Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Виділення при вагітності: норма і патологія

Виділення при вагітності Зміст:

  1. Які виділення під час вагітності вважаються нормою?

  2. При яких виділених слід звернутися до лікаря?

  3. Виділення на ранніх термінах вагітності

  4. Виділення на пізніх термінах вагітності

  5. Характеристика виділень при вагітності за кольором

  6. Кров'янисті виділення під час вагітності

Під час вагітності в організмі жінки відбувається ряд фізіологічних змін – її тіло змінюється, підлаштовується до виношування малюка і майбутніх пологів. Змінитися можуть й вагінальні виділення. Після зачаття їх кількість або колір можуть стати іншими, що нерідко змушує жінку переживати. Щоб не турбуватися без причини, але й не пропустити можливий привід звернутися до лікаря, потрібно знати, які виділення є нормою, а які ні.

Які виділення під час вагітності вважаються нормою?

Характер виділень на різних термінах вагітності може трохи змінюватися. Варіантом норми вважаються:

  • прозорі або білі виділення;

  • без неприємного запаху;

  • що не перевищують звичного об’єму;

  • які не супроводжуються сверблячкою, печінням або іншими симптомами.

При цьому у перші 2-4 тижні щоденні виділення можуть трохи підсилитися і стати густішими. Також можлива поява легких коричневих виділень в результаті імплантації ембріона до стінки матки, які проходять протягом декількох годин або днів.

При яких виділеннях слід звернутися до лікаря?

Під час вагітності жінці рекомендують регулярно відвідувати гінеколога, проходити огляд і здавати аналізи. Спочатку консультації призначають 1 раз на місяць, а потім раз на 2 тижні. Це дозволяє ретельно стежити за здоров'ям вагітної та розвитком плоду. Але, якщо з'являється дискомфорт, звернутися до лікаря потрібно якомога швидше.

Одним з тривожних симптомів є поява нетипових виділень:

  • жовтого, зеленого, коричневого кольору;

  • кров'янистих;

  • густих;

  • занадто рясних;

  • з вкрапленнями слизу;

  • з неприємним запахом;

  • які супроводжуються сверблячкою, печінням та іншими симптомами.

Така зміна характеру виділень може бути пов'язана з розвитком запального або інфекційного захворювання, а також ускладненнями вагітності. Щоб з'ясувати точну причину, потрібно зробити аналізи, провести УЗД та при необхідності інші дослідження.

Виділення на ранніх термінах вагітності

Коли відбувається зачаття, в організмі починаються зміни. В першу чергу збільшується синтез гормону прогестерону і посилюється приплив крові до органів малого таза. Ці процеси часто супроводжуються рясними вагінальними виділеннями. Вони можуть бути напівпрозорими, білими або з легким жовтуватим відтінком. При цьому не повинно виникати неприємного запаху або подразнення шкіри.

Незабаром після цього рівень прогестерону знижується, а естрогену підвищується. У цей час утворюється слизова пробка, яка закриває шийку матки. Її формування також може викликати посилене виділення секрету, але поступово він повинен зменшитися і стати більш рідким і прозорим.

Крім того, у перші тижні відбувається прикріплення плідного яйця до стінки матки, що може викликати легкі коричневі виділення. Як правило, вони мізерні і швидко припиняються – протягом декількох годин або днів. Якщо почалася рясна кровотеча, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Приблизно з 5 по 20 тиждень виділення повинні бути однаковими – прозорими або білими, в невеликому обсязі, без запаху.

Виділення на пізніх термінах вагітності

З 20 по 40 тиждень вагітності в нормі виділення білі, не мають домішок і неприємного запаху.

В останній тиждень перед пологами виділення можуть стати більш рідкими. Якщо вони дуже рясні, можливе підтікання або відходження навколоплідних вод, що вимагає звернення до лікаря.

Характеристика виділень при вагітності за кольором

У нормі виділення повинні бути безбарвними або білими. Зміна кольору і консистенції може говорити про розвиток захворювання або ускладнень вагітності.

Виділення яскраво або темно-жовтого кольору найчастіше з'являються при розвитку запалення. Сіро-зелені та зелені можуть виникнути в результаті інфекції. Про неї ж свідчать густі білі виділення – як правило, так проявляється кандидоз. Коричневі виділення можуть бути наслідком невеликої кровотечі.

Фахівці «Оксфорд Медікал» говорять, що важливо враховувати не тільки колір виділень, але й їх запах, об’єм та консистенцію. Різкий і неприємний запах з'являється тільки при бактеріальних або грибкових захворюваннях, тому його в жодному разі не можна ігнорувати. Також тривожним сигналом є сильне збільшення об’єму виділень, зміна структури, пінистість та інші відхилення від норми.

Причин нетипових виділень може бути багато. Щоб з'ясувати їх, потрібно провести обстеження, а після, при необхідності, і лікування.

Кров'янисті виділення під час вагітності

Поява кров'яних виділень на будь-якому терміні вагітності – привід негайно звернутися до лікаря.

Виняток становлять невеликі мажучі виділення у перші тижні (зазвичай збігаються з датою передбачуваної менструації), які свідчать про імплантацію ембріона. У цей момент можуть травмуватися капіляри та дрібні судини, що й викликає легку кровотечу. У нормі вона дуже слабка, не супроводжується болем або іншими неприємними симптомами.

Також виділення з прожилками крові можуть з'явитися напередодні пологів у результаті розкриття шийки матки. Це нормально, але консультація лікаря обов'язкова.

В інших випадках як на першому, так і на останньому триместрі будь-які виділення від блідо рожевого і коричневого кольору до червоного є небезпечним симптомом. Порушення може бути незначним, але провести обстеження обов'язково потрібно.

Причиною кров'яних виділень можуть бути:

  • гормональні порушення;

  • ерозія шийки матки;

  • кісти;

  • міоми;

  • запальні та інфекційні захворювання;

  • позаматкова вагітність;

  • завмерла вагітність;

  • відшарування плаценти;

  • загроза викидня або передчасних пологів.

Регулярне спостереження у досвідченого акушер-гінеколога і виконання всіх рекомендацій допоможе уникнути можливих ускладнень і сконцентруватися на найважливішому – радісному очікуванні малюка і підготовці до зустрічі з ним.

Джерела: 

US National Library of Medicine

International Journal of Medicine

IntechOpen

Супутні послуги:

Ведення вагітності 


( Рейтинг: 3.40, голосів: 5 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up