Новий цілодобовий травмпункт "Оксфорд Медікал" на Гришка, 1 відкрито
Рак дванадцятипалої кишки – це злоякісна пухлина, що розвивається у початковому відділі тонкого кишечника. Як самостійне захворювання зустрічається рідко – у більшості випадків є метастазом раку іншої локалізації.
Найбільш поширеними факторами ризику є:
виразкова хвороба;
хвороба Крона;
дуоденіт;
зараження хелікобактер пілорі;
поліпи у кишечнику;
спадкова схильність;
онкологічні захворювання в анамнезі;
незбалансоване харчування;
цукровий діабет;
ожиріння;
ослаблення імунітету;
куріння;
зловживання алкоголем;
вік старше 40 років.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, найбільший ризик несуть доброякісні новоутворення у кишечнику (аденома, поліпи) та запальні захворювання, які вчасно не лікуються. Також важливим фактором є переважання в раціоні продуктів з червоного м'яса, жирних та висококалорійних страв при недостатньому вживанні свіжих овочів та фруктів.
На ранній стадії рак 12-палої кишки розвивається безсимптомно. Ознаки захворювання виникають зі збільшенням розміру пухлини. Одними з перших можуть стати дискомфорт, тяжкість або біль у середній частині живота. Також за рахунок функціональних особливостей ДПК (вироблення ферментів та продовження розпочатого у шлунку перетравлювання їжі) у багатьох пацієнтів з'являються нудота, відрижка та зниження апетиту. При прогресуванні раку відбувається інтоксикація організму та погіршується загальне самопочуття.
Симптомами раку дванадцятипалої кишки можуть бути:
втрата апетиту та відраза до їжі;
відрижка, нудота, блювота;
дискомфорт, біль у центрі живота;
порушення дефекації (запор, діарея, домішки крові у калі);
зниження ваги;
слабкість;
блідість шкіри внаслідок анемії;
підвищене потовиділення вночі;
невелике підвищення температури тіла та ін.
Всі симптоми є неспецифічними та можуть проявлятися при різних захворюваннях. При появі кількох слід звернутися до лікаря та пройти обстеження.
Оскільки багато захворювань шлунково-кишкового тракту проявляються подібним чином, для постановки точного діагнозу необхідна комплексна діагностика. Провівши огляд пацієнта, вивчивши його симптоми та історію хвороби, лікар може призначити деякі з наступних досліджень:
загальні аналізи крові та сечі;
аналіз калу на мікрофлору та приховану кров;
аналіз крові на онкомаркери РЕА, СА 242, СА 72-4;
дуоденоскопію – ендоскопічне дослідження дванадцятипалої кишки;
езофагогастродуоденоскопію (ЕГДС) – ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки;
колоноскопію – ендоскопічне дослідження прямої кишки;
ректороманоскопію – ендоскопічне дослідження прямої кишки та дистального відділу сигмовидної кишки;
іригоскопію – рентген-дослідження кишечника з введенням контрастної речовини;
біопсію новоутворення з гістологічним аналізом зразка;
імуногістохімічний аналіз – проводять при підтвердженні злоякісного характеру пухлини для визначення її характеристик;
УЗД, КТ або МРТ різних ділянок тіла для оцінки поширення раку та виявлення метастазів.
Ключову роль у діагностиці відіграють ендоскопічні дослідження різних відділів травної системи. Під час дослідження в шлунково-кишковий тракт вводять тонку еластичну трубку, оснащену оптичною системою та хірургічними мікроінструментами. Зображення з відеокамери передається на екран комп'ютера і багаторазово збільшується, що дозволяє фахівцеві оцінити стан слизових оболонок, виявити новоутворення та максимально точно визначити їх локалізацію.
При виявленні пухлин обов'язково проводять біопсію. Під час ендоскопії беруть невеликий зразок тканин, який потім передають у лабораторію для гістологічного аналізу. Він визначає, є пухлина доброякісною чи злоякісною. У другому випадку одразу роблять імуногістохімічний аналіз, щоб оцінити агресивність та інші характеристики новоутворення.
Для визначення стадії раку та наявності інших вогнищ найчастіше проводять КТ черевної порожнини, грудної порожнини, голови та інших зон.
Загальноприйнятим вважається виділення 4 стадій онкологічного захворювання, але онкологи використовують більш точну міжнародну систему класифікації TNM. Вона передбачає оцінку розміру пухлини та глибини проростання у тканини, ураження лімфовузлів та наявності метастазів.
Так, за критерієм Т (розмір пухлини) виділяють наступні стадії раку ДПК:
Т1 – розмір пухлини до 2 см, вона пронизує лише слизову оболонку кишечника та має чіткі межі;
Т2 – пухлина більше 2 см, поширюється на м'язовий шар кишечника;
Т3 – пухлина охоплює всі шари та виходить на зовнішню стінку органа;
Т4 – пухлина поширюється на суміжні органи.
За критерієм N, який означає ураження лімфовузлів, визначають:
N0 – лімфовузли не порушені;
N1 – уражені 1 або 2 ближні лімфовузли;
N2 – є метастази у віддалених лімфовузлах.
Параметр М означає наявність метастазів. Відповідно, він має лише два значення М0 – немає далеких метастазів та М1, що говорить про їх утворення.
З урахуванням всіх критеріїв діагноз може виглядати як T1N1M0, T2N0M0, T2N1M0 тощо.
