Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Догляд за очима після блефаропластики

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Блефаропластика – це хірургічна корекція повік та зони навколо очей. Проводять її переважно в естетичних цілях. Чоловіки та жінки приходять на операцію, щоб позбутися нависання повік, приховати перші ознаки старіння, «розкрити» очі або змінити природний розріз. Операція дозволяє омолодити обличчя та зробити його риси більш привабливими.

Під час блефаропластики досвідчений хірург робить розрізи на внутрішній стороні повік або уздовж природних складок. Завдяки цьому сліди втручання залишаються майже непомітними.

Хоча блефаропластика – це нескладна операція, в період реабілітації потрібно виконувати певні рекомендації хірурга. Лікар обов'язково розповість, що можна робити, а що ні. Але підготуватися до цього краще заздалегідь, ще до проведення процедури. Це дозволить спланувати свій графік та уникнути незручностей.

Як проходить реабілітаційний період після блефаропластики?

Період реабілітації після блефаропластики може досягати 2 місяців. До цього часу рубці згладжуються та стають непомітними. Але основні післяопераційні симптоми – набряклість, почервоніння та легкий біль – проходять протягом 1,5-2 тижнів.

Перші 2-3 дні шкіра навколо очей може бути почервонілою та набряклою. Можлива поява невеликих синців та легкого болю. На 3 або 5 день хірург проводить огляд та при необхідності знімає шви, накладаючи на місця розрізів спеціальний пластир. Якщо під час операції використовували саморозчинні нитки, знімати шви не потрібно. Це прискорює процес загоєння.

Приблизно на 7 день почервоніння та набряки зменшуються або повністю проходять. Синці зникають через 2-3 тижні. В той самий час післяопераційні рубці стають малопомітними (якщо вони зовні, а не на внутрішній стороні повіка). Через 10-14 тижнів вони повністю ховаються, що і вважається закінченням реабілітаційного періоду.

Базові правила догляду за очима в перші тижні після блефаропластики

У перші дні після блефаропластики дуже важливо:

  • носити стерильну пов'язку, накладену хірургом;

  • застосовувати всі призначені препарати, мазі;

  • уникати попадання води в очі (не менше 72 годин);

  • не використовувати контактні лінзи до зняття набряків та загоєння швів;

  • не використовувати декоративну косметику, а також мазі та креми, які не призначав лікар;

  • не напружувати очі (менше дивитися телевізор, читати тощо);

  • не терти, не чесати очі, особливо шви;

  • носити сонцезахисні окуляри на вулиці;

  • не засмагати на сонці або в солярії;

  • не відвідувати басейни, лазні, сауни та не приймати ванну;

  • утримуватися від фізичних навантажень (від 2-3 тижнів);

  • спати на спині, підкладаючи під голову кілька подушок протягом 2 тижнів (попереджає збільшення набряків);

  • дотримуватися полегшеного раціону харчування.

Перерахованих правил потрібно дотримуватися, поки не зникнуть набряки та не заживуть шви. Це близько 10-14 днів. Потім потрібно пройти огляд хірурга та, отримавши його дозвіл, можна знову носити контактні лінзи, акуратно використовувати косметику та повертатися до звичного способу життя, але поки що з невеликими обмеженнями. Наприклад, підняття важких предметів, великі фізичні навантаження, пляжний відпочинок та відвідування лазень протипоказані до закінчення всього реабілітаційного періоду.

Що потрібно уточнити у хірурга після операції?

Після блефаропластики хірург повинен дати чіткі рекомендації по догляду за очима. Важливо дізнатися у лікаря, що можна і не можна робити. Краще заздалегідь уточнити всі деталі, щоб випадково не спровокувати ускладнення.

У фахівця потрібно запитати:

  • як правильно доглядати за швами після операції на очах;

  • які препарати приймати;

  • чи потрібно робити компреси, наносити лікувальні мазі на очі;

  • як правильно спати;

  • які симптоми природні, а при появі яких слід повернутися до клініки або зателефонувати лікарю?

Хірург може призначити холодні компреси, очні краплі, мазі для кращого загоєння швів та зменшення набряків, а також інші препарати, підібрані індивідуально. Часто протягом першої доби рекомендують змочувати стерильну марлю в охолодженому фізіологічному розчині та прикладати до закритих очей. Це роблять для зменшення набряків та профілактики синців.

Дуже важливо правильно доглядати за швами. Після операції на них накладають стерильну пов'язку. Міняти її може як сам хірург під час наступного огляду, так і пацієнт (якщо лікар дозволив). При цьому використовують спеціальні антисептичні засоби та загоювальні мазі.

Застосування будь-яких препаратів або засобів народної медицини потрібно обов'язково погоджувати з лікарем. Самолікування в цьому випадку може виявитися не тільки неефективним, а й небезпечним. Попадання інфекції або дратівливих речовин в хірургічну рану може спровокувати запалення.

Недотримання лікарських рекомендацій загрожує збільшенням набряків, появою великих синців, гематом, розвитком інфекції та інших ускладнень.

Загальні рекомендації по догляду за очима після блефаропластики

Під час відновного періоду потрібно відвідувати хірурга для контрольних оглядів, під час яких ви зможете обговорити з ним правила догляду за очима та післяопераційні обмеження. Деякі з них можуть зберігатися до 2 місяців.

До закінчення реабілітаційного періоду рекомендують:

  • дотримуватися всіх призначень лікаря;

  • після загоєння швів та до розсмоктування рубців мінімально використовувати косметику, вибираючи натуральні засоби для чутливих очей;

  • полегшено харчуватися – обмежити вживання або повністю відмовитися від жирних, гострих, солоних продуктів, які призводять до затримки вологи в організмі або можуть викликати порушення в роботі шлунково-кишкового тракту;

  • не підіймати важкі предмети, не виконувати важкі фізичні навантаження – вони викликають підвищення артеріального тиску, що може спровокувати розрив швів, кровотечу, збільшення набряків;

  • не перенапружувати очі – не проводити багато часу за переглядом телевізора, роботою за комп'ютером або смартфоном, читаючи книги тощо;

  • не допускати перегріву – не рекомендується загоряти на сонці або в солярії, приймати гарячу ванну, відвідувати лазні або сауни;

  • відмовитися від куріння та вживання алкоголю – вони сповільнюють відновлення тканин та збільшують період реабілітації.

Порада №1: не використовуйте декоративну косметику та не мочіть очі в перші дні

Декоративну косметику не можна використовувати перші 7-10 днів, іноді 14. Перші 3 дні очі також не можна мочити, а після цього можна дбайливо ополіскувати чистою водою. Дуже обережно слід приймати душ та мити голову, стежачи, щоб ні краплі води або шампуню не потрапило в очі. Робити це можна не раніше ніж через 2 доби.

Після блефаропластики на очі накладають стерильну пов'язку, а потім медичний пластир. Протягом тижня вони залишаються набряклими, почервонілими та вимагають особливого догляду. За призначенням лікаря проводять холодні компреси, обробляють антисептичними засобами та змащують шви протизапальними або ранозагоювальними мазями.

Використовувати косметику в цей період недоцільно. Крім того, під час макіяжу можна ненавмисно занести інфекцію в рану, спровокувати роздратування та запалення. Також для її зняття необхідні спеціальні очищуючі засоби, використання яких в ранньому післяопераційному періоді протипоказано.

Наносити легкий макіяж дозволяється через 1,5-2 тижні. При цьому бажано використовувати засоби для чутливої ​​шкіри, а при появі роздратування відразу змивати.

Протягом місяця-двох також не рекомендують використовувати очищаючі лосьйони та скраби або проходити косметологічні процедури (пілінги, введення філерів тощо)

Порада №2: використовуйте лише призначені лікарем препарати, мазі та креми 

На першу добу після операції лікар може призначити холодні компреси. Для цього фізрозчин охолоджують в холодильнику, потім змочують ним стерильну марлю та накладають її на очі. Тримають компрес 10-15 хвилин, а повторюють максимально часто протягом перших 24 годин.

Також протягом декількох днів після блефаропластики потрібно обробляти очі антисептичним препаратом, наносити на повіки лікувальні мазі та приймати інші ліки, призначені лікарем.

Щоб не допустити розвитку ускладнень, потрібно виконувати всі рекомендації лікаря, а також не використовувати самостійно обрані препарати або засоби народної медицини.

Через кілька днів або після зняття швів хірург може змінити свої призначення та прописати мазь з регенеруючим ефектом, яка прискорить загоєння тканин.

Порада №3: ​​обмежте фізичні навантаження

Протягом усього реабілітаційного періоду протипоказані фізичні навантаження (заняття в спортзалі, зарядка вдома тощо). Також не можна підіймати речі, вагою понад 2-3 кг. Не рекомендується сильно нагинатися та опускати корпус вниз. Це призводить до підвищення артеріального тиску, припливу крові до прооперованої області та може спровокувати збільшення набряку, розходження швів, кровотечу та інші ускладнення.

Порада №4: відмовтеся від засмаги, гарячої ванни, відвідування лазень та саун

Після операції рекомендують уникати перегріву та підвищення температури. Тому радять відмовитися від відвідування солярію та відпочинку на сонці. Також не можна приймати гарячу ванну, відвідувати лазні або сауни, сушити волосся гарячим феном.

Порада №5: надягайте сонцезахисні окуляри, виходячи на вулицю

Після операції підвищується чутливість очей, тому виходячи на вулицю рекомендують надягати сонцезахисні окуляри. Носити їх потрібно мінімум 10-14 днів, поки не пройде набряк повік. Вони також захищають очі від вуличного пилу та попадання інфекції в рану.

Рада №6: намагайтеся менше напружувати очі

Протягом 2 діб після блефаропластики протипоказано дивитися телевізор, працювати за комп'ютером або довго користуватися смартфоном. Також не варто читати книги або журнали. Це викликає напругу та сухість очей, що провокує прискорене моргання та може призвести до збільшення набряку або розриву швів.

Щадний режим бажано зберігати, поки не пройдуть всі післяопераційні симптоми.

Порада №7: правильно харчуйтеся та відмовтеся від шкідливих звичок

Після проведення блефаропластики рекомендують дотримуватися легкого раціону харчування. З нього виключають жирні сорти м'яса та риби, гострі та солоні страви, смажене, копчене та напівфабрикати. Замінити їх радять злаковими кашами, овочевими бульйонами, свіжими та вареними овочами, фруктами й молочними продуктами. Їсти потрібно невеликими порціями, уникаючи переїдання. Важливо виключити або зменшити кількість продуктів, які затримують вологу в організмі або дратують шлунково-кишковий тракт.

При появі яких симптомів після блефаропластики слід терміново звернутися до лікаря?

Після блефаропластики ускладнення розвиваються рідко, але при погіршенні самопочуття потрібно відразу звернутися до лікаря. Бажано зателефонувати або приїхати на консультацію до хірурга, який проводив операцію.

Консультація лікаря потрібна при наступних симптомах:

  • сильний набряк та болючість очей;

  • розрив швів;

  • виділення рідини, гною зі швів;

  • підвищення температури до 38°C або вище;

  • нудота та блювота;

  • задишка та інші симптоми захворювання.

Підвищена температура та інші подібні симптоми можуть бути не пов'язані з проведеною операцією. Але застуда або інша хвороба підвищує ризик ускладнень після блефаропластики, тому консультація хірурга також необхідна.

Щоб результати блефаропластики були такими, як ви хочете, важливо пройти операцію у досвідченого хірурга та дотримуватися всіх його рекомендацій.

Супутні послуги: 

Блефаропластика

Джерела:

ResearchGate

Oxford Academic

US National Library of Medicine


( Рейтинг: 2.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up