Дискінезія жовчних шляхів - це порушення виведення жовчі. Дане захворювання виникає внаслідок дефектів скорочень жовчного міхура і функціонування сфінктера Одді. Відомо, що сама по собі дискінезія не несе небезпеки, але вона може спровокувати розвиток жовчнокам'яної хвороби.
ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ
Виникнення і розвиток дискінезії ЖВП, як правило, провокують такі чинники:
- нераціональне харчування (недотримання режиму прийому їжі, вживання шкідливої їжі);
- різні захворювання органів ШКТ (гастрити, дуоденіти, виразкова хвороба, панкреатит тощо);
- паразити (глисти);
- алергія;
- нервове перенапруження, часті стреси.
СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ
Основний характерний симптом для різних форм захворювання - постійний біль у правому боці. При гіпертонічно-гіперкінетичній формі захворювання характерні больові приступи, з короткочасними (близько години) спазмами, які особливо посилюються після прийому їжі, а також під час бігу або швидкої ходьби. При гіпотонічно-гіпокінетичній формі дискінезії біль тупий і тривалий, досить часто супроводжується нудотою і блювотою. Біль нерідко віддає під лопатку, в праве плече та область серця, супроводжується різкою і сильною пітливістю, блідістю, нудотою, головним болем, тахікардією тощо.
Крім болю, характерними симптомами дискінезії є також:
- гіркота у роті вранці;
- постійно поганий настрій;
- слабкість;
- розлади шлунка;
- безсоння;
- відсутність апетиту;
- збої менструального циклу.
ДІАГНОСТИКА ДИСКІНЕЗІЇ ЖОВЧНИХ ШЛЯХІВ
У відділенні клініки «Оксфорд Медікал» для точної оцінки функції жовчного міхура лікарі проводять спеціальні діагностичні тести, у тому числі печінкові проби і вимір ферменту підшлункової залози. Для отримання вичерпної інформації застосовуються такі методи діагностики:
- ультрасонографія;
- холецистографія;
- езофагогастродуоденоскопія;
- холесцинтіграфія тощо.
При гіпотонічній формі дискінезії проводиться УЗД або контрастне дослідження, яке допомагає виявити збільшення розмірів і опущення жовчного міхура.
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ДИСКІНЕЗІЇ ЖОВЧНИХ ШЛЯХІВ
Комплексне лікування дискінезії ЖВП включає в себе:
- дієтотерапію;
- фізіотерапевтичні процедури;
- водолікування;
- дотримання правильного режиму праці та відпочинку;
- медикаментозну терапію;
- лікування в санаторіях.
Для лікування гіпертонічної форми дискінезії жовчовивідних шляхів призначається сувора дієта (повне виключення з раціону жирних сортів м'яса і бульйонів на ньому, грибів і яєць) і розмірений спосіб життя. Їжу необхідно приймати 4-6 разів на день маленькими порціями. Медикаментозне лікування даного типу дискінезії включає прийом холеспазмолітиків. При підвищенні тонусу сфінктерів призначається прийом медикаментів, що надають холеретичну і гідрохолеретичну дію.
Для стимуляції жовчоутворення показаний прийом відвару з плодів будяка, листя шпинату, трави перстачу гусячого тощо. Стимуляція виділення жовчі відбувається за допомогою прийому холекінетиків. Лікування гіпотонічного типу дискінезії має дві важливі складові: стимулювання рухової активності хворих і призначення лікувального харчування. Дієтичне харчування: яловичина, птиця, слабкі бульйони, свіжі овочі, висівки. Фізіотерапевтичні процедури: масаж шийно-комірцевої зони, ванни і душ, електрофорез. Медикаментозне лікування: прийом прокінетиків і препаратів жовчних кислот.
ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
Наша клініка надає кожному пацієнтові:
- можливість проведення діагностики порушень функцій жовчовивідних шляхів;
- оптимальний підбір індивідуального курсу лікування;
- лікування пацієнтів на базі денного стаціонару нашої клініки;
- індивідуальні рекомендації від фахівців з правильного харчування при захворюваннях жовчовивідних шляхів.
Для запису на консультацію телефонуйте до нашого контакт-центра або залишайте заявку на сайті.