записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Лікування жовчнокам'яної хвороби

Жовчнокам'яна хвороба (калькульозний холецистит, ЖКБ) - захворювання, що приводить до утворення каменів в жовчних протоках і жовчному міхурі внаслідок порушення обміну білірубіну і/або холестерину в організмі. У числі найпоширеніших причин розвитку ЖКХ можна назвати порушення жирового обміну, неправильний раціон і режим харчування, відхилення в роботі печінки, запалення жовчного міхура, застої жовчі, малорухливий і нездоровий спосіб життя.
Причини, що призводять до захворювання, з досить великим ступенем ймовірності можна розділити на модифікуємих і немодіфікуемих. У числі тих, що модифікуються (піддаються змінам) причин можна назвати:

 • раціон (їжа з підвищеним вмістом холестерину і рафінованих вуглеводів провокує підвищення рівня холестерину в жовчі);
 • ожиріння (провокує підвищення екскреції і синтезу холестерину);
 • низькокалорійні дієти (в 25% супроводжуються виробленням замазкоподобной жовчі і утворенням конкрементів);
 • голодування;
 • захворювання кишечника;
 • залежність від географічної зони проживання;
 • прийом естрогенів і фібратів (підвищує літогенні властивості жовчі);
 • вагітність.

До немодифікованих причин розвитку захворювання можна віднести:

 • стать (представниці жіночої статі страждають від захворювання в 3-4 рази частіше, ніж чоловіки);
 • вік (з подоланням вікового бар'єру в 60-70 років вміст холестерину в жовчі наростає прискореними темпами, а ймовірність утворення конкрементів (каменів) складає 30-40%);
 • спадковість (якщо родичі страждали ЖКХ, то ризик розвитку та прогресування захворювання вище в 2-4 рази, що говорить про наявність гена литогенности людини);
 • етнічні особливості.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

У більшості випадків розвивається безсимптомно. До числа ймовірних симптомів у разі їх прояви можна віднести скарги на дискомфорт і больові відчуття в правому предреберье, пов'язані з порушенням режиму і раціону харчування і супроводжуються відчуттям гіркоти у роті в ранкові години.
У 60-80% потенційних пацієнтів конкременти в жовчному не викликають вираженого дискомфорту. При їх наявності клінічна симптоматика може бути відсутнім протягом довгих років.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ КАМЕНІВ У ЖОВЧНОМУ МІХУРІ

Своєчасне звернення до фахівця гастроентеролога ускладнюється тим, що після перших кольок ризик їх повторення протягом наступного року становить лише 50%.
На ранніх стадіях діагностувати захворювання можна по неоднорідності жовчі, яка виникає в процесі ехографічного дослідження (УЗД).
Залежно від стадії захворювання, пацієнту можуть бути показані:

 • дієта;
 • повільне зниження ваги;
 • медикаментозна терапія.

Лікування клінічно вираженою жовчнокам'яної хвороби ставить собі за мету:

 • купірування жовчних кольок;
 • попередження ускладнень на тлі ЖКХ при відсутності зовнішніх симптом її прояви;
 • своєчасне оперативне втручання і видалення жовчного міхура і конкрементів при настанні рецидивуючих жовчних кольок;
 • блокування рецидивів жовчних кольок після першого нападу.

Для купірування нападу жовчних кольок можуть бути застосовані спазмолітичні засоби. За відсутності покращання стану пацієнта протягом 5 годин необхідна його госпіталізація в хірургічне відділення.
Діагностика і лікування жовчнокам'яної хвороби, панкреатиту, дискінезії жовчних шляхів та інших захворювань шлунково-кишкового тракту в клініці "Оксфорд Медікал Київ" проводиться під керівництвом досвідчених дипломованих фахівців з використанням новітнього обладнання.
Грамотна профілактика і своєчасне звернення до фахівця дозволить вам уникнути безлічі неприємних наслідків і гарантовано обійтися без операції.

Відгуки пацієнтів

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

Всі відгуки про клініку

Текстові відгуки

12.12.2018

Впервые была на приеме у врача Кузьменко Дениса Сергеевича. Прекрасный специалист, очень внимательный и главное с позитивным настроем! Рекомендую

05.12.2018 Огромное Спасибо, Борису Михайловичу!Очень проффисионально подходит к своей работе и отлично провёл операцию!! Мне 27 и у меня виднелась вена, я очень переживала, но все прошло отлично, несмотря на мои панические атаки перед операцией. Оставляю отзыв для таких как я, кто боится и переживает. П.с: это надежный врач и лучше не затягивать с верикозом.
29.10.2018

Делала гастроскопию у врача эндоскописта Лужанского Р. Осталась довольна, врач вежливый и уравновешенный. Ответил на все мои вопросы компетентно и убедительно. Спасибо большое.

16.10.2018 Чудовий відповідальний лікар, який мене вилікував, а головне - продіагностував як слід, виключивши всі 4 погані діагнози, які мені поставили під ?, а головне - довівши, що всі вони мене не стосуються. Дуже відповідальний лікар! Записуйтесь одразу до нього!
21.06.2018 Роман Владимирович, хочу выразить вам благодарность за ваш труд, профессионализм.В 2015 году вы спасли мою маму.Она была в таком состоянии, что мало что помнит про время, проведенное в больнице.Мне очень повезло, что она попала к вам.Несмотря на то, что в больнице отключили воду на несколько дней, вы не стали переносить процедуры (бром, кажется). Вы анализировали проблему тщательно, многосторонне, внимательно, напряжённо; выяснили диагноз и сделали операцию.В той суматохе и тревоге я не успела вам сказать спасибо и что я вас люблю.Часто вспоминаю вас с благодарностью и восхищением. Приходила в Медкомплекс один раз, но вы были в отпуске.Дай Бог вам здоровья и богатства.Таня, Харьков. (095) 901-86-76

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки