дізнайтеся більше про план лікування та можливі побічні ефекти.
  2. Підготуйтеся до того, що лікування вплине на ваше повсякденне життя. Швидше за все доведеться робити паузи у роботі або змінити свій графік.
  3. Строго дотримуйтесь призначень лікаря щодо режиму лікування, доз та розкладу прийому препаратів.
  4. Зверніться по допомогу до сім'ї та друзів. Розкажіть їм про свій стан та очікувані труднощі, щоб вони могли вам допомогти.
  5. За необхідності зверніться за психологічною підтримкою до психолога.
  6. Намагайтеся зберегти оптимізм. Підтримуйте позитивний настрій та вірте в ефективність лікування. Доведено, що психоемоційний стан може впливати на фізичне самопочуття.

Як проводиться хіміотерапія в «Оксфорд Медікал»

Лікарі-онкологи медичних центрів «Оксфорд Медікал» працюють за державними та міжнародними протоколами лікування раку. При кожному виді пухлини хіміотерапію проводять за спеціально розробленою схемою, затвердженою такими онкологічними спільнотами, як ESMO, ASCO і NCCN. При цьому тривалість хіміотерапії, кількість циклів, препарати та їх дозування підбираються індивідуально. Вони залежать від гістологічного характеру та розміру пухлини, ваги й зросту пацієнта, наявності у нього хронічних захворювань та інших особливостей.

Перед призначенням терапії пацієнт проходить повне обстеження. Проводять лабораторні аналізи, рентген, КТ, МРТ або ендоскопічні процедури. Клініки «Оксфорд Медікал» оснащені обладнанням останніх років виробництва провідних світових брендів: Hamilton Medical, Olympus, Siemens, Nihon, Philips та інші. Воно дозволяє проводити максимально точні дослідження та діагностувати пухлини розміром від кількох міліметрів.

У більшості випадків препарати для хіміотерапії вводять внутрішньовенно через катетер або порт-систему. Як правило, крапельниці проводять в умовах денного стаціонару, але іноді потрібна госпіталізація.

У «Оксфорд Медікал» хіміотерапію проводять лише сертифікованими препаратами. Ми закуповуємо їх в офіційних дистриб'юторів, що дозволяє завжди бути впевненими в якості та ефективності ліків.

Окрему увагу наші лікарі приділяють терапії, направленій на зменшення проявів побічних дій.

Хіміотерапія значно підвищує ефективність лікування раку. Найчастіше вона є обов'язковим елементом комплексної програми. В «Оксфорд Медікал» ви можете пройти хіміотерапію за міжнародними протоколами під контролем досвідчених лікарів-онкологів в умовах комфортного денного або цілодобового стаціонару.

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

( Рейтинг: 3.75, голосів: 4 )
послуги Відділення Терапевтичний стаціонарЦіна
Сеанс хіміотерапії I категорії (без вартості хіміопрепаратів та медикаментів) 3000.00 грн
Сеанс хіміотерапії II категорії (без вартості хіміопрепаратів та медикаментів) 4000.00 грн
Сеанс хіміотерапії III категорії (без вартості хіміопрепаратів та медикаментів) 5500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Vladislav But 21-03-2021 Из всех клиник здесь наиболее оптимальное соотношение качества и цены. Все врачи, с которыми мне приходилось сталкиваться очень добрые и хорошие люди, объясняют всё максимально в деталях и отвечают на все вопросы, так что после приема не остаётся чувства недосказанности или непонимания. Советую.
Марія 15-03-2019 Дякую за консультацію головному лікарю клініки Петру Олексійовичу Зайченку - за професіоналізм, уважність, тактовність і за те, що бачить не просто чергового пацієнта, а конкретну людину з її проблемами, які потрібно вирішувати комплексно. Бажаю Вашій клініці вдячних пацієнтів!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up