Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Чим небезпечний тромбофлебіт глибоких вен

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Тромбофлебіт – одне з найпоширеніших захворювань поряд з іншими патологіями кровоносної системи. Виникнути воно може незалежно від віку пацієнта – тромбофлебіт досить часто діагностується у людей молодше 40 років.

При тромбофлебіті характерними є запалення венозних стінок та утворення тромбів – щільних згустків крові, які заважають нормальному кровотоку. Найчастіше тромбофлебіт вражає нижні кінцівки, а тому вимагає сучасного лікування, щоб зберегти рухову здатність пацієнта.

Симптоматика та діагностика тромбофлебіту

Підступність тромбофлебіту глибоких вен полягає в частій відсутності проявів захворювання. Понад 50% пацієнтів довго не звертаються до лікаря, оскільки не відчувають ніяких тривожних симптомів. Це пов'язано з дислокацією уражених вен – на відміну від поверхневих, розташованих в підшкірній клітковині, глибокі вени знаходяться в глибині м'язової тканини, тому побачити проблему неозброєним оком неможливо.

У медичній класифікації виділяють три форми хвороби – гострий, хронічний та мігруючий тромбоз. Коли ознаки тромбофлебіту глибоких вен все ж виявляються, вони виражаються так:

  • нижні кінцівки набрякають (нога може набрякнути повністю або ж тільки уздовж вени);

  • в нозі з'являється біль, який підсилюється в стоячому положенні або під час ходьби;

  • колір шкіри над затромбованою веною змінюється (від червоного до синюшного), що супроводжується підвищенням температури на ураженій ділянці;

  • в м'язах гомілки можуть з'явитися судоми.

Також при гострому тромбофлебіті глибоких вен з'являється біль в литкових м'язах при згинанні стопи (симптом Хоманса). При легкому стисненні гомілки пацієнти також відчувають біль. Крім того, може розвинутися кашель, що віддається болем в нозі.

Лікар діагностує ступінь вираженості в залежності від наявних ознак, швидкості розвитку захворювання та спрямованості його поширення (від центру тіла до периферії або навпаки). Для правильної діагностики тромбозу глибоких вен проводяться спеціальні дослідження: функціональні проби, УЗД, венографію, аналіз крові на D-димер та інші.

Причини виникнення та наслідки захворювання

До основних причин появи тромбофлебіту глибоких вен належать:

  • спадковість;

  • ожиріння;

  • уповільнення швидкості кровотоку в зв'язку з недостатньою рухливістю, частим схрещуванням ніг, тривалим перебуванням в сидячому або лежачому положенні, паралічем;

  • варикозне розширення вен, а також хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок;

  • зневоднення організму, в тому числі викликане зайвим споживанням алкогольних напоїв;

  • замісна гормональна терапія, яка викликає підвищення рівня естрогену;

  • деякі онкологічні захворювання та їх терапія;

  • переломи, травми, хірургічні операції, які потягли за собою пошкодження глибоких вен;

  • похилий вік (від 60 років);

  • куріння.

Одним з факторів ризику розвитку тромбозу глибоких вен у жінок може стати носіння взуття на високих підборах або білизни, яка перетягує тіло.

Основною небезпекою тромбофлебіту є підвищений ризик розвитку такого ускладнення, як тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА). При ТЕЛА частки тромбу з глибокої вени можуть перенестися кров'ю в легеневу артерію, перекривши в ній кровообіг, що може привести до летального результату.

Також при відсутності правильного лікування тромбофлебіту велика ймовірність розвитку хронічної венозної недостатності, а в деяких випадках й інвалідності пацієнта.

Лікування тромбофлебіту глибоких вен

Проблемою тромбофлебіту в клініці “Оксфорд Медікал” займаються досвідчені лікарі-флебологи та судинні хірурги. Після постановки діагнозу лікар призначає пацієнтові індивідуальний план лікування, заснований на безлічі факторів: результатах обстежень, віку, загальному стану здоров'я, наявності супутніх захворювань тощо.

Залежно від клінічної картини, лікування може передбачати місцеву терапію (мазі), внутрішньовенні та внутрішньом'язові антикоагулянти, тромболітики, ангіопротектори та інші таблетовані ліки, вітаміни, антиоксиданти. Також пацієнтові призначається лікувальна дієта та рекомендується носіння компресійного трикотажу.

Крім цього, при лікуванні тромбозу глибоких вен широко використовуються фізіопроцедури – магнітотерапія, електрофорез, лікування п'явками (гірудотерапія), УВЧ, спеціальні аплікації тощо. При важких формах захворювання або загрозі ТЕЛА може бути призначено й оперативне втручання.

Варто пам'ятати, що нехтуючи зверненням до профільного фахівця при тромбофлебіті, ви ризикуєте не тільки своїм здоров'ям, але й життям.

Джерела:

US National Library of Medicine

Sage Journal  

Thrombosis Journal 


( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up