За спрощеною класифікацією виділяють наступні 4 стадії раку ДПК:
1 стадія – пухлина менше 2 см, вражає слизову оболонку, має чіткі контури;
2 стадія – пухлина більше 2 см, вростає у м'язовий шар, можлива наявність метастазів у ближніх лімфовузлах;
3 стадія – пухлина збільшується, виходить за межі 12-палої кишки, вражає лімфовузли;
4 стадія – пухлина великого розміру, поширюється на сусідні органи, має віддалені метастази.
Тактика лікування раку 12-палої кишки залежить від того, на якій стадії діагностовано захворювання. Якщо на 1, спочатку проводять операцію. У деяких випадках цього достатньо, тоді як в інших потрібне проведення променевої або хіміотерапії для зниження ризику рецидиву та розвитку метастазів.
На 2, 3 та 4 стадіях застосовують оперативне, променеве та хіміотерапевтичне лікування. Черговість та тривалість курсів визначаються індивідуально.
Променева терапія має місцеву дію. Вона уповільнює розвиток пухлини та викликає деструкцію тканин. Хіміотерапія має системну дію, тому є ефективною у профілактиці та лікуванні метастазів.
Операцію при раку 12-палої кишки найчастіше роблять лапароскопічним методом. Це малоінвазивне втручання, яке виконується за допомогою спеціального обладнання. На черевній порожнині роблять 3 невеликі проколи. Через них вводять оптичні прилади, що передають зображення на екран, та мініатюрні хірургічні інструменти. Використовуючи їх, хірург видаляє пухлину та частину кишечника, після чого зшиває його фрагменти для відновлення цілісності.
Якщо рак поширився на інші відділи кишечника, суміжні органи чи лімфовузли, обсяг операції збільшується. Завдання хірурга – видалити всі осередки новоутворення, максимально зберігши здорові тканини.
В «Оксфорд Медікал» оперативне лікування проводять у сучасному високотехнологічному хірургічному стаціонарі зі своїм відділенням реанімації та інтенсивної терапії. У клініці встановлено новітнє обладнання та працюють досвідчені лікарі-хірурги, завдяки чому всі пацієнти отримують медичну допомогу відповідно до найвищих стандартів якості.
Для профілактики захворювання фахівці рекомендують звести до мінімуму вплив факторів ризику, зокрема:
збалансовано харчуватися – вживати менше страв з червоного м'яса, копченостей тощо, збільшивши кількість свіжих овочів, фруктів, продуктів, багатих на клітковину та вітаміни С і D;
відмовитися від куріння та алкоголю;
вести активний спосіб життя;
підтримувати вагу у нормі;
своєчасно лікувати усі захворювання шлунково-кишкового тракту;
після 40 років щорічно проходитиме обстеження у проктолога.
Дотримання цих правил сприяє зниженню ризику захворювання, але після 40 років, особливо за наявності сімейного анамнезу, лікарі радять щороку відвідувати проктолога та робити обстеження. При розвитку пухлини це дозволить виявити її на ранній стадії, коли ймовірність повного одужання становить 90%.
В «Оксфорд Медікал» працює сучасне відділення онкології та високотехнологічний хірургічний стаціонар. У клініці встановлено нове обладнання експертного класу, що дозволяє проводити ретельну діагностику, а також лікувальні та хірургічні маніпуляції будь-якого ступеня складності.
У нас працюють одні з найкращих у Києві та Україні лікарі-онкологи та хірурги з багаторічним досвідом, які володіють усіма сучасними методами лікування раку, у тому числі застосовують таргетну та імунотерапію. Звернувшись до «Оксфорд Медікал», ви можете бути впевнені, що знаходитесь у надійних руках.
Переваги відділення онкології «Оксфорд Медікал»:
діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу;
лікарі-онкологи та онкохірурги з багаторічним досвідом;
високотехнологічний хірургічний стаціонар;
відділення інтенсивної терапії (реанімація), оснащене апаратурою для підтримки життєво важливих функцій організму;
проведення хіміотерапії, таргетної та імунотерапії;
комфортні умови у стаціонарі;
доступна вартість та програма лояльності для постійних пацієнтів.
Для запису на консультацію телефонуйте у наш контакт-центр або пишіть у чат на сайті.
Для діагностики раку 12-палої кишки проводять комплексне обстеження. Ключове значення має ендоскопія з біопсією – забір зразка тканин пухлини, який віддають на гістологічний аналіз. Він визначає, чи є новоутворення злоякісним.
При діагностиці на 1 стадії понад 90% пацієнтів повністю одужують. На 2 стадії 5-річне виживання становить 90-70%, на 3 – 70-40%, на 4 – близько 30%.
Рак 12-палої кишки може тривалий час розвиватися безсимптомно. Після збільшення пухлини та проростання у лімфовузли та суміжні органи хвороба прогресує швидше.
відділення: Терапевтичний стаціонар
відділення: Терапевтичний стаціонар
Акції
вул. Глибочицька, 40X
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Павлівська, 26/41
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Предславинська, 29
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Березняківська, 30Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Срібнокільська, 20
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Василя Липківського, 38
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Івана Крамського, 9
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
Оболонська набережна 1, корпус 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Михайла Гришка, 1
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Князів Острозьких, 46/2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Андрія Верхогляда, 14Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул.Олександра Олеся, 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показать - Viber, Telegram
м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram