(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

Вакцинація від грипу "Ваксигрип" (Франція) з консультацією лікаря - 650 грн. Колективна вакцинація (від 10 чоловік) - 420 грн.

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Видалення зубного каменю

10.06.2019
image

Зубний камінь являє собою частково або повністю затверділий (мінералізований) зубний наліт, який, в свою чергу, є свого роду липкою плівкою, що утворюється на зубах і складається з бактерій - мертвих і живих. Залежно від того, де локалізується зубний камінь, він різниться за двома типами - наддесневий і піддесневий.

Необхідно своєчасно видаляти зубний наліт до того, як він минерализуєтся і перетвориться в камінь - для цього проводяться гігієнічні процедури і чистка зубів (в тому числі професійна стоматологічна профілактика). При неповноцінному догляді за порожниною рота, зубний наліт твердне до стану каменя всього за дві-три доби, намертво налипаючи на зуби подібно шару черепашок на днище корабля.

Утворенню скам'янілого шару сприяє безліч факторів, основними з яких є наступні:

 • вживання алкоголю, куріння;
 • прийом антибіотиків і деяких інших лікарських препаратів;
 • знижене слиновиділення;
 • внутрішні захворювання, яким властива наявність великої кількості хвороботворних бактерій;
 • вживання деяких видів їжі: занадто м'якої, з барвниками і підсолоджувачами, а також вживання великої кількості солодощів, вуглеводів і газованої води.

Існують доступні методи боротьби із зубним нальотом, який ще не мутував до кам'яного стану - чистка зубів двічі на день, правильний підбір зубної щітки і пасти, використання зубної нитки і/або жувальної гумки після кожного прийому їжі. Правда, у багатьох випадках ці способи все ж не можуть повністю захистити зуби від появи каменю, а здатні лише уповільнити інтенсивність його наростання.

ЧОМУ СЛІД ВИДАЛЯТИ ЗУБНИЙ КАМІНЬ?

Самостійно видалити шар зубного каменю неможливо - для цього необхідна професійна допомога. Якщо відпустити процес «на самоплив», скам'янілі відкладення порушують кровопостачання ясен, що в підсумку призводить до таких суттєвих проблем, як:

 • естетичні проблеми, пов'язані з потемнінням емалі;
 • неприємний запах з рота, який неможливо «замаскувати» жувальною гумкою;
 • парадонтит, парадонтоз, стоматит (в скам'янілому шарі живуть мікроорганізми і їх ферменти руйнують зв'язковий апарат зуба, що призводить до руйнування кістки);
 • карієс - теж результат життєдіяльності мікроорганізмів, що знаходяться в зубному камені і виділяють шкідливі кислоти, які руйнують емаль зуба;
 • хронічний гінгівіт, що виникає в результаті хронічного запалення ясен - зазвичай до цього захворювання призводить піддесневий камінь, непомітний зовні.

У запущених випадках зубний камінь призводить до втрати одного або декількох зубів внаслідок запальних або атрофічних процесів. Крім того, шкідливий камінь є серйозною перешкодою для повноцінного лікування, пломбування та протезування зубів, тому перед цими процедурами його слід видаляти, навіть якщо раніше ви ігнорували цю необхідність.

МЕТОДИ ВИДАЛЕННЯ ЗУБНОГО КАМЕНЮ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

У клініці Оксфорд Медікал успішно практикуються найбільш сучасні та дієві методи очищення зубів від зубного каменю:

 • електромеханічний спосіб, при якому використовуються ультразвуковий скейлер (скам'янілі відкладення розбиваються ультразвуком до піскообразного стану);
 • ручний спосіб з використанням спеціальних зоноспеціфічних кюрет.

Обидва ці методи максимально ефективно і атравматично видаляють камінь зі всіх зубних поверхонь, в тому числі і з області фуркації (поділу) коренів. Вони не травмують слизову оболонку ротової порожнини, ясна та зуби. Оптимальний спосіб видалення каменя підбирається індивідуально під час стоматологічної консультації.

Високопрофесійні стоматологи, які ведуть прийом в клініці Оксфорд Медікал, рекомендують поетапне комбінування чистки зубів ультразвуком і методом Air Flow. Ультразвукова процедура ідеально позбавить зуби від каменю, а потім Air Flow видалить залишився наліт, а також пігментацію зубів будь-якого походження.

Приступаючи до процедури, наш лікар при необхідності проведе знеболювання безпечними анестетичними препаратами. Після зняття скам'янілих відкладень, всі поверхні зубів поліруються спеціальними сучасними пастами і щітками, а на заключному етапі процедури зуби будуть покриті спеціальним лаком, що забезпечує повноцінну мінералізацію зубів.

А щоб радість від оновлених красивих зубів тривала якомога довше, після чистки лікар проводить з пацієнтом «урок гігієни» і дає йому професійні індивідуальні рекомендації по правильному догляду за порожниною рота.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом