записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
МЕДІА-ЦЕНТР

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Що таке УЗД і чи шкідливе воно?

11.12.2014
image

 Нестеренко О. Ю., УЗ-діагност клініки "Оксфорд Медікал"

Нестеренко Олена Юріївна

лікар УЗ діагностики

клініки "Оксфорд Медікал"

 

Що таке УЗД?

Ультразвукове дослідження - це додатковий метод обстеження пацієнта, за допомогою якого можна встановити правильний діагноз.

Робота ультразвукового апарату грунтується на генерації ультразвукових хвиль з частотою вище 20 000 Гц. Ми не можемо чути цей звук, так як наш слуховий апарат до цього не пристосований.
Направляються ультразвукові хвилі за допомогою датчиків різної частоти. Проникаючи в тканини організму людини, вони відбиваються назад до датчика, який за допомогою перетворювача виводить зображення на монітор.

У залежності від щільності тканин і органів, ультразвук по-різному проникає в них. Наприклад: тканини високої щільності - не пропускають звук (конкременти в нирках), а рідина (сечовий міхур, жовчний міхур і т.д.) навпаки повністю пропускає його і служить своєрідним «посиленням» для проходження хвиль.

Чи небезпечно УЗД?

Один з поширених питань - чи шкідливе УЗД? Прилад генерує високочастотні звукові хвилі, а не якісь інші «шкідливі» промені! Прилад не має радіаційного фону. Лікар в кабінеті поруч з ультразвуковим апаратом знаходиться весь свій робочий час і не відчуває ніякого негативного впливу на свій організм.

Найбільше це питання хвилює вагітних жінок. Можу відповісти з повною переконаністю, що УЗД не шкідливо. Є три обов'язкові терміну відвідування кабінету УЗД. На 11-14 тижні, 21-24 тижні і останній візит з 34-36 тижні. Всі візити на УЗД обговорюються заздалегідь з акушером-гінекологом. Якщо є у вагітної скарги або щось не сподобалося лікаря, то УЗД необхідно зробити негайно. Тому що наслідки можуть бути різними.

Ще кілька наочних аргументів на «захист» ультразвуку не тільки як одного з медичного виду обстеження, а й природного явища з яким ми безпосередньо стикаємося. Ультразвук широко поширений в природі. Такі тварини як кажани, нічні метелики, дельфіни і багато інших використовують його у своєму житті.

Ультразвук застосовується в медицині - УЗД, стоматологія, косметологія і т.д., в промисловості для обробки металу, приготуванні сумішей (фарби, лаки). Можна довго перераховувати галузі, де на даний момент застосовується ультразвук. Але на цьому наука не зупиняється і в майбутньому він буде ще ширше використовуватися в нашому житті.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки