(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Лікування облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок - серйозна патологія, яка розвивається роками і при відсутності терапії може призводити до некрозу і значного зниження рухливості. Облітерація означає заростання - в даному випадку закриття магістральних артерій, що постачають кров'ю нижні кінцівки, бляшки холестеринів. Розрізняють дві стадії закриття - звуження (стеноз) і повне перекриття (оклюзія). На останній стадії може настати гангрена ноги.

Атеросклероз судин ніг розвивається поступово і спочатку не доставляє особливого дискомфорту. Фактори ризику: куріння, жирна їжа, малорухливий спосіб життя. Перший прояв облітеруючого атеросклерозу - біль, що виникає в литкових м'язах при ходьбі на відстань понад 1 км. Але спосіб життя багатьох сучасних людей такий, що виявити ці симптоми їм заважає відсутність прогулянок на довгі дистанції протягом тривалого часу.

ПРИ ЯКИХ СИМПТОМАХ АТЕРОСКЛЕРОЗУ НИЖНІХ КІНЦІВОК ПОРА ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ?

Зазвичай скарги на облітеруючий атеросклероз виникають після 50 років, коли різко знижується рухливість, багато ходити стає важко, турбують болі в ногах. Частіше атеросклероз нижніх кінцівок вражає чоловіків, ніж жінок. Крім болів в литкових м'язах є й інші симптоми, при виникненні яких пора насторожитися:

  • почуття похолодання чи оніміння в пальцях або стопах ніг;
  • болю в м'язах стегон;
  • різна по відчуттях температура кінцівок (одна нога холодніше іншої);
  • дрібні виразки в області стопи або між пальцями ніг.

На першій стадії хвороби болі в ногах з'являються тільки після довгої ходьби або іншого фізичного навантаження. Але в міру посилення стану артерій біль не тільки набуває хронічного характеру, а й виникає в стані спокою, зокрема, ночами. Це сигнал того, що судини уражені (закупорені) в значній мірі. Супутнім захворюванням виступає синдром Леріша, коли страждають артерії стегна, від чого з'являються болі в області таза.

РАННЯ ДІАГНОСТИКА - ШЛЯХ ДО УСПІШНОГО ЛІКУВАННЯ АТЕРОСКЛЕРОЗУ

Клініка «Оксфорд Медікал» використовує сучасне діагностичне обладнання для виявлення ступеня ураження артерій при підозрі на діагноз облітеруючий атеросклероз. Це ультразвукове допплерографічеськоє дослідження, контрастна комп'ютерна томографія, рентгенографія. Оптимальним в діагностиці атеросклерозу нижніх кінцівок на сьогоднішній день методом визнається рентгенконтрастна ангіографія. При цій діагностиці з'являється можливість максимально точно з'ясувати ступінь ураження артерій і призначити відповідну терапію, медикаментозну або хірургічну.

Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок - складне захворювання, в першу чергу тому, що воно не виникає ізольовано. Якщо судини вражені на ногах, ознаки цієї патології будуть і в інших частинах тіла. Можливо порушення роботи серця, нирок, печінки та інших органів. Щоб провести комплексне лікування, фахівці нашої клініки призначають додаткові дослідження, які допоможуть зрозуміти ступінь ураження організму.

Основних методів лікування облітеруючого атеросклерозу три: медикаментозний, ендоваскулярний і хірургічний. Систематична інфузійна терапія допомагає поліпшити стан пацієнта, збільшити ступінь еластичності стінок артерій, зменшити спазм дрібних артеріальних судин, сприяє розрідженню крові. Крім цього, розробляється індивідуальний режим, вправи ЛФК, масаж нижніх кінцівок. Показана консультація дієтолога і психотерапевта.

Ендоваскулярний і хірургічні методи лікування атеросклерозу здійснюють відновлення циркуляції крові з використанням спеціального обладнання. Ендоваскулярний метод передбачає мінімальне проникнення, при якому через шкіру в просвіт судини вводиться розширює елемент. При хірургічному втручанні уражену ділянку артерії вилучається і на його місце ставиться штучний замінник, або ж кровотік перенаправляється за допомогою шунтування.

Джерела:

European Heart Journal 

European Society of Cardiology 


( Рейтинг: 3.00, голосів: 2 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up