записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок

ТРАВМПУНКТ * НЕВІДКЛАДНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА * СТАЦІОНАР * ВИКЛИК ШВИДКОЇ

 
Педіатрія

Лікування бронхіту у дітей

Бронхіт - це запалення слизової оболонки бронхів, частини дихальних шляхів людини, що з'єднує трахею з легенями. Бронхіт, в більшості випадків, є ускладненням гострих респіраторних вірусних інфекцій, часто вражають дітей восени і взимку.

СИМПТОМИ БРОНХІТУ У ДИТИНИ

Батьки не завжди можуть відрізнити починається бронхіт від застуди, тому в разі будь-якого простудного захворювання рекомендується спостереження дитини педіатром, який зможе помітити ранні ознаки бронхіту і відрізнити його від ГРВІ. Чим раніше діагностовано бронхіт і розпочато лікування - тим легшим буде перебіг хвороби і швидше настане одужання.

 

Лікування бронхіту у дітей Оксфорд МедікалКлючова ознака що розвивається бронхіту - кашель, який спочатку може бути сухим, але потім стає вологим, з откашливанием прозорою або жовтої мокротиння. Кашель, особливо на ранніх етапах хвороби дитина може кашляти дуже часто. Кашель супроводжується хрипами, характер яких при прослуховуванні багато що може сказати педіатра про перебіг і ступеня тяжкості бронхіту.

 

Ще одна ознака бронхіту - це біль в грудях, але поскаржитися на неї можуть тільки діти старшого віку (починаючи з шести-семи років), так як маленькі дітки не можуть самостійно локалізувати больові відчуття. При тяжкому перебігу бронхіту можлива поява задишки і поява прискореного серцебиття.

 

Під час бронхіту можливе підвищення температури, однак не виключено протікання хвороби і без цього симптому - це залежить від стану імунної системи дитини і причин, що спровокували розвиток бронхіту.

ПРИЧИНИ БРОНХІТУ У ДІТЕЙ

У переважній більшості випадків бронхіт виникає як ускладнення перенесеної вірусної інфекції. Причиною хвороби може бути як сам вірус, так і бактеріальна інфекція, яка атакувала ослаблений вірусом організм.

 

Також можливий розвиток бронхіту, не пов'язаного з вірусними або бактеріальними чинниками. Це може бути алергічний бронхіт (провокується потрапляють на слизову бронхів алергенами) або бронхіт, спровокований потраплянням в бронхи частинок агресивних хімічних речовин.

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ БРОНХІТУ

Бронхіт може протікати в гострій або хронічній формі, які розрізняються тривалістю перебігу і виразністю симптомів. У більшості випадків, для діагностики бронхіту лікаря досить огляду дитини та прослуховування роботи легенів. Також може бути призначений аналіз мокротиння на склад мікрофлори і її стійкість до антибіотиків.

 

Якщо є ймовірність розвитку запалення легенів, то призначається рентген органів грудної клітки для виключення пневмонії.

 

Лікування бронхіту, в першу чергу, залежить від причини, що викликала захворювання. Якщо це вірус - може бути призначена специфічна противірусна терапія, якщо бактерії - антибіотики. При алергічному бронхіті необхідно усунути дію алергену на організм. У будь-якому випадку показано призначення відхаркувальних засобів, що поліпшують виведення мокротиння з бронхів, дотримання режиму, інгаляції.

 

Самостійно визначити, які саме з цих коштів будуть ефективні і безпечні для дитини складно, тому в разі бронхіту важливо проконсультуватися з педіатром, відвідавши лікаря або викликавши фахівця додому.

 

Записати дитину на консультацію педіатра клініки «Оксфорд Медікал» ви можете, зателефонувавши за номером (044) 204 40 40 або скориставшись формою на сайті.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки