(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Лікування раку передміхурової залози

Рак простати – це злоякісне новоутворення у передміхуровій залозі. Його діагностують переважно у чоловіків віком 55-65 років. 

Зараз рак передміхурової залози входить до найпоширеніших онкологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку у світі підтверджують понад 1 млн. нових випадків та 300 тис. смертей від нього. У США рак простати посідає перше місце серед онкопатологій у чоловіків – понад 160 тисяч хворих щорічно та 26 тисяч смертей. В Україні поширеність хвороби менша, але все одно щорічно реєструється 6,5 тисяч нових випадків.

Рак простати розвивається повільно і на ранніх стадіях не проявляється. Через відсутність симптомів хворобу діагностують в основному на пізніх стадіях, коли пухлина збільшується та викликає погіршення самопочуття.

Методи та ефективність лікування раку безпосередньо залежать від моменту діагностики хвороби. Чим раніше виявлена ​​пухлина, тим більша ймовірність одужання.

Що таке рак простати?

Простата – це залоза зовнішньої секреції, яка розташовується у чоловіків у нижній частині тазу під сечовим міхуром і перед прямою кишкою. Вона складається із залізистих та м'язових тканин, які забезпечують 2 основні функції. Перша продукує речовини, що входять до складу насіннєвої рідини. Друга забезпечує викид рідини із залоз під час еякуляції та перекриття сечівника при ерекції.

При розвитку раку у периферичних відділах простати утворюється пухлина. Збільшуючись у розмірі, вона починає здавлювати сечівник. Через це у чоловіка виникають проблеми з сечовипусканням. Також новоутворення може проростати у сечовий міхур та пряму кишку, провокувати кровотечі з них. Рак простати може давати метастази по всьому організму.

Відмінності раку простати від аденоми

Багато хто плутає рак простати з аденомою. Остання є доброякісним захворюванням. При її розвитку відбувається потовщення стінок і збільшення розміру простати за рахунок зростання кількості нормальних клітин. У зв'язку з цим захворювання останніми роками почали називати не аденомою, а доброякісною гіперплазією передміхурової залози. 

Однак, хоча аденома простати й є доброякісним захворюванням, вона вимагає лікування під контролем лікаря-уролога.

Причини розвитку раку передміхурової залози

Спеціалісти виділяють багато факторів, які підвищують ймовірність розвитку раку простати. До них відносять:

  • вік – рак розвивається в основному після 55-65 років, у чоловіків молодше 45 років зустрічається дуже рідко;

  • спадковість – ймовірність захворювання в рази збільшується, якщо воно було у батька чи інших близьких родичів;

  • генетичну схильність – підтверджено, що зміни у деяких генах підвищують частоту захворювання;

  • етнічну приналежність – рак простати розповсюджений у США та трохи менше у країнах Європи, а у країнах Східної та Південної Азії зустрічається рідко;

  • прогресуючу гіперплазію (аденому) простати;

  • канцерогенні фактори – хімічні речовини, радіаційне випромінювання тощо;

  • вживання великої кількості м'ясних та інших страв, насичених жирами тваринного походження та трансжирами.

Деякі фахівці стверджують, що ризик онкологічних захворювань збільшується на тлі куріння, вживання алкогольних напоїв, ожиріння та інших особливостей способу життя.

Симптоми раку простати

На ранній стадії рак простати розвивається безсимптомно. Пухлина невеликого розміру не викликає функціональних порушень або болю, тому пацієнт не помічає її появи. Симптоми виникають, коли пухлина стає великою і починає стискати сечівник, або проростає в суміжні органи та дає метастази.

При збільшенні пухлини можуть виникнути:

  • часті позиви до сечовипускання;

  • почуття неповного спорожнення сечового міхура;

  • дискомфорт, напруга при сечовипусканні, переривання струменя;

  • нетримання сечі та домішки крові – можуть з'явитися при проростанні пухлини в уретру або сечовий міхур;

  • больові відчуття в області промежини – виникає при проростанні пухлини у м'язи тазового дна;

  • еректильна дисфункція – буває при ураженні судин та нервів тазу;

  • набряк зовнішніх статевих органів – розвивається при проростанні пухлини у лімфовузли тазу.

Ці симптоми не є специфічними. Вони можуть з'являтися при простатиті, аденомі простати та інших захворюваннях. Для визначення діагнозу слід звернутися до лікаря та пройти діагностику.  

Стадії розвитку раку простати

Виділяють 4 стадії раку передміхурової залози. Вони залежать від ступеня диференціювання клітин пухлини, її розміру, поширення на лімфовузли та суміжні органи, наявності віддалених метастазів.

Особливості раку на різних стадіях:

  1. Перша стадія – новоутворення у передміхуровій залозі невеликого розміру, метастази відсутні.

  2. Друга стадія – пухлина займає більше однієї частки простати, метастази відсутні.

  3. Третя стадія – пухлина розростається за межі простати, найчастіше вражає насіннєві бульбашки, метастази в лімфовузлах та віддалених органах відсутні.

  4. Четверта стадія – пухлина може проростати у суміжні органи, давати метастази у регіонарні та віддалені лімфовузли чи інші органи.

Діагностика раку передміхурової залози

Діагностувати новоутворення передміхурової залози може лікар-уролог, але для визначення характеру пухлини потрібна консультація онколога.

