(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Вакцинація від грипу "Ваксигрип" (Франція) з консультацією лікаря - 650 грн. Колективна вакцинація (від 10 чоловік) - 420 грн.

УЗД кульшового суглоба дитині

Дисплазія кульшового суглоба - це недорозвинення тазостегнового суглоба, що призводить до його підвивиху або вивиху. Хоча такий діагноз ставиться лише 2-3 новонародженим зі ста, підозрюється він набагато частіше. Це призвело до того, що обстеження кульшових суглобів рекомендується всім дітям в якості профілактичного заходу - скринінгового дослідження.

Пов'язано це з тим, що чим раніше діагностовано дисплазію, тим ефективнішим буде її лікування.

ПОКАЗАННЯ ДО УЗД КУЛЬШОВОГО СУГЛОБА

Перше обстеження кульшових суглобів дітей проводиться неонатологом ще в пологовому будинку, в подальшому їх стан контролюється педіатром під час планових оглядів. На ультразвукове обстеження кульшового суглоба дитину в більшості випадків направляє лікуючий педіатр або дитячий ортопед.

УЗД кульшового суглоба показано при наступних симптомах:

 • асиметрія сідничних складок;
 • одна ніжка коротша за іншу;
 • «симптом клацання», що виникає при відведенні ноги (повинен проводитися і оцінюватися тільки лікарем, самостійне проведення батьками небажано і може бути небезпечно для дитини);
 • обмеження, що не дає відвести стегно;
 • гіпертонус ніг дитини.

Якщо є необхідність - УЗД може проводитися повторно, щоб відслідковувати зміни стану суглоба.

ПРОВЕДЕННЯ УЗД КУЛЬШОВОГО СУГЛОБА

У спеціальній підготовці дитини перед обстеженням необхідності немає, досить одягнути дитину так, щоб швидко забезпечити доступ лікаря до досліджуваної зоні.

Під час УЗД дитина знаходиться в лежачому стані, а лікар за допомогою ультразвукового датчика досліджує стан тазостегнових суглобів і прилеглих тканин. Для цього діагност повертає дитину на правий або лівий бік, залежно від того, який з суглобів досліджується.

Завдяки отриманим даними лікар оцінює стан суглоба, суглобової капсули і його хрящових структур, може виявити запальні процеси і пошкодження в прилеглих м'язах, зв'язках або сухожиллях.

ПЕРЕВАГИ УЗД КУЛЬШОВИХ СУГЛОБІВ

При підозрі на дисплазію тазостегнового суглоба можливе проведення ультразвукової або рентген діагностики. УЗД, при цьому, має низку переваг:

 • УЗД нешкідливе - при ньому немає ніякого випромінювання (під час рентгену дитина приймає, нехай невелику, але все ж дозу випромінювання);
 • під час УЗД дитина не повинна бути повністю нерухомою, лікар може змінити положення його ноги (функціональні проби) для отримання більш точних даних;
 • УЗД може оцінити стан навколосуглобових м'яких тканин.

УЗД СУГЛОБІВ ДИТИНІ

Крім УЗД кульшового суглоба, яке проводиться всім дітям до року планово, а в подальшому при наявності показань, можливе обстеження і інших суглобів дітям старшого віку. УЗД суглобів дітям може призначити педіатр , дитячий ортопед, кардіолог або ревматолог.

Показанням для цього може служити:

 • деформація суглоба;
 • набряклість;
 • почервоніння;
 • травми (удари, переломи);
 • скарги на біль в суглобі (скаржитися можуть дітки постарше, маленькі не здатні визначити, що саме їм болить).

При переломах і ударах важливо враховувати, що УЗД неможливо зробити через гіпсову пов'язку - вона непроникна для ультразвуку.

У клініці «Оксфорд Медікал Київ» обстеження проводять тільки кваліфіковані спеціалісти УЗ-діагностики на сучасному апараті експертного класу, виробництва компанії Philips. Поєднання досвіду лікаря і точності техніки дозволяє отримувати максимально достовірні результати.

Записати дитину на УЗД кульшового суглоба ви можете, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або заповнивши форму на сайті - наші оператори зв'яжуться з вами і підберуть зручний час візиту.

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом