Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як позбутися шрамів?

 позбутися шрамів Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Зміст:

  1. Причини появи шрамів

  2. Види шрамів

  3. Як замаскувати шрам?

  4. Як позбутися шрамів?

Сьогодні відомо досить багато методів, які дозволяють позбутися шрамів, але не всі вони дійсно ефективні. Найчастіше в першу чергу люди використовують різні мазі, креми та засоби народної медицини, після чого розчаровуються і вирішують, що нічого зробити не можна. Насправді це не так. Сучасні косметологічні процедури дозволяють якщо не повністю прибрати шрам, то точно зробити його більш маленьким та практично непомітним.

Причини появи шрамів

Шрам – це рубцева тканина, яка формується на місці пошкодження шкіри. Він виконує захисну функцію, забезпечуючи відновлення дерми, її ущільнення та, відповідно, зниження ризику запалення і нової травми. Таким чином, утворення рубців є абсолютно природним і виправданим з фізіологічної точки зору процесом.

Шкіра на здорових ділянках і в місцях шрамів відрізняється не тільки зовні, але й структурно. У першому випадку колагенові волокна розташовуються хаотично, найчастіше хрест-навхрест, формуючи рівне полотно. У другому, навпаки, рівно, в якомусь одному напрямку. Крім того, рубцева тканина більш щільна і менш еластична, позбавлена ​​нервових закінчень, сальних залоз і волосяних фолікулів.

Шрами можуть з'являтися в результаті:

  • невеликих подряпин;

  • порізів;

  • опіків, в тому числі хімічних;

  • висипань на шкірі;

  • укусів комах та інших пошкоджень.

Види шрамів

Щоб видалити шрам найбільш ефективним методом, спочатку потрібно дізнатися, до якого типу він належить. Шрами відрізняються розміром, формою, кольором шкіри та іншими особливостями. Залежно від цього виділяють наступні види рубців:

  • атрофічний – розташовується трохи нижче рівня шкіри, виглядає як западинка, утворюється найчастіше внаслідок недостатнього відновлення тканини, слабкого синтезу колагенових волокон;

  • гіпертрофічний – підіймається над поверхнею шкіри, виглядає більш щільним, виникає через надмірну регенерації клітин, а також ускладнень (запалення, інфекції);

  • нормотрофічний – знаходиться на одному рівні зі здоровою шкірою, виглядає як тонка біла смуга;

  • келоїдний – підіймається над поверхнею шкіри, проникає в глибші шари та виходить за межі рани, має рожевий або бордовий відтінок, може викликати біль і свербіж, згодом розростатися (формується при надмірному синтезі колагену).

Як замаскувати шрам?

Залежно від розташування і розміру шраму можна використовувати різні хитрощі, що дозволяють його приховати або зробити менш помітним.

Найчастіше рубці маскують за допомогою:

  • декоративної косметики;

  • зачіски;

  • одягу та аксесуарів;

  • татуювань.

Невеликі шрами на обличчі можна з легкістю приховати правильним макіяжем. Візажисти рекомендують, спочатку нанести на рубець праймер, потім консилер, а зверху тональну основу і пудру. Косметичні засоби потрібно обирати відповідно до тону шкіри, тоді маленькі дефекти будуть не так помітні. Також, щоб відвернути увагу від шрамів, можна зробити деякі акценти. Наприклад, використовувати яскраву помаду або виділити очі.

Нерідко замаскувати недоліки шкіри на обличчі або шиї дозволяє зачіска. Можна зробити чубок і закрити ним лоб, підібрати каскадну стрижку тощо. У більшості випадків хороший стиліст завжди може запропонувати привабливий варіант, який не тільки заховає шрам, але й підкреслить природну красу.

Шрами на тілі також можна приховати за допомогою одягу або аксесуарів. Для цього підбирають речі, які прикривають певну ділянку шкіри. Правильний підхід покаже оточуючим, що у вас свій стиль, і не дасть запідозрити, що він щось приховує.

Найбільш радикальний метод – це нанесення татуювання поверх шраму. Більшість малюнків дозволяють повністю приховати недолік і підкреслити свою індивідуальність. Однак такий спосіб підходить не всім. Зважившись на тату, краще не поспішати, проконсультуватися з декількома фахівцями, ретельно підійти до вибору ескізу.

Нерідко шрами завдають більше психологічний дискомфорт, ніж фізичний, і здаються помітними тільки самій людині, а не оточуючим. Якщо якийсь рубець хочеться приховати, найкраще піти на консультацію до косметолога або хірурга. Спеціаліст оцінить стан шкіри і підкаже, як поліпшити її стан.

Як позбутися шрамів?

 позбутися шрамів Кардинально вирішити проблему і майже повністю позбутися шрамів дозволяють:

  • косметологічні процедури (найчастіше потрібно пройти курс);

  • хірургічне видалення та пластика.

Невеликі рубці можна прибрати за допомогою апаратних та ін'єкційних методик. Вони сприяють усуненню змінених тканин і регенерації здорових.

Методи видалення шрамів

Процедура

Як діє

Хімічні та механічні пілінги

Впливають на верхній шар шкіри. Забезпечують очищення від ороговілих клітин. Сприяють регенерації. Ефективні при дрібних, неглибоких шрамах, наприклад, постакне.

Мезотерапія

Передбачає ін'єкційне введення препаратів, що містять комплекс речовин, які сприяють оновленню шкіри. Уколи розм'якшують рубцеві тканини, роблять їх менш помітними.

Біоревіталізація

За допомогою мікроін'єкцій під шкіру вводять гіалуронову кислоту, яка насичує її вологою, сприяє поліпшенню місцевого кровообігу і обміну речовин. Уколи забезпечують посилення природних процесів регенерації, вирівнювання рельєфу шкіри і зменшення шрамів.

Шліфування шкіри на апараті Matrix RF


 

Це високоефективна процедура, яку проводять за допомогою інноваційного ізраїльського апарату Matrix RF. Видалення шрамів відбувається під впливом радіохвильового випромінювання, спрямованого завдяки спеціальній насадці безпосередньо на рубець. Воно проникає в глибокі шари шкіри, стимулює ріст нових клітин, що сприяє швидкому оновленню, вирівнюванню та омолодженню шкіри. Бажаного результату досягають після 3-4 процедур, які проводять раз на 30-40 днів.

Фахівці «Оксфорд Медікал» кажуть, що видалення шрамів апаратом Matrix RF є найбільш ефективним і безпечним методом. Він дозволяє впоратися з більшістю видів рубців на обличчі та тілі. Курс процедур забезпечує зменшення і знебарвлення шрамів, вирівнювання рельєфу шкіри та її омолодження, завдяки чому шрам стає практично непомітним.

Якщо шрам великий, може знадобитися допомога пластичного хірурга. Спеціаліст дбайливо видалить рубцеві тканини, порівняє краї рани та накладе косметичний шов.

Щоб дізнатися, який метод видалення шрамів буде ефективний у вашому випадку, записуйтеся на безкоштовну консультацію косметолога в «Оксфорд Медікал».

Супутні послуги:

Видалення шрамів та рубців

Джерела: 

Journal of Critical Reviews 

US National Library of Medicine    

Science Direct 


( Рейтинг: 4.14, голосів: 22 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up