Бронхіт - це запалення слизової оболонки бронхів, частини дихальних шляхів людини, що з'єднує трахею з легенями. Бронхіт, в більшості випадків, є ускладненням гострих респіраторних вірусних інфекцій, часто вражають дітей восени і взимку.
СИМПТОМИ БРОНХІТУ У ДИТИНИ
Батьки не завжди можуть відрізнити починається бронхіт від застуди, тому в разі будь-якого простудного захворювання рекомендується спостереження дитини педіатром, який зможе помітити ранні ознаки бронхіту і відрізнити його від ГРВІ. Чим раніше діагностовано бронхіт і розпочато лікування - тим легшим буде перебіг хвороби і швидше настане одужання.
Ключова ознака бронхіту - кашель, який спочатку може бути сухим, але потім стає вологим, з відкашлюванням прозорого або жовтого мокротиння. Кашель, особливо на ранніх етапах хвороби дитина може кашляти дуже часто. Кашель супроводжується хрипами, характер яких при прослуховуванні багато що може сказати педіатру про перебіг і ступень тяжкості бронхіту.
Ще одна ознака бронхіту - це біль в грудях, але поскаржитися на неї можуть тільки діти старшого віку (починаючи з шести-семи років), так як маленькі дітки не можуть самостійно локалізувати больові відчуття. При тяжкому перебігу бронхіту можлива поява задишки і поява прискореного серцебиття.
Під час бронхіту можливе підвищення температури, однак не виключено протікання хвороби і без цього симптому - це залежить від стану імунної системи дитини і причин, що спровокували розвиток бронхіту.
ПРИЧИНИ БРОНХІТУ У ДІТЕЙ
У переважній більшості випадків бронхіт виникає як ускладнення перенесеної вірусної інфекції. Причиною хвороби може бути як сам вірус, так і бактеріальна інфекція, яка атакувала ослаблений вірусом організм.
Також можливий розвиток бронхіту, не пов'язаного з вірусними або бактеріальними чинниками. Це може бути алергічний бронхіт (провокується потрапляють на слизову бронхів алергенами) або бронхіт, спровокований потраплянням в бронхи частинок агресивних хімічних речовин.
ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ БРОНХІТУ В "ОКСФОРД МЕДІКАЛ"
Бронхіт може протікати в гострій або хронічній формі, які розрізняються тривалістю перебігу і виразністю симптомів. У більшості випадків, для діагностики бронхіту лікаря досить огляду дитини та прослуховування роботи легенів. Також може бути призначений аналіз мокротиння на склад мікрофлори і її стійкість до антибіотиків.
Якщо є ймовірність розвитку запалення легенів, то призначається рентген органів грудної клітки для виключення пневмонії.
Лікування бронхіту, в першу чергу, залежить від причини, що викликала захворювання. Якщо це вірус - може бути призначена специфічна противірусна терапія, якщо бактерії - антибіотики. При алергічному бронхіті необхідно усунути дію алергену на організм. У будь-якому випадку показано призначення відхаркувальних засобів, що поліпшують виведення мокротиння з бронхів, дотримання режиму, інгаляції.
Самостійно визначити, які саме з цих коштів будуть ефективні і безпечні для дитини складно, тому в разі бронхіту важливо проконсультуватися з педіатром, відвідавши лікаря або викликавши фахівця додому.
Записати дитину на консультацію педіатра клініки «Оксфорд Медікал» ви можете, зателефонувавши або скориставшись формою на сайті.