Інформація в статті надана для ознайомлення та не є керівництвом до самостійної діагностики та лікування. При появі симптомів захворювання слід звернутися до лікаря.
Зміст:
Набряки, біль, втома, головний біль — явища, з якими стикається більшість пацієнтів у післяопераційний період та яких не завжди вдається уникнути. Проте ці неприємні відчуття можна звести до мінімуму, якщо дотримуватися лікарських рекомендацій від професійної команди, націленої, щоби ваше одужання було якнайшвидшим. Адже саме післяопераційна реабілітація вимагає злагодженої роботи пацієнта та лікаря та є шляхом до найскорішого повернення до звичного життя.
Післяопераційний період може тривати від декількох днів до декількох місяців та ділиться на умовні фази:
ранній період — перші 5 днів після хірургічної операції
пізній період — до 3 тижнів після операції чи виписування хворого зі стаціонару
віддалений — до повного одужання та відновлення працездатності
До чого бути готовим?
Перша фаза після проведення операції характеризується тим, що організм видає захисну реакцію. Вона негативно впливає на загальний стан через велику кількість токсичних речовин в організмі пацієнта.
Далі починається фаза зворотного розвитку, коли стан покращується, біль зменшується, температура нормалізується, з’являється апетит, відновлюється серцево-судинна система, дихання, робота шлунково-кишкового тракту.
Остання фаза відновлення характеризується як період одужання. Вона завершується відновленням маси тіла, повним загоєнням рани, дозріванням сполучної тканини, утворенням надійного післяопераційного рубця.
Під час кожного періоду післяопераційного відновлення вкрай важливо уважно стежити за станом та функцією найважливіших органів і систем, щоби уникнути патофізіологічних змін в організмі. Поява болю, кровотечі, підвищенної температури, сухого кашлю або інших симптомів - привід одразу звернутися до лікаря.
Фізичний стан вашого тіла — одна з важливих складових ефективного одужання. Загартований фізичними вправами організм швидше знаходить ресурс для відновлення своїх функцій. Гарний тонус м’язів та суглобів допомагає серцево-судинній системі, що сприяє кращій циркуляції крові та покращенню дихальної функції. Це дає змогу прискорити процес загоєння ран та зменшити ризик розвитку інфекцій, тромбозу та інших ускладнень, пов’язаних із тривалою нерухомістю під час перших післяопераційних періодів.
Активний рух після операції покращує кровообіг та стан серцево-судинної системи, запобігає проблемам зі згортанням крові, розладам травлення, утворенню спайок та рубців після операції, сприяє підвищенню рівня кисню в тканинах, активізує процес регенерації.
До того ж, рух має важливий психологічний аспект для одужання. Адже активний спосіб життя сприяє виробленню ендорфінів, гормонів щастя, та зменшує ризик виникнення депресії.
Після хірургічної операції потрібен особливий догляд, контроль хірурга та медичних сестер за станом швів та ран, а також ефективне відновлення організму в комфортному місці. Оскільки одужання починається одразу після операції, навіть палата, у якій ви перебуватиме, впливає на фізичний та емоційний стан. У сучасних палатах клініки «Оксфорд Медікал» ми подбали про все для спокою та швидкого одужання пацієнтів: душові кімнати з косметичними засобами, рушники та халати, зручні ліжка, смачне збалансоване харчування та надійний догляд турботливих медичних сестер. Адже післяопераційний період є важливим процесом у відновленні здоров’я, який потребує не менше уваги, ніж сама операція.
Основні завдання післяопераційного догляду:
відновлення функціонування кровоносної системи
протидія післяопераційному болю
запобігання утворення тромбів
зняття післяопераційного набряку
зміцнення пошкоджених м’язів, зв’язок
відновлення правильної амплітуди рухів у суглобах
прискорення загоєння ран
мінімізація видимості та товщини шрамів.
Для успішної реабілітації застосовують різні методи відновлення.
Призначення медикаментів. Лікарі призначають вітамінні комплекси, знеболюючі препарати та лікарські засоби з урахуванням особливостей хірургічного втручання.
Дотримання дієти
Обов’язкове обстеження, здача аналізів, УЗД тощо
Лікувальна фізкультура й масаж — надважливі для успішної реабілітації для відновлення кровообігу та процесів регенерації в області хірургічного втручання.
Психотерапія
Фізіотерапія
Для ефективного лікування пацієнти мають дотримуватися всіх рекомендацій кваліфікованих спеціалістів.
Фізіотерапія — це застосування спеціального медичного обладнання, що дає змогу використовувати в лікуванні різні фізичні фактори — тепло, холод, УФ-випромінювання, магніт, електроструми, ультразвук тощо. Вони є дуже ефективними для відновлення відновлення після операції, але лише під суворим наглядом лікаря. Системна фізіотерапія допомагає уникнути дегенеративних та атрофічних деформацій у тканинах та органах.
Психологічна допомога надважлива після проведеного втручання. Особливу роль вона граєпід час реабілітації онкохворих пацієнтів та людей із високим ризиком смерті. Команда лікарів «Оксфорд Медікал» завжди підтримує пацієнтів у процесі соціальної та психологічної реабілітації, щоби допомогти кожному почуватися краще. Наші досвідчені лікарі у відділенні хірургії складають індивідуальний план реабілітації для кожного пацієнта та забезпечують підтримку під час усього шляху одужання.
Ранній період — перші 5 днів після хірургічної операції, коли відчувається погіршення стану. Пізній період — до 3 тижнів після операції, який характеризується покращенням стану організму та відновленням функцій. Віддалений — важливий період реабілітації для ефективного та успішного одужання.
На здатність організму до регенерації впливає і наявність хронічних захворювань, і, шкідливих звичок. У курців рани гояться довше та складніше, а у хворих на цукровий діабет більше ризиків на ускладнення. Проте пацієнт налаштований на позитивне одужання, готовий дотримуватися здорового харчування, змінити спосіб життя, відмовитися від алкоголю та паління, прийде в норму швидше. А професійні лікарі нашої клініки складуть індивідуальний план лікування для ефективного відновлення після операції.
Лікувальний процес передбачає ретельне дотримання медикаментозних та дієтичних рекомендацій лікаря, реабілітаційні вправи для відновлення функцій організму, фізіотерапія, масаж, психотерапія та подальше післяопераційне обстеження пацієнта.
Опубликовано: 24.08.2023
Обновлено: 07.09.2023
вул. Глибочицька, 40X
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Павлівська, 26/41
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Предславинська, 29
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Березняківська, 30Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Срібнокільська, 20
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Василя Липківського, 38
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram
вул. Івана Крамського, 9
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
Оболонська набережна 1, корпус 2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Михайла Гришка, 1
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Князів Острозьких, 46/2
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул. Андрія Верхогляда, 14Б
телефон:
+38 (044) 204-40-40
+38 (097) 204-84-84 - Viber, Telegram
вул.Олександра Олеся, 2, Виноградар
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показать - Viber, Telegram
м. Ірпінь вул. Університетська 2/1 корп.3
телефон:
+38 (044) 204-40-40
показати - Viber, Telegram