Дерматит - це шкірне захворювання, яке може бути викликане різними причинами: від впливу зовнішніх факторів, до хвороб внутрішніх органів. Вушний дерматит виникає на зовнішній частині органу, але при неправильному лікуванні (або його відсутності) може проникнути глибше. Щоб хвороба не досягла критичної точки, потрібно уважно стежити за своїм здоров'ям і звертати увагу на симптоми.
СИМПТОМИ вушного ДЕРМАТИТУ
Основні симптоми, при яких необхідно звернутися до лікаря - це зміна кольору шкіри в області вушної раковини та сильний свербіж. Також ознаками дерматиту є:
- набряк;
- виникнення плям;
- припухлість;
- сухість та лущення.
Якщо захворювання протікає досить довгий час, то можуть утворитися бульбашки на шкірі. Також на пізній стадії виникають гнійні рани та неприємний запах. Помітивши перші ознаки, необхідно терміново звернутися до отоларинголога для огляду і проходження терапії.
ДІАГНОСТИКА вушного ДЕРМАТИТУ
Перш ніж призначити лікування, фахівець проводить прийом, який включає в себе:
- огляд;
- вивчення історії хвороби;
- уточнення часу виникнення;
- опитування по симптоматиці;
- додаткові клінічні обстеження (за призначенням лікаря).
Для того, щоб отримати повну картину хвороби, лікар може взяти зішкріб ділянки шкіри. Це дозволить встановити або виключити наявність інфекції.
У списку причин хвороби можуть виявитися:
- погана або невідповідна гігієна;
- навушники або слуховий апарат;
- прикраси;
- шампунь або засіб для укладання волосся;
- слабка імунна система;
- алергія;
- хронічне захворювання.
На початкових етапах проблему можуть погіршити неправильно підібрані медикаменти, алергічні реакції на пил або косметику. Ні в якому разі не можна допускати розчісування ділянок шкіри, щоб уникнути появи ран.
ТЕРАПІЯ вушного ДЕРМАТИТУ
Для діагностики та лікування можна звернутися в клініку «Оксфорд Медікал», що знаходиться в Києві та ще у 21 місті України. Кваліфікований ЛОР проведе індивідуальний огляд і бесіду, а на основі зібраних даних зробить висновок і призначить терапію. Це може бути використання мазей, кремів або ж прийом антибіотиків і фізіотерапія. При проходженні лікування пацієнту необхідно дотримуватися дієти: виключити солодощі, смакові добавки та жирну їжу.
Для досягнення максимально позитивного ефекту необхідно строго дотримуватися призначеного курсу терапії. Правильне своєчасне лікування та профілактика - це основа міцного здоров'я.