Тонзиліт нерідко переходить в хронічну форму, продовжуючи чинити негативний вплив на організм не менш небезпечний, ніж при гострій формі захворювання.
Якщо гостру ангіну ми можемо без проблем розпізнати самі (різкий біль у горлі, ускладненість ковтання, висока температура), то хронічний тонзиліт виявити набагато складніше, тому що він може протікати практично безсимптомно. Слабкий біль у горлі вранці та легке нездужання протягом дня мало кого змусять звернутися до лікаря, і хвороба продовжує роками робити свій негативний вплив на організм.
ПРИЧИНИ хронічного тонзиліту
Хронічний тонзиліт може розвинутися як внаслідок перенесеного гострого захворювання (ангіни, кору, скарлатини, дифтерії), так і без гострої форми. Причина тонзиліту - інфекція, яка тривалий час впливає на організм, підтримуючи стан хронічного запалення.
Ускладнення при хронічному тонзиліті
При ослабленому імунітеті та тривалому впливі патогенів на організм хронічний тонзиліт може перерости в токсико-алергічний тонзиліт. Це небезпечне захворювання, яке може призвести до:
- змін з боку серцево-судинної системи;
- загальної інтоксикації;
- розладу функцій нервової системи, особливо вегетативної;
- хвороб нирок, очей, шкіри та щитовидної залози;
- розвитку ревматизму і системного червоного вовчака.
ДІАГНОСТИКА
Для постановки правильного діагнозу ЛОР проведе огляд і призначить лабораторний бактеріальний аналіз для виявлення типу патогенів, що викликають захворювання.
ЛІКУВАННЯ хронічного тонзиліту
При підтвердженні діагнозу є два способи лікування: консервативний і хірургічний.
КОНСЕРВАТИВНИЙ СПОСІБ ЛІКУВАННЯ
Консервативний спосіб включає в себе комплексне та поетапне лікування. У нашій клініці проведуть санації (промивання) ротової порожнини, для звільнення вогнищ запалення від інфекції. Медикаментозне лікування буде направлено на придушення вогнища інфекції і підвищення імунітету. Важливим при лікуванні є зміна розпорядку дня, режиму харчування і фізична активність.
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
Сучасна медицина зараз змінила своє ставлення до видалення мигдалин, оскільки стало відомо, що їх відсутність підвищує ризик розвитку інфаркту міокарда після 45 років на 53%. Тому зараз рекомендується проведення системного лікування хронічного тонзиліту протягом 2 років і тільки після цього терміну, якщо не вдасться відновити роботу мигдалин - призначають їх видалення.
Для запису на прийом до ЛОРа телефонуйте за номером або використовуйте форму на сайті.