(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Раннє облисіння – що робити? Ознаки, причини, профілактика

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

У межах норми доросла людина втрачає близько сотні волосинок щодня. Однак якщо волосся помітно стоншуються та починає випадати в більшій кількості, а на волосистій частині голови утворюються залисини – швидше за все, мова йде вже про патологічний процес, званий алопецією або облисінням.

На жаль, проблема облисіння може наздоганяти не тільки чоловіків, а й жінок, причому в досить ранньому віці (в деяких випадках навіть відразу після моменту статевого дозрівання). Загальні для обох статей причини ранньої втрати волосся поділяються на дві групи:

  • внутрішні (до них належать аутоімунні, гормональні розлади, спадкова схильність);

  • зовнішні (в їх число входять різні інфекції, хронічні стресові стани, травми волосся та шкіри голови, неправильний догляд за волоссям, тугі зачіски у жінок).

Також раннє облисіння може бути викликане різними захворюваннями (діабет, хвороби шлунково-кишкового тракту, нирок, щитовидної залози) та/або прийомом лікарських препаратів, наприклад, антидепресантів, бета-блокаторів, деяких антибіотиків.

Причини чоловічого та жіночого раннього облисіння

Для кожної статі існує також ряд додаткових факторів, здатних з найбільшою ймовірністю викликати втрату волосся у молодому віці. Так, у чоловіків до цих факторів належать:

  • надмірні фізичні навантаження, які можуть включати в себе не тільки важку фізичну роботу, але й «переробку» в спортивному залі;

  • підвищений рівень тестостерону в організмі, особливо при наявності високої чутливості волосяних цибулин до чоловічих гормонів.

Представниці прекрасної статі можуть втрачати волосся в силу наступних причин:

  • гормональні перепади під час вагітності та в післяпологовому періоді; кількість естрогену в організмі вагітної жінки підвищується, від чого волосяний покрив стає густішим, проте після пологів цей гормон «падає», що й викликає тимчасову втрату волосся;

  • в деяких випадках – прийом гормональних оральних контрацептивів, а також його різке переривання.

У більш зрілому віці причиною жіночої алопеції, аж до утворення лисини, також може стати менопауза. В такому випадку, як і після вагітності, волосся випадає у зв'язку зі зниженням рівня гормону естрогену.

Однією з частих причин випадіння волосся в молодості є спадковість. Ген облисіння передається як по батьківській, так і по материнській лінії.

Ще один поширений тип облисіння називається андрогенною алопецією. Відповідно до новітніх досліджень, «винуватцем» тут виступає особливий гормон дигідротестостерон (ДГТ) – похідна тестостерону. Андрогенна алопеція зустрічається зазвичай у чоловіків, але, при наявності гормонального збою з підвищенням тестостерону, може наздоганяти й жінок.

Недолік поживних речовин теж здатний значно прорідити шевелюру – тому ні чоловікам, ні жінкам не рекомендується дотримуватися занадто строгих та монодієт, відмовляючи своєму організму у вітамінах та незамінних амінокислотах. Однак надлишок деяких вітамінів, перш за все вітаміну А, теж може викликати неконтрольоване випадання волосся.

Профілактика та лікування раннього облисіння

Профілактичні заходи проти втрати волосся слід приймати постійно, не чекаючи появи її перших ознак, особливо якщо відомо, що ви маєте генетичну схильність до облисіння.

Профілактика може включати передбачати цілий комплекс заходів, найбільш дієвими з яких є наступні:

  • стимулюючий масаж голови для кращого кровопостачання волосяних фолікулів;

  • збалансована дієта при нормальному режимі харчування;

  • відмова від шкідливих звичок допоможе помітно зміцнити та «оживити» волосяний покрив;

  • повноцінний сон;

  • обов'язкові фізичні навантаження, але без «побиття рекордів»;

  • гігієна та догляд за волоссям з використанням засобів, які підходять вашому типу волосся.

Та звичайно, намагайтеся уникати стресів, хоча це й досить непросто в наш час.

Якщо ж, попри вжиті заходи, волосся все-таки почали тоншати та випадати в набагато більших кількостях, ніж зазвичай, необхідно проконсультуватися з профільним фахівцем: трихологом, дерматологом, ендокринологом. Такі лікарі ведуть прийом в клініці широкого профілю «Оксфорд-Медікал», успішно вирішуючи проблему раннього облисіння у чоловіків та жінок.

Залежно від поставленого діагнозу, патологічна втрата волосся коригується одним або декількома сучасними методами, в число яких входять:

  • гормональна терапія;

  • мезотерапія;

  • електрофорез;

  • професійні масажі, з використанням терапевтичних лікарських препаратів для зовнішнього застосування;

  • препарати для прийому всередину.

В жодному разі не слід займатися самолікуванням без постановки діагнозу, оскільки така «терапія навмання» може погіршити ситуацію, а в деяких випадках навіть призвести до незворотності процесу втрати волосся.

Джерела:

US National Library of Medicine

Science Direct

Longdom 


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up