записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба посідає третє місце за популярністю серед захворювань органів травлення після виразкової та жовчнокам'яної хвороб. Рефлюксна хвороба або рефлюкс-езофагіт - це періодично повторювані епізоди закидання кислого шлункового вмісту в стравохід, що призводить до пошкодження нижніх відділів стравоходу.

Причини виникнення ГЕРХ

Основна причина виникнення гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - надмірна дія соляної кислоти на стінки стравоходу. Відбувається це через порушення роботи нижнього стравохідного сфінктеру, функція якого - регулювати надходження їжі із стравоходу в шлунок.
Іншими причинами виникнення ГЕРХ є:

 • порушення хімічних властивостей слини;
 • поганий тонус м'язів стравоходу;
 • погана моторика шлунка;
 • підвищений внутрішньочеревний тиск і т.д.

Рефлюкс досить часто розвивається у людей із зайвою вагою, у курців і тих, хто зловживає алкоголем. Факторами, що сприяють розвитку хвороби, також є стреси, вживання гострої і жирної їжі і прийом певних ліків.

Симптоми ГЕРХ

Основні симптоми ГЕРХ:

 • відрижка;
 • печія;
 • біль у спині і за грудиною, що віддає в шию і щелепу;
 • болісне ковтання;
 • нез'ясовний сухий кашель.

Діагностика та лікування рефлюксної хвороби

Для виявлення процесу закидання шлункового вмісту в стравохід лікарем-гастроентерологом проводяться різні діагностичні дослідження. Ендоскопічне обстеження дає можливість підтвердити наявність рефлюксу і дати оцінку ступеня пошкодження слизової. Добова рН-метрія стравоходу виконується для визначення частоти, тривалості та рівня вираженості рефлюксу. При підозрі на стравохід Баррета проводять біопсію стравоходу і роблять гістологічні дослідження, оскільки діагностувати переродження епітелію можливо тільки за допомогою такого методу. Лікування ГЕРХ може проводитися консервативним або хірургічно методом.

Медикаментозне лікування ГЕРБ складається з прийому таких препаратів:

 • антациди (для зниження кислотності шлункового вмісту);
 • препарати для пригнічення секреторної функції шлунка;
 • прокінетики для нормалізації моторної функції ШКТ.

У разі закидання вмісту 12-палої кишки призначається прийом урсодезоксіфоліевой кислоти. Хворим наполегливо рекомендується кинути палити (у разі, якщо така звичка є), повністю відмовитися від вживання алкоголю, а в разі ожиріння - знизити масу тіла. Небажано після їжі робити нахили вперед і приймати горизонтальне положення тіла. Не можна носити тісний одяг, що приводить до підвищення внутрішньочеревного тиску, переїдати, їсти на ніч. Слід також повністю виключити з раціону жирну і гостру їжу, міцну каву і чорний чай, газовані напої, шоколад, солодощі та цитрусові. Хірургічні методи лікування застосовуються в разі наявності вираженого звуження просвіту стравоходу, а також при сильних кровотечах.

Чому «Оксфорд Медікал»

У клініці для вас працюють висококваліфіковані фахівці. Професіоналізм лікарів і краще передове обладнання в клініці дозволяють діагностувати і лікувати досить широкий спектр гастроентерологічних захворювань.

Лікування у відділенні гастроентерології «Оксфорд Медікал» - це:

 • оптимальний підбір фахівців;
 • більшість лікарів клініки - оперуючі спеціалісти;
 • запис на консультацію, діагностику та лікування особисто, по телефону і через Інтернет;
 • високі стандарти обслуговування клієнтів.

Відгуки пацієнтів

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

Всі відгуки про клініку

Текстові відгуки

12.12.2018

Впервые была на приеме у врача Кузьменко Дениса Сергеевича. Прекрасный специалист, очень внимательный и главное с позитивным настроем! Рекомендую

05.12.2018 Огромное Спасибо, Борису Михайловичу!Очень проффисионально подходит к своей работе и отлично провёл операцию!! Мне 27 и у меня виднелась вена, я очень переживала, но все прошло отлично, несмотря на мои панические атаки перед операцией. Оставляю отзыв для таких как я, кто боится и переживает. П.с: это надежный врач и лучше не затягивать с верикозом.
29.10.2018

Делала гастроскопию у врача эндоскописта Лужанского Р. Осталась довольна, врач вежливый и уравновешенный. Ответил на все мои вопросы компетентно и убедительно. Спасибо большое.

16.10.2018 Чудовий відповідальний лікар, який мене вилікував, а головне - продіагностував як слід, виключивши всі 4 погані діагнози, які мені поставили під ?, а головне - довівши, що всі вони мене не стосуються. Дуже відповідальний лікар! Записуйтесь одразу до нього!
21.06.2018 Роман Владимирович, хочу выразить вам благодарность за ваш труд, профессионализм.В 2015 году вы спасли мою маму.Она была в таком состоянии, что мало что помнит про время, проведенное в больнице.Мне очень повезло, что она попала к вам.Несмотря на то, что в больнице отключили воду на несколько дней, вы не стали переносить процедуры (бром, кажется). Вы анализировали проблему тщательно, многосторонне, внимательно, напряжённо; выяснили диагноз и сделали операцию.В той суматохе и тревоге я не успела вам сказать спасибо и что я вас люблю.Часто вспоминаю вас с благодарностью и восхищением. Приходила в Медкомплекс один раз, но вы были в отпуске.Дай Бог вам здоровья и богатства.Таня, Харьков. (095) 901-86-76

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки