Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини - дуже точний, доступний і абсолютно безпечний метод обстеження організму. Використання ультразвукової діагностики дозволяє швидко і точно визначити, яке саме захворювання турбує пацієнта.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Показання до УЗД органів черевної порожнини
УЗД органів черевної порожнини призначають:
- практично при всіх болючих відчуттях у верхній частині живота;
- при почутті тяжкості у правому підребер'ї;
- якщо відчувається гіркота у роті;
- при здутті живота;
- при підвищеному газоутворенні;
- при гострих нападах болю в ділянці живота;
- при оперізуючих болях.
Як підготуватися до УЗД органів черевної порожнини?
Планове УЗД органів черевної порожнини проводять у першій половині дня натщесерце. Для отримання якісного зображення пацієнтам рекомендують зробити харчову паузу на 6-12 годин. Зазвичай, увечері дозволяють з'їсти легку вечерю, а вранці за необхідності випити трохи води.
Пацієнтам з цукровим діабетом або іншими захворюваннями, які вимагають прийому ліків, слід попередньо проконсультуватися з лікарем.
Особливості проведення
УЗД – це неінвазивна та абсолютно безболісна процедура. Вона проводиться у положенні лежачи на спині. На область черевної порожнини наноситься невелика кількість гелю, що покращує проникнення ультразвукових променів. За допомогою датчика, підключеного до екрану монітора, лікар послідовно оглядає усі органи черевної порожнини. Він оцінює їхнє розташування, форму, розмір, структуру та інші особливості. Результати фіксує на спеціальному бланку.
Тривалість УЗД становить близько 15-20 хвилин. Після цього фахівець виписує висновок і направляє пацієнта до гастроентеролога, терапевта або іншого лікаря для встановлення діагнозу з урахуванням всієї клінічної картини.
Захворювання, які можна виявити за допомогою УЗД органів черевної порожнини
Під час УЗД органів черевної порожнини перевіряють стан печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, жовчних проток та селезінки.
УЗД печінки допомагає виявити ознаки гепатиту, цирозу, застійних явищ (які зумовлюються хворобами серця), абсцесів, доброякісних (кісти, гемангіоми) або злоякісних новоутворень (рак печінки, холангіокарцинома).
УЗД підшлункової залози допомагає визначити наявність аномалій у її розвитку, панкреатиту, кіст, абсцесів, каменів та пухлин, а також вікових змін.
УЗД жовчного міхура та жовчних проток дозволяє виявити аномалії у їх розвитку, наявність каменів, порушення відтоку жовчі, холецистит, холестероз, поліпи, доброякісні або злоякісні пухлини та наявність паразитарної інфекції.
УЗД селезінки дозволяє виявити сепсис, мононуклеоз, травматичні ушкодження селезінки, збільшення органу (відбувається на тлі системних захворювань крові та панкреатиту), а також кісти, абсцеси та пухлини.
УЗД є важливим діагностичним методом, проте для встановлення точного діагнозу пацієнту може знадобитися здати аналізи та пройти інші обстеження.
Протипоказання
УЗД вважається відносно безпечною процедурою, тому протипоказань до його проведення дуже мало. УЗД органів черевної порожнини не проводять лише у разі наявності відкритих ран у районі живота, гнійних висипань на шкірі, вираженої зміни кровообігу в головному мозку.
Переваги проведення УЗД органів черевної порожнини у клініці «Оксфорд Медікал»
В «Оксфорд Медікал» УЗД ОЧП проводять на апараті Toshiba Nemio XG – це найновіша система УЗД преміум-класу з цифровим формуванням променю. Вона забезпечує максимальну точність зображення та допомагає лікареві поставити правильний діагноз.
Перевагами проведення УЗД в «Оксфорд Медікал» є:
- виконання діагностики на новому обладнанні;
- високий професіоналізм лікарів;
- можливість одразу отримати консультацію гастроентеролога або лікаря іншої спеціальності;
- прийом за записом у зручний час;
- програма лояльності для постійних пацієнтів.
Для запису на УЗД органів черевної порожнини телефонуйте до нашого контакт-центру або залишайте заявку на сайті.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