записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 

Біопсія щитовидної залози

Біопсія - це забір тканини щитовидної залози для подальшого аналізу. Біопсія є основним методом дослідження вузлів щитовидної залози на предмет доброякісності або злоякісності їх клітин є пункційна біопсія щитовидної залози. 

Коли потрібна біопсія щитовидної залози?

Біопсію (пункцію) роблять лише у випадках, коли розмір вузла складає більше 1 сантиметра. Більш дрібні вузли лікують, як правило, медикаментозно з контролем УЗД, 1 раз в 3-6 місяців.
Сучасна методика біопсії щитовидної залози називається ТАПБ або ТАБ - ця абревіатура розшифровується як «тонкогольна аспіраційна біопсія». Показання до проведення ТАПБ такі:

  • наявність в щитовидній залозі вузлових утворень діаметром більше 1 см.
  • наявність у пацієнта близьких родичів, у яких був діагностований рак щитовидної залози.
  • якщо в житті пацієнта були випадки опромінення радіацією.

Як проводиться біопсія щитовидної залози

Біопсія щитовидної залози в клініці "Оксфорд Медікал Київ"Суть методу ТАПБ полягає в дослідженні біоматеріалу - клітин вузла щитовидної залози. Клітинний склад отримують за допомогою тонкої голки і шприца, після чого отриманий матеріал вирушає в лабораторію на цито-гістологічне дослідження.
Сам прокол тонкою голкою для забору матеріалу проводять без анестезії, оскільки процедура абсолютно безпечна і практично безболісна. Пацієнт під час процедури відчуває легке відчуття дискомфорту, не більше.
У випадках, коли пальпація щитовидної залози супроводжується больовим синдромом, пацієнтам спочатку призначається протизапальна терапія, а ТАПБ проводиться лише після зникнення запалення, що викликає біль.
Після того, як матеріал зібраний, мазок отриманого матеріалу наноситься на предметне скло, яке відправляється на детальне дослідження в лабораторію. Лабораторне дослідження включає в себе мікроскопічне вивчення природи отриманих клітин, а також дослідження цитологічних препаратів, що проводиться досвідченим патолого-морфологом.
Висококваліфіковані лікарі-ендокринологи, які ведуть прийом в ендокринологічному відділенні клініки Оксфорд Медікал, проводять процедуру тонкоголкової аспіраційної біопсії під контролем УЗД. Дана методика гарантує абсолютну безпеку процедури - завдяки контролю ультразвукового апарату пошкодження голкою інших органів повністю виключено.
ТАПБ є найбільш інформативним і точним методом дослідження клітин тканини щитовидної залози і вузлів. Тільки на підставі біопсії можна поставити точний діагноз і призначити адекватне та ефективне лікування.
Записатися на прийом ендокринолога і біопсію щитовидної залози ви можете за телефоном (044) 204 40 40

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки