Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Коронки на молочні зуби: чи варто ставити?

Зміст:

  1. Чому важливо відновлювати молочні зуби?

  2. Показання до встановлення коронок

  3. Які коронки встановлюють дітям на зуби?

  4. Переваги дитячих коронок

  5. Етапи встановлення дитячих коронок

  6. Протипоказання до встановлення коронок у дітей

Молочний прикус починає змінюватись з 6-7 років. Корені зубів поступово розсмоктуються, і вони випадають, поступаючись місцем постійним. Через це постає питання: чи варто їх лікувати?

Стоматологи стверджують, що так! Важливо вчасно видаляти карієс та проводити пломбування, а за значного руйнування навіть ставити коронки. Сучасні технології дозволяють це робити швидко, безболісно та за доступною ціною.

Чому важливо відновлювати молочні зуби?

Чому важливо відновлювати молочні зубиМолочні зуби відіграють важливу роль у пережовуванні їжі, формуванні постійного прикусу та становленні промови. Вони повинні залишатися цілими та здоровими до прорізування кореневих.

Передчасна втрата кількох або навіть одного зуба може спричинити серйозні наслідки:

  • рух зубів та зменшення місця для майбутнього корінного;

  • неправильне формування зубного ряду;

  • порушення дикції;

  • труднощі при пережовуванні їжі;

  • психологічний дискомфорт.

Стоматологи "Оксфорд Медікал" розповідають, що при видаленні одного зуба інші починають рухатися до звільненого простору. І якщо у дорослих цей процес відбувається повільно, то у дітей досить швидко. В результаті для кореневого зуба не залишається достатньо місця, і він росте нерівно. Так розвиваються порушення прикусу, що вимагають тривалого ортодонтичного лікування.

Крім того, відсутність молочних зубів заважає дитині повноцінно пережовувати їжу та правильно вимовляти слова та звуки.

Якщо ж зруйновано або видалено передній зуб, малюк також може соромитися розмовляти або посміхатися при сторонніх, що позначається на соціальній адаптації у дитячому садку та школі.

Показання до встановлення коронок

Найчастіше молочні зуби відновлюють за допомогою композитних матеріалів. Ними закривають порожнини, що утворилися після видалення карієсу, і покривають пошкоджену емаль. Але бувають випадки, коли такий метод неефективний, і потрібне встановлення коронки.

Показаннями до протезування є:

  • руйнування 2 стінок зуба чи 2/3 твердих тканин;

  • пульпіт, періодонтит;

  • демінералізація великої ділянки емалі;

  • гіпоплазія емалі (її часткова або повна відсутність);

  • підвищене стирання емалі, бруксизм.

Коронки на молочні зуби ставлять при збереженні кореня та сильному руйнуванні верхньої частини. Вони дозволяють зупинити патологічний процес та зберегти зуб до природного випадіння.

Які коронки встановлюють дітям на зуби?

Які коронки встановлюють дітям на зуби?Поставити коронку на молочний зуб значно легше, ніж на кореневий. Якщо дорослому потрібно відвідати клініку щонайменше 3 рази для депульпації та обточування зуба, зняття зліпків та встановлення коронки, то дитині може бути достатньо 1 візиту.

Для протезування молочних зубів, як правило, не потрібне індивідуальне виробництво – натомість використовують стандартні коронки. Вони мають різну форму та розмір, відповідно кожній одиниці зубного ряду.

Після фіксації на зубі стандартні коронки додатково обточують, щоб дитині було зручно.

Що стосується матеріалу, то дітям зазвичай ставлять коронки з:

  • металу – використовується сплав нікелю або хрому;

  • метало-композиту – складаються з металевої основи, покритої композитним матеріалом (має природний білий відтінок);

  • кераміки або цирконію – вони виготовляються індивідуально, як для кореневих зубів, і відрізняються високою естетичністю.

Найчастіше для протезування молочних зубів рекомендують металеві чи метало-композитні коронки. Вони відрізняються високою міцністю та дозволяють повністю відновити жувальні функції зуба. Однак при пошкодженні різців, коли важлива естетичність, можна поставити коронки з кераміки або цирконію – вони виглядають максимально природно і не відрізняються візуально від інших зубів.

Переваги дитячих коронок

Стоматологи радять за наявності показань не сумніватися та ставити коронки на молочні зуби. Це забезпечує дитині ряд переваг, а саме:

  • відновлення жувальних функцій та естетичного виду зуба;

  • захист зуба від подальших руйнувань;

  • збереження зуба до заміни кореневим;

  • правильне формування прикусу та дикції.

На відміну від пломб, які з часом можуть випадати та відколюватися, коронки мають високу міцність та надійно захищають зуб. Завдяки щільному приляганню вони не дозволяють бактеріям проникати у внутрішню порожнину та провокувати розвиток вторинного карієсу.

Коли настає час, коронки випадають разом із молочними зубами та не вимагають додаткових маніпуляцій.

Етапи встановлення дитячих коронок

Встановлення дитячих коронокСучасна стоматологія комфортна та безболісна, а методи ігрової адаптації дозволяють знайти підхід до кожного малюка і не допустити появи стресу.

Встановлення коронок дітям проводиться під місцевою анестезією чи седацією (медикаментозний сон). Остання рекомендується, якщо дитина сильно налякана, не може довго висидіти у стоматологічному кріслі або потребує лікування відразу кількох зубів.

Седація проводиться за допомогою легких седативних препаратів, що занурюють дитину у сон, але не впливають на життєво важливі функції. Виконує її лікар анестезіолог, який залишається поруч із маленьким пацієнтом до завершення всіх процедур.

Безпосередньо установка коронки проводиться так:

  1. Спочатку лікар проводить професійну чистку зубів для видалення нальоту та карієсу.

  2. Потім препарує зуб, видаляючи з нього пошкоджені тканини та обточуючи під коронку.

  3. Далі він підбирає найбільш відповідну за формою та розміром коронку (якщо використовується стандартна).

  4. Приміряє її на зуб та фіксує за допомогою стоматологічного цементу.

  5. Після цього за необхідності трохи обточує її та шліфує, щоб вона не виділялася із зубного ряду.

У більшості випадків провести процедуру можна за 1 сеанс, але якщо батьки обирають індивідуальну коронку з металокераміки або цирконію, знадобиться кілька візитів. Спочатку обточують зуб і роблять зліпки двох щелеп, а під час наступного відвідування встановлюють готову коронку.

Протипоказання до встановлення коронок дітям

На жаль, як у дорослих, так й у дітей, зуб не завжди можна врятувати за допомогою коронки. Протезування може бути протипоказане при:

  • розсмоктуванні більш ніж 1/3 кореня зуба;

  • дефіциті твердих тканин у пришийковій зоні;

  • глибокому підясенному дефекті;

  • алергії на метал або інші компоненти, що використовуються.

Дізнатися більше про встановлення коронок на молочні зуби та отримати індивідуальні рекомендації можна, записавшись на консультацію до дитячого стоматолога в “Оксфорд Медікал”. У клініці працюють досвідчені фахівці, які не тільки знають, як вирішити будь-яку проблему із зубами, а й уміють знайти підхід до кожного юного пацієнта. Для швидкої та легкої адаптації дитини вони застосовують ігрові методики.

Лікування та протезування зубів у дітей в «Оксфорд Медікал» проводиться за допомогою сучасних технологій та високоякісних матеріалів європейського та американського виробництва. Усі процедури виконуються під місцевою анестезією чи седацією (медикаментозний сон), що гарантує повний комфорт та безболісність.

Для запису на прийом телефонуйте до нашого контакт-центру або пишіть у чат на сайт. 

Джерела: 

National Library Of Medicine 

MDPI 

Research Gate  


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up