Застуда - найчастіша причина дитячого нездужання і звернення до педіатрів. Причиною застуди можуть бути сотні вірусів, що викликають подібні симптоми, тому лікарі при таких зверненнях ставлять діагноз «гостра респіраторна вірусна інфекція» - ГРВІ.
СИМПТОМИ ГРВІ
До групи гострих респіраторних вірусних інфекцій входить більше двох сотень різноманітних вірусів, які проявляються практично однаковими симптомами:
- нежить, чхання;
- кашель;
- біль в горлі, його почервоніння;
- озноб, ломота в суглобах, біль у м'язах;
- головний біль, слабкість, млявість;
- збільшення лімфовузлів;
- підвищення температури;
- печіння або біль в очах.
Набір симптомів і їх вираженість може дещо відрізнятися, в залежності від того, яка саме інфекція вразила дитини (аденовірусна, реовірусна, риновирусна та ін.) і від стану її імунітету.
ПРИЧИНИ ГРВІ
Причина розвитку хвороби одна - зараження одним з вірусів, які входять у велику групу гострих респіраторних вірусних інфекцій, від уже інфікованої дитини або дорослого. Вірус виділяється під час кашлю або чхання і передається при поцілунках, спільному використанні посуду або предметів особистої гігієни, під час спільного перебування в приміщенні з хворою людиною.
Захворювання носить яскраво виражений сезонний характер, вражаючи дітей переважно в осінньо-зимовий період. Найчастіше, дитина захворює, починаючи ходити в дитячий сад або школу, де тісно контактує з іншими, в тому числі, інфікованими дітьми.
Можливі ситуації, коли дитина, тільки перехворівши застудою, заражається повторно. Пов'язано це з тим, що перехворівши ГРВІ, дитячий організм виробляє короткочасний імунітет, але тільки проти конкретного вірусу, а не всієї групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Повторне захворювання може бути викликане вже іншим вірусом, але схожість симптомів не дає можливості цього визначити.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГРВІ В "ОКСФОРД МЕДІКАЛ"
З гострою респіраторною вірусною інфекцією організм, в більшості випадків, справляється самостійно протягом 5-7 днів. Завдання педіатра в цьому випадку призначити лікування, яке зменшить неприємні симптоми і простежити за тим, щоб не з'явилися ускладнення.
Додаткову діагностику, яка визначить, який саме вірус вразив дитячий організм, як правило, не проводять. Пов'язано це з тим, що організм швидко нейтралізує вірус самостійно, без застосування противірусної терапії. Крім того, аналізи та обстеження займають деякий час (до кількох днів) і до моменту готовності аналізів, організм уже сам справляється з інфекцією.
Тільки в тому випадку, якщо перебіг хвороби важкий і тривалий, або дитина хворіє регулярно, доцільно проводити додаткові обстеження.
Призначається лікарем симптоматичне лікування може включати жарознижуючі і протизапальні препарати, засоби, для зняття болю в горлі, інгаляції , тубус-кварц і ін.
Самолікування ГРВІ без спостереження педіатра не рекомендується, так як батьки не завжди можуть розпізнати ранні ознаки можливих ускладнень.
Записати дитину на прийом до педіатра ви можете, зателефонувавши або заповнивши форму зворотного зв'язку на сайті.