Ангіна - це запалення піднебінних мигдалин, яке викликається бактеріальною або вірусною інфекцією. Хоча часто це захворювання не вважаеться важким, одне з його ускладнень - ураження серця і сердчечно-судинної системи.
Причини ангіни
Основними причинами ангіни є зараження вірусами або бактеріями, найчастіше стрептококами. Вірусна ангіна в горлі виникає на тлі ГРВІ, а бактеріальна розвивається в разі зараження патогенними бактеріями. Ризик захворювання підвищується в разі ослабленого імунітету, переохолодження, частих контактів із хворими тощо.
СИМПТОМИ АНГІНИ
Найчастіше ангіна проявляється:
- болем у горлі;
- труднощами при ковтанні;
- збільшенням лімфовузлів;
- підвищеною температурою;
- загальною слабкістю і пітливістю.
Також можливий безсимптомний перебіг ангіни, яка практично не турбує пацієнта, проявляючись лише легким дискомфортом в області горла вранці. Тому ЛОР-лікарі клініки «Оксфорд Медікал Київ» радять звертатися до лікарів при слабковиражених, але тривалих проблемах з горлом.
У разі підозри на ангіну важливо уважно оглянути горло. За ангіни фото горла може показати типові ознаки хвороби, такі як почервоніння і наліт на мигдаликах. Порівняння стану горла в разі ангіни на фото зі звичайним здоровим горлом допоможе вчасно виявити захворювання і звернутися до лікаря для призначення лікування.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ АНГІНИ
Лікування ангіни в отоларингології клініки "Оксфорд Медікал Київ". Для ефективного лікування ангіни важливо правильно діагностувати її, виключивши ГРВІ, для яких також характерні болі в горлі. Для цього необхідний огляд, можливо знадобиться зробити бактеріальний посів і ревматологічну панель.
Лікування краще проводити під контролем кваліфікованого лікаря, який встановить, що саме викликало ангіну і як краще її лікувати. Курс лікування включає як медикаментозну терапію, так і лікувальні маніпуляції: промивання і полоскання горла, санацію мигдаликів і озонотерапію.
Лікування вірусної ангіни, як правило, передбачає приймання противірусних препаратів, полоскання горла, розсмоктування таблеток з антисептичною та знеболювальною дією. Лікування бактеріальної ангіни потребує проведення курсу антибіотиків, оскільки це саме те, чим лікується ангіна цієї форми.
Якщо у пацієнта ангіна гнійна, лікування включає антибіотики для знищення бактерій, регулярні полоскання горла і місцеві знеболювальні засоби. Для ефективності терапії важливо дотримуватися рекомендацій лікаря, оскільки в разі ангіни лікування швидко можливе тільки за умови правильного підходу і своєчасного звернення до лікаря.
У деяких випадках може бути показано хірургічне лікування, при якому мигдалини видаляються. Це необхідно, якщо пацієнт страждає від частих ангін (більше 2 разів за рік) та від їх негативного впливу на серце чи суглоби. Також хірургічне лікування необхідно в тих випадках, коли консервативне лікування виявилося неефективним.
Якщо ви спостерігаєте у себе ознаки ангіни, краще не зволікати з візитом до лікаря для того, щоб уникнути ймовірних ускладнень цього захворювання.
Поширені запитання:
Ангіна: що це?
Ангіна - це гостре запалення мигдаликів, спричинене вірусною або бактеріальною інфекцією. Захворювання супроводжується болем у горлі, утрудненим ковтанням, підвищеною температурою і нальотом на мигдаликах.
Ангіна: що робити?
У разі ангіни потрібно звернутися до лікаря для діагностики та призначення лікування. Воно може відрізнятися залежно від форми та стадії захворювання.
Як лікувати ангіну?
Лікування ангіни залежить від причини: за бактеріальної форми застосовують антибіотики, за вірусної - противірусні препарати. Також призначають полоскання, жарознижувальні засоби тощо. Скласти правильну програму лікування може тільки ЛОР після огляду горла і за необхідності проведення аналізів.
Для запису на прийом до ЛОРа телефонуйте за номером або використовуйте форму на сайті.