Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря.
Зміст:
Як часто потрібно відвідувати гінеколога?
У якому віці дівчинку потрібно вперше вести до гінеколога?
За яких симптомів потрібно терміново звернутися до гінеколога?
У які дні циклу краще відвідувати гінеколога?
Що потрібно взяти на прийом до гінеколога?
Особливості гігієни перед оглядом у лікаря-гінеколога
Чому не варто боятися відвідувати гінеколога?
Як відбувається гінекологічний огляд?
Що лікар-гінеколог запитує на огляді?
Як записатися на прийом до гінеколога в “Oxford Medical”?
Поширені запитання
Гінеколог – це головний лікар кожної жінки. Він допомагає зберегти здоров'я та пройти всі найважливіші життєві етапи від першої менструації до пологів та менопаузи. Відвідувати гінеколога слід не рідше одного разу на рік, навіть якщо нічого не турбує.
Хоча це правило поширюється на всіх жінок віком від 18 років, багато хто його ігнорує. Дівчата виправдовують небажання йти до лікаря відсутністю інтимного життя, планів на вагітність або настанням клімаксу. А хтось просто не знає, як підготуватися до прийому чи боїться огляду.
В результаті цього зростає поширеність серйозних гінекологічних захворювань. На ранній стадії вони розвиваються безсимптомно і зазвичай добре піддаються лікуванню, але якщо пропустити час, можуть викликати тяжкі ускладнення.
У цій статті ми розглянемо всі нюанси відвідування гінеколога та відповімо на найпоширеніші запитання.
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує відвідувати гінеколога з профілактичною метою щонайменше 1 раз на рік, а за наявності хронічних захворювань – раз на 6 місяців. При цьому також потрібно робити:
УЗД органів малого тазу;
мазок із піхви на мікрофлору для діагностики інфекцій;
ПАП-тест – цитологічний аналіз зішкріба епітелію з шийки матки, що дозволяє діагностувати ерозію, дисплазію та інші патології (деяким жінкам призначають раз на 2 роки).
Таке обстеження дозволяє на ранній стадії діагностувати багато захворювань, що розвиваються в прихованій формі і здатні викликати серйозні ускладнення: хронічне запалення, інфекцію, передракові стани, рак тощо. При своєчасній діагностиці лікування може бути більш легким та ефективним.
Крім того, відвідати гінеколога слід:
перед початком статевого життя;
при зміні партнера;
при ризику зараження хворобами, що передаються статевим шляхом;
перед плануванням зачаття;
при настанні вагітності;
при настанні менопаузи;
у разі появи скарг.
Багато хто думає: поки дівчина не почне вести статеве життя, відвідувати гінеколога не потрібно, але це помилка. Фахівці рекомендують з дитячого віку привчати дівчаток дбати про своє здоров'я.
Вперше показати дівчинку гінекологу бажано незабаром після народження. Лікар повинен провести огляд та виключити синехії (зрощення статевих губ) та інші вроджені патології, а також підказати батькам, як правильно проводити інтимну гігієну.
Також консультація дитячого гінеколога рекомендована у віці:
3 років – перед вступом до дитячого садка;
6-7 років – перед вступом до школи;
10-11 років – при появі перших ознак статевого дозрівання;
12-14 років – після першої менструації;
16-17 років – під час вступу до вищого навчального закладу.
Позапланово відвідати лікаря потрібно при виникненні у дівчинки симптомів захворювання, а також, якщо до 8 років з'явилися вторинні статеві ознаки (зростання молочних залоз, волосся на тілі), менструація почалася до 12 років або відсутня після 16 років.
Жінці позапланово відвідати гінеколога потрібно при появі наступних симптомів:
зміна об'єму, густини, кольору чи запаху щоденних виділень;
свербіж, печіння, почервоніння шкіри на вульві;
нерегулярність менструального циклу (ранній початок чи затримка);
мізерні або надто інтенсивні менструальні виділення;
кров'янисті виділення всередині циклу;
біль внизу живота (гострий або ниючий, постійний або періодичний);
біль під час або після статевого акту, легка кровотеча;
дискомфорт, печіння при сечовипусканні;
поява кондилом на статевих органах тощо.
Ці симптоми можуть з'являтися при різних запальних та інфекційних захворюваннях, гормональних порушеннях та інших патологіях. Щоб з'ясувати точний діагноз та підібрати відповідне лікування, потрібно звернутися до гінеколога, зробити УЗД та призначені ним лабораторні аналізи.
За наявності скарг відвідати гінеколога можна будь-якого дня. Відкладати візит не слід. Лікар може взяти аналізи та виконати інші обстеження, незалежно від фази циклу, щоб якнайшвидше надати жінці медичну допомогу.
У профілактичній меті проходити обстеження бажано на початку менструального циклу – з 5 до 10 день. У цей час товщина ендометрію мінімальна, що дозволяє краще оглянути порожнину матки під час УЗД. У другій фазі його результати можуть бути менш точними і потребувати проведення додаткового обстеження.
Якщо жінка має хронічні захворювання, гінеколог може призначити діагностику у інші дні циклу. Наприклад, при міомах матки УЗД зазвичай проводять на 18-24 день циклу, а для оцінки функції яєчників – на 8-10, 16-18 та 23 день (при циклі 28 днів).
