(044) 204 40 40
Замовити зворотній дзвінок
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Бородавки: причина появи та способи усунення

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря. 

Бородавка – зовнішній прояв зараження організму вірусом папіломи. Відрізнити бородавку від родимки можна самостійно. Як правило, бородавки на дотик жорсткі, оскільки покриті роговою масою та викликають неприємні відчуття при дотику. Родимки, навпаки, гладкі та м'які. Зовні бородавка близька до кольору шкіри, виділяється легким рожевим або жовтим відтінком. Родимка, навпаки, завжди виглядає темніше на шкірному покриві за рахунок скупчення пігменту в клітинах епідермісу.

Ознаки виникнення бородавки та шляхи зараження

Для бородавок характерно розростання, коли поблизу першої з'являються більш дрібні подібною форми. Основною передумовою для їх появи є загальний стан здоров'я. Якщо ви виявили якесь нове утворення при ослабленому імунітеті після хвороби або стресу – найбільш ймовірно, що проблема – це вірус папіломи. Тільки професійний огляд, аналізи та інші діагностичні процедури зможуть підтвердити або спростувати наявність захворювання.

Вірус папіломи може потрапити в тіло людини через порізи на шкірі або слизові оболонки в наступних випадках:

  • прямий контакт з носієм (при цьому у нього не обов'язково присутні бородавки);

  • загальне користування предметами побуту (посуд або предмети особистої гігієни);

  • при статевому контакті (можуть з'явитися бородавки в інтимних зонах);

  • нестерильні інструменти (в кабінеті манікюру, тату-салоні, медичному кабінеті);

  • в установах загального користування (лазня, басейн).

Слід уважно стежити за цілісністю шкірних покривів та вибирати перевірені місця для занять спортом, відпочинку або догляду за собою

Причини появи та види бородавок

Найбільш схильні до можливого зараження кінцівки, обличчя та шия. Мікротравми в процесі гоління або роботи сприяють проникненню вірусу. Торкаючись обличчя та інших частин тіла руками, можна спровокувати появу бородавок в цих місцях.

Бородавки можна розділити на кілька видів. Звичайні – це щільні утворення, що мають округлу форму. При дотику відчувається шорсткість поверхні. Вони можуть з'являтися на руках або голові, не доставляючи явних больових відчуттів. Як серйозний косметичний дефект вимагають своєчасного лікування.

Підошовний тип – нарости, які своїм виглядом дуже нагадують мозолі та доставляють неприємні больові відчуття. Як правило, утворюються в точках дотику стопи із взуттям. Вони вимагають тривалого лікування з використанням різних препаратів.

Розміри плоских бородавок не перевищують 1 см, зазвичай вони безболісні. Найчастіше мають тілесний колір, але можуть бути жовтуватого відтінку та трохи виступати над поверхнею шкіри. Утворення подібного типу можуть зникати самі по собі або залишаються на довгий час, якщо не усунути дефект.

Гострі бородавки, або кондиломи зовні нагадують півнячий гребінець. Як правило, є наслідком статевого контакту та можуть з'явитися на слизовій рота або в районі статевих органів. При механічному контакті викликають больові відчуття. Попадання інфекції здатне спровокувати їх запалення та збільшення в розмірах. Лікуванням кондилом повинні займатися тільки профільні фахівці – урологи або гінекологи.

Лікування бородавок

До лікування бородавок, які є тільки зовнішньою ознакою захворювання, необхідно підходити комплексно. Мається на увазі не тільки видалення небажаного утворення, але й прийом противірусних та імуностимулюючих препаратів. Це дозволить зміцнити імунну систему, яка буде стримувати вірус, тому що ВПЛ залишається в організмі людини на все життя. Видалення тільки небажаних наростів не забезпечує повного одужання.

Навіть усунення наростів вимагає спеціальних операційних процедур та засобів, тому позбуватися від бородавок потрібно медичними способами. Досвідчені фахівці клініки «Оксфорд Медікал» завжди проконсультують пацієнта та допоможуть підібрати необхідний курс лікування, щоб остаточно позбутися небезпечної хвороби.

Часті запитання

Чим лікувати бородавки?

Бородавки з'являються в результаті інфікування вірусом папіломи людини. Тому лікування повинно бути комплексним. Необхідно не тільки видалити нарости, а й пройти призначений лікарем курс противірусної та імуностимулюючої терапії.

Які бувають бородавки?

Залежно від розташування, форми та кольору бородавки поділяють на кілька видів: прості, плоскі, долонно-підошовні, ниткоподібні та загострені. Вони можуть з'являтися на обличчі, долонях, кистях, стопах, шиї, під пахвами, в паху та на інших ділянках тіла.

Які бородавки небезпечні?

Бородавки – це доброякісні новоутворення, викликані вірусною інфекцією. Часто їх плутають з іншими утвореннями на шкірі. Вони мають злоякісну природу або ймовірність переродження в рак. Відрізнити ці утворення та визначити їх небезпеку може тільки лікар-дерматолог.

Скільки живе вірус бородавки?

Коректна назва – вірус папіломи людини. При інфікуванні він залишається в організмі людини назавжди.

Чи можна здирати бородавки?

Самостійно зривати або зрізати бородавки не можна. У цих випадках видаляється лише тіло бородавки, але корінь залишається. В результаті відбувається рецидив – на цьому місці виростає ще більший наріст. Також при видаленні бородавки грубим способом виникає сильна кровотеча, і в рану може потрапити інфекція.

Джерела:

US National Library of Medicine

ResearchGate 

Нindawi 


( Рейтинг: 1.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up