Алергічний риніт (алергічний нежить) може бути досить виснажливим, оскільки без лікування може тривати кілька місяців. Алергія - це гіпертрофована захисна реакція нашого організму на зовнішні подразники (алергени).
Разом з закладенням носа хворий може відчувати загальне нездужання, головний біль, першіння у горлі, слабкість і дратівливість. Якщо не лікувати це захворювання, то алергія може перейти в більш серйозну форму, наприклад, в бронхіальну астму. Тому дуже важливо вчасно звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень і позбутися від неприємних симптомів.
ПРИЧИНИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ
Найчастіше алергічний риніт виникає в період цвітіння рослин, які для деяких людей є потужними алергенами. Такий нежить називають поліноз і триває стільки, скільки квітнуть дані рослини, після чого зникає. Якщо хронічний нежить триває цілий рік, то причиною його виникнення може бути домашній пил, кліщі або миючі засоби.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
Якщо нежить триває понад тиждень, виділення з носа прозорі, крім того, дере в горлі, то, швидше за все, у вас алергічний риніт.
Для того, щоб упевнитися, що це саме алергічний риніт, необхідно провести ряд лабораторних досліджень:
- бактеріальний посів зі слизової носа і горла,
- загальний аналіз крові
- аналіз на імуноглобуліни.
Для виявлення алергенів, які ведуть до даної захисної реакції організму, призначають алергопроби.
Після того, як лікар з'ясує на які саме подразники виникає така реакція, призначається медикаментозне лікування, а також лікар надасть поради щодо способу життя для поліпшення самопочуття.
На етапі гострої алергічної реакції лікування призначається симптоматичне для усунення неприємних проявів: промивання носа, антигістамінні засоби, контроль за харчуванням, а також вітаміни і препарати для підтримки імунної системи. Для подальшого лікування алергії необхідна консультація алерголога.
Для запису на прийом до ЛОРа телефонуйте або використовуйте форму на сайті.