Біопсія щитовидної залози

Біопсія - це забір тканини щитовидної залози для подальшого аналізу. Основним методом дослідження вузлів щитовидної залози на предмет доброякісності або злоякісності їх клітин є пункційна біопсія щитовидної залози. 

КОЛИ ПОТРІБНА БІОПСІЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ?

Біопсію (пункцію) роблять лише у випадках, коли розмір вузла складає понад 1 сантиметр. Більш дрібні вузли лікують, як правило, медикаментозно з контролем УЗД, 1 раз в 3-6 місяців.

Сучасна методика біопсії щитовидної залози називається ТАПБ або ТАБ - ця абревіатура розшифровується як «тонкоголкова аспіраційна біопсія». Показання до проведення ТАПБ такі:

  • наявність у щитовидній залозі вузлових утворень діаметром понад 1 см.
  • наявність у пацієнта близьких родичів, у яких був діагностований рак щитовидної залози.
  • опромінення радіацією.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ БІОПСІЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ?

Біопсія щитовидної залози КиївСуть методу ТАПБ полягає у дослідженні біоматеріалу - клітин вузла щитовидної залози. Клітинний склад отримують за допомогою тонкої голки і шприца, після чого отриманий матеріал вирушає до лабораторії на цито-гістологічне дослідження.
Сам прокол тонкою голкою для забору матеріалу проводять без анестезії, оскільки процедура абсолютно безпечна і практично безболісна. Пацієнт під час процедури відчуває легке відчуття дискомфорту, не більше.

У випадках, коли пальпація щитовидної залози супроводжується больовим синдромом, пацієнтам спочатку призначається протизапальна терапія, а ТАПБ проводиться лише після зникнення запалення, що викликає біль.

Після того, як матеріал зібраний, мазок отриманого матеріалу наноситься на предметне скло, яке відправляється на детальне дослідження в лабораторію. Лабораторне дослідження передбачає мікроскопічне вивчення природи отриманих клітин, а також дослідження цитологічних препаратів, що проводиться досвідченим патолого-морфологом.

Висококваліфіковані лікарі-ендокринологи, які ведуть прийом в ендокринологічному відділенні клініки "Оксфорд Медікал", проводять процедуру тонкоголкової аспіраційної біопсії під контролем УЗД. Ця методика гарантує абсолютну безпеку процедури - завдяки контролю ультразвукового апарату пошкодження голкою інших органів виключено.
ТАПБ є найбільш інформативним і точним методом дослідження клітин тканини щитовидної залози і вузлів. Тільки на підставі біопсії можна поставити точний діагноз і призначити адекватне та ефективне лікування.

( Рейтинг: 4.63, голосів: 43 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар ендокринолог вищої категорії: Корнійчук Володимир Петрович
Корнійчук Володимир Петрович Лікар ендокринолог вищої категорії
Лікар ендокринолог вищої категорії: Корнійчук Володимир Петрович
Корнійчук Володимир ПетровичЛікар ендокринолог вищої категорії

Оболонська набережна 1, корпус 2;

вул. Василя Липківського, 38;

інформація про лікаря

2009 р. - НМУ ім. А. А. Богомольця (Київ). 2 медичний, лікувальна справа

2011 р. - НМУ ім. А. А. Богомольця (Київ). Клінічна ординатура, Ендокринологія

2012 р. - НМАПО ім. П. Л. Шупика (Київ). Спеціалізація, Ендокринологія

2012 р. - Ендокринолог в Республіканській клінічній лікарні МОЗ України

2014 р. - 2015 рр Ендокринолог в клініці "Здорова сім'я"

2015 р. - Куратор практики. Національний медичний університет ім. А. А. Богомольця. Стажування студентів V курсу

2016 - 2017 рр Ендокринолог в Центрі допомоги переселенцям "Відновлення Донбаса".

2017 - 2018 рр Ендокринолог в клініці Призма.

показати повний текст
Лікар ендокринолог вищої категорії: Тарасенко Наталія Леонідівна
Тарасенко Наталія Леонідівна Лікар ендокринолог вищої категорії
Лікар ендокринолог вищої категорії: Тарасенко Наталія Леонідівна
Тарасенко Наталія ЛеонідівнаЛікар ендокринолог вищої категорії

вул. Івана Крамського, 9;

інформація про лікаря

1987 – 1993рр - Національний медичний університет імені О.О. Богомольця 

1993 – 1995 рр. - Центральна клінічна басейнова лікарня (база кафедри госпітальної терапії №2). Посада: лікар-интерн

1995 - 1997 рр. - Лікарем-ендокринологом поліклініки №1 Радянського р-ну м. Києва. Посада: лікар-ендокринолог

1997- 2018 рр. - Центральний госпіталь МВС України. Посада: лікар-ендокринолог

З 2019р. по 30.09.2020р. - Київська міська медична частина філії ДУ «Центр охорони здоров»я ДКВС України» в м. Києві та Київській області. Посада: лікар-ендокринолог

Приймає участь в науково-практичних конференціях, семінарах, активно знайомиться з науковими разробками та досягненнями в сфері медицини.

показати повний текст
Лікар хірург-ендокринолог: Ліщенко Олексій Петрович
Ліщенко Олексій Петрович Лікар хірург-ендокринолог
Лікар хірург-ендокринолог: Ліщенко Олексій Петрович
Ліщенко Олексій ПетровичЛікар хірург-ендокринолог

вул. Березняківська, 30Б;

вул. Глибочицька, 40X;

інформація про лікаря

Лікар-ендокринолог: Щегель Анастасія Олегівна
Щегель Анастасія Олегівна Лікар-ендокринолог
Лікар-ендокринолог: Щегель Анастасія Олегівна
Щегель Анастасія Олегівна Лікар-ендокринолог

вул.Олександра Олеся, 2;

інформація про лікаря

Освіта

2015-2020 р. — Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця;

2020-2022 р. — Інтернатура в Київському міському ендокринологічному центрі;

2022 р. — Національний університет охорони здоров’я ім. П.Л. Шупика.

Курси підвищення кваліфікації

2022 р. — НПК “Коморбідний ендокринологічний пацієнт”;

2023 р. — Науково-освітній проект “Школа ендокринолога”.

показати повний текст
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Первинний прийом ендокринолога 890.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки




Аліна 20-09-2024 Максимально непрофесійній лікар. Звернулась зі скаргами на поствйну сильну втому і голод 24/7 навіть коли поїла, що продовжувалося десь місяць. При собі мала аналізи, де був вказаний низький інсулін, критично висока глюкоза, дуже низький кортизол. Лікар не уточнив анамнез, і з втомленим виразом обличчя розказував мені, що «ну це уже такий вік у вас, це нормально» і хотів завершити візит. Мій вік був 41 рік))) Для цього «лікаря» «нормально», коли у вас гранична втома, виснаження таке, що ви не можете працювати, і ви приїхали до нього як мінімум почути ПИТАННЯ по анамнезу. Я продовжувала сама розпитувати його, що це таке може бути і які ще аналізи мені можливо треба здати. Було видно, що він дуже незадоволений. Чесно з його боку було б сказати - я не хочу вас лікувати, не платіть гроші, шукайте іншого лікаря. Але ж ні, він хоче за 15 хвилин сидіння на стільці отримати 800 грн, навіть не включатися, хто тут взагалі прийшов. Я була у відчаї, було страшно бути у такому стані, не знала, куди мені якщо що ще йти. І 800 грн, коли ти майже не можеш працювати - це значимі гроші. Тому я його упросила призначити хоч щось від високого цукру, бо я вже сама читала, що це може бути інсулінорезистентність і т ін. Він нехотя призначив мені альфаліпон (правда не повідомив, що це дуже сильний препарат і його багато з чим не можна). А також сказав мені ПРОСТО ДІЮЧУ РЕЧОВИНУ, а не назву лікарського препарату. І я купила БАД через це. Я навіть не знала, що таке є у аптеці - ну так, бо це повинен був виписати лікар. І, доречі, цей препарат мені допоміг вийти з виснаження (тому що він допомагає переробляти глюкозу на енергію). Але чому я повинна була вибивати це з «лікаря» вже після того, як він мене відправив ?????? Що це за непрофесіоналізм??? Я завжди довіряла оксфорду, ходила регулярно до різних лікарів, а ось тут втрапила у таку халепу за свої ж кошти. І втратила багато часу, тому що він мені не пояснив, що з цим усім робити. А я дисциплінований пацієнт, я також здала всі аналізи, що він призначив. Але, лікуюсь зараз у профі, я бачу, що він все призначив пальцем в небо. Бо вважає, що якщо тобі 41-42 роки, то можеш поставити на собі хрест і мучитися до кінця життя. Прошу вжити заходів до цього лікаря, бо так не має бути. Я до нього пішла, довіряючи саме Оксфорду, так що це і відповідальність клініки також.

відділення: Ендокринологія

Єлизавета 09-09-2024 Щиро дякую лікарю Володимиру Петровичу за кваліфіковану допомогу! Ніколи не стикалась з проблемами ендокринної системи, однак лікар все зрозуміло і лаконічно пояснив. Сподобався підхід, виписав для початку негормональну терапію, від якої вже бачу значні покращення. Багато років жила з дуже неприємними симптомами та щаслива, що вчасно звернулась до фахівця) Щиро раджу всім проходити узі щитоподібної залози кожен рік, а Володимиру Петровичу кажу велике дякую та бажаю процвітання та кар'єрного зростання!

відділення: Ендокринологія

Анна 20-08-2024 Дуже кваліфікований лікар-ендокринолог: консультація у дуже комфортній атмосфері, доступні пояснення проблематики, симптоматики і лікування, відсутність призначення зайвого лікування. Дуже вдячна за допомогу!

відділення: Ендокринологія

Катерина 17-08-2024 Чудовий лікар, дякую

відділення: Ендокринологія

Дмитро Костянтинович 08-08-2024 Хочу висловити подяку лікарю-ендокринологу Корнійчуку Володимиру Петровичу. Я був кілька разів у нього і завжди отримував якісну та кваліфіковану консультацію. На консультації, відповідно до узі та аналізів, він докладно розповів про мою проблему та процеси в організмі. Призначаючи лікування детально розповів які ліки і навіщо потрібні. Охоче ​​відповів на всі мої запитання. Видно, що лікар хоче тобі допомогти. Однозначно рекомендую. Володимир Петрович лікар який хоче, щоб ви були здорові.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up