За наявності на консультацію гінеколога потрібно взяти:
попередні висновки лікаря;
результати аналізів, проведених впродовж 1 року;
медичну карту (за наявності інших хронічних захворювань та проведення медикаментозної терапії).
При відвідуванні лікаря у державній клініці також знадобиться спеціальний гінекологічний набір, який продають у аптеці. До нього входять одноразова пелюшка, рукавички та дзеркало для огляду. Кабінети приватних клінік укомплектовані всім необхідним, тому додатково купувати нічого не потрібно.
Якщо жінка планує стати на облік по веденню вагітності, потребує госпіталізації або проведення хірургічних маніпуляцій, також знадобиться паспорт або інший документ, що засвідчує особу.
Гігієнічні процедури рекомендують проводити щонайменше за 2-4 години до огляду у гінеколога. Якщо консультацію призначено на ранок, прийняти душ можна перед сном. Під час прийому лікар має оцінити кількість та характер вагінальних виділень, а також взяти мазок для проведення бактеріологічного аналізу.
Також перед візитом рекомендують:
1 день утримуватись від статевих контактів;
3 дні не робити спринцювання та не використовувати вагінальні свічки.
Прийом у гінеколога – це інтимна процедура, тому легка тривога перед першим візитом є абсолютно природною. Але зараз огляд та всі маніпуляції проходять у максимально комфортній та доброзичливій атмосфері, тому не варто ні про що хвилюватися.
Записуючись на консультацію, кожна жінка може обрати лікаря, якому симпатизує і в компетенції якого вона впевнена. На сайтах клінік доступні резюме фахівців та відгуки пацієнтів.
Щодо самого огляду, то це безболісна процедура, яка в середньому займає не більше 5 або 10 хвилин. Під час її проведення лікар заздалегідь попереджає про всі маніпуляції.
Консультація гінеколога починається із розмови. Лікар запитує, чи є у пацієнтки скарги та ставить ряд запитань, щоб скласти повну клінічну картину. Після цього виконується стандартна процедура огляду на гінекологічному кріслі, яка включає:
огляд зовнішніх статевих органів;
внутрішньопіхвовий огляд за допомогою дзеркал (якщо дівчина веде статеве життя);
пальпацію живота для визначення положення та розміру матки;
взяття мазка та зіскрібка для аналізів.
Іноді під час консультації гінеколог також робить УЗД. Залежно від показань воно проводиться абдомінально чи трансвагінально. В обох випадках це абсолютно безболісна процедура.
Знання медичної історії пацієнтки допомагає лікареві повною мірою оцінити стан її здоров'я. Деякі дані можуть бути важливими для вибору методів діагностики та лікування, підбору контрацептивних засобів, ведення вагітності та пологів тощо.
Гінеколог може поставити такі питання:
Скільки триває менструальний цикл і чи є він регулярним?
Коли розпочалася остання менструація?
Чи ведете ви статеве життя?
Скільки було статевих партнерів?
Чи були вагітності та пологи? Якщо так, як пройшли?
Чи були викидні чи аборти?
Які гінекологічні захворювання були раніше?
Чи є хронічні хвороби?
Жінці деякі запитання можуть здатися незначними, але з медичної точки зору вони можуть бути важливими, тому бажано відповідати максимально чесно. Вся інформація залишається суто конфіденційною.
В “Оксфорд Медікал” працюють висококваліфіковані гінекологи з багаторічним досвідом. Завдяки цьому, а також оснащенню новим обладнанням експертного класу у клініках Києва створено всі умови для комплексної діагностики та лікування жіночих захворювань. У тому числі працює сучасний хірургічний стаціонар, у якому проводять як малоінвазивні операції (гістероскопія, лапароскопія), так і класичні з відкритим доступом.
Гінекологи приймають у більшості клінік «Оксфорд Медікал» з понеділка по неділю, тому ви можете обрати оптимальне місце та час для відвідування лікаря.
Щоб записатися на прийом, дзвоніть у контакт-центр, пишіть у чат або заповнюйте форму онлайн-заявки.
Збривати волосся перед відвідуванням гінеколога та проведенням стандартного огляду необов'язково. Але це може знадобитися у разі хірургічного втручання та проведення деяких лікувальних процедур, про що лікар заздалегідь попередить.
При відвідуванні лікаря в “Оксфорд Медікал” брати пелюшку або інші речі для проведення огляду не потрібно. Але спеціальний гінекологічний набір може знадобитися при візиті до гінеколога у державній клініці. Придбати його можна в аптеці.
Під час менструації складно виконати стандартний огляд та взяти мазки для аналізів. Якщо це планова консультація, її краще відкласти на кілька днів. Якщо є симптоми захворювання, менструація почалася значно раніше, триває довше звичайного або супроводжується нетиповими виділеннями – відвідати лікаря потрібно негайно.
Згідно із законодавством України, дівчатка до 18 років можуть відвідувати гінеколога лише у присутності батьків чи іншого законного опікуна.
Супутні послуги:
Джерела:
Опубликовано: 27.06.2022
Обновлено: 30.07.2024
вул. Глибочицька, 40X
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Павлівська, 26/41
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Предславинська, 29
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Березняківська, 30Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Срібнокільська, 20
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Василя Липківського, 38
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Івана Крамського, 9
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
Оболонська набережна 1, корпус 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Михайла Гришка, 1
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Князів Острозьких, 46/2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Андрія Верхогляда, 14Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул.Олександра Олеся, 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показать - Viber, Telegram
м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram