Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба займає третє місце серед захворювань органів травлення після виразкової та жовчнокам'яної хвороб. Рефлюксна хвороба, або рефлюкс-езофагіт - це періодично повторювані епізоди закидання кислого шлункового вмісту до стравоходу, що призводить до пошкодження його нижніх відділів.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГЕРХ

Основна причина виникнення гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - надмірна дія соляної кислоти на стінки стравоходу. Відбувається це через порушення роботи нижнього стравохідного сфінктера, функція якого - регулювати надходження їжі зі стравоходу до шлунка.
Іншими причинами виникнення ГЕРХ є:
- порушення хімічних властивостей слини;
- поганий тонус м'язів стравоходу;
- погана моторика шлунка;
- підвищений внутрішньочеревний тиск тощо.
Рефлюкс досить часто розвивається у людей із зайвою вагою, у курців і тих, хто зловживає алкоголем. Факторами, що сприяють розвитку хвороби, також є стреси, вживання гострої та жирної їжі та прийом певних ліків.
СИМПТОМИ ГЕРХ
Основні симптоми ГЕРХ:
- відрижка;
- печія;
- біль у спині та за грудиною, що віддає у шию та щелепу;
- болісне ковтання;
- нез'ясовний сухий кашель.
ДІАГНОСТИКА ГАСТРО РЕФЛЮКСУ
Для виявлення процесу закидання шлункового вмісту у стравохід лікарем-гастроентерологом проводяться різні діагностичні дослідження. Ендоскопічне обстеження дає можливість підтвердити наявність рефлюксу і дати оцінку ступеня пошкодження слизової оболонки. Добова рН-метрія стравоходу виконується для визначення частоти, тривалості та рівня вираженості рефлюксу. При підозрі на стравохід Баррета проводять біопсію стравоходу і роблять гістологічні дослідження, оскільки діагностувати переродження епітелію можливо тільки за допомогою такого методу.
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ПЕЧІЇ
Лікування ГЕРХ може проводитися консервативним або хірургічним методом.
Медикаментозне лікування ГЕРХ складається з прийому таких препаратів:
- антациди (для зниження кислотності шлункового вмісту);
- препарати для пригнічення секреторної функції шлунка;
- прокінетики для нормалізації моторної функції ШКТ.
У разі закидання вмісту 12-палої кишки призначається прийом урсодезоксіфолієвої кислоти. Хворим наполегливо рекомендується кинути палити (у разі, якщо така звичка є), повністю відмовитися від вживання алкоголю, а у разі ожиріння - знизити масу тіла. Небажано після їжі робити нахили вперед і приймати горизонтальне положення тіла. Не можна носити тісний одяг, що приводить до підвищення внутрішньочеревного тиску, переїдати, їсти на ніч. Слід також повністю виключити з раціону жирну і гостру їжу, міцну каву і чорний чай, газовані напої, шоколад, солодощі та цитрусові. Хірургічні методи лікування застосовуються в разі наявності вираженого звуження просвіту стравоходу, а також при сильних кровотечах.
ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ ПЕЧІЇ У КЛІНІЦІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»?
У клініці для вас працюють висококваліфіковані фахівці. Професіоналізм лікарів і краще передове обладнання в клініці дозволяють діагностувати і лікувати досить широкий спектр гастроентерологічних захворювань.
Лікування у відділенні гастроентерології «Оксфорд Медікал» - це:
- кваліфіковані фахівці;
- комплексна діагностика та індивідуальний підхід до лікування;
- запис на консультацію, діагностику та лікування особисто, за телефоном та через Інтернет;
- високі стандарти обслуговування клієнтів.