Новий цілодобовий травмпункт "Оксфорд Медікал" на Гришка, 1 відкрито
Рак легень – це злоякісне захворювання, яке проявляється розвитком пухлини з епітеліальних клітин дихальної системи. Воно може бути як первинним, так й вторинним – метастазом раку іншої локалізації.
На ранній стадії хвороба розвивається майже безсимптомно. Сильний кашель та задишка, які є основним проявом раку легенів, виникають при збільшенні новоутворення. В результаті у багатьох пацієнтів хворобу виявляють на пізній стадії, коли терапія менш ефективна. За ранньої діагностики вона успішно лікується.
В «Оксфорді Медікал» лікування раку легень проводять онкологи з багаторічним досвідом. У клініці встановлено нове обладнання для діагностики, працює високотехнологічний хірургічний стаціонар та є всі умови для проведення хіміотерапії, таргетної та імунної терапії.
Рак легень розвивається переважно у людей старшого віку. Серед пацієнтів люди молодше 40 років становлять лише 10%, віком від 46 до 60 років – 52%, а після 65 років – 38%.
Основними факторами ризику вважаються:
куріння, у тому числі пасивне;
контакт із канцерогенами;
вдихання шкідливих парів;
генетична схильність;
вірусні захворювання;
хронічні хвороби легень;
радіоактивне опромінення;
утворення рубців у легенях;
несприятливе екологічне середовище;
вік старше 45 років.
Пухлина у легенях починає розвиватися безсимптомно. По мірі її збільшення у пацієнта з'являються кашель, виділення мокротиння та інші ознаки нездужання. Оскільки вони характерні для застудних та вірусних захворювань, пацієнти часто не поспішають звертатися до лікаря. Однак, якщо стан не покращується протягом кількох тижнів, консультація спеціаліста необхідна.
Найбільш важливо звернутися до лікаря за наступних симптомів:
частий кашель протягом тривалого часу;
зміна характеру кашлю;
біль під час кашлю;
виділення мокротиння, у тому числі із кров'яними згустками;
задишка;
біль у грудях чи плечі;
часті інфекційні захворювання органів дихальної системи;
зниження апетиту;
втрата ваги;
втома;
субфебрильна температура.
Загалом у 10% пацієнтів рак легень діагностують на ранній стадії. Найчастіше це відбувається при проходженні флюорографії у профілактичних цілях. В інших випадках хворобу виявляють на 2 стадії – у 20-35% пацієнтів, на 3 – у 50-75%, на 4 – у 10%.
Візуалізувати новоутворення дозволяють такі дослідження, як флюорографія, УЗД легень, КТ та МРТ. Після цього для підтвердження діагнозу та визначення типу раку проводять біопсію – забір зразка тканин для гістологічного та імунохімічного аналізу. Інші обстеження потрібні для уточнення стадії раку, виявлення метастазів або первинної пухлини та оцінки загального стану здоров'я пацієнта.
Діагностика при раку легень може включати:
КТ органів грудної клітини;
бронхоскопію – ендоскопічне дослідження;
трансторакальну пункційну біопсію;
плевральну пункцію;
аналізи крові;
аналіз мокротиння, що виділяється з дихальних шляхів;
УЗД або КТ надключичних областей, черевної порожнини, заочеревинного простору та інших ділянок організму.
Обсяг досліджень лікар визначає індивідуально з урахуванням симптоматики та історії хвороби пацієнта.
Первинний рак легень поділяють на 2 категорії:
дрібноклітинний рак – розвивається з нейроендокринних клітин легенів, має тенденцію до швидкого зростання та поширення по організму, часто асоціюється з тривалим курінням (діагностують у 15-20% пацієнтів);
недрібноклітинний рак – включає три типи пухлин, що відрізняються за гістологічним принципом: аденокарциному, плоскоклітинний та великоклітинний рак, які повільно розвиваються і краще піддаються лікуванню (діагностують майже у 80% пацієнтів).
У поодиноких випадках виявляють й інші види раку легенів, зокрема веретеноклітинний рак, дифузну ідіопатичну легеневу гіперплазію тощо.
Залежно від локалізації пухлини виділяють:
центральний;
периферичний рак легені.
У напрямку зростання пухлини рак легені буває:
ендобронхіальний – росте у просвіт бронха;
екзобронхіальний – росте у легеневій тканині;
розгалужений – з періорбітальним муфтообразним зростанням навколо бронхів;
змішаний – розвивається у кількох напрямках.
Класифікація раку та визначення його стадії мають велике значення для складання програми лікування. Тому онкологи для стадування використовують міжнародну систему класифікації TNM, де Т (tumor size) означає розмір пухлини, N (nodes) – ураження лімфовузлів, а M (metastasis) – наявність метастазів.
Так, за індексом Т стадія раку легені може відповідати:
Т1 – розмір пухлини менше 2 см;
Т2 – розмір від 2 до 5 см;
Т3 – понад 5 см;
Т4 – пухлина поширюється на сусідні органи.
За індексом N виділяють:
N0 – лімфовузли не ушкоджені;
N1 – є метастази у ближніх лімфовузлах, але вони не спаяні між собою;
N2 – є спаяні між собою метастази у ближніх лімфовузлах;
N3 – є множинні метастази у лімфовузлах.
За індексом М виділяють:
М0 – немає віддалених метастазів;
М1 – є віддалені метастази.
За загальноприйнятою спрощеною системою виділяють 4 стадії раку легені:
1 стадія – розмір пухлини менше 2 см, вона локалізується в одному сегменті легені або бронху, симптоми хвороби та метастази відсутні;
2 стадія – розмір пухлини до 6 см, вона локалізується в одному сегменті легені або бронху, є поодинокі метастази у ближніх лімфовузлах, є кашель та інші симптоми хвороби;
3 стадія – розмір пухлини більше 6 см, вона проростає в інші відділи легені або бронхи, є метастази у середостінних лімфовузлах, у тому числі з боку неушкодженої легені;
4 стадія – пухлина поширюється на суміжні органи, є віддалені метастази.