Для діагностики раку простати застосовують:

  • пальпацію промежини та живота – лікар визначає наявність ущільнення в органі під час промацування;

  • аналіз крові на простатоспецифічний антиген (ПСА) - виділяється у великій кількості при розвитку пухлини (може підвищуватися при простатиті, аденомі та деяких інших захворюваннях);

  • трансректальне УЗД передміхурової залози – дозволяє візуалізувати пухлину та визначити її розмір;

  • біопсію новоутворення – забір зразка тканин для мікроскопічного дослідження та визначення природи пухлини;

  • рентгенографію, КТ або МРТ органів тазу, черевної порожнини, грудної клітки та інших зон – призначають для визначення точного розміру пухлини, проростання у суміжні органи, наявності метастазів.

Лікар може призначити й інші обстеження залежно від симптомів та результатів огляду.

Методи лікування раку простати

Спосіб лікування раку залежить від стадії захворювання. При онкологічних патологіях можуть призначати:

  • медикаментозну терапію – призначають гормональні препарати для уповільнення зростання та зменшення розміру пухлини, а також симптоматичні засоби для покращення загального самопочуття;

  • хіміотерапію – застосовують після другої стадії раку для блокування росту онкоклітин (проводять кілька циклів, лікування може займати з перервами 3-6 місяців);

  • променеву терапію – передбачає вплив на пухлину іонізуючої радіації (при раку простати часто застосовують брахітерапію – у простату вводять радіоактивний препарат, який впливає на пухлину протягом кількох місяців);

  • хірургічне лікування – видаляють простату (метод є золотим стандартом при пухлинах, які не виходять за межі органу);

  • паліативне лікування – полегшення симптомів у пацієнтів із раком 4 стадії. 

Онколог підбирає оптимальну програму лікування для кожного пацієнта індивідуально. При раку зазвичай застосовують не одну методику, а комплекс. Наприклад, пацієнту можуть призначити курс хіміотерапії або променевої терапії до та після проведення операції.

Профілактика раку передміхурової залози

Для профілактики раку передміхурової залози рекомендують займатися фізичною активністю та підтримувати вагу у межах норми, збалансовано харчуватися – зменшити кількість жирних та м'ясних продуктів, збільшити кількість рослинної їжі. Також радять відмовитись від куріння, вживання алкоголю та інших шкідливих звичок.

Чоловікам після 45 років рекомендують 1 раз на рік відвідувати уролога та здавати аналіз крові на простатоспецифічний антиген (ПСА).

Рак простати є досить поширеним захворюванням серед чоловіків старшого віку, тому дуже важливо проходити профілактичні обстеження. При ранній діагностиці захворювання успішно піддається лікуванню.

Переваги лікування раку передміхурової залози в «Оксфорд Медікал»

«Оксфорд Медікал» – це сучасний медичний центр із високотехнологічним відділенням онкології та хірургічним стаціонаром. У клініці можна пройти ретельну діагностику та лікування раку передміхурової залози відповідно до національних та міжнародних протоколів. У нас встановлено нове обладнання експертного класу та працюють лікарі-онкологи та хірурги, які по праву вважаються одними з найкращих у Києві та Україні. Фахівці мають багаторічний досвід та володіють усіма сучасними методами лікування онкологічних захворювань.

Переваги відділення онкології «Оксфорд Медікал»:

  • діагностичне та хірургічне обладнання експертного класу;

  • лікарі-онкологи та онкохірурги з багаторічним стажем роботи;

  • високотехнологічний хірургічний стаціонар;

  • відділення інтенсивної терапії (реанімація), оснащене апаратурою для підтримки життєво важливих функцій організму;

  • проведення хіміотерапії, таргетної та імунотерапії;

  • комфортні умови у стаціонарі;

  • доступна вартість та програма лояльності для постійних пацієнтів.

Для запису на консультацію телефонуйте у наш контакт-центр або пишіть у чат на сайті.

Часті запитання:

Як швидко розвивається рак простати?

Рак передміхурової залози, як правило, розвивається повільно та безсимптомно. Пацієнт кілька років може не помічати захворювання, якщо не проводить самоогляд і не відвідує уролога. Симптоми з'являються, коли пухлина значно збільшується у розмірі, вражає лімфовузли та інші органи.

Яка тривалість життя з раком передміхурової залози?

При діагностиці раку на 1 стадії більш ніж у 90% випадків вдається досягти повного одужання. У пацієнтів, які розпочали лікування на 2 стадії, 5-річне виживання становить 80%, на 3 – близько 40%, а на 4 – менше 20%.

Коли призначають хіміотерапію при раку простати?

В залежності від стадії раку простати хіміотерапію можуть призначити як до проведення операції, так й після. У першому випадку вона необхідна, щоб уповільнити розвиток пухлини та досягти її зменшення, що дозволить провести радикальну операцію. У другому випадку хіміотерапія проводиться для знищення злоякісних клітин, що залишилися в організмі, профілактики рецидиву та лікування метастазів. Також можливе призначення хіміотерапії у паліативних цілях.

( Рейтинг: 4.50, голосів: 2 )

відгуки




Vladislav But 21-03-2021 Из всех клиник здесь наиболее оптимальное соотношение качества и цены. Все врачи, с которыми мне приходилось сталкиваться очень добрые и хорошие люди, объясняют всё максимально в деталях и отвечают на все вопросы, так что после приема не остаётся чувства недосказанности или непонимания. Советую.
Марія 15-03-2019 Дякую за консультацію головному лікарю клініки Петру Олексійовичу Зайченку - за професіоналізм, уважність, тактовність і за те, що бачить не просто чергового пацієнта, а конкретну людину з її проблемами, які потрібно вирішувати комплексно. Бажаю Вашій клініці вдячних пацієнтів!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up