Сірчані пробки - це скупчення у вушному проході секрету, що виділяється організмом. Довгий час людина може не знати про існуючу проблему. Перше, на що звертають увагу пацієнти - це збільшення кількості сірки, а також шум у вухах після потрапляння туди води. Видаляти секрецію рекомендують в лікарні під наглядом лікаря.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ сірчаних пробок
Видалення пробки не є вирішенням проблеми. Для початку необхідно встановити причини її утворення, оскільки в протилежному разі вона утворюється знову. Фактори, що впливають на появу цієї проблеми, такі:
- неправильний догляд за вушною порожниною;
- генетична схильність;
- попадання води;
- часті перепади атмосферного тиску;
- запальні процеси;
- знаходження в забруднених пилом місцях;
- захворювання шкіри;
- використання слухових апаратів і навушників;
- високий холестерин.
Гігієна вушної порожнини дуже часто проводиться неправильно. Часте використання ватних паличок, сірників та інших твердих предметів подразнює шкіру, тим самим викликає посилення секреції. Крім цього, подібні методи чистки можуть призвести до того, що сірка потрапить глибше у вушний прохід.
Правильна процедура чистки полягає у звичайному митті вуха під водою і видаленні вологи рушником або серветкою. Повторювати її потрібно не частіше двох разів на тиждень.
Симптоми сірчаної пробки
Накопичення сірки у вусі відбувається непомітно для людини. Неприємні відчуття з'являються лише тоді, коли її об'єм та щільність збільшуються.
Симптомами сірчаної пробки можуть бути:
- закладеність одного або обох вух;
- свербіння у вусі, подразнення шкіри;
- зниження гостроти слуху;
- автофонія – поширення звучання власного голосу у вухо.
У поодиноких випадках, якщо пробка велика, перекриває слуховий прохід і тисне на суміжні тканини, пацієнта можуть турбувати головний біль, запаморочення, нудота, кашель та інші ознаки нездужання.
Види вушних пробок
Залежно в'язкості виділяють 4 види вушних пробок:
- пастоподібні – мають м'яку, плинну консистенцію та легко видаляються;
- епідермальні – складаються із сірки та відмерлих клітин епідермісу, можуть містити гній та мати неприємний запах (іноді провокують розвиток отиту);
- пластиліноподібні – мають щільнішу консистенцію, ніж пастоподібні, що ускладнює процедуру видалення;
- жорсткі – застарілі відкладення темного кольору, які важко видаляються (за кілька днів до процедури рекомендують закапувати вуха спеціальним розчином, щоб розм'якшити пробку).
ВАРІАНТИ ВИДАЛЕННЯ сірчаних пробок
ЛОР може діагностувати наявність сірчаної пробки на основі аналізу скарг пацієнта та огляду. Є два методи, які використовують фахівці. По-перше, лікар може промити прохід. Це безболісна, але не надто приємна процедура. У вухо великим шприцом (без голки) вводиться спеціальний розчин. З першої спроби пробка видаляється не завжди, тому процедуру можуть повторити ще 2-3 рази.
По-друге, отоларинголог може скористатися спеціальним медичним інструментом у вигляді гачка. Такий метод обирається в разі утворення сухої пробки.
У клініці «Оксфорд Медікал» ви можете пройти обстеження і лікування. У списку послуг, що надаються:
- промивання сірчаної пробки;
- туалет вуха;
- озонування слухових проходів;
- медикаментозне лікування.
Профілактичні заходи можна проводити в домашніх умовах. Для цього необхідно чистити вушний прохід не частіше двох разів на 7-10 днів спеціальною паличкою з обмежувачем. Процедуру проводять обертовими рухами, але не вперед-назад.
Людям, які мають ризик виникнення подібної проблеми, варто дізнатися у фахівця, якими краплями можна користуватися для зниження ймовірності появи пробок.
Для запису на прийом телефонуйте до нашого контакт-центру або пишіть в чат.