записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки

Виразкова хвороба - захворювання, що провокує утворення виразкових дефектів оболонки слизової шлунка і дванадцятипалої кишки. Протікає з сезонними загостреннями.
За статистикою, симптоми виразкової хвороби шлунка (ЯБЖ) проявляються, в середньому, у 7-10% дорослого населення, при цьому виразки можуть бути поодинокими і множинними.
Характерна локалізація больових відчуттів при виразковій хворобі:

 • біль під ложечкою - виразка вхідного (кардіального відділу);
 • біль по центру - виразка дна і тіла шлунка;
 • біль праворуч - виразка вихідного (нижнього) відділу шлунка;
 • біль зліва - виразка дванадцятипалої кишки.

Характерні симптоми:

 • печія;
 • відрижка і «кисла» блювота;
 • висока стомлюваність;
 • пітливість;
 • слабкість;
 • прискорене серцебиття;
 • тремтіння рук.

У період загострень больові відчуття спостерігаються щодня, часто натщесерце (найімовірніше при виразці в дванадцятипалій кишці). Після прийому їжі болі можуть стихати і зникати зовсім, нагадуючи про себе знову через 0,5-1 годину у разі виразки шлунка і через 1,5-2,5 години в разі виразки дванадцятипалої кишки. Досить часто хворий відчуває гострі нічні болі. Запори - вірний супутник виразки дванадцятипалої кишки.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Причиною, що провокує виразкову хворобу, часто стає порушення балансу між можливістю елементів захисту слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки і агресивним вмістом шлунка. Зростання концентрації пепсину і соляної кислоти супроводжується зниженням рухової активності, слизоутворенням, зменшенням вироблення лужних солей (бікарбонатів), погіршенням кровопостачання слизової. Найчастіше відзначається підвищена секреція шлункових залоз і збільшення кислотності шлункового соку. Разом з тим, виразка шлунка, особливо у літніх людей, цілком може протікати і на тлі зниженої секреції.
До недавнього часу основним чинником, що провокує розвиток виразкової хвороби, вважали підвищену концентрацію в складі шлункового соку соляної кислоти. Проте, останні дослідження підтверджують визначальну роль в прогресуванні недуги такої інфекції, як хелікобактер пілорі. На думку дослідників, виразка шлунка розвивається у 85-90% пацієнтів, інфікованих бактерією. Частина, що залишилася мала частина страждають виразкою шлунка «заробили» її в результаті систематичного і тривалого прийому знеболюючих і протизапальних засобів та інших штучно створених причин.
Таким чином, надлишок соляної кислоти, безпосередньо контактує зі здоровою слизовою оболонкою травного тракту, сам по собі розвиток хвороби не провокує. Виразка розвивається тоді, коли під впливом бактерії знижується стійкість до кислоти слизової оболонки шлунка.
Місце поширення бактерії пілорі - привратниковий відділ шлунка, звідки вона може проникати в нижче-і вищі відділи, часто досягаючи порожнини рота. Заразитися інфекцією можна «традиційними» способами, не дотримуючись правил гігієни.
Відкриття зв'язку вірусу хелікобактер пілорі і виразки шлунка в 2005 році принесла лікарям Робіну Уорен і Баррі Маршалу Нобелівську премію, надавши фахівцям гастроентерологів усього світу якісно нові можливості для проведення комплексної точної діагностики і високоефективного лікування виразкової хвороби.


ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКИ шлунка та дванадцятипалої кишки У КЛІНІЦІ "ОКСФОРД МЕДІКАЛ КИЇВ"

При діагностиці згаданих захворювань застосовуються ті ж методи, що і при діагностуванні гастритів з додаванням обстеження калу на приховану кров, дуоденального зондування та фиброгастродуоденоскопии.
Лікування кислого середовища шлунка антибіотиками виявилося малоефективним. Пріоритетним в світлі наявних знань стає придушення секреції соляної кислоти і нейтралізація інфекції сучасними засобами.
Рання профілактика, коректно поставлене діагноз і правильно підібрана схема лікування в клініці "Оксфорд Медікал Київ" дозволить повністю вилікувати виразку шлунка за вражаюче короткий час, попередивши, разом з тим, такі серйозні наслідки, як прорив виразки і ймовірна кровотеча. При цьому, на відміну від традиційних схем лікування, терапевтичні методи лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічного гепатиту, панкреатиту, багаторазово довели свою ефективність і пропоновані нашими фахівцями, зводять ризик виникнення побічних ефектів практично до нуля.

Відгуки пацієнтів

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

Всі відгуки про клініку

Текстові відгуки

12.12.2018

Впервые была на приеме у врача Кузьменко Дениса Сергеевича. Прекрасный специалист, очень внимательный и главное с позитивным настроем! Рекомендую

05.12.2018 Огромное Спасибо, Борису Михайловичу!Очень проффисионально подходит к своей работе и отлично провёл операцию!! Мне 27 и у меня виднелась вена, я очень переживала, но все прошло отлично, несмотря на мои панические атаки перед операцией. Оставляю отзыв для таких как я, кто боится и переживает. П.с: это надежный врач и лучше не затягивать с верикозом.
29.10.2018

Делала гастроскопию у врача эндоскописта Лужанского Р. Осталась довольна, врач вежливый и уравновешенный. Ответил на все мои вопросы компетентно и убедительно. Спасибо большое.

16.10.2018 Чудовий відповідальний лікар, який мене вилікував, а головне - продіагностував як слід, виключивши всі 4 погані діагнози, які мені поставили під ?, а головне - довівши, що всі вони мене не стосуються. Дуже відповідальний лікар! Записуйтесь одразу до нього!
21.06.2018 Роман Владимирович, хочу выразить вам благодарность за ваш труд, профессионализм.В 2015 году вы спасли мою маму.Она была в таком состоянии, что мало что помнит про время, проведенное в больнице.Мне очень повезло, что она попала к вам.Несмотря на то, что в больнице отключили воду на несколько дней, вы не стали переносить процедуры (бром, кажется). Вы анализировали проблему тщательно, многосторонне, внимательно, напряжённо; выяснили диагноз и сделали операцию.В той суматохе и тревоге я не успела вам сказать спасибо и что я вас люблю.Часто вспоминаю вас с благодарностью и восхищением. Приходила в Медкомплекс один раз, но вы были в отпуске.Дай Бог вам здоровья и богатства.Таня, Харьков. (095) 901-86-76

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки