Поява у дитини кашлю, нежиті чи високої температури завжди викликають у батьків тривогу. Особливо хвилююче, якщо вона ще зовсім маленька і не може сказати, що непокоїть. У такій ситуації виклик педіатра додому є найкращим варіантом.
У клініці “Оксфорд Медікал” працюють висококваліфіковані лікарі-педіатри з багаторічним досвідом. Заради здоров'я малюків вони чергують 7 днів на тиждень та виїжджають на виклики у всі райони Києва та передмістя.
Коли рекомендують викликати педіатра додому?
Причин поганого самопочуття у дитини може бути багато, починаючи від прорізування зубів, алергії та застуди до серйозних захворювань. Поставити точний діагноз і призначити лікування може лише лікар, тому консультація рекомендована у будь-якому випадку.
Якщо стан малюка стабільний, можна сходити на прийом у поліклініку, але за високої температури, розладу шлунка та інших виражених симптомів зробити це вкрай складно.
Викликати педіатра додому рекомендують при:
Крім того, викликати лікаря можна для проведення планового огляду дитини. До року він повинен проводитися не рідше 1 разу на місяць, а після мінімум 1 або 2 рази на рік. За наявності хронічних захворювань спостерігатись у педіатра потрібно частіше.
За яких симптомів дитині потрібна невідкладна медична допомога?
У дітей імунна система слабша, ніж у дорослих, тому вони частіше хворіють на простудні та інфекційні захворювання. У більшості випадків вони добре піддаються лікуванню, хоча супроводжуються неприємними симптомами, що не може не турбувати батьків. При цьому іноді трапляються випадки, коли стан дитини різко погіршується і їй потрібна невідкладна медична допомога.
Швидку допомогу рекомендують викликати, якщо у дитини одночасно є кілька наступних симптомів:
температура вище 38-39,5 оС (у дітей до та після 6 років відповідно), яку не вдається збити;
втрата свідомості;
утруднене дихання;
синюшність шкіри (особливо над верхньою губою);
судоми;
набряк, запалення гортані;
сильний безперервний кашель;
гострий біль у животі;
багаторазове блювання;
діарея;
домішки крові у стільці чи блювотній масі;
здуття живота, запор та відсутність газів;
сильний, неприродний плач;
відмова від годування;
зневоднення;
млявість, сонливість;
рясний висип.
Для надання екстреної допомоги виїжджає бригада парамедиків, завданням якої є стабілізувати стан дитини та за необхідності доставити її до державної або приватної клініки на госпіталізацію. При цьому лікарі швидкої допомоги не ставлять діагноз і не призначають лікування. Тому, якщо стан дитини стабільний, краще викликати додому педіатра.
Особливості діагностики та лікування при виклику педіатра додому
Консультація педіатра вдома включає:
вивчення анамнезу – лікар дізнається, які симптоми турбують дитину, чи є в неї хронічні захворювання, які обстеження та лікування вона проходила раніше;
огляд – педіатр вимірює у дитини температуру та артеріальний тиск, проводить аускультацію (прослуховування за допомогою стетоскопа) легень та серця, виконує пальпацію живота, оглядає шкірний покрив, а також слизову оболону рота, горла та носа;
постановку діагнозу – на основі огляду та вивчення симптоматики лікар ставить ймовірний діагноз;
призначення терапії – педіатр складає схему амбулаторного лікування, яке може включати прийом лікарських засобів, фізіотерапевтичні процедури, дієту тощо;
бесіду з батьками – лікар пояснює, на що хвора дитина, яке лікування їй необхідне і відповідає на всі додаткові питання;
видачу висновку та при необхідності відкриття лікарняного;
призначення дати повторного огляду для контролю ефективності лікування.
Найчастіше при виклику додому педіатр оглядає дитину, ставить діагноз та призначає лікування. Але при складних захворюваннях іноді потрібне проведення аналізів крові (які також можна здати вдома) чи інших обстежень. У такому разі педіатр може дати направлення на діагностику, консультацію лікаря вузької спеціалізації чи госпіталізацію.
Переваги виклику педіатра додому
Огляд дитини педіатром вдома дозволяє вирішити одночасно кілька проблем:
отримати професійну лікарську допомогу;
уникнути незручностей, пов'язаних із відвідуванням поліклініки;
вберегти дитину від стресу.
Як викликати додому педіатра «Оксфорд Медікал»
Для виклику дитячого лікаря додому телефонуйте до нашого контакт-центру за вказаними на сайті номерами, пишіть у чат або залишайте заявку у формі зворотного зв'язку.
У медичному центрі “Оксфорд Медікал” працюють досвідчені висококваліфіковані педіатри. Вони виїжджають на виклики у всі райони Києва та області у радіусі 30 км.
Усі консультації проводяться у зручний для пацієнтів час, у тому числі у вихідні дні.