Програма лікування раку легень залежить від стадії захворювання, типу раку, віку пацієнта та інших індивідуальних особливостей. Як правило, вона складається із комбінації:
хірургічного лікування;
променевої терапії;
хіміотерапії;
імунотерапії;
таргетної терапії.
Хірургічне лікування є найефективнішим, але воно застосовується лише на ранніх стадіях захворювання. Операції проводять як малоінвазивним методом, так і класичним через поздовжній розріз грудини.
Залежно від розміру новоутворення виконують:
сегментарну або клиноподібну резекцію – видалення невеликої частини легені;
лобектомію – видалення всієї частки легені;
пневмонектомію – видалення всієї легені;
резекцію бронха – видалення частини бронха з подальшим з'єднанням легені з частиною органа, що залишився.
Після операції пацієнтам, як правило, призначають променеву чи хіміотерапію для зниження ризику рецидиву. Іноді їх призначають і до хірургічного лікування, щоб зменшити пухлину та провести радикальну операцію.
При неоперабельних пухлинах променеву та хіміотерапію застосовують як основний метод лікування.
Променева терапія – це опромінення ураженої легені радіаційною енергією, що призводить до уповільнення росту пухлини та деструкції її тканин. У деяких випадках її проводять у комплексі з хіміотерапією або по черзі з нею.
Хіміотерапія надає системну дію на весь організм, що робить її ефективною при лікуванні метастазів та у профілактиці рецидиву, якщо після операції залишилися злоякісні клітини. Її проводять цитостатичними препаратами – блокують поділ клітин, і цитотоксичними – викликають їхнє руйнування.
Також при деяких формах недрібноклітинного раку застосовують таргетну терапію. Вона діє, як і хіміотерапія, тільки проводиться препаратами, що впливають на певні частини ракових клітин або прилеглі клітини, які забезпечують їх харчування та розвиток.
Імунотерапію при раку легень застосовують досить рідко. Це інноваційна методика, яка передбачає активацію захисних сил організму задля самостійної боротьби з раковими клітинами.
В «Оксфорді Медікал» лікування раку легенів проводять досвідчені лікарі-онкологи. Для кожного пацієнта вони складають індивідуальну програму терапії на основі державних та міжнародних протоколів, у тому числі застосовують нові методи лікування із доведеною ефективністю.
Для зниження ризику раку легень рекомендують:
відмовитися від активного та пасивного куріння (тютюнових виробів, електронних сигарет тощо);
відмовитися від вживання алкоголю та інших шкідливих звичок;
знизити контакт зі шкідливими хімічними речовинами, а у разі потреби використовувати індивідуальні засоби захисту;
своєчасно лікувати усі захворювання органів дихальної системи;
щорічно проходити флюорографію та при перших симптомах захворювання звертатися до лікаря.
В «Оксфорд Медікал» створено всі умови для точної діагностики та ефективного лікування раку легень. У клініці працюють лікарі-онкологи та хірурги з багаторічним досвідом, які по праву вважаються одними з найкращих у Києві та Україні. Обстеження проводять на новому обладнанні найкращих брендів, а оперативне лікування у високотехнологічному хірургічному стаціонарі зі своїм відділенням реанімації та палатою інтенсивної терапії.
Переваги відділення онкології «Оксфорд Медікал»:
діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу;
лікарі-онкологи та онкохірурги з багаторічним стажем роботи;
високотехнологічний хірургічний стаціонар;
відділення інтенсивної терапії (реанімація), оснащене апаратурою для підтримки життєво важливих функцій організму;
проведення хіміотерапії, таргетної та імунотерапії;
комфортні умови у стаціонарі;
доступна вартість та програма лояльності для постійних пацієнтів.
Для запису на консультацію телефонуйте у наш контакт-центр або пишіть у чат на сайті.
Рак легень починає розвиватися безсимптомно. При збільшенні новоутворення з'являються кашель, виділення мокротиння, кровохаркання та симптоми загального нездужання.
У зв'язку з анатомічними особливостями злоякісні пухлини легень швидко прогресують та дають віддалені метастази.
Недрібноклітинний рак легені – це один із типів злоякісного новоутворення, що відрізняється від дрібноклітинного раку видом клітин. До нього відносять аденокарциному, плоскоклітинний та великоклітинний (недиференційований) рак.
Недрібноклітинний рак характеризується більш повільним ростом пухлини і має кращий прогноз.
Тривалість життя при раку легень залежить від моменту діагностики та початку лікування. Приблизно у 25% пацієнтів пухлину виявляють, коли вона локалізується у легені (1 та 2 стадія) та може бути повністю видалена. Завдяки цьому вони мають гарний прогноз та ймовірність повного одужання.
На 3 стадії середня тривалість життя становить від 10 до 23 місяців, а на четвертій – 6-28 місяців. При цьому, за різними даними, поріг 5-річного виживання долають від 1 до 23% пацієнтів (показник покращується за рахунок застосування нових методів лікування).
відділення: Терапевтичний стаціонар
відділення: Терапевтичний стаціонар
Акції
вул. Глибочицька, 40X
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Павлівська, 26/41
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Предславинська, 29
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Березняківська, 30Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Срібнокільська, 20
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Василя Липківського, 38
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Івана Крамського, 9
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
Оболонська набережна 1, корпус 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Михайла Гришка, 1
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Князів Острозьких, 46/2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Андрія Верхогляда, 14Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул.Олександра Олеся, 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показать - Viber, Telegram
м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram