Лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки

Лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки у Києві

Виразкова хвороба - захворювання, що провокує утворення виразкових дефектів слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Протікає з сезонними загостреннями.

За статистикою, симптоми виразкової хвороби шлунка проявляються, в середньому, у 7-10% дорослого населення, при цьому виразки можуть бути поодинокими чи множинними.

Симптоми виразки шлунка та дванадцятипалої кишки

Характерна локалізація больових відчуттів при виразковій хворобі:

  • біль під ложечкою - виразка вхідного (кардіального відділу);
  • біль по центру - виразка дна і тіла шлунка;
  • біль праворуч - виразка вихідного (нижнього) відділу шлунка;
  • біль зліва - виразка дванадцятипалої кишки.

Характерні супутні симптоми:

  • печія;
  • відрижка і «кисла» блювота;
  • висока стомлюваність;
  • пітливість;
  • слабкість;
  • прискорене серцебиття;
  • тремтіння рук.

У період загострень больові відчуття спостерігаються щодня, часто натщесерце (найімовірніше при виразці дванадцятипалої кишки). Після прийому їжі болі можуть стихати і зникати зовсім, нагадуючи про себе знову через 0,5-1 годину у разі виразки шлунка і через 1,5-2,5 години в разі виразки дванадцятипалої кишки. Досить часто хворий відчуває гострі нічні болі. Запори - вірний супутник виразки дванадцятипалої кишки.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Причиною, що провокує виразкову хворобу, часто стає порушення балансу між можливістю елементів захисту слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки і агресивним вмістом шлунка. Зростання концентрації пепсину і соляної кислоти супроводжується зниженням рухової активності, слизоутворенням, зменшенням вироблення лужних солей (бікарбонатів), погіршенням кровопостачання слизової. Найчастіше відзначається підвищена секреція шлункових залоз і збільшення кислотності шлункового соку. Разом з тим, виразка шлунка, особливо у літніх людей, цілком може протікати й на тлі зниженої секреції.

До недавнього часу основним чинником, що провокує розвиток виразкової хвороби, вважали підвищену концентрацію в складі шлункового соку соляної кислоти. Проте, останні дослідження підтверджують визначальну роль в прогресуванні хвороби такої інфекції, як хелікобактер пілорі. На думку дослідників, виразка шлунка розвивається у 85-90% пацієнтів, інфікованих бактерією. Інші пацієнти, які страждають від виразки шлунка, «заробили» її в результаті систематичного і тривалого прийому знеболюючих і протизапальних засобів та інших штучно створених причин.

Таким чином, надлишок соляної кислоти, яка безпосередньо контактує зі здоровою слизовою оболонкою травного тракту, сам по собі розвиток хвороби не провокує. Виразка розвивається тоді, коли під впливом бактерії знижується стійкість до кислоти слизової оболонки шлунка.

Місце поширення бактерії - привратниковий відділ шлунка, звідки вона може проникати в нижчі та вищі відділи, часто досягаючи порожнини рота. Заразитися інфекцією можна «традиційними» способами, не дотримуючись правил гігієни.

Відкриття зв'язку вірусу хелікобактер пілорі та виразки шлунка у 2005 році принесла лікарям Робіну Уорен і Баррі Маршалу Нобелівську премію. Це надало гастроентерологам усього світу якісно нові можливості для проведення комплексної точної діагностики та високоефективного лікування виразкової хвороби.

Діагностика виразки шлунка та дванадцятипалої кишки

Основним методом діагностики виразки шлунка є езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС), яку часто називають просто гастроскопією. Це ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки.

Гастроскопію проводять в амбулаторних умовах. Вся процедура займає трохи більше 5 хвилин. Під час дослідження лікар через рот вводить вузьку гнучку трубку, оснащену мініатюрною відеокамерою. Ендоскоп дозволяє оглянути слизові оболонки органів та за необхідності провести біопсію – взяти зразок тканини для цитологічного та гістологічного дослідження.

Також обов'язково роблять аналіз на хелікобактер пілорі. Для його проведення можуть використовувати взятий зразок тканини зі шлунка або 12-палої кишки. У деяких випадках застосовують швидкі дихальні тести.

Крім цього пацієнту можуть призначити моніторинг рівня кислотності шлунка протягом доби, аналізи крові, калу та сечі, УЗД та рентгенографію органів грудної клітки та черевної порожнини.

Перед призначенням обстежень лікарі Оксфорд Медікал дізнаються у пацієнта всі скарги, вивчають історію хвороби, уточнюють наявність супутніх захворювань. Після цього вони визначають, які дослідження будуть найінформативнішими.

Методи лікування виразки

Методи лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки

Спосіб лікування виразкової хвороби залежить від причини, що спровокувала її розвиток, стадії захворювання та наявності ускладнень. Найчастіше застосовують консервативну терапію. Хірургічні методи використовують рідко, тільки при появі ускладнень, наприклад, прориві стінки кишківника.

Консервативна терапія може включати прийом:

  • антибіотиків для лікування хелікобактер пілорі;
  • інгібіторів протонної помпи зниження кислотності шлункового соку;
  • ферментативних препаратів для покращення травлення;
  • прокінетиків для поліпшення моторики шлунково-кишкового тракту

Якщо виразкова хвороба викликана бактеріями хелікобактер пілорі, основну роль у лікуванні займають антибіотики та інгібітори протонної помпи, що знижують кислотність. Ці препарати приймають від 7 до 14 днів. Як правило, за цей час захворювання успішно лікується.

Якщо хвороба викликана іншими причинами, терапія буде спрямована на їхнє усунення. Зокрема, лікар може призначити спеціальну дієту, порадити відмовитися від алкоголю та куріння, утримуватись від стресів. Що стосується медикаментозної терапії, то найчастіше призначають препарати, що знижують кислотність шлункового соку та прискорюють процеси загоєння виразок.

Ускладнення виразки

Ризик ускладнень виникає, якщо виразку не почати лікувати вчасно. При цьому він безпосередньо залежить від розташування та розміру виразки, віку хворого та загального стану здоров'я.

Ускладненнями виразки шлунка та дванадцятипалої кишки можуть бути:

  • внутрішня кровотеча - при збільшенні та поглибленні виразки може відбуватися розрив судин (це ускладнення частіше зустрічається у пацієнтів похилого віку);
  • прорив (перфорація) виразки - поява наскрізного отвору в стінці ураженого органу (небезпечна розвитком перитоніту - запалення черевної порожнини);
  • пенетрації виразки – поява отвору в стінці шлунка чи кишечника з виходом до довколишнього органу (товстий кишечник, підшлункову залозу, печінку);
  • рубцювання виразки, розташованої в кінцевому відділі шлунка і дванадцятипалої кишки (стеноз перетворювача або непрохідність пілоричного відділу) - звуження виходу зі шлунка, через який їжа переходить у кишечник.

Ознаками ускладнень виразки можуть бути сильні болі, підвищена температура, поява крові в калі, загальна слабкість та сплутаність свідомості, часте блювання після їди. При появі слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Переваги лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки в «Оксфорд Медікал»

Лікарі «Оксфорд Медікал» розробляють для кожного пацієнта індивідуальну програму лікування, керуючись державними протоколами лікування та міжнародними рекомендаціями. У клініці встановлено нове обладнання експертного класу для точної діагностики та ефективного лікування.

Перевагами «Оксфорд Медікал» є:

  • висококваліфіковані лікарі із багаторічним стажем роботи;
  • обладнання експертного класу від провідних виробників медичної техніки;
  • застосування лише ефективних методик лікування;
  • комфортні умови у клініці;
  • програма лояльності для постійних пацієнтів.

Записуйтесь на прийом через форму онлайн заявки або дзвоніть за вказаними номерами телефону.

Поширені запитання

Як перевірити виразку шлунка?

Для діагностики виразки шлунка проводять тест на гелікобактер пілорі та ендоскопічне дослідження шлунка та дванадцятипалої кишки (гастроскопія). Також може знадобитися УЗД та рентген черевної порожнини, аналізи крові та вимірювання рівня кислотності шлунка.

Що не можна їсти при виразці шлунка?

При виразці шлунка не рекомендують їсти продукти, які збуджують секрецію шлунка. Пацієнту можуть рекомендувати дієту №1. Вона задоволена різноманітна, виключаються лише деякі види продуктів, наприклад, свіжий хліб, жирні сорти м'яса та риби, гострі та солоні сири, білокачанну капусту, огірки, щавель та інші продукти.

Скільки розвивається виразка шлунка?

Час розвитку виразки у різних людей відрізняється. У когось вона може з'явитись за рік-півтора, а у когось за 5-10 років. Виразка розвивається переважно при зараженні гелікобактером пілорі, а також при тривалому вживанні деяких препаратів (аспірин та інші) або неправильному харчуванні. Спочатку розвивається запалення слизової оболонки шлунка – гастрит, який за наявності обтяжливих факторів призводить до атрофії слизової оболонки, появи виразок і, відповідно, виразкової хвороби.

Скільки лікують виразку шлунка?

Якщо причиною розвитку виразки шлунка є інфекція Нelicobacter pylori, призначають антибіотикотерапію протягом 10-14 днів. При розвитку виразки на фоні прийому медикаментозних засобів, по можливості, їх скасовують або замінюють іншими препаратами. Якщо основною причиною є незбалансоване харчування, призначають дієту. У двох останніх випадках лікування може бути тривалішим.

Хто лікує виразку шлунка?

Лікування виразки шлунка проводить лікар-гастроентеролог.

( Рейтинг: 4.64, голосів: 47 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар-гастроентеролог: Чеверда Тетяна Леонідівна
Чеверда Тетяна Леонідівна Лікар-гастроентеролог
Лікар-гастроентеролог: Чеверда Тетяна Леонідівна
Чеверда Тетяна ЛеонідівнаЛікар-гастроентеролог

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

1996-2002 рр – Донецький національний медичний університет імені М. Горького, спеціальність «Лікувальна справа»

2002-2003 рр – Інтернатура з терапії у ДонНМУ імені М. Горького.

2004 рр – спеціалізація з гастроентерології на кафедрі гастроентерології, дієтології і ендоскопії НМАПО імені П.Л.Шупика.

2003-2008 рр – Лікар-гастроентеролог гастроентерологічного відділення ЦРКЛ №3 м. Донецьк.

2012-2019 рр - лікар-гастроентеролог приватних медичних клінік м. Києва (Київ, Медіан, Здравиця)

З листопада 2019 рр – лікар-гастроентеролог клініки Оксфорд Медікал.

Активно займається науковою діяльністю. Є співавтором 14 наукових праць. Сфера наукових інтересів – Кишкова мікробіота, неалкогольна жирова хвороба печінки, цукровий діабет

показати повний текст
Лікар гастроентеролог, терапевт: Мухоід Світлана Сергіївна
Мухоід Світлана Сергіївна Лікар гастроентеролог, терапевт
Лікар гастроентеролог, терапевт: Мухоід Світлана Сергіївна
Мухоід Світлана СергіївнаЛікар гастроентеролог, терапевт

вул. Михайла Гришка, 1;

вул. Срібнокільська, 20;

інформація про лікаря

2012 р. - ВМК ім. Д.К. Заболотного (Вінниця). Лікувальна справа, фельдшер

2017 р. - НМУ ім. А.А. Богомольця (Київ). Лікувальна справа

2019 р. - НМУ ім. А.А. Богомольця, кафедра терапії, інфекційних захворювань і дерматології ПДО (Київ). Спеціалізація по терапії

З 2019 р. - лікар гастроентеролог, терапевт клініки "Оксфорд Медікал Київ"

2020 р. - Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика (Київ). Спеціалізація з гастроентерології

показати повний текст
Лікар гастроентеролог: Тюпа Лариса Петрівна
Тюпа Лариса Петрівна Лікар гастроентеролог
Лікар гастроентеролог: Тюпа Лариса Петрівна
Тюпа Лариса ПетрівнаЛікар гастроентеролог

вул. Івана Крамського, 9;

інформація про лікаря

Стаж роботи: 22 роки

Освіта: Українська медична стоматологічна академія

Додаткові спеціалізації: Ультразвукова діагностика, дієтологія

показати повний текст
Лікар гастроентеролог, терапевт вищої категорії: Вельгас Оксана Романівна
Вельгас Оксана Романівна Лікар гастроентеролог, терапевт вищої категорії
Лікар гастроентеролог, терапевт вищої категорії: Вельгас Оксана Романівна
Вельгас Оксана РоманівнаЛікар гастроентеролог, терапевт вищої категорії

Оболонська набережна 1, корпус 2;

інформація про лікаря

2001 р. - НМУ ім. Богомольця

показати повний текст
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 990.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Тетяна Драбчук 18-02-2025 Сподобаля лікар, уважна, приємна, назначене лікування зняло гострий стан. Планую другий візит
Надія Іванівна 11-02-2025 Пролікувалася у Наталі Миколаївни майже 5 місяців, лікування підібрано вдало, хороші і правильні рекомендації від лікаря.Щиро дякую за професіоналізм, уважність і турботу! Ваша допомога та підтримка стали для мене неоціненними. Бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів і вдячних пацієнтів!
Андрій 18-11-2024 Тетяна Леонідівна професіонал своєї справи. Все було зроблено чітко, швидко та ефективно - людина поважає свою роботу, час та пацієнта. Дуже вдячний!
Галина 06-10-2024 Чудовий лікарПриємна у спілкуванні,відразу ж визначила проблему та допомогла Дякую лікарю!
Марія 09-08-2024 Хотіла б подякувати Світлані Сергіівні , ви змогли знайти цей потрібний підхід для вирішення моєї проблеми. Я хочу вам сказати велике спасибі.Оксфорд Медікал Осокорки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Наталья, г. Киев

    відділення: Гастроентерологія

  • Пациент проктологического и гастроэнтерологического отделений

    відділення: Гастроентерологія

  • Мария Киев

    відділення: Гастроентерологія

  • Наталья, г. Киев

    відділення: Гастроентерологія

  • Пациент проктологического и гастроэнтерологического отделений

    відділення: Гастроентерологія

  • Мария Киев

    відділення: Гастроентерологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up