(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Розтяжки після пологів: вирок чи ні?

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Розтяжки (стриї) – це особливий вид рубців, які мають форму смуг білого, червоного, а іноді й синюшного кольору. Найчастіше розтяжки розташовуються на животі, руках, грудях, сідницях та стегнах. Колір стрій залежить від давності їх появи: зовсім свіжі будуть червоними та синіми. Згодом вони біліють та виглядають світліше основного тону шкіри.

Стриї з'являються внаслідок тривалого розтягування шкіри. При цьому відбувається розрив її волокон, через що здорова тканина заміщається рубцевою.

Причини появи стрий

Варто знати основні причини, які призводять до надмірного розтягнення шкіри:

  1. Наслідки пологів. Збільшена матка розтягує передню черевну стінку. Шкіра не встигає за стрімким зростанням живота, внаслідок чого з'являються стриї. Особливо сильно вони виражені в післяпологовий період – на животі з'являються складки, на яких добре видно розтяжки.

  2. Стрімкий набір ваги. Спостерігається при ожирінні, систематичному переїданні або у спортсменів в період набору м'язової маси.

  3. Спадковість. У людей зі схильністю ймовірність появи стриї вище.

  4. Різні захворювання: синдром Іценко-Кушинга, метаболічний синдром, генетичні хвороби.

Стриї не є небезпечними для здоров'я, це виключно косметичний дефект. Але якщо розтяжки з'явилися без збільшення маси тіла, то це свідчення наявності інших захворювань. Тоді потрібно терміново звернутися за консультацією до лікаря-ендокринолога.

Профілактика стрий

Стрий простіше попередити, ніж вилікувати. Якщо ви знаєте, що схильні до набору зайвої ваги або зібралися йти в тренажерний зал, то дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • пийте багато води (ідеально – 2-3 л на добу);

  • використовуйте вітаміни та мікроелементи – відмінно підійдуть полівітамінні комплекси;

  • збалансовано харчуйтеся;

  • відвідуйте масаж – особливо важливо масажувати область живота, спини, плечей та сідниць;

  • приймайте контрастний душ.

Ще одна рекомендація лікарів – регулярні заняття спортом. Навіть невеликі фізичні навантаження допомагають тонізувати шкіру та перешкоджають утворенню рубців.

Методи лікування

Повністю позбавитися від розтяжок практично неможливо. Більшість процедур лише маскують уражені ділянки шкіри, але при цьому не впливають на сам рубець. Всі методи боротьби з розтяжками можна розділити на домашні та медичні.

Домашні способи для боротьби з розтяжками

Існують основні способи боротьби зі стриями в домашніх умовах:

  1. Пілінг. Ідеально для цієї процедури відвідати салон краси, але провести її також можна й в домашніх умовах. Для цього підійде звичайний скраб.

  2. Масаж. Найкраще викликати фахівця додому. Масажист повинен знати, що таке розтяжки та який вид масажу використовується для їх лікування.

  3. Використання кремів. На ринку існують засоби, які не тільки косметично приховують стриї, а й усувають самі рубці.

Використовувати ці способи потрібно регулярно – від одного-двох сеансів масажу або одноразового пілінгу нічого не зміниться.

Медичні методи

Видаленням розтяжок, як правило, займаються косметологи та лікарі-хірурги. Які процедури можуть допомогти в боротьбі зі стриями:

  • Мікродермабразія. Схожа на пілінг, але впливає на глибші шари шкіри (ефект виходить більш виражений).

  • Мезотерапія. За допомогою уколів під шкіру вводять поживні речовини, які усувають рубці, покращують мікроциркуляцію та сприяють нормалізації кольору шкірних покривів.

  • Лазерна медицина. Вплив лазера приховує рубці, а їх колір стає схожий на колір шкіри.

  • Абдомінопластика. Хірургічна процедура, під час якої лікар видаляє складку на животі, а разом з нею – всі стриї, які були в цій зоні.

В клініці «Оксфорд Медікал» є фахівці, які займаються усуненням розтяжок. Ми використовуємо найкраще обладнання, яке допомагає у випадках, коли всі традиційні методи виявилися безсилими.

Джерела:

US National Library of Medicine

NCBI

ResearchGate 


